Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ: Νέα ειδικά τέλη εκτελωνισμού για δέματα εκτός Ευρωπαικής Ένωσης


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μονιμη απορια μου για ολους αυτους που γκρινιαζουν οτι τα ελληνικα μαγαζια πουλανε ταχαμου 3 φορες πανω, ειναι γιατι δεν ανοιγουν αυτοι ενα eshop που θα πουλαει "κανονικες" τιμες οπως νομιζουν, να μαζεψουν ολη την αγορα.

 

Η απαντηση βεβαια ειναι απλη: γιατι δεν επιτρεπεται να ανοιξεις μαγαζι οταν εισαι 15 χρονων.

 

Γιατί να ανοίξεις μαγαζί όταν υπάρχει ο Κινέζος/ Ινδός που το ταχυδρομεί τζαμπέ;

 

 

I did ROFL though. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά το κάνουν να αγοράζετε από ελληνικά μαγαζιά που μου μάθατε όλοι τους κινέζους και δεν αφήνετε ένα ευρώ στα ελληνικά καταστήματα .

Άμα το έκαναν για να ενισχύσουν τα ελληνικά μαγαζία θα έβαζαν δασμό και στις χώρες τις ΕΕ. Άρα δεν ισχύει αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταπτορας απο msata to sata στο ebay 1,5 ευρω το ενα , πηρα 2 και μαζι με μεταφορικα 2 ευρω για να ερθει πιο γρηγορα συνολο 5 ευρω , σε δικο μας καταστημα 18 ευρω και θα επρεπε να παω να το παρω , σχεδον 4 φορες παραπανω δεν γινεται , ποσο να κοστισε στο μαγαζι ;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω κι εγώ και όλοι οι υπόλοιποι: αυτό είναι το τέλος εκτελωνισμού που βάζουν τα ΕΛΤΑ. Το τι θα πληρώσεις στο τελωνείο είναι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου πολυ κακος. Η ενδεδιγμενη απο τους τελονιακους μεθοδο ειναι: Κανεις μη αποδεκτους τους δασμους και τους βαζεις τη φοτο απο paypal για το ποσο πληρωσες. Αυτοι ειναι υποχρεωμενοι βαση ΕΕ οδηγιας να το δεχτουν και να το επανακοστολογισουν.

Υπαρχουν νομοι για τους δασμους. Δεν βαζει κανεις οτι του κατεβει

Μπορείς να περιγράψεις πιο αναλυτικά την διαδικασία; Δεν μου έχει τύχει αλλά καλό είναι να υπάρχουν γραπτώς οι λύσεις για τέτοιες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες

 

καλωδιο προεκταση ακουστικων 6,8€ ,ακριβως το ιδιο ,μιλαμε τα ιδια χρωματα ,ιδιο υλικο ,ιδια σχεδια 0,8 απο ebay 

 

οταν εγω ο πελατης λιανικης που αγοραζει 1 τεμαχιο το παιρνει σε τετοια τιμη φαντασου ποσο κατω το παιρνει χονδρικη ο εισαγωγεας κ ο μαγαζατορας

 

μιλαμε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8,5 φορες πανω καπελο κ τα παραδειγματα απειρα, για εγγυησεις κ doa ελαχιστοι αξιοπρεπεις ,καλυτερα απο μαγαζια εξωτερικου, περισσοτερο καλυμμενος ειμαι σε περιπτωση προβληματικου προιοντος 

 

ψοφο ελληναρα μαγαζατορα ,δραχμη τσακιστη δεν σου αφηνω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάθεμα εάν έχει Ιδεα κάποιος τι γίνεται σε αυτό το μπουρδελο. 

 

 

 

Το μπουρδελο εχει σειρα.Ουτε στο ελαχιστο δεν λειτουργει η χωρα μας ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανατολικο θεμα το κανατε

 

οι μεγαλες εταιρειες Κινας εχουν η ανοιγουν αποθηκες Γερμανια η Ολλανδια ακομα δεν ειναι φορτωμενες απο ολα

 

αλλα ειναι σε καλο δρομο....βλεπε αλι και βαν

 

οι τιμες δεν ειναι ιδιες με Κινας εχουν λιγο παραπανω αλλα και παλι ειναι φτηνοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το κάνουν να αγοράζετε από ελληνικά μαγαζιά που μου μάθατε όλοι τους κινέζους και δεν αφήνετε ένα ευρώ στα ελληνικά καταστήματα .

Ναι γιατι τα 600 και πλεον νεα ιντερνετικα {και μονο} μαγαζια που εχουν ξεφυτρωσει στο σκρουτζ εδω και λιγο καιρο, και κανουν μαζικες κινεζοαγορες και στα δινουν τριπλη τιμη "γιατι ετσι" ειναι εξυπνοτεροι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το κάνουν να αγοράζετε από ελληνικά μαγαζιά που μου μάθατε όλοι τους κινέζους και δεν αφήνετε ένα ευρώ στα ελληνικά καταστήματα .

Εγώ φίλε που παίρνω αντικείμενα που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα τί να κάνω δηλ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψει και κάποιος ποιος ακριβώς σε παίρνει και σε ενημερώνει αν χρωστάς και τι. Αναμένω 2 δέματα από USA και πλέον πάω για δίμηνο αναμονής. ΤΑ ΕΛΤΑ δεν έχουν κάτι. Παίζει να έχουν μείνει τελωνείο και να μην κάνουν κίνηση να ειδοποιήσουν μέχρι να το αναζητήσει ο παραλήπτης (οπότε και του πετάνε εκεί τα νέα για το καπελάκι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην πετατε ασχετα

 

οταν ο αλλος εχει καταστημα μην περιμενετε με τα εξοδα και την φορολογια που εχει να σας το δωσει σε τιμες κινας.

 

ελεος.

 

 

να εχουμε και λιγο κατανοηση. εγω καθε φορα με την πρωτη ευκαιρια βοηθαω παντα τα δικα μας καταστηματα αλλα οταν δω διαφορα τιμης μεγαλη αναγκαστικα κανω παραγγελια απ εξω και περιμενω.

δεν λεμε τα δωσει σε τιμες κινας αλλα οταν η διαφορα ειναι 6 φορες μεγαλυτερη ε ναι εκει εχω θεμα... τι με νοιαζουν εμενα οι φοροι,το πρωσοπικο και το ρευμα που εχει να πληρωσει? Να κατεβασει την τιμη σε λογικα πλαισιο σε σχεση με εξω και πολυ ευχαριστος να αγορασω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...