Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λεμε βράδυ που θα το δω.

Και θυμηθείτε οταν οι ινσομνιακς λενε κακο είναι καλο οταν καλο κακο κατα το πόσο έχω καταλάβει απ'την αρχη του θέματος χαχαχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει τεράστια απογοήτευση, κρίμα.

Spoiler

Από ένα σημείο και μετά δεν καταλάβαινα ποια σειρά βλέπω πλέον και ποια είναι η ουσία όλων αυτών. Καμία συνοχή, όλα μοιάζουν τόσο μάταια όλα αυτά τα χρόνια. Μετά τον ΝΚ ξεπέταξαν και την Σέρσει με τον πιο γλυκανάλατο θάνατο major κακού EVER! Το να καταστρέφει η Dany όλο το King's Landing δεν βγάζει κανένα νόημα, εκτός ότι έκαιγε αθώο κόσμο χωρίς λόγο, κινδύνευε να σκοτώσει και όλους τους δικούς της (άσχετα αν δεν θα γινόταν γιατί βόλευε πάλι στο σενάριο).


Επίσης, το ότι ο στρατός της επιτέθηκε ενώ είχαν παραδοθεί, δείχνει ότι είχαν πάει με αυτόν τον σκοπό και δεν φλίπαρε επί τόπου. Τώρα θα φάμε στη μάπα και κανένα ξεγυρισμένο time jump όπου αφού την έχουν καθαρίσει, μετά από χρόνια θα προσπαθούν να μαζέψουν τα κομμάτια τους υποτίθεται, χωρίς να κυβερνά κανείς και θα ξενερώσουν τα πάντα μας. 10 χρόνια για ένα φινάλε που δεν οδήγησε πουθενά. Πραγματικά ούτε στα χειρότερα σενάρια που έφτιαχνα δεν το φανταζόμουν αυτό. Είμαι πολύ απογοητευμένος.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνετα το βλέπω να τρώει ακόμα μεγαλύτερο θάψιμο από τα προηγούμενα επεισόδια. Τελικά τα 2 πρώτα επεισόδια ήταν τα πιο αξιοπρεπή.

Μετά από αυτά που είδαμε, λογικά confirmed και τα spoilers για το τελευταίο επεισοδίο.

Μόνη ελπίδα να είναι διαφορετικά τα βιβλία, από την σειρά δεν περιμένω κάτι πλέον...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεράστια απογοήτευση τεράστια λυπάμαι πραγματικά γτ μεγάλωσα με αυτή τη σειρά 

Όλα λάθος όλα 

Επεξ/σία από gpapad20
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, archer100 said:
 

Το μεγαλο προβλημα των τελευταιων επεισοδιων ηταν οτι εβαλαν την ομαδα να παιξει με τη Μπαρτσελονα (Night King) να την νικησει και στη συνεχεια να παιξει με τον Απολλωνα Σμυρνης, δηλαδη την Σερσει, που μοιαζει κατσαριδα μπροστα του

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσβολή για τον Aπόλλωνα Σμύρνης.

Τσάμπα ο στρατός που έκανε τόσα χλμ, η Dany με τον Drogon έβγαλαν μόνοι τους όλο το King's Landing, δεν χρειαζόταν κανείς άλλος. Αν ζούσε ο Rhaegal απλά θα γινόταν στο μισό χρόνο, καμμία διαφορά από πλευράς δυσκολίας. Απλά απογοήτευση...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν άδικο τελικά όσοι κράζουν τους δύο παραγωγούς. Ανελέητο παγκόσμιο κράξιμο γενικά κ στο Twitter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, moumos είπε

Δεν έχουν άδικο τελικά όσοι κράζουν τους δύο παραγωγούς. Ανελέητο παγκόσμιο κράξιμο γενικά κ στο Twitter.

Αδερφέ δεν μπορώ να κοιμηθώ απ τα νεύρα μου θέλω να μπω παντού κ να τους κράξω 

Επεξ/σία από gpapad20
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης, αν ήμουν

Spoiler

η Lena Headey θα τους ζητούσα τον λόγο με αυτά που έγραψαν για τον ρόλο της στα τελευταία 2 επεισόδια. Πραγματικά ο μεγαλύτερος κακός της σειράς, στεκόταν επί 1 ώρα σε ένα μπαλκόνι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Σε προδιέθετε ότι κάτι έχει ετοιμάσει, κι όμως δεν έκανε απολύτως τίποτα και πέθανε κλαίγοντας! Τι άλλο να πούμε πλέον..

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Mε έναν δράκο όλα είναι πιό εύκολα....δεν κολλάει πουθενά....που να είχε 2 και 3 δηλαδή....

Mission fast track GoT ending...

Και πιό είναι και το ηθικό δίδαγμα για να τρολάρω και λίγο εδώ που φτάσαμε...δηλαδή πάει για θρόνο ένας "κουμουνιστής" που κλασικά δεν θέλει να κυβερνήσει ενώ αρέσκετε να μαζεύει και να ενώνει κόσμο και να κάνει "μάχες" κατά της εξουσίας αντ΄ αυτού ? 

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι διαρροές και το μάπα σενάριο αλλά η σκηνοθεσία μου φάνηκε εκπληκτική και εμένα με αποζημίωσε σε βαθμό που δεν με πειράζει πια το ότι πάνε όπως-όπως να κλείσουνε τη σειρά. Και οι ερμηνείες πολύ καλές, οι ηθοποιοί φοβερά εκφραστικοί. Το επεισόδιο ήταν γεμάτο αντιθέσεις χαρακτήρων και συναισθηματικές από τα πρώτα λεπτά. Βλέπουμε τους ήρωες ευάλωτους, όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί. 9/10 άνετα αν βγάλουμε το σενάριο απ' έξω.

Spoiler

Ε, κάποιος πρέπει να υπερασπιστεί το επεισόδιο για την τιμή των όπλων.

Είχε και σκηνή matrix με το not like this, μια χαρά

spacer.png

 

Επεξ/σία από Philippe
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...