Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eίσαι θεός! Κι έψαχνα τρόπο για τη μοτοσυκλέτα χωρίς να χρεώνομαι κάθε μήνα 3 ευρώ! Πως την φορτίζεις; Από ebay να την αγοράσω;

πχ

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Giffgaff-Nano-Micro-Standard-3-in-1-SIM-FREE-10-Credit-Unlimited-Data-Text-/222636137697?epid=545235860&hash=item33d625dce1:g:TRIAAOSwlXhZZTYj

 

πιστωτικη και paypal κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν από τότε που έλαβες τον λογαριασμό με την αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής, δεν έχει περάσει μήνας, τότε είναι δωρεάν. Αλλιώς πληρώνεις 15€ για κάθε αριθμό που θα διακόψεις.

 

Να παραμείνουμε όμως στο θέμα παρακαλώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα τελευταίο μήνυμα μιας και το ανέφερες, εγώ που πήγα να κάνω διακοπή του συμβολαίου μου ζήτησαν 15 ευρώ διαχειριστικά τέλη! Δεν ειναι λεει τα τελη απομειωσης (....) που ειναι κ αυτα 15 ευρώ, ειναι καποια τελη που τα επιβαλουν ολες οι εταιριες πλεον οταν διακοπτεις καποιο συμβολαιο  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα τελευταίο μήνυμα μιας και το ανέφερες, εγώ που πήγα να κάνω διακοπή του συμβολαίου μου ζήτησαν 15 ευρώ διαχειριστικά τέλη! Δεν ειναι λεει τα τελη απομειωσης (....) που ειναι κ αυτα 15 ευρώ, ειναι καποια τελη που τα επιβαλουν ολες οι εταιριες πλεον οταν διακοπτεις καποιο συμβολαιο  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

 

Αν σου έρθει ειδοποίηση ότι το πρόγραμμα σου θα αλλάξει (από 0€ σε 2,5€) τότε έχεις τη δυνατότητα μέσα σε 1 μήνα να ζητήσεις Ατελώς διακοπή. Να κοιτάτε προσεκτικά το λογαριασμό και αν το γράφει να πάτε να ζητήσετε διακοπή χωρίς να χρειαστεί να πληρώσετε τα 15€. Αν πάτε πριν σας στείλουν ειδοποίηση ή 1 μήνα+ μετά την ειδοποίηση δεν θα τα γλυτώσετε τα 15€. Και εμένα μου τα ζήτησαν. Έκανα φασαρία αλλά δεν ίδρωσε το αυτή τους. Μετά πάτησα στο ατελώς για 1 μήνα από την ενημέρωση και τελικά δέχτηκαν να μου το διακόψουν χωρίς τα 15€. Μία ώρα ήμουν στο τηλέφωνο στο 13888 μέχρι τελικά να μου δώσουν κωδικούς για την διακοπή. 2 αριθμούς από 15€ ήθελαν 30€. Τα είπαμε πολύ έντονα με την κοπέλα από την εξυπηρέτηση πελατών. Στην αρχή ήθελε να με ξεπετάξει στα γρήγορα ("δεν είναι ποινή, είναι τέλος", "δουλεία μου είναι να σε ενημερώσω", "όλες οι εταιρίες χρεώνουν τα 15€") αλλά επέμενα και στο τέλος δικαιώθηκα. Πήρα τους κωδικούς για διακοπή και μπορώ μέσα σε ένα μήνα να πάω σε κατάστημα να τα διακόψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν από τότε που έλαβες τον λογαριασμό με την αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής, δεν έχει περάσει μήνας, τότε είναι δωρεάν. Αλλιώς πληρώνεις 15€ για κάθε αριθμό που θα διακόψεις.

 

Να παραμείνουμε όμως στο θέμα παρακαλώ.

Από το τηλέφωνο μου είπαν δεν ισχύει αυτό, αλλά ισχύει από τη στιγμή που το ανακοίνωσαν ο ένας μήνας, δλδ, από τον Ιούλιο που έγινε η ανακοίνωση.

Προβλέπω να γίνεται ένας κακός χαμούλης στο κατάστημα που θα πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το τηλέφωνο μου είπαν δεν ισχύει αυτό, αλλά ισχύει από τη στιγμή που το ανακοίνωσαν ο ένας μήνας, δλδ, από τον Ιούλιο που έγινε η ανακοίνωση.

Προβλέπω να γίνεται ένας κακός χαμούλης στο κατάστημα που θα πάω.

 

Προφανώς και σου είπαν μλκία

 

Ο μήνας μετράει από τη μέρα που στο γνωστοποιήσαν (ήτοι την ημέρα έκδοσης του - ή και αν θες να το πας πιο μακριά την ημέρα που παρέλαβες τον λογαριασμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτη ειναι η ευρωπαικη νομοθεσία σύμφωνα με την κατάργηση της περιαγωγής το καλοκαίρι.

 

 

 

Τελικά να πάρουμε κάρτα ή θα τον πιούμε σύντομα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι τελικά με τα 10 ευρώ το τρίμηνο που είναι πλεον η ελάχιστη ανανέωση και με την φραγή κλήσεων που γίνεται στους 4 μήνες αν δεν κάνεις ανανέωση, ίσως και να μην συμφέρει το καρτοκινητό. Θες 40 ευρώ το χρόνο δηλαδή για καρτοκινητό (συν του οτι πρέπει να ασχολείσαι να κάνεις τις ανανεώσεις) ενώ με το cosmote mobile basic (πρωην Μηδενικό Πάγιο) βγαίνει 2.8 x 12 = 33.6 ευρώ τον χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαθος! εντελως ομως!

 

η διαφορα (τεραστια κατ εμε) ειναι οτι στην περιπτωση του παγιου, τα 33,6 τα πετας στο.. βροντο,

ενω στην περιπτωση του καρτοκινητου τα 40 (αληθεια ποτε εγινε ελαχιστη 10 και δεν ακουσα τιποτα;

δεν ισχυει, τουλαχιστον οχι ακομα..),

εστω και τα 40 λοιπον τα κανεις οτι θελεις και δεν τα χαριζεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το τηλέφωνο μου είπαν δεν ισχύει αυτό, αλλά ισχύει από τη στιγμή που το ανακοίνωσαν ο ένας μήνας, δλδ, από τον Ιούλιο που έγινε η ανακοίνωση.

Προβλέπω να γίνεται ένας κακός χαμούλης στο κατάστημα που θα πάω.

Μάλλον προσπάθησαν να σε "ξεπετάξουν" στα γρήγορα και εσένα όπως προσπαθούν να τους "ξεπετάξουν" όλους γενικός και να τους χρεώσουν τα 15€. Στο κατάστημα δεν νομίζω να μπορούν να το αλλάξουν αν από το 13888 σου έδωσαν κωδικό που θα σου χρεώσουν τα 15€. Εμένα στην αρχική μου έδωσαν ένα κωδικό διακοπής με χρέωση τα 15€ και μετά, αφού δέχτηκαν να μην πληρώσω τα 15€, μου έδωσαν καινούργιο κωδικό.

Αν είναι να επιμένεις κάπου, αυτό δεν είναι στο κατάστημα αλλά στην εξυπηρέτηση πελατών 13888. Να επιμένεις στο 1 μήνα από την μέρα που σε ειδοποίησαν γραπτός στο λογαριασμό σου και όχι 1 μήνα από την μέρα που το ανακοίνωσαν γενικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κλασσικα, κι εμενα απο ενα μηνα πριν μου σπασαν τα @@ για να πληρωσω τα 15,

ρε οχι δεν πληρωνω να τους λεω, το λεει ο κανονισμος της εεττ και η δικη σας ανακοινωση,

τιποτα, χαμπαρι, το ποσα ακουσαν δεν περιγραφεται, εκει αυτοι.. :devil: :mad:

τελικα ηρθε και ο λογαριασμος και τους λεω αιτουμαι αζημιως διακοπη οπως γραφει και

ο λογαριασμος μου και επιτελους το δεχτηκαν,

εντωμεταξυ οπως διαβασα και στο myphone αρκετοι ηταν αυτοι που πληρωσαν,

πραγματικα παντως δεν καταλαβαινω, τι ειναι αυτο το πραγμα;

τραμπουκισμοι για να πληρωσει ο κοσμος παρανομως;

σου λεει οσοι πιασουμε;

απαραδεκτοι γι αυτο που κανουν παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαθος! εντελως ομως!

 

η διαφορα (τεραστια κατ εμε) ειναι οτι στην περιπτωση του παγιου, τα 33,6 τα πετας στο.. βροντο,

ενω στην περιπτωση του καρτοκινητου τα 40 (αληθεια ποτε εγινε ελαχιστη 10 και δεν ακουσα τιποτα;

δεν ισχυει, τουλαχιστον οχι ακομα..),

εστω και τα 40 λοιπον τα κανεις οτι θελεις και δεν τα χαριζεις ;)

 

Για τα 10 ευρώ μου το είπαν στο τηλέφωνο, οτι θα γίνει τον αμέσως επόμενο καιρό.

 

Τι εννοείς τα κάνεις οτι θες; Πως μπορείς να τα αξιοποιήσεις αφού η sim θα είναι στον συναγερμό; Χαμένα δεν πάνε και αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...