Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, armagedwnn είπε

Με έδιωξε κακήν κακός. Μάλιστα μου έκανε και παράπονα ότι την έχουν ζαλίσει απ' το πρωί. Λοιπόν η απάντηση είναι αφού η ασφαλιστική σου ικανότητα είναι ενημερωμένη και εγώ έχω κανονικά τα ένσημα σου, ο μόνος που φταίει είναι αυτός που έφτιαξε το σύστημα για το κοινωνικό μέρισμα.

και εμένα,λέει είναι πρόβλημα εφαρμογής,και τι να κάνουμε να πάμε να την φτιάξουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

όποιος πάει ΙΚΑ να ζητήσει να κοιτάξουν το web μητρώο,και να κάνουν ανανέωση ηλεκτρονικών ενσήμων επίσης 

στην δήλωση του 2017 ήσουν φιλοξενούμενη?

Το 2017 ήμουν φιλοξενουμενη του πρώτους 6μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει θέμα με τον 1 μήνα υποχρεωτικής ασφάλισης που ζητά το κοινωνικό μέρισμα (Και υπήρξε κάποια στιγμή στην ζωή του ασφαλισμένος ΤΟ ΤΟΝΊΖΩ ΑΥΤΌ) θα πάει στον ΕΦΚΑ και θα τους πει να κοιτάξουν το "Γουεμπ μητρώο" εάν είναι ενημερωμένο εάν δεν είναι να το ενημερώσουν... (Να το αναφέρετε όπως σας το λέω γιατί και αυτή στον ΕΦΚΑ έχουν πολλή δουλειά και λογικό είναι αφού τους τυχαίνει για πρώτη φορά αυτό το πρόβλημα να μην ξέρουν τι ευθύνεται και να σας διώχνουν)... Καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

όποιος πάει ΙΚΑ να ζητήσει να κοιτάξουν το web μητρώο,και να κάνουν ανανέωση ηλεκτρονικών ενσήμων επίσης 

στην δήλωση του 2017 ήσουν φιλοξενούμενη?

Και όλο το 16

Στη δήλωση του 2017 ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

στην δήλωση του 2017

scarface εσυ την εκανες βρηκες λυση η τιποτα ακομα? παιδια μηλισα και με την διευθηντρια συντονισμου του εφκα και μου ειπαν κατι μαλακιες οτι την παρασκευη θα στειλουν κατι στον ιδικα και να παω παρασκευη να τους πω να με βαλουν στην ειδικες καταταξης κατι τετοιο δεν καταλαβα τιποτα μου μηλουσε τερμα επηθετικα σαν κωλογρια λες και της εβρισα το σοι ελεος ρε θεε μου τι χωρα ειναι αυτη 0 αλλυλεγιη μετα θελουμε να ειμαστε και χριστιανοι αι στο διαολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μήνυμα  όμως λέει από τις φορολογικές δηλώσεις του 2018 προκύπτει ότι είμαι φιλοξενουμενη. Άρα λοιπόν επειδή πέρυσι το 2017για τους πρώτους 5-6μηνες ήμουν φιλόξενουμενη απορριφθηκα. 

Επεξ/σία από Pasteliq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pasteliq είπε

Και μήνυμα  όμως λέει από τις φορολογικές δηλώσεις του 2018

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1421677/48-erotiseis-kai-apantiseis-gia-to-koinoniko-merisma

Διάβασε αυτό το άρθρο, είναι σύμφωνα με την ανακοίνωση του υπουργείου οικονομικών.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με φιλοξενεί όμως τώρα πια. Άρα δεν δικαιουμαι τίποτα. Ακόμα και ένας μήνας φιλοξενία αρκεί για να ακυρωθεις. Μου φαίνεται άδικο αλλά.. Οκ. 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις γύρισα από το ΙΚΑ για το θέμα ασφάλισης ,έβγαλα ακρη ναι επειδή κάθισα στον υπολογιστή του ο ίδιος σαν τεχνικός..., 

λοιπόν το πρόβλημα είναι ότι υπάρχει "σχέση" με τον πατέρα μου,ενώ φενομουν στο ΙΚΑ κτλπα άμεσος κτλπα,οι ασφάλειες ήταν σε σχέση ακόμη με τον πατέρα μου,κάναμε ακύρωση σχέσης και της πρώτης περιόδου μέχρι Μάρτιο νομίζω,και της δεύτερης και της τρίτης,και μου είπε μέχρι αύριο πρωί θα έχει διορθωθεί λογικά,απλά δεν νομίζω γιατί πλέον ασφαλιστική ικανότητα βγάζει από 1/12/18 από εκεί που έβγαζε 1/10/18,αλλά μπορεί λόγο αυτής της διόρθωσης να φανεί προηγούμενος μήνας ασφάλισης που ήταν δικοί μου,ελπίζω να έγινε κατανοητό,ενημερώθηκαν από εκεί που ήμουν και άλλα ικα για να γνωρίζουν οι εργαζόμενοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε αιτηση αυριο και πες μας αν φτιαχτηκε εγω βρηκα αλλοι λυση καλεστε σε αυτο το τηλεφωνο να σας πουν τι πρεπει να κανετε γινεται χαμος παιδια 2105233279  ειναι το μονο τηλεφωνο που θα βρειτε βοηθεια σε ΟΣΟΥΣ ΣΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΙΤΕ ΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, scarface5323 είπε

μόλις γύρισα από το ΙΚΑ για το θέμα ασφάλισης ,έβγαλα ακρη ναι επειδή κάθισα στον υπολογιστή του ο ίδιος σαν τεχνικός..., 

λοιπόν το πρόβλημα είναι ότι υπάρχει "σχέση" με τον πατέρα μου,ενώ φενομουν στο ΙΚΑ κτλπα άμεσος κτλπα,οι ασφάλειες ήταν σε σχέση ακόμη με τον πατέρα μου,κάναμε ακύρωση σχέσης και της πρώτης περιόδου μέχρι Μάρτιο νομίζω,και της δεύτερης και της τρίτης,και μου είπε μέχρι αύριο πρωί θα έχει διορθωθεί λογικά,απλά δεν νομίζω γιατί πλέον ασφαλιστική ικανότητα βγάζει από 1/12/18 από εκεί που έβγαζε 1/10/18,αλλά μπορεί λόγο αυτής της διόρθωσης να φανεί προηγούμενος μήνας ασφάλισης που ήταν δικοί μου,ελπίζω να έγινε κατανοητό,ενημερώθηκαν από εκεί που ήμουν και άλλα ικα για να γνωρίζουν οι εργαζόμενοι 

Επιτέλους!!!

Άρα είναι αναγκαίο να πάμε στο ΙΚΑ. Στο μητώο γίνεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, armagedwnn είπε

Επιτέλους!!!

Άρα είναι αναγκαίο να πάμε στο ΙΚΑ. Στο μητώο γίνεται αυτό?

νομίζω ναι,εμείς ένα γραφείο έχουμε εδώ τοπικό που τα κάνει όλα άρα δεν γνωρίζω τομέα 

1 λεπτό πριν, kwstas arvanitidhs είπε

κανε αιτηση αυριο και πες μας αν φτιαχτηκε εγω βρηκα αλλοι λυση καλεστε σε αυτο το τηλεφωνο να σας πουν τι πρεπει να κανετε γινεται χαμος παιδια 2105233279  ειναι το μονο τηλεφωνο που θα βρειτε βοηθεια σε ΟΣΟΥΣ ΣΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΙΤΕ ΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

Κώστα αυτό το τηλ είναι του ΟΑΕΕ εφκα,για ελεύθερους επαγγελματίες ,εσύ πήρες και σου είπαν? η ότι διαβάζεις στην σελίδα του φειςμποοκ ποσταρεις?

φιλικά 

Scarface 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

νομίζω ναι,εμείς ένα γραφείο έχουμε εδώ τοπικό που τα κάνει όλα άρα δεν γνωρίζω τομέα 

Κώστα αυτό το τηλ είναι του ΟΑΕΕ εφκα,για ελεύθερους επαγγελματίες ,εσύ πήρες και σου είπαν? η ότι διαβάζεις στην σελίδα του φειςμποοκ ποσταρεις?

φιλικά 

Scarface 

οχι πηρα τηλεφωνο ειπα το προβλημα μου και ανταποκριθηκαν παρτε τηλεφωνο θα βρειτε λυση στο προβλημα σας αυτα φιλικια και χριστιανικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...