Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Αν εννοείται να διαβαζεις πχ το συγκεκριμενο θρεντ να ερχεσαι μετα απο ώρες και να θες να συνεχίσεις απο το τελεταίο ποστ που διάβασες τότε γίνεται όπως και πριν.  Πατώντας δηλαδή το κίτρινο/πορτοκαλί κύκλο αριστερά απο τον τίτλο του θρεντ

Φίλε μου, πάντα μπαίνω από το περιεχόμενο που παρακολουθώ (το παλιό τα μηνύματα μου) και σε όλα τα θέματα με πετάει στο πρώτο μήνυμα. Αλίμονο αν προσπαθούσα κάθε φορά, να ψάχνω σε όλο το φόρουμ τα θέματα στα οποία έχω συμμετάσχει. 

Αν το βρω στο φόρουμ, ναι από το κουμπί που αναφέρεις μπορείς να πας στο τελευταίο μη διαβασμένο μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, orck είπε

Με τον πανικο που εγινε εδω μπηκα και ειδα οτι και το thelab.gr και το hwbox.gr εχει την ιδια πλατφορμα στο φορουμ.
Οτι θα φτασω να πω ας αντιγραψουν τα δυο αυτα φορουμ δεν το περιμενα ποτε.
ΥΓ ειχα να επισκεφτω τα δυο αυτα φορουμ πολυ καιρο, ισως και πανω απο χρονο, αυτο δειχνει το ποσο καλα πηγε η συγκεκριμενη αναβαθμιση εδω :)

ρε παιδιά μαύρα χάλια είναι το φόρουμ τουTheLab... Το insomnia ήταν μακράν καλύτερο...αλλά όντως πλέον τους μοιάζει! 

Τι του ζήλεψαν;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lΛοιπόν πρέπει  κάτι άμεσα να γίνει...  γιατι δεν παίζεται η κατασταση..

1. Γκρι ανοιχτό σε γραμματοσειρά με άσπρο φόντο σε στέλνει άμεσα στον οφθαλμιατρο.. Αν είναι να μείνει η ασπρίλα πρέπει να η γραμμματοσειρά να γίνει πιό μαύρη όπως εδώ που είναι bold..

2. Υπαρχει πολύ μεγάλη απόσταση/βήμα αναμεσα σε θέματα ειτε πρόκειται για αγγελίες είτε για θέματα  forrum...  και χρειάζεσαι πολύ  scroll...  και πάντα μιλάω για 1080p  οθόνη γιατι σε 4κ μπορεί να φαίνεται διαφορετικά.. Ηδη το έχω στο 90% στο  chrome  και πάλι υπάρχει  κενός χώρος

Δεν μπήκα καν στην λειτουργικότητα των υπόλοιπων γιατι δεν μπορώ να το χρησιμοποιησω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Federacion said:

ρε παιδιά μαύρα χάλια είναι το φόρουμ τουTheLab... Το insomnia ήταν μακράν καλύτερο...αλλά όντως πλέον τους μοιάζει! 

Τι του ζήλεψαν;

Τα λιγότερα κενά ασφαλείας και τα περισσότερα features...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ολα φαινονται να ειναι πολυ γρηγορα σε αντιθεση με το παλιο site. Και αυτο μονο θετικο μπορει να ειναι, ελπιζω να κρατησει η ταχυτητα και να μην ειναι προσκαιρη.

Εχοντας "περασει" απο ολες τις επιλογες πλεον, βρισκω ΚΑΚΙΣΤΕΣ τις Αγγελιες, κακη την αρχικη οθονη και γενικα το Interface κομματι ειναι χαλια. Μεγαλες οθονες χωρις λογο, μεγαλα γραμματα χωρις λογο, χρωματα τελειως off. Ευτυχως που ολα αυτα διορθωνται και ελπιζω ετσι να γινει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου! Καλή χρονιά!

Ψάχνω τον καλύτερο και πιο απλό τρόπο να βλέπω το νέο περιεχόμενο στο forum.

Για την ώρα πηγαίνω στην αρχική σελίδα και εκεί βρίσκω το νέο περιεχόμενο. Αλλά αφορά και τις αγγελίες και τα θέματα. Για κάποιον που θέλει μόνο τα θέματα και όχι τις αγγελίες, υπάρχει άλλος τρόπος.

Επίσης δεν ξέρω που μπορώ να βρω τις συνδρομές μου σε διάφορα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Green Dragon said:

Καλημέρα φίλοι μου! Καλή χρονιά!

Ψάχνω τον καλύτερο και πιο απλό τρόπο να βλέπω το νέο περιεχόμενο στο forum.

Για την ώρα πηγαίνω στην αρχική σελίδα και εκεί βρίσκω το νέο περιεχόμενο. Αλλά αφορά και τις αγγελίες και τα θέματα. Για κάποιον που θέλει μόνο τα θέματα και όχι τις αγγελίες, υπάρχει άλλος τρόπος.

Επίσης δεν ξέρω που μπορώ να βρω τις συνδρομές μου σε διάφορα θέματα.

Νέο περιεχόμενο: http://www.insomnia.gr/discover/unread/?&stream_unread_links=1&stream_club_select=undefined&stream_club_filter=undefined&stream_classes[IPS\forums\Topic]=1
Συνδρομές: http://www.insomnia.gr/followed/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Τα λιγότερα κενά ασφαλείας και τα περισσότερα features...

ναι αλλά χρηστικά χάθηκαν πάρα πολλά , γιατί άλλο να προσθέσεις λειτουργίες χωρίς να αφαιρέσεις τις παλιές και άλλο να το στήσεις από το μηδέν, στο thelab έριξα άκυρο στο site μετά την αναβάθμιση είναι τραγικό στα υπόψιν ήμουν από τους παλιότερους χρήστες , επίσης γιατί δεν ρωτάτε πόση επισκεψιμότητα  έχασαν μετά την αναβάθμιση   ο θεός να την κάνει αναβάθμιση  γιατί  ομάδα που πάει καλά δεν την ξαναφτιάχνεις από το μηδέν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια,υγεια για ολους και ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ στους διαχειριστες και ολους τους εμπλεκομενους για την μεγαλη προσπαθεια της ολης αναβαθμισης.Σας ευχαριστουμε για την φιλοξενια στους server σας και χαιρομαστε να ειμαστε μελη σε μια κοινοτητα που δεν επαναπαυεται ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, george1551 said:

ναι αλλά χρηστικά χάθηκαν πάρα πολλά , γιατί άλλο να προσθέσεις λειτουργίες χωρίς να αφαιρέσεις τις παλιές και άλλο να το στήσεις από το μηδέν, στο thelab έριξα άκυρο στο site μετά την αναβάθμιση είναι τραγικό στα υπόψιν ήμουν από τους παλιότερους χρήστες , επίσης γιατί δεν ρωτάτε πόση επισκεψιμότητα  έχασαν μετά την αναβάθμιση   ο θεός να την κάνει αναβάθμιση  γιατί  ομάδα που πάει καλά δεν την ξαναφτιάχνεις από το μηδέν

Για τα χρηστικά δεν έχει ολοκληρωθεί η δουλειά στο site/forum ακόμα. Μόνο η εμφάνιση (όχι χρώματα) σε σχέση με το παλιό αλλάζει αναγκαστικά επειδή η νεότερες εκδόσεις της IPB άλλαξαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...