Προς το περιεχόμενο

Το thread της Tesla


Fubar.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

https://www.newsauto.gr/news/idioktites-tesla-pagonoume-sto-krio/

Κουβερτες μην ξεχασουν..........

να τος ο click bate , παλι καλα "δε κανει κρυο στην ελλαδα" 

θα μου πεις αυτα τα σιτε εχουμε απο αυτα ενημερωνόμαστε τι φταις κ εσυ κ ο καθενας κ έχεις το δικιο σου αλλά είναι αυτό που επίμενω οτι οταν παίρνουμε  μια πληροφορια οποιαδήποτε καλο ειναι να τη φιλτράρουμε εκτος πια κ αν τον αρθρογράφο τον εμπιστευόμαστε τυφλά. 

επι του θεματος η αυθεντικη ειδηση μιλαει για 5 βαθμους ΦΑΡΕΝΑΙΝΤ που σημαίνει -15 ΚΕΛΣΙΟΥ. 

θα σου πει ο αλλος ε τυπογραφικο λαθος(η μη σοβαρος αρθρογράφος)  , ναι μη κάνεις κλιμα ομως γτ το ΠΑΓΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΥΟ απλα ειναι για clikbate, οπως κ το ΠΟΛΛΟΙ είναι καμία 20αρια

κ θα στο πω αλλιως.. πουλήθηκαν χιλιαδες χαλάσανε μερικά με την "ανανεωμένη " έκδοση της αντλίας στους -15++ αλλα επειδή είναι τεσλα κ πουλάει ας το δραματοποιήσουμε λίγο να πάρουμε λίγο διαφημισουλα

πάντως κατι που τους έβγαλα το καπέλο είναι ότι ανταποκρίνονται άμεσα, όντως έσκασε update κανα 2 μερες μετα ,τώρα κατά ποσό διορθώθηκε δεν ξερω γτ κάτω από 3C δεν εχω πεσει.. πάντως δεν ξανα παραπονέθηκε κάποιος στο καναδικο owners απο την άλλη έφτιαξε κ ο καιρος στο καναδα εκείνη τη περίοδο 

 

Spoiler

image.png.a683ca39a3bebbc0e632afc7450aec60.png

 

 

επίσης επειδή το ζω απο μέσα να ξέρετε οτι οι κάτοχοι είναι πολύ πιο αυστηροί κ επικριτικοί από το κάθε τρίτο που απλα κρίνει στη θεωρια. 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, sndev είπε

να τος ο click bate , παλι καλα "δε κανει κρυο στην ελλαδα" 

θα μου πεις αυτα τα σιτε εχουμε απο αυτα ενημερωνόμαστε τι φταις κ εσυ κ ο καθενας κ έχεις το δικιο σου αλλά είναι αυτό που επίμενω οτι οταν παίρνουμε  μια πληροφορια οποιαδήποτε καλο ειναι να τη φιλτράρουμε εκτος πια κ αν τον αρθρογράφο τον εμπιστευόμαστε τυφλά. 

επι του θεματος η αυθεντικη ειδηση μιλαει για 5 βαθμους ΦΑΡΕΝΑΙΝΤ που σημαίνει -15 ΚΕΛΣΙΟΥ. 

θα σου πει ο αλλος ε τυπογραφικο λαθος(η μη σοβαρος αρθρογράφος)  , ναι μη κάνεις κλιμα ομως γτ το ΠΑΓΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΥΟ απλα ειναι για clikbate, οπως κ το ΠΟΛΛΟΙ είναι καμία 20αρια

κ θα στο πω αλλιως.. πουλήθηκαν χιλιαδες χαλάσανε μερικά με την "ανανεωμένη " έκδοση της αντλίας στους -15++ αλλα επειδή είναι τεσλα κ πουλάει ας το δραματοποιήσουμε λίγο να πάρουμε λίγο διαφημισουλα

πάντως κατι που τους έβγαλα το καπέλο είναι ότι ανταποκρίνονται άμεσα, όντως έσκασε update κανα 2 μερες μετα ,τώρα κατά ποσό διορθώθηκε δεν ξερω γτ κάτω από 3C δεν εχω πεσει.. πάντως δεν ξανα παραπονέθηκε κάποιος στο καναδικο owners απο την άλλη έφτιαξε κ ο καιρος στο καναδα εκείνη τη περίοδο 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.a683ca39a3bebbc0e632afc7450aec60.png

 

 

επίσης επειδή το ζω απο μέσα να ξέρετε οτι οι κάτοχοι είναι πολύ πιο αυστηροί κ επικριτικοί από το κάθε τρίτο που απλα κρίνει στη θεωρια. 

 

Ζορια! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην λέμε μόνο τα καλά, υπάρχουν πιθανόν και θέματα. 

https://www.autoevolution.com/news/tesla-tackled-mass-production-for-car-as-if-they-were-software-and-thats-biting-it-back-179558.html

Καταλαβαίνω ότι έπρεπε να βιαστούν για να βγάλουν τα νέα μοντέλα από το μηδέν, αλλά να δούμε αν θα τους γυρίσει και θα τους χτυπήσει αυτό.

Πχ εγώ θέλω να αγοράσω ένα Berlin model Y AWD αλλά σίγουρα με προβληματίζει τι θα γίνεται με τη μπαταρία που θα αποτελεί μέρος του unibody. Aν κάτι πάθει η μπαταρία, τι θα γίνει μετά με το αυτοκινητο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει πιο ολοκληρωμένο. Αν βγάλεις το hi end software η Hyundai δείχνει την ορθότερη οδηγικεντρικη μετάβαση. Και ναι αυτό είναι καλό κρίνοντας τις τελευταίες εξελίξεις που θέλει την Τέσλα να αφαιρεί πράγματα από τον οδηγό (τελευταίο UI update που έχει αντιδράσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vagosman είπε

Δείχνει πιο ολοκληρωμένο. Αν βγάλεις το hi end software η Hyundai δείχνει την ορθότερη οδηγικεντρικη μετάβαση. Και ναι αυτό είναι καλό κρίνοντας τις τελευταίες εξελίξεις που θέλει την Τέσλα να αφαιρεί πράγματα από τον οδηγό (τελευταίο UI update που έχει αντιδράσεις)

Πρώτη φορά βλέπω review σε Tesla και νομίζω ότι είναι σοκαριστικό....για να βάλεις τους υαλοκαθαριστήρες..πρέπει να πάς στο touch screen...και ποιος θα προσέχει τον δρόμο όσο ψάχνω ...ο φούφουτος ...(!!)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει υποτίθεται και φωνητικές εντολές που όμως δεν δουλεύουν πάντα σωστά.

Το Τεσλα ειναι γκάτζετ τεχνολογικό αλλα δεν ειμαι υπερ του να αφαιρείς συνεχώς πράγματα απο τον χρήστη υποθέτοντας τι αυτος θέλει να κάνει βασει machine learning. Ο ανθρωπος ειναι πιο πολυπλοκος και με ανάγκες που αλλάζουν αναλόγως τη διάθεση του.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Εχει υποτίθεται και φωνητικές εντολές που όμως δεν δουλεύουν πάντα σωστά.

Το Τεσλα ειναι γκάτζετ τεχνολογικό αλλα δεν ειμαι υπερ του να αφαιρείς συνεχώς πράγματα απο τον χρήστη υποθέτοντας τι αυτος θέλει να κάνει βασει machine learning. Ο ανθρωπος ειναι πιο πολυπλοκος και με ανάγκες που αλλάζουν αναλόγως τη διάθεση του.

 

Στην Τεσλα  λογικα οι μηχανικοι εχουν touch πληκτρολογιο επειδη βολευει.  

Spoiler

troll face Emoji

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, masteripper είπε

Πρώτη φορά βλέπω review σε Tesla και νομίζω ότι είναι σοκαριστικό....για να βάλεις τους υαλοκαθαριστήρες..πρέπει να πάς στο touch screen...και ποιος θα προσέχει τον δρόμο όσο ψάχνω ...ο φούφουτος ...(!!)

για αυτό έχουν Full Self-Driving

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, masteripper είπε

Πρώτη φορά βλέπω review σε Tesla και νομίζω ότι είναι σοκαριστικό....για να βάλεις τους υαλοκαθαριστήρες..πρέπει να πάς στο touch screen...και ποιος θα προσέχει τον δρόμο όσο ψάχνω ...ο φούφουτος ...(!!)

Το πλάνο είναι το όχημα να οδηγεί μόνο του σε λίγα χρόνια... Λες να μην έχει τη δυνατότητα πολύ πριν, να μπορεί να ενεργοποιεί αυτόματα τους υαλοκαθαριστήρες όταν χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά 80% οι υαλοκαθαριστήρες δουλεύουν άψογα στο αυτόματο mode. Κάποιες φορές όμως ξεκινάνε μόνοι τους (κυρίως νύχτα υπό συγκεκριμένο φωτισμό και υγρασία) χωρίς κανένα λόγο, και κάποιες (ελάχιστες) φορές είναι πιο αργοί απ όσο πρέπει. Με το τελευταίο patch έχει γίνει πιο δύσκολο να θες να τους χειριστείς από την οθόνη, καθότι πρέπει να πατήσεις το εικονίδιο με το αυτοκίνητο κάτω αριστερά και μετά στα quick controls λίγο πιο δεξιά μπορείς να παρακάμψεις την όποια ρύθμιση εύκολα.

Προσωπικά πάντως, αυτές τις λίγες φορές που έχει θέμα, χρησιμοποιώ τις φωτητικές εντολές (στα αγγλικά) και δουλεύουν άψογα. Μπορείς φωνητικά να τους κλείσεις, να τους πας στο manual mode, να αυξήσεις και να μειώσεις την ταχύτητά τους, και να τους πας πάλι στο αυτόματο.

Επίσης ένας ευκολότερος τρόπος μέσω οθόνης, είναι απλά να πιέσεις το κουμπί στο στικάκι μία φορά για να τους ενεργοποιήσει, και οι επιλογές εμφανίζονται αυτόματα στην οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα, οπότε δεν χρειάζεται να πατάς το εικονοδιάκι του αυτοκινήτου κλπ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...