Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Καλημέρα.

Έτσι πίστευα/είχα ακούσει κ γω.Για να μαι ειλικρινής δεν πρόλαβα να το ψάξω πολύ.

Είχα μια επικοινωνία μαζί τους όπου τους ζήτησα στο συμβόλαιο να αναγράφεται ξεκάθαρα η έκπτωση στο ρεύμα που μου χαν πει κ να ναι ξεκάθαρο πως δέχονται το κοιν.τιμολόγιο.

Θα δείξει..μου φαίνεται θα παραμείνω ΔΕΗ γιατί δεν τα καταλαβαίνω κ πολύ καλά..😳🙄

Καλημερα.

Σε ρωτησα γιατι με οποια εταιρια ειχα επικοινωνια δεν το δεχεται το κοινωνικο τιμολογιο και μου εκανε εντυπωση που σου ειπαν ετσι.

anyway αν δεν ειχα κοινωνικο τιμολογιο θα αλλαζα εγω μιας και ψαχνω τωρα παροχο φυσικου αεριου και θα τα συνδυαζα μαζι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Καλημερα.

Σε ρωτησα γιατι με οποια εταιρια ειχα επικοινωνια δεν το δεχεται το κοινωνικο τιμολογιο και μου εκανε εντυπωση που σου ειπαν ετσι.

anyway αν δεν ειχα κοινωνικο τιμολογιο θα αλλαζα εγω μιας και ψαχνω τωρα παροχο φυσικου αεριου και θα τα συνδυαζα μαζι.

Μίλησες κ με ΖΕΝΙΘ?

Θα ξαναμιλήσω μαζί τους..ό,τι κ αν μου λένε προφορικά θα το πιστέψω μόνο αν το δω κ γραπτώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Μίλησες κ με ΖΕΝΙΘ?

Θα ξαναμιλήσω μαζί τους..ό,τι κ αν μου λένε προφορικά θα το πιστέψω μόνο αν το δω κ γραπτώς.

Ναι σε ολους εχω κανει την ερωτηση για το κοινωνικο τιμολογιο και δεν το δεχεται κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι σε ολους εχω κανει την ερωτηση για το κοινωνικο τιμολογιο και δεν το δεχεται κανεις.

Τους ρώτησα επανειλημμένα..ήμουν ξεκάθαρη γιατί κ γω είχα ακούσει πως δεν το δέχονται..

Μάλλον με δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Τους ρώτησα επανειλημμένα..ήμουν ξεκάθαρη γιατί κ γω είχα ακούσει πως δεν το δέχονται..

Μάλλον με δουλεύουν.

Ok αν μαθεις κατι σιγουρο πες το εδω γιατι θα ενδιαφερει κι αλλους φανταζομαι και μετα θα ξαναρωτησω μηπως εχει αλλαξει κατι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι όλοι οι πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να δίνουν και ΚΟΤ. Αν θυμάμαι καλά έχει ειπωθεί στο σχετικό νήμα.

Εγώ τουλάχιστον δεν είχα θέμα με την Protergia, το δέχτηκαν κανονικά.

Απλά νομίζω ότι το παίζουν δύσκολοι γιατί έχουν μικρό ή καθόλου όφελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι το δέχονται. Στο λένε έτσι για να σε αποφύγουν. Εγω έκανα κανονικά την μεταφορά και μετα αίτηση για ΚΟΤ. Ενεργοποιήθηκε αυτόματα χωρις κάποια επικοινωνία απο μεριάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Eιναι σιγουρο πως δεχονται το κοινωνικο τιμολογιο?

Νομιζα οτι καμια εταιρια δεν το δεχεται.

Στην ELPEDISON εχω κανονικα κοινωνικο τιμολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι τοσο μλκες που λενε ψεματα?

Πηρα τηλεφωνο σε 5 εταιριες συγκεκριμενα που μ'ενδιεφεραν για να ρωτησω μονο αυτο και καμια δεν το δεχοταν.

Δεν ξερω τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Καλα ειναι τοσο μλκες που λενε ψεματα?

Πηρα τηλεφωνο σε 5 εταιριες συγκεκριμενα που μ'ενδιεφεραν για να ρωτησω μονο αυτο και καμια δεν το δεχοταν.

Δεν ξερω τι να πω.

Ειναι υποχρεωμενοι να το δεχτουν. Ειναι βαση ΗΔΙΚΑ και ΑΑΔΕ το ΚΟΤ.

Την διαφορα την πληρωνονται απο το κρατος.

Αυτο που τους χαλαει την μαγια ειναι οτι στο ΚΟΤ πρεπει να εχει ημερομηνια ληξης ο λογαριασμος 1 μηνα απο την εκδοση του..

 

76604995_425897828111375_3385998546531516416_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Καλα ειναι τοσο μλκες που λενε ψεματα?

Πηρα τηλεφωνο σε 5 εταιριες συγκεκριμενα που μ'ενδιεφεραν για να ρωτησω μονο αυτο και καμια δεν το δεχοταν.

Δεν ξερω τι να πω.

Να κάνετε καταγγελία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να κάνετε καταγγελία

Σωστο στην ΡΑΕ..

Αλλα μπορουν να κανουν κανονικα αιτηση και το ΚΟΤ θα ερθει απο μονο του..

Παει με το ΑΦΜ και τον Αρ.Παροχης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Αυτο που τους χαλαει την μαγια ειναι οτι στο ΚΟΤ πρεπει να εχει ημερομηνια ληξης ο λογαριασμος 1 μηνα απο την εκδοση του..

Αυτο δεν το καταλαβα μπορεις να μου το εξηγησεις?

38 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να κάνετε καταγγελία

Τωρα θα παω να μιλησω απο κοντα σε 2-3 παροχους που ειναι στην πολη μου να δω τι θα μου πουνε απο κοντα.

Αν ισχυει και μπορω ν'αλλαξω παροχο με ΚΟΤ ποιος παροχος συμφερει περισσοτερο μαζι με το φυσικο αεριο?

Σε συνδυασμο και των 2 δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αυτο δεν το καταλαβα μπορεις να μου το εξηγησεις?

 

Ολοι οι παροχοι βγαζουν πχ λογαριασμο στις 5 του μηνα με ληξη στις 21..

Οταν εχει κοινωνικο τιμολογιο πρεπει να εχει ημερομηνια ληξης 1τουλαχιστον  μηνα απο την εκδοση του.

Σε μενα οταν εκανα την μεταφορα μεχρι να βγει κανονικος εκκαθαριστικος λογαριασμος απο την ΔΕΗ και εκδοση του καινουργιου επεσαν μαζι οι ημερομηνιες.

Σκεψου οτι μου βγαινει δευτερος λογαριασμος χωρις να εχει ληξει ο προηγουμενος.... ο οποιος πληρωνετε με παγια εντολη απο τραπεζα...

Αυτο εγινε γιατι δεν συμβαδιζαν οι ημερομηνιες εκδοσης με τις μετρησεις τις ΔΕΔΔΗΕ.

Επεξ/σία από k_w_t
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...