Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 minutes ago, korakios said:

@HERTHAN άσχετο αλλά στην Ελιν που μίλησα στο messenger ,μπορείς ανα δίμηνο να καταχωρείς τις μετρήσεις άνετα

Καλημέρα σας και ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Φυσικά και μπορείτε να καταχωρήσετε την ένδειξη σας στην online πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ τις ημερομηνίες που σας επιτρέπει. Υπάρχει ειδικό πεδίο στην ιστοσελίδα της ΕΛΙΝΟΙΛ που σας παραπέμπει στην σελίδα καταχώρησης. Βρείτε το link εδώ: https://energy.elin.gr/eksipiretisi-pelaton/kataxorisi-endei3eon-metriti/
 
όπου σε πάει και στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ,

Μπα δε συμφέρουν καθόλου , εκτός της elpedison 24 fixed το energy4U fixed ήταν κάπως καλό , αλλά πλέον το nrg save 40% είναι πολύ καλύτερο

Έχει στις προηγούμενες σελίδες και στα excel

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/mbc-nrgsave/

Οπότε μόνο μέσω mbc γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα! H Volterra μου έστειλε τελικά το τυποποιημένο email που στέλνουν σε όλους τώρα τελευταία, χωρίς να μπει καν στον κόπο να ασχοληθεί με αυτά που ρωτούσα.

Οπότε κι εγώ θα δω μήπως στον επόμενο λογαριασμό σε μερικές μέρες προβούν σε κάποια διορθωτική κίνηση, όπως μου είχαν πει κι από το τηλέφωνο και αναλόγως θα πράξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε η σύμβαση από ΕΛΤΑ για υπογραφή.
Δεν αναφέρει πουθενά τον τύπο για χρέωση ΟΤΣ.
Η έκπτωση 10% είναι και για τη νύχτα...αλλά στο τέλος της σύμβασης λέει οτι η διάρκεια της σύμβασης είναι 12μηνη.

1672901_.png.9539190b7773106ccad6d607dec9bbfd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

@HERTHAN άσχετο αλλά στην Ελιν που μίλησα στο messenger ,μπορείς ανα δίμηνο να καταχωρείς τις μετρήσεις άνετα

Καλημέρα σας και ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Φυσικά και μπορείτε να καταχωρήσετε την ένδειξη σας στην online πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ τις ημερομηνίες που σας επιτρέπει. Υπάρχει ειδικό πεδίο στην ιστοσελίδα της ΕΛΙΝΟΙΛ που σας παραπέμπει στην σελίδα καταχώρησης. Βρείτε το link εδώ: https://energy.elin.gr/eksipiretisi-pelaton/kataxorisi-endei3eon-metriti/
 
όπου σε πάει και στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ,

Δεν ξερω τι να πιστεψω αληθεια.

Στα email και στα τηλεφωνα μου λενε δεν γινεται και τωρα εσενα σου λενε οτι γινεται.

Ο καθενας λεει οτι θελει κι αυτο ειναι που με φοβιζει.

Mολις μου εστειλαν email απο την nrg.........

Καλημέρα σας,

Το nrg save τελικά δεν συνδυάζεται με ΚΟΤ. Μπορούμε ωστόσο να το συνδυάσουμε με το πρόγραμμα 4u.

Παρακαλώ ενημερώστε μα αν θέλετε να συνεργαστούμε με το 4u.

Το ειπα κιολας οτι ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο.

Η πλακα ειναι οτι μου προτεινουν το προγραμμα nrg 4u oπου στην σελιδα τους γραφει οτι δεν συνδυαζεται με ΚΟΤ:Η παρούσα προωθητική ενέργεια ηλεκτρικής ενέργειας δε συνδυάζεται με το Κ.Ο.Τ. ή Π.Ο.Τ

ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!!!

 

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Μπα δε συμφέρουν καθόλου , εκτός της elpedison 24 fixed το energy4U fixed ήταν κάπως καλό , αλλά πλέον το nrg save 40% είναι πολύ καλύτερο

Έχει στις προηγούμενες σελίδες και στα excel

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/mbc-nrgsave/

Τι σόι πρόγραμμα είναι αυτό που δεν αναρτάται στον επίσημο ιστότοπο της εταιρείας; Αυτό δεν επιτρέπεται κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν ξερω τι να πιστεψω αληθεια.

Στα email και στα τηλεφωνα μου λενε δεν γινεται και τωρα εσενα σου λενε οτι γινεται.

Ο καθενας λεει οτι θελει κι αυτο ειναι που με φοβιζει.

Μιας και φεύγεις για NRG δεν έχει και πολύ σημασία , αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι γίνεται αφού όλοι οι πάροχοι παίρνουν τος μετρήσεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ 

35 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Μόλις μου ήρθε η σύμβαση από ΕΛΤΑ για υπογραφή.
Δεν αναφέρει πουθενά τον τύπο για χρέωση ΟΤΣ.
Η έκπτωση 10% είναι και για τη νύχτα...αλλά στο τέλος της σύμβασης λέει οτι η διάρκεια της σύμβασης είναι 12μηνη.

1672901_.png.9539190b7773106ccad6d607dec9bbfd.png

Λοιπόν είναι 12 μηνο συμβόλαιο χωρίς ρήτρα πρόωρης αποχώρησης .
Η κοπέλα στο τηλ ζάχαρη :)

Γνώριζε την ΟΤΣ και μου έδωσε τηλ στα οποία θα πάρω αργότερα να μου πούνε ακριβώς πως υπολογίζεται 
θα επανέλθω σε κάνα 2ωρο

Edit :

επίσης η χρέωση στο ημερήσιο είναι κλιμακωτή (2000kw) , θα ρωτήσω και για νυχτερινό τι παίζει 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Μόλις μου ήρθε η σύμβαση από ΕΛΤΑ για υπογραφή.
Δεν αναφέρει πουθενά τον τύπο για χρέωση ΟΤΣ.
Η έκπτωση 10% είναι και για τη νύχτα...αλλά στο τέλος της σύμβασης λέει οτι η διάρκεια της σύμβασης είναι 12μηνη.

1672901_.png.9539190b7773106ccad6d607dec9bbfd.png

Βάση νόμου είναι 12μηνη η διάρκεια. Εάν δεν αναφέρει ρήτρα αποδέσμευσης είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, MasterBlaster said:

Τι σόι πρόγραμμα είναι αυτό που δεν αναρτάται στον επίσημο ιστότοπο της εταιρείας; Αυτό δεν επιτρέπεται κανονικά...

Έλα ντε... αυτό με φοβίζει και εμένα! Περιμένω τους όρους στο email!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Μιας και φεύγεις για NRG δεν έχει και πολύ σημασία , αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι γίνεται αφού όλοι οι πάροχοι παίρνουν τος μετρήσεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ

Διαβασε λιγο παραπανω προσθεσα κατι στο post μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Τι σόι πρόγραμμα είναι αυτό που δεν αναρτάται στον επίσημο ιστότοπο της εταιρείας; Αυτό δεν επιτρέπεται κανονικά...

Μα είναι από συνεργασία , πχ παίρνω αν θέλω φτιάχνω εταιρία με ΕΣΠΑ και παίρνω από Solar ρεύμα .

Επισης έχουν αναφέρει ότι το πρόγραμμα θα μπει αργότερα στο site και μέσω τηλ ήδη γίνεται 

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Διαβασε λιγο παραπανω προσθεσα κατι στο post μου.

Γμτ....

NRG και ΚΟΤ γιόκ δηλαδή ;

παντως για τη δίμηνη καταμέτρηση δεν αλλάζω γνώμη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Γμτ....

NRG και ΚΟΤ γιόκ δηλαδή ;

παντως για τη δίμηνη καταμέτρηση δεν αλλάζω γνώμη !

Ημουν σιγουρος δεν γινοταν να ειχε τετοιο προγραμμα ενας παροχος και να το ειχε με ΚΟΤ.

Θα εμπαιναν απο μεσα.

Η πλακα ειναι οτι μου προτεινουν προγραμμα το οποιο παλι δεν ισχυει για ΚΟΤ.

Τι εννοεις για την διμηνη καταμετρηση δεν αλλαζεις γνωμη?

Μηπως γι'αυτο που σου ειπαν απο την Ελιν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Μα είναι από συνεργασία , πχ παίρνω αν θέλω φτιάχνω εταιρία με ΕΣΠΑ και παίρνω από Solar ρεύμα .

Επισης έχουν αναφέρει ότι το πρόγραμμα θα μπει αργότερα στο site και μέσω τηλ ήδη γίνεται 

Συνεργασία; Έχει η MBC άδεια προμήθειας; Αναρτά στο site της Γενικούς Όρους; Τιμοκαταλόγους; Έντυπα υπαναχώρησης; Εγχειρίδια; Μεταπωλητής είναι και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το πρόγραμμα δεν έχει αναρτηθεί από την κανονική εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τι εννοεις για την διμηνη καταμετρηση δεν αλλαζεις γνωμη?

Μηπως γι'αυτο που σου ειπαν απο την Ελιν?

Ναι , όχι επειδή το είπε η ΕΛΙΝ ,αλλά από τη στιγμή που ανά δίμηνο σου δίνει τη δυνατότητα ο ΔΕΔΔΗΕ να δίνεις μέτρηση άσχετα σε ποιον πάροχο είσαι 

4 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Συνεργασία; Έχει η MBC άδεια προμήθειας; Αναρτά στο site της Γενικούς Όρους; Τιμοκαταλόγους; Έντυπα υπαναχώρησης; Εγχειρίδια; Μεταπωλητής είναι και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το πρόγραμμα δεν έχει αναρτηθεί από την κανονική εταιρεία. 

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει , κοιτάω το συμβόλαιο που θα υπογράψω και θα μου δώσει το περισσότερο κέρδος  . Δε λέω ότι έχεις άδικο και ότι δεν είναι αιτία να μην επιλέξεις 

4 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Καλημέρα σας...Για αυτό τι λέτε απο την Protergia?

Max 45 οικιακό?

protergia.JPG

Ρωτά τους ,τους 3 τελευταίους μήνες τι ρήτρα αναπροσαρμογής εφάρμοσαν και μετά κάνε την πρόσθεση 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...