Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Παντως μου αρεσει και η nrg που την ειδα αλλα δεν ξερω αν χανω πολλα σε σχεση με την volterra

Σε λεφτά , φαίνεται , αν εννοείς γενικότερα και για τη καταμέτρηση, είναι το ίδιο στυλ με voltera , υπενθύμιση και σε 2 ημέρες καταχώρηση μέτρησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

και χωρίς ρήτρα , σούπερ :)

Απλά δε δείχνει αναλυτικά τις ρυθμιζόμενες και δεν καταλαβαίνω τι είναι "η χρέωση ισχύος"

 

Χρεωση ισχυος ειναι στα επαγγελματικα τιμολογια.

Απλα βαρεθηκαν να το βγαλουν......δεν μαμιεται σου λεει δειξτου οτι δεν τον χρεωνω κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, korakios είπε

και χωρίς ρήτρα , σούπερ :)

Απλά δε δείχνει αναλυτικά τις ρυθμιζόμενες και δεν καταλαβαίνω τι είναι "η χρέωση ισχύος"

 

Αφού η χρέωση ισχύος είναι μηδέν καλά είμαστε... ίσως να είναι η ΟΤΣ...
Αν έχεις ένα λογαριασμό της ΔΕΗ τις βγάζεις τις ρυθμιζόμενες...

Επεξ/σία από ababa641
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Δηλαδη τωρα εισαι σε εναν παροχο και δεν σ'αφηνουν ν'αλλαξεις προφραμμα και να παραμεινεις σ'αυτους?

 

1 ώρα πριν, Incepted είπε

Λογικά το προγραμμά σου δεν εχει δεσμευση , πως γινεται να μη σε αφηνουν?

Το πρόγραμμα μου είναι ελεύθερο, χωρίς υποχρεωτικό χρόνο παραμονής. Εγώ δεν ρώτησα την εταιρεία, αλλά σε μία σελίδα από αυτές που συγκρίνουν όλα τα προγράμματα, όλων των εταιρειών, από αυτήν πήγα στην εταιρεία που είμαι. Τώρα μου λέει εγώ δεν μπορώ να σε αλλάξω πρόγραμμα στην ίδια εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τον προηγούμενο λογαριασμό της ΔΕΗ κι έβαλα τα δεδομένα που έχω τώρα για τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις και είναι σωστά.
Δεν με καίει να φαίνονται αναλυτικά, έτσι κι αλλιώς παντού ίδια θα είναι.
 

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, papresa είπε

Τώρα μου λέει εγώ δεν μπορώ να σε αλλάξω πρόγραμμα στην ίδια εταιρεία.

Ποιος το λέει? Η σελίδα?

Ρώτα την εταιρία που είσαι πρώτα....βασικά σε ποια είσαι ?

α, voltera , οκ ,στο τέλος ούτε μια σελίδα πίσω δε θα μπορώ να θυμάμαι....

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας έγραψα στην αρχή ότι απευθύνθηκα στην Volterra και μου είπε ότι δεν υπάρχει άλλο πρόγραμμα. Μετά μπαίνοντας στην σελίδα από την οποία πήγα στην Volterra από την ΔΕΗ, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω την σελίδα..., βρήκα ότι υπάρχει πρόγραμμα με αρκετά χαμηλότερη χρέωση μεν, αλλά υποχρεωτική παραμονή 24 μηνών και σήμερα που τους ρώτησα μου είπαν ότι μπορούν μόνο εταιρεία να μου αλλάξουν, όχι πρόγραμμα στην ίδια εταιρεία.

Θα ξαναπευιυνθώ στην Volterra. Αλλά και να μην γίνει, προς το παρόν ακόμη είναι πολύ καλύτερα από την ΔΕΗ... Αν δυσκολευτώ το πολύ, πολύ να αλλάξω εταιρεία...

Επεξ/σία από papresa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papresaχιούμορ έκανα πριν , ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες :)

λογικά θα μπήκες μέσω ιστοσελίδας τύπου αλλάζωρεύμα κτλ.

Αν έδινε και κάποιο ποσό δώρο τότε δεν ξέρω αν υπήρχαν όροι στο πρόγραμμα κτλ

Το καλύτερο είναι να ρωτήσεις στη Voltera κατευθείαν αν θες να παραμείνεις στην ίδια. Πάντως δες και τα excel (στην ανάρτηση που είναι πάνω στο "Προτεινόμενες αναρτήσεις") να πάρεις μια ιδέα . Έγιναν για να είναι ξεκάθαρα με προγράμματα που δεν εφαρμόζουν έξτρα χρεώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Είμαι στην ΕΛΙΝ εδώ και έξι μήνες. Έχω ενεργοποιήσει πάγια εντολή και οι προηγούμενοι δύο λογαριασμοί πληρώθηκαν κανονικά. Ο τελευταίος έληγε χθες 15/02 και δεν έχει πληρωθεί ακόμη. Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία; Η πάγια εντολή είναι στην Alpha bank και είναι ενεργή φυσικά.

Μήπως το ποσό που πρέπει να πληρώσεις στην Ελιν αυτό το μήνα...είναι μεγαλύτερο από το ελάχιστο ποσό που έχεις βάλει στην πάγια εντολή;;; Λογικά αν έχεις και e-banking θα ενημερωθείς με μήνυμα ότι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε λόγω υπέρβασης ποσού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, papresa είπε

Μετά μπαίνοντας στην σελίδα από την οποία πήγα στην Volterra από την ΔΕΗ, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω την σελίδα..., βρήκα ότι υπάρχει πρόγραμμα με αρκετά χαμηλότερη χρέωση μεν, αλλά υποχρεωτική παραμονή 24 μηνών και σήμερα που τους ρώτησα μου είπαν ότι μπορούν μόνο εταιρεία να μου αλλάξουν, όχι πρόγραμμα στην ίδια εταιρεία.

Αυτοί είναι μεσάζοντες και πληρώνονται για αυτό που κάνουν. Με τον πάροχο σου να μιλήσεις και να προσέξεις τα "ψιλά γράμματα", κυρίως τη ρήτρα προσαρμογής.

11 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Είμαι στην ΕΛΙΝ εδώ και έξι μήνες. Έχω ενεργοποιήσει πάγια εντολή και οι προηγούμενοι δύο λογαριασμοί πληρώθηκαν κανονικά. Ο τελευταίος έληγε χθες 15/02 και δεν έχει πληρωθεί ακόμη. Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία; Η πάγια εντολή είναι στην Alpha bank και είναι ενεργή φυσικά.

Αν έχουν φύγει τα χρήματα από το λογαριασμό σου, πρέπει να είναι θέμα της Ελιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αυτοί είναι μεσάζοντες και πληρώνονται για αυτό που κάνουν. Με τον πάροχο σου να μιλήσεις και να προσέξεις τα "ψιλά γράμματα", κυρίως τη ρήτρα προσαρμογής.

Αν έχουν φύγει τα χρήματα από το λογαριασμό σου, πρέπει να είναι θέμα της Ελιν.

Όχι δεν έχουν φύγει τα χρήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...