Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Δες το νυχτερινο , το ημερησιο εχει 1.5/4μηνο . Το νυχτερινο ειναι 1.5/μηνα

Επεξ/σία από Incepted
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Incepted είπε

Δες το νυχτερινο , το ημερισιο εχει 1.5/4μηνο . Το νυχτερινο ειναι 1.5/μηνα

Ναι, τώρα είδα το edit που έκανες. 

Το S1N Fixed είναι όντως 1,5Ε/μήνα, το παλικάρι νόμιζα αναφερόταν στο σκέτο FIXED γι'αυτό επενέβην!

 

edit: Οι ΕΛΤάρες τί κάνουν? Τούς ήρθε κανένα χαρτί? Οι Solάρες θα αργήσουμε μάλλον! :P 

 

 

Επεξ/σία από Fallen333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Η κιλοβατωρα σου με την εκπτωση συνεπειας 5% που εχεις παει στα 0,085405.

Δεν ξερω αν σε συμφερει η οχι σε σχεση με αλλα προγραμμα αλλα αυτο μπορεις να το δεις ευκολα απο το excel.

Για αρχη βαλε νυχτερινο μετρητη μιας κι εκτος απο τις κιλοβατωρες θα γλιτωσεις και απο τις ρυθμιζομενες χρεωσεις.

Ειμαι ενικιαστης και δεν ξερω κατα ποσο γινεται και τι κοστος εχει.Απλα η volterra με βολευει λογων αυτων που προαναφερθηκαν (οτσ,χωρις παγιο,χωρις συμβολαιο,app,και εκαθαριστικος καθε μηνα).Μιλησα για επιβαιβεωση σημερα με volterra κσι οντως με την συνεπεια παει στα 0,085 η κιλοβατωρα.Δεν ξερω αν υπαρχει καποια καλυτερη .Αν εχετε καποια γνωμη ευχαριστως.(εχω δει και το excel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Incepted είπε

Οταν μιλησα με Βολτερα γενικα μου φανηκαν λιγο αγενεις οσον αφορα την εξυπηρετηση και επειδη τους ειπα για ΚΟΤ μου ειπαν οτι πρεπει να βγεις απο το ΚΟΤ να βγει λογαριασμος στη ΔΕΗ χωρις ΚΟΤ και μετα να ερθετε σε εμας .  Πολυ περιεργα τα ακουσα αυτα και ειναι η μονη εταιρεια που το ζηταει .

Ακριβως αυτο ειχαν πει και σ'εμενα.

Το ειχα γραψει κιολας για να ξερουν οσοι ενδιαφερονται να πανε.

Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο που κανουν.Ειναι σαν να σου λενε δεν σε θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Ειμαι ενικιαστης και δεν ξερω κατα ποσο γινεται και τι κοστος εχει.Απλα η volterra με βολευει λογων αυτων που προαναφερθηκαν (οτσ,χωρις παγιο,χωρις συμβολαιο,app,και εκαθαριστικος καθε μηνα).Μιλησα για επιβαιβεωση σημερα με volterra κσι οντως με την συνεπεια παει στα 0,085 η κιλοβατωρα.Δεν ξερω αν υπαρχει καποια καλυτερη .Αν εχετε καποια γνωμη ευχαριστως.(εχω δει και το excel)

42,16E κοστίζει η εγκατάσταση νυχτερινής χελώνας. 
Η πιο φτηνή εταιρεία είναι τα ΕΛΤΑ σε γενικές γραμμές. 
Volterra και Solar είναι σχεδόν ίδιες, εγώ προτίμησα Solar λόγω ΚΟΤ βασικά. 
Πάντα όμως παίζει ρόλο και η κατανάλωση που έχει ο καθένας μας. 
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Είμαι ενοικιαστής και δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται και τι κόστος έχει.

42Ε, το γράφει στο sticky . Είναι έξοδο του ιδιοκτήτη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Όπως βολεύει τον καθένα :). Το αναμένεται είναι σχετικό . Έχουν ανεβάσει κάποια παιδιά δημοσιεύματα στις προηγούμενες σελίδες και δεν είναι ευχάριστα νέα ..

Αποφεύγουν το ΚΟΤ , ίσως υπάρχει καθυστέρηση στην πληρωμή τους ,δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο .

τα όρια δεν παίζουν τόσο ρόλο πλέον, 50% είναι τα όρια και 50% ο τύπος υπολογισμού. Και 60 πλασματικό να είχαν όριο ουσιαστικά απο τον τύπο υπολογισμού βγαίνει 44,53 πραγματικό . Τώρα με 45 πλασματικό ουσιαστικά απο 39,11 ξεκινά χρέωση

Πως και δεν είδες το nrg save 40% ? λόγω δέσμευσης ? Βέβαια εξαρτάται και απο τις κιλοβατώρες

Πάνω κάτω τα ίδια για 1400 kwh/4μηνο , έχω και διπλα μου πολυ εξυπηρετικό κατάστημα Volterra , οπότε θα τους δώσω μια ευκαιρία 😁😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Ειμαι ενικιαστης και δεν ξερω κατα ποσο γινεται και τι κοστος εχει.Απλα η volterra με βολευει λογων αυτων που προαναφερθηκαν (οτσ,χωρις παγιο,χωρις συμβολαιο,app,και εκαθαριστικος καθε μηνα).Μιλησα για επιβαιβεωση σημερα με volterra κσι οντως με την συνεπεια παει στα 0,085 η κιλοβατωρα.Δεν ξερω αν υπαρχει καποια καλυτερη .Αν εχετε καποια γνωμη ευχαριστως.(εχω δει και το excel)

Μπορεις να μιλησεις με τον ιδιοκτητη για το νυχτερινο.

Το excel τι σου βγαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

Άσχετο μου ήρθε και email υπενθύμισης της nrg για καταχώρηση ένδειξης :)

Πολύ βολικό , αλλά μου κάνει εντύπωση ,πολύ νωρίς είναι , 8/2 μπήκα στην nrg

Εμένα που μπήκα 9/2 στην NRG, μου βγάζει 19/2-21/2 καταχώρηση ένδειξης, ίδια δηλαδή περίοδο που καταχωρούσα ένδειξη και στην Volterra.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, έχω Volterra, στο μαγαζί είμαι ευχαριστημένος, αλλά στο σπίτι του πατέρα μου που μένω και τον έπεισα να αλλάξουμε βλέπω ότι έχει τσιμπήσει. Τους πήρα τηλέφωνο τα περασμένα, μου είπαν ότι δεν υπάρχει άλλο πρόγραμμα οικονομικότερο. Έκανα έρευνα σε μία από τις σελίδες αναζήτησης και βρήκα πρόγραμμα της ίδιας εταιρείας πιο οικονομικό, αν κάνω ηλεκτρονική αίτηση αλλαγής, θα έχω πάλι την ίδια διαδικασία, να στείλω δικαιολογητικά, να έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ να μετρήσει κλπ ή θα γίνει αυτόματα; Δε θέλω να πάρει είδηση ο πατέρας μου γιατί με τις αλλαγές δεν τα πάει πολύ καλά, δεν τις θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πελάτης στην ΚΕΝ με πάγιο 1,2€/μήνα + τιμή 0,086€/Κιλ. και έκπτωση 15% λόγω εμπροθεσμης εξόφλησης. Θέλω να πάω στο volton flexi plus με πάγιο 3,6€/μήνα + τιμή 0,055€/Κιλ. επειδη δίνει δώρο την κάρτα υγείας. Η volton έχει εύρος ΟΤΣ 30-45 σε όλα τα προγράμματα. Η χρεώσεις ΟΤΣ θα είναι ίδιες και στα δύο προγράμματα η στο volton flexi plus θα είναι παραπάνω λόγω χαμηλωτερης τιμής κιλοβατώρας; Δεν θέλω να αλλάξω εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, kkkk1 είπε

ΟΤΣ θα είναι ίδιες και στα δύο προγράμματα η στο volton flexi plus θα είναι παραπάνω λόγω χαμηλωτερης τιμής κιλοβατώρας;

ο μόνος τρόπος να το δεις είναι διαβάζοντας τους ειδικούς όρους του προγράμματος αν υπάρχουν , μήπως αναφέρουν κάτι διαφορετικό απο τους γενικούς όρους.

56 λεπτά πριν, kkkk1 είπε

Η volton έχει εύρος ΟΤΣ 30-45 σε όλα τα προγράμματα

Το οποίο είναι πλασματικό. Για να δεις το πραγματικό δες στους γενικούς όρους τον τρόπο εφαρμογής της ρήτρας. (λίγο πριν ανάλυσα για voltera)

58 λεπτά πριν, kkkk1 είπε

volton flexi plus με πάγιο 3,6€/μήνα + τιμή 0,055€/Κιλ.

το μόνο σίγουρο είναι το πάγιο, το 0,055 είναι η ελάχιστη τιμή κιλοβατώρας

2 ώρες πριν, papresa είπε

αν κάνω ηλεκτρονική αίτηση αλλαγής, θα έχω πάλι την ίδια διαδικασία, να στείλω δικαιολογητικά, να έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ να μετρήσει κλπ ή θα γίνει αυτόματα;

Δε νομίζω εφόσον είναι ίδια εταιρία. Λογικά θα σου ζητήσουν να δώσεις ένδειξη ή στη χειρότερη να βγάλεις φωτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...