Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

και άρα δηλαδή δεν χρειάζεται καν να βάλω νυχτερινό με την nrg γιατί έχει μια τιμή(είναι ίδιες οι τιμές νυχτερινή και ημερίσιας); 

τα 500Ε που ανέφερα είναι καθαρά απο εκπτώσεις ή και μηδενικές χρεώσεις στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις του νυχτερινού τιμολογίου (ανεξάρτητα δηλαδή απο πάροχο που είσαι)

το NRG save 40% δίνει τους πρώτους 4 μήνες δωρεάν το fixed (να μην εφαρμόζει ρήτρα) , αλλά θα σε συμβούλευα να το βάλεις απο την αρχή γιατί με τις καταναλώσεις που κάνεις ,τα 16 ευρώ (4 ευρώ το μήνα για fixed) δε θα είναι τίποτα σε σχέση με ρήτρες που θα πληρώσεις αν ξεχάσεις να το βάλεις.

Παίζει και να χρεοκοπήσουν με σένα 😛

Επεξ/σία από korakios
doublepost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μηπως θα πρεπει ν'ανεβασει τους λογαριασμους να δουμε τις καταναλωσεις?

Δεν εχω ακουσε ποτε ξανα 36000 κιλοβατωρες τον χρονο.Μεχρι 16000 τον χρονο εχω δει το ανωτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει λάθος. Δεν παίζουν τα νούμερα, εκτός αν έχει πελάτες που του πάνε σπίτι πυρηνικούς αντιδραστήρες για να τους εκκινήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μηπως θα πρεπει ν'ανεβασει τους λογαριασμους να δουμε τις καταναλωσεις?

Δεν εχω ακουσε ποτε ξανα 36000 κιλοβατωρες τον χρονο.Μεχρι 16000 τον χρονο εχω δει το ανωτερο.

ειναι απλά τα πράματα τα μηχανήματα καίνε 3500 watt  όταν ειναι στο 100% (και θα βάλω κιάλλα)= κάθε ώρα χρεώνομαι 3,5 κιλοβατώρες * 24 = 84 *30 = 2520*12 =30660

 

Τα μηχανήματα δεν σταματάνε μέρα νύχτα έχουν την ίδια κατανάλωση 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

ειναι απλά τα πράματα τα μηχανήματα κένε 3500 watt  όταν ειναι στο 100% (και θα βάλω κιάλλα)= κάθε ώρα χρεώνομαι 3,5 κιλοβατώρες * 24 = 84 *30 = 2520*12 =30660

 

Τα μηχανήματα δεν σταματάνε μέρα νύχτα έχουν την ίδια κατανάλωση 

ανθρακωρύχος?

Φοβάμαι πως με αυτά τα νούμερα θα σου πούνε "δεν είστε οικιακός πελάτης κύριε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

ανθρακωρύχος?

Φοβάμαι πως με αυτά τα νούμερα θα σου πούνε "δεν είστε οικιακός πελάτης κύριε"

Γιατί τι τους νοιάζει αν πες τα έκαιγα σε aircondition ας πούμε; 

 

ή είχα 3 σόμπες ηλεκτρικές σαν αυτή ; https://www.bestprice.gr/item/2155434710/jager-qt32-1200w.html?qid=3r32AIL1tzT_dbec7&seq=1&qo=1200w

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

Γιατί τι τους νοιάζει αν τα έκαιγα σε aircondition; 

Εννοειται οτι δεν σε απασχολει.

Εγω το ειπα περισσοτερο για τους λογαριασμους μηπως μπερδευτηκες η δεν ηξερες τι ελεγες.

Ολα οκ λοιπον...... προχωρας με ο nrg save και εισαι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

Γιατί τι τους νοιάζει αν τα έκαιγα σε aircondition; 

Για να εχεις τέτοια κατανάλωση από αιρκοντισιον χρειαζεσαι 100,000btu και με ένα δεύτερο 200,000 btu κοκ. Ποιος θα το πιστέψει ότι σε οικιακή χρήση χρειάζεσαι 200000 btu θέρμανση? εκτός αν μένεις στο ΟΑΚΑ ας πούμε (το ανοικτό, όχι το κλειστό)

δε ξέρω τι μπορεί να τους νοιάζει, ίσως να έχουν κάποια ρήτρα και σε αυτό, όπως στις τηλεπικοινωνίες, οπότε ρώτησέ το καλού κακού, απέξω απέξω.

Μην αρπάζεσαι φίλος, να σε βοηθήσουμε να μην την πατησεις από τίποτε κρυφούς όρους θέλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Για να εχεις τέτοια κατανάλωση από αιρκοντισιον χρειαζεσαι 100,000btu και με ένα δεύτερο 200,000 btu κοκ. Ποιος θα το πιστέψει ότι σε οικιακή χρήση χρειάζεσαι 200000 btu θέρμανση? εκτός αν μένεις στο ΟΑΚΑ ας πούμε (το ανοικτό, όχι το κλειστό)

δε ξέρω τι μπορεί να τους νοιάζει, ίσως να έχουν κάποια ρήτρα και σε αυτό, όπως στις τηλεπικοινωνίες, οπότε ρώτησέ το καλού κακού, απέξω απέξω.

Μην αρπάζεσαι φίλος, να σε βοηθήσουμε να μην την πατησεις από τίποτε κρυφούς όρους θέλουμε.

ρε φίλε μια κουμτελ που την πουλάνε στα 35 ευρώ στα τηλεμάρκετινγ τρώει 2800watt την ώρα και δίνουν δώρο και την μικρή κουμτελ που καίει κάπου στα 500 

 

Ε εγώ έχω πάρει την μεγάλη κουμτελ και την μικρή κουμτελ και τις καίω 24/7 γιατί ειμαι κρυουλιάρης τι πρόβλημα έχουν αυτοί; :P 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

ρε φίλε μια κουμτελ που την πουλάνε στα 35 ευρώ στα τηλεμάρκετινγ τρώει 2800watt την ώρα και δίνουν δώρο και την μικρή κουμτελ που καίει κάπου στα 500 

 

Ε εγώ έχω πάρει την μεγάλη κουμτελ και την μικρή κουμτελ και τις καίω 24/7 γιατί ειμαι κρυουλιάρης τι πρόβλημα έχουν αυτοί; :P 

Ωστε εσυ ευθυνεσαι για τις τιμες των GPU θα ενημερωσω με συνοπτικές διαδικασιες την NRG 🤣 Nαι αλλα με cumtel θερμαινεις 110 τετραγωνικά σπιτι , τι οχι ; 🙄

Επεξ/σία από Incepted
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

ρε φίλε μια κουμτελ που την πουλάνε στα 35 ευρώ στα τηλεμάρκετινγ τρώει 2800watt την ώρα και δίνουν δώρο και την μικρή κουμτελ που καίει κάπου στα 500 

Ε εγώ έχω πάρει την μεγάλη κουμτελ και την μικρή κουμτελ και τις καίω 24/7 γιατί ειμαι κρυουλιάρης τι πρόβλημα έχουν αυτοί; :P 

Κι άμα σου πουν τίποτα φέρ' τους τις kumtel στο κεφάλι στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Κι άμα σου πουν τίποτα φέρ' τους τις kumtel στο κεφάλι στην τελική.

Ε ναι, εφόσον τους πληρώνω, το έγραψα αυτό με τις κουμτελ για να δειξω πως αν και μιλάμε για μεγάλη κατανάλωση σε σχέση με το μέσο νοικοκυριό δεν μιλάμε για βιομηχανική ή τρελή γενικά κατανάλωση... ειναι σχετικά ρεαλιστικό να φτάσει κάποιος (που δεν κάνει οικονομία στο ρεύμα) σε τέτοιες καταναλώσεις όπως έγραψα η μεγάλη και η μικρή κουμτελ φτάνουν και περισσεύουν. 

 

  

6 λεπτά πριν, Incepted είπε

Ωστε εσυ ευθυνεσαι για τις τιμες των GPU θα ενημερωσω με συνοπτικές διαδικασιες την NRG 🤣

έχω σπίτι 250 τετραγωνικά και μένω κοντά σε βουνό στην βόρεια ελλάδα με το ζόρι το κρατάνε ζεστό η μεγάλη και η μικρή κουμτελ και θέλω να πάρω άλλο ένα σετ :) 

 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Ε ναι, εφόσον τους πληρώνω, το έγραψα αυτό με τις κουμτελ για να δειξω πως αν και μιλάμε για μεγάλη κατανάλωση σε σχέση με το μέσο νοικοκυριό δεν μιλάμε για βιομηχανική ή τρελή γενικά κατανάλωση... ειναι σχετικά ρεαλιστικό να φτάσει κάποιος (που δεν κάνει οικονομία στο ρεύμα) σε τέτοιες καταναλώσεις όπως έγραψα η μεγάλη και η μικρή κουμτελ φτάνουν και περισσεύουν. 

 

  

έχω σπίτι 250 τετραγωνικά και μένω κοντά σε βουνό στην βόρεια ελλάδα με το ζόρι το κρατάνε ζεστό η μεγάλη και η μικρή κουμτελ και θέλω να πάρω άλλο ένα σετ :) 

 

Για ότι και να το χρειάζεσαι δε θα μας δώσεις και λογαριασμό. Διαβαζω το συμβολαιο μου για καναν περιεργο όρο και θα σου πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κανει οτι θελει κι ας τα χαλαει οπου θελει το παλικαρι δεν μας απασχολει εμας και δεν ειναι εκει το θεμα.Αν υπαρξει προβλημα θα τον ενημερωσουν λογικα.

Σημασια εχει οτι το προγραμμα που τον συμφερει ειναι το Nrg save 40.

Βαλε αυτο το προγραμμα DrPepper και εισαι οκ.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...