Προς το περιεχόμενο

Στεγαστικό δάνειο για πρώτη κατοικία


gsisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Μπάμπης Λαζαρίδης είπε

αυριο παω για 80.000

Σπίτι έχεις βρει? και αν ναι πόσο? Η πας έτσι στην τράπεζα και κάνεις αιτήσεις για δάνεια και ότι κάτσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Σπίτι έχεις βρει? και αν ναι πόσο? Η πας έτσι στην τράπεζα και κάνεις αιτήσεις για δάνεια και ότι κάτσει?

Αίτηση για οικονομική προέγκριση κάνει, όχι για δάνειο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Μπάμπης Λαζαρίδης, θέλω να σε ευχαριστώ που κάνεις την χαμαλοδουλειά και τρέχεις από τράπεζα σε τράπεζα και μας ενημερώνεις όλους. Συνέχισε την καλή δουλειά και σου εύχομαι σύντομα αποκτήσεις το σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Μπάμπης Λαζαρίδης είπε

εχω προταση για 100.000 απο τοπικη τραπεζα συνεταιριστικη αλλα με 4.2 περιπου επιτοκιο...πολυ ε?

Ληστρικό...

Στα 25 χρόνια έχεις 65 χιλιάρικα τόκους 

image.png.4acd9a0a6d5316016dea2d20c4974fcb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/10/2021 στις 10:12 ΠΜ, Μπάμπης Λαζαρίδης είπε

Αλλος μου λεει παιζει ρολο το οτι ειμαι εγγυητης σε ρυθμισμενο 3 ετη στεγαστικο της μητερας μου

αλλος λεει οχι

αλλος λεει καλο ειναι να περασουν 3-4 ετη απο τη ρυθμιση και μετα να κανω αιτημα....

θα εμφανισουμε μεγαλυτερο εισοδημα του χρονου και θα φυγει και η προπερσινη χρονια που εμφανισε ζημια η συζυγος στο καταστημα...

εγγυητης ειναι σαν (οχι ακριβως αλλα μεγαλη βαρυτητα) να εχεις δανειο ο ιδιος με την εννοια οτι αν δεν μπορεσει να το πληρωσει η μητερα σου το πληρωνεις εσυ

 

Ναι ξερω οτι ειναι λιγο αυτονοητο αλλα εν ετει 2021 υπαρχει κοσμος που νομιζει οτι ο εγγυητης πηγαινει στην τραπεζα για να πει "παιδια τον ξερω το χ και βαζω το χερι μου στην φωτια οτι θα το αποπληρωσει"

Επεξ/σία από chrisxkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Anonymous11 είπε

ποιο είναι αυτό το site? 

Πάτα στο google υπολογισμός στεγαστικού δανείου και θα σου βγάλει διάφορα πχ της Εθνικής https://www.nbg.gr/el/retail/housing-loans/Calculator/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Πάτα στο google υπολογισμός στεγαστικού δανείου και θα σου βγάλει διάφορα πχ της Εθνικής https://www.nbg.gr/el/retail/housing-loans/Calculator/

Μπήκα και εγώ σε αυτό της προάλλες και κατάλαβα ότι το όνειρο των πεθερικών να αγοράσουμε σπίτι θα μείνει όνειρο με το κεφάλαιο που μου έβγαζε ότι χρειαζόμαστε και με δόση 250 ευρώ πάνω από το ενοίκιο μας 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fuz10n είπε

ναι αλλα τωρα πετας λεφτα ενω μετα θα σου μεινει το σπιτι

/trolloff

αν δε μπορει ομως να το πληρωνει στις επομενες δεκαετιες θα το χασει-και το χρεος θα μεινει🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κάνει και γω προεγκριση στεγαστικού δανειου αλλα δεν βρηκα κατι που να ικανοποιούσε αυτα που ζηταω, στην περιοχή που θελω. Πέρασε ο μηνας που είχα περιθωριο. Πρέπει να κανω κάποια ενέργεια; Να ενημερωσω την τράπεζα; Θα με καλεσουν αυτοι αν θέλω ανανεωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Ειχα κάνει και γω προεγκριση στεγαστικού δανειου αλλα δεν βρηκα κατι που να ικανοποιούσε αυτα που ζηταω, στην περιοχή που θελω. Πέρασε ο μηνας που είχα περιθωριο. Πρέπει να κανω κάποια ενέργεια; Να ενημερωσω την τράπεζα; Θα με καλεσουν αυτοι αν θέλω ανανεωση;

Για 3 μήνες ισχύει η προέγκριση αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Για 3 μήνες ισχύει η προέγκριση αν δεν κάνω λάθος.

Εμενα στην eurobank μου ειχανε πει ενα μηνα και αν ληξει μπορουμε να το κανουμε ανανέωση ως και δυο μηνες. Μπορει να έγινε αυτόματα. Αλλα λογικα δεν με κοβω τωρα να αγοραζω γιατι ετυχε κατι και μετακομισα αναγκαστηκα και ηρθαν εξοδα που δεν τα υπολογιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...