Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

ξερει κανεις αν την athena card την ειχα βγαλει λογο ανεργιας μπορω να την φορτισω  με κανονικα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση. Ειχα καιρο να χρησιμοποιησω ΜΜΜ. Πριν μερικες μερες που χρειαστηκε να παρω μετρο, πηγα να φορτισω την καρτα (απροσωπη) και εβγαζε μονο το "ηλεκτρονικο πορτοφολι" ως επιλογη. Σε αυτο ας πουμε βαζω 20 ευρω και καθε φορα που χτυπαω την καρτα χρεωνει το 1.40 που κοστιζει το εισιτηριο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Μια ερωτηση. Ειχα καιρο να χρησιμοποιησω ΜΜΜ. Πριν μερικες μερες που χρειαστηκε να παρω μετρο, πηγα να φορτισω την καρτα (απροσωπη) και εβγαζε μονο το "ηλεκτρονικο πορτοφολι" ως επιλογη. Σε αυτο ας πουμε βαζω 20 ευρω και καθε φορα που χτυπαω την καρτα χρεωνει το 1.40 που κοστιζει το εισιτηριο ? 

Ναι

1 ώρα πριν, Simon_says είπε

ξερει κανεις αν την athena card την ειχα βγαλει λογο ανεργιας μπορω να την φορτισω  με κανονικα χρηματα?

Φυσικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξερει κανεις αν πχ πιασεις δουλεια, η καρτα athenacard για ανεργους «μπλοκαρεται» αυτοματα με καποιο τροπο μετα απο καποιο διαστημα; Ή θα πρεπει εγω να αλλαξω το κομιστρο μου (πχ απο δωρεαν σε μηνιαιο πχ εισητηριο;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Haris1977 είπε

Ξερει κανεις αν πχ πιασεις δουλεια, η καρτα athenacard για ανεργους «μπλοκαρεται» αυτοματα με καποιο τροπο μετα απο καποιο διαστημα; Ή θα πρεπει εγω να αλλαξω το κομιστρο μου (πχ απο δωρεαν σε μηνιαιο πχ εισητηριο;)

Ναι χανεται η δυνατοτητα επιδοτησης ανεργου, αλλα οχι και πολυ αμεσα.Φιλος επιασε δουλεια  τον νοεμβρη και την φορτιζε σαν ανεργου για κανα τριμηνο περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μαθητική athena card και βγάζω με έκπτωση μηνιαίο εισιτήριο. Ξέρω ότι ισχύει μέχρι τέλος Ιουνίου. Αν την φορτίσω τώρα με την έκπτωση για έναν μήνα (δηλαδή μέχρι 18 Ιουλίου) θα μπορώ να την χρησιμοποιώ μέχρι τότε ή στις 30 Ιουνίου θα σταματήσει να λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/6/2019 στις 9:19 ΜΜ, chsam είπε

Ναι χανεται η δυνατοτητα επιδοτησης ανεργου, αλλα οχι και πολυ αμεσα.Φιλος επιασε δουλεια  τον νοεμβρη και την φορτιζε σαν ανεργου για κανα τριμηνο περιπου.

Ισχύει αυτό. Εγώ έπιασα δουλειά και μετά από 3 μήνες σταμάτησε το δωρεάν κόμιστρο για ανέργους. Είχα πιάσει δουλειά και την "φορτιζα" ως άνεργη. Αφού υπήρχε αυτή η δυνατότητα why not? 

Στις 16/6/2019 στις 10:20 ΜΜ, Haris1977 είπε

Άρα την αφήνω να "λήξει" από μόνη της. Ευχαριστώ

Ακριβώς. Και όταν δεις μετά από κάποιο διάστημα ότι δεν μπαίνει το δωρεάν κόμιστρο, της βάζεις εισητηρια κανονικά. 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2019 στις 1:49 ΠΜ, @ngelos είπε

Έχω μαθητική athena card και βγάζω με έκπτωση μηνιαίο εισιτήριο. Ξέρω ότι ισχύει μέχρι τέλος Ιουνίου. Αν την φορτίσω τώρα με την έκπτωση για έναν μήνα (δηλαδή μέχρι 23 Ιουλίου) θα μπορώ να την χρησιμοποιώ μέχρι τότε ή στις 30 Ιουνίου θα σταματήσει να λειτουργεί;

Κανενας; 😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/6/2019 στις 2:14 ΜΜ, lek88 είπε

Ισχύει αυτό. Εγώ έπιασα δουλειά και μετά από 3 μήνες σταμάτησε το δωρεάν κόμιστρο για ανέργους. Είχα πιάσει δουλειά και την "φορτιζα" ως άνεργη. Αφού υπήρχε αυτή η δυνατότητα why not? 

 

Θα σας ζητήσει πίσω τα χρήματα για το ανάλογο χρονικό διάστημα ο ΟΑΕΔ /θα τα κρατήσει από τα επιδόματα.

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...