Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7590 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, vasvas100 said:

Wpa2 είναι. Τζίφος. Το backup για την αναγνώριση κλήσης των πελατών από τον υπολογιστή πιο πολύ θα ήταν η χρήση του 

3 από τις συσκευές που δεν συνδέονται είναι 1)μία από 2 xiaomi 2k 360 κάμερα 2)ένα oneplus 9 pro και 3)ένα macbook. Κούμπωσε με τη μία huawei y7 και δεν κουμπώνει redmi 11s.

πολλες συσκευες παντως να μην συνδεονται.

2 hours ago, vasvas100 said:

Του έφτιαξα ένα guest δίκτυο και κουμπώνουν πάνω κανονικά. Δεν ξέρω γιατί 

 

δοκιμασε να αλλαξεις το ονομα στο main δικτυο σου ωστε να το βρουν ως νεο δικτυο. το guest ειναι και 2,4 και 5 ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 29/1/2023 στις 3:05 ΜΜ, poulinos είπε

πολλες συσκευες παντως να μην συνδεονται.

δοκιμασε να αλλαξεις το ονομα στο main δικτυο σου ωστε να το βρουν ως νεο δικτυο. το guest ειναι και 2,4 και 5 ghz

Δεν είναι ότι δεν το βλέπουν. Απλά δεν συνδέονται με τίποτα. Ούτε με wps. Το βλέπουν κανονικά δεν συνδέονται και λένε πρόβλημα με την ip. Το xiaomi ήταν παρθένο από το κουτί βγήκε. Στο guest κουμπώνουν όλα κανονικά. Δεν το σκαλίζω πλέον. Και αλλαγή ονόματος και αλλαγή password τα έκανα όλα. Βαρέθηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/02/2023 at 18:45, vasvas100 said:

Δεν είναι ότι δεν το βλέπουν. Απλά δεν συνδέονται με τίποτα. Ούτε με wps. Το βλέπουν κανονικά δεν συνδέονται και λένε πρόβλημα με την ip. Το xiaomi ήταν παρθένο από το κουτί βγήκε. Στο guest κουμπώνουν όλα κανονικά. Δεν το σκαλίζω πλέον. Και αλλαγή ονόματος και αλλαγή password τα έκανα όλα. Βαρέθηκα 

το ssid και τον κωδικο του guest βαλτα στο κανονικο δικτυο να δουμε αν θα συνδεθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημερα στα μελη ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω ενα fritzbox 7590 k θελω να παρω το fritzbox repeater 3000 το AX συνεργαζονται μεταξυ τους για επεκταση του ασυρματου δυκτιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Gussr7 είπε

Καλημερα στα μελη ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω ενα fritzbox 7590 k θελω να παρω το fritzbox repeater 3000 το AX συνεργαζονται μεταξυ τους για επεκταση του ασυρματου δυκτιου?

100% NAI

0% OXI στο ΑΧ

οι νεες ταχυτητες υποστηριζουν τις παλιες. Το 3000 μεταφερει, οτι του δωσει το 7590

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Gussr7 said:

Καλημερα στα μελη ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω ενα fritzbox 7590 k θελω να παρω το fritzbox repeater 3000 το AX συνεργαζονται μεταξυ τους για επεκταση του ασυρματου δυκτιου?

μια χαρα θα παιξουν απλα δεν θα το εκμεταλευτεις πληρως τις δυνατοτητες τους (για ταχυτητες vdsl  Θα εισαι μια χαρα οπως και για Fiber μεχρι 200-300 Mbit). αν θυμαμαι καλα το Link θα παιξει wifi 5 Λογω οτι το 7590 δεν εχει wifi 6 αλλα αυτο που εκπεμπει μπορει να παιξει σε wifi 6. σε καθε περιπτωση μικρη διαφορα .επισης παντα μπορεις να δωσεις το 7590 και να παρεις το 7530 ax .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/06/2023 at 21:52, Gussr7 said:

Ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια σας το 3000Αx παιζει κανενα ρολο αν ειναι international η De η εκδοση του?

και τα δυο θα παιξουν αλλα θα προτιμουσα το international. αν και οσο θυμαμαι ακομα και το γερμανικο εχει μεσα και αλλες γλωσσες. δηλαδη εχει και τα αγγλικα.

On 11/06/2023 at 09:38, lneam said:

100% NAI

0% OXI στο ΑΧ

οι νεες ταχυτητες υποστηριζουν τις παλιες. Το 3000 μεταφερει, οτι του δωσει το 7590

οχι οτι θα δει σοβαρη διαφορα σε ax εκτος αν κανει τρελλες μεταφορες ή εχει 1000 ftth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gussr7 είπε

Παραγγειλα τελικα το 3000 Αx κ θα δουμε πως θα δουλεψουν ασυρματα μεταξυ τους ευχαριστω παντος κ παλι για τη βοηθεια 👍

δουλευουν μια χαρα μαζι. Ακομα καλύτερα αν ειναι και τα 2 AX.

Και η καλυτερη απο ολες τις λυσεις ειναι να το συνδεσεις με καλωδιο απο το ρουτερ στο repeater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που το περνώ είναι να έχω σήμα ασύρματο έξω στο κήπο γύρο στα 30μετρα κ ένα τοίχο να τα χωρίζει δεν μπορώ με τίποτα να τραβήξω καλώδιο να τα συνδέσω μεταξύ τους θέλω να πιστεύω θα με καλυψη ιδομεν να το δω στη πράξη ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου φίλε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Gussr7 said:

Ο λόγος που το περνώ είναι να έχω σήμα ασύρματο έξω στο κήπο γύρο στα 30μετρα κ ένα τοίχο να τα χωρίζει δεν μπορώ με τίποτα να τραβήξω καλώδιο να τα συνδέσω μεταξύ τους θέλω να πιστεύω θα με καλυψη ιδομεν να το δω στη πράξη ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου φίλε

 

φιλε μου μπορει και να απογοητευτείς, το fritz ρουτερ επειδη δεν εχει εξωτερικες κεραιες , και εσυ θες να περναει και το σημα απο τοιχο...και 30 μετρα αποσταση... περιμενω να μου πεις την εμπειρια σου. Το repeater θα παιρνει οσο σημα παιρνει και το κινητο σου στον κήπο.

Επεξ/σία από Allan-Wake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/06/2023 at 20:32, Gussr7 said:

Παραγγειλα τελικα το 3000 Αx κ θα δουμε πως θα δουλεψουν ασυρματα μεταξυ τους ευχαριστω παντος κ παλι για τη βοηθεια 👍

Μια χαρα θα παιξουν.οτι δεν θα παιξουν ax μικρο το κακο.

On 15/06/2023 at 00:42, Allan-Wake said:

δουλευουν μια χαρα μαζι. Ακομα καλύτερα αν ειναι και τα 2 AX.

Και η καλυτερη απο ολες τις λυσεις ειναι να το συνδεσεις με καλωδιο απο το ρουτερ στο repeater

απλα θα χασει λιγο στις μεγιστες ταχυτητες.μικρο το κακο. αν μπορει να το βαλει σε access point mode ακομα καλυτερα.

On 15/06/2023 at 08:33, Gussr7 said:

Ο λόγος που το περνώ είναι να έχω σήμα ασύρματο έξω στο κήπο γύρο στα 30μετρα κ ένα τοίχο να τα χωρίζει δεν μπορώ με τίποτα να τραβήξω καλώδιο να τα συνδέσω μεταξύ τους θέλω να πιστεύω θα με καλυψη ιδομεν να το δω στη πράξη ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου φίλε

 

δες που μπορει να μπει για να πιανει ικανοποιητικο σημα . αν το πας πολυ μακρυα το λαμπακι θα γινει απο πρασινο πορτοκαλι. υπάρχει αυτο το app που βοηθαει FRITZ!App WLAN

On 15/06/2023 at 13:52, Allan-Wake said:

φιλε μου μπορει και να απογοητευτείς, το fritz ρουτερ επειδη δεν εχει εξωτερικες κεραιες , και εσυ θες να περναει και το σημα απο τοιχο...και 30 μετρα αποσταση... περιμενω να μου πεις την εμπειρια σου. Το repeater θα παιρνει οσο σημα παιρνει και το κινητο σου στον κήπο.

το repeater μπορει να μπει στην μεση σαν αποσταση. αν η αποσταση πριν ηταν πχ 30 μετρα τωρα το repeater μπορει να μπει στα 15 οποτε να παιξει πολυ καλυτερα. και βεβαια εξαρτατε τι ταχυτητες θελει να πετυχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

Μια χαρα θα παιξουν.οτι δεν θα παιξουν ax μικρο το κακο.

απλα θα χασει λιγο στις μεγιστες ταχυτητες.μικρο το κακο. αν μπορει να το βαλει σε access point mode ακομα καλυτερα.

δες που μπορει να μπει για να πιανει ικανοποιητικο σημα . αν το πας πολυ μακρυα το λαμπακι θα γινει απο πρασινο πορτοκαλι. υπάρχει αυτο το app που βοηθαει FRITZ!App WLAN

το repeater μπορει να μπει στην μεση σαν αποσταση. αν η αποσταση πριν ηταν πχ 30 μετρα τωρα το repeater μπορει να μπει στα 15 οποτε να παιξει πολυ καλυτερα. και βεβαια εξαρτατε τι ταχυτητες θελει να πετυχει.

Το έχεις ικανό το fritz για 15 μέτρα?😂 Ρούτερ χωρίς κεραίες δεν κάνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Allan-Wake said:

Το έχεις ικανό το fritz για 15 μέτρα?😂 Ρούτερ χωρίς κεραίες δεν κάνει....

σε ανοιχτο χωρο ναι.πλεον τα περισσοτερα εσωτερικες κεραιες εχουν.ακομα και σε πιο επαγγελματικες σειρες πχ cisco meraki κτλ δυσκολα θα βρεις με εξωτερικες κεραιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...