Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως πούλησα το PS4 μου και πήρα PS4 pro από μέλος εδώ του φόρουμ αυτή την βδομάδα. Μιας και δε σκοπεύω να πάρω το 5 μέχρι και 3 χρόνια από την κυκλοφορία του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εγώ πάντως πούλησα το PS4 μου και πήρα PS4 pro από μέλος εδώ του φόρουμ αυτή την βδομάδα. Μιας και δε σκοπεύω να πάρω το 5 μέχρι και 3 χρόνια από την κυκλοφορία του.

Ποσο το πηρες αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερωτηση! Το cdkeys  ειναι εμπιστο που εχει 26€ την plus? Θα πρεπει να κανω αλλο λογαριασμο και τετοια επειδη ειναι αμερικανικη?  Μην φαμε κανενα μπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, tolis.illegal είπε

Παιδια ερωτηση! Το cdkeys  ειναι εμπιστο που εχει 26€ την plus? Θα πρεπει να κανω αλλο λογαριασμο και τετοια επειδη ειναι αμερικανικη?  Μην φαμε κανενα μπαν

έμπιστο μαγαζί,αγοράζω πολλές φορές για το pc παιχνίδια από κει.
Θέλεις όμως άλλο account στο Αμερικάνικο region να είναι registered, για να βάλεις την Αμερικάνικη psn+.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι εκατσα και το εψαξα λιγο. Το σημαντικο ειναι οτι αν ειχες πριν psplus απο Ελληνικο account κλειδωνουν ολα τα προηγουμενα παιχνιδια γιατι αλλαζεις region

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2020 στις 6:52 ΜΜ, polakis21 είπε

Παιδια κατι ασχετο. Αγορασα το knowledge is power σε δισκακι αλλα δεν μου εχει ελληνικα! Στα αγγλικα ειναι και δεν αλλαζει με τιποτα. Εχω την γλωσσα στα ελληνικα στην κονσολα και στο id μου αλλα τιποτα. Την πατησα; Δεν εχει ελληνικα; Πως αλλαζει;

στη digital εκδοση το μονο που χρειαζοταν ηταν να αλλαξεις τη γλωσσα στο menu του playstation στα ελληνικα...απο που το πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2020 στις 8:16 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Εγώ πάντως πούλησα το PS4 μου και πήρα PS4 pro από μέλος εδώ του φόρουμ αυτή την βδομάδα. Μιας και δε σκοπεύω να πάρω το 5 μέχρι και 3 χρόνια από την κυκλοφορία του.

Και εγώ αυτό κάνω πάντα...

Πάντα αγόραζα τα slim PS εκτός από το PS4 Pro που αγόρασα πριν 2 χρόνια περίπου... Έτσι και τώρα... Αν δεν βγει  PS5 slim ή pro και δεν περάσει τις παιδικές αρρώστιες.... δεν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Και εγώ αυτό κάνω πάντα...

Πάντα αγόραζα τα slim PS εκτός από το PS4 Pro που αγόρασα πριν 2 χρόνια περίπου... Έτσι και τώρα... Αν δεν βγει  PS5 slim ή pro και δεν περάσει τις παιδικές αρρώστιες.... δεν....

Βασικά άμα δεν βγούν μπόλικα καλά exclusives ούτε καν, όταν μαζευτούν πολλά τότε τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά άμα δεν βγούν μπόλικα καλά exclusives ούτε καν, όταν μαζευτούν πολλά τότε τα λέμε.

Εδω δεν προλαβαινουμε που παιζουμε αυτα τα λιγα και καλα παιχνιδια...Αναπολω οταν ημουν πιτσιρικας που ελιωνα με τις ωρες :P Εμενα το θεμα μου ειναι να φυγουν οι παιδικες αρρωστιες που λεει και φιλος απο πανω η να βγαλει καμια πιο αναβαθμισμενη κονσολα.Και εννοειτε να μαθουμε επιτελους τι ακριβως γινεται με τα παιχνιδια του 4.Θα παιζουν με περισσοτερα frame αν και εφοσον υπαρχει επιλογη κτλ...Γενικα λεπτομεριες για τις δυνατοτητες της κονσολας.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι γράφετε για παιδικές αρρώστιες, να σας θυμίσω ότι άλλες εταιρίες δεν μπαίνουν καν στον κόπο να διορθώσουν προβλήματα στο hardware τους (γκουχ... νιντεντο... γκουχ), . Μέχρι να γίνουν τα δικαστήρια, να χάσουν, να βγει το κόστος για αυτούς κλπ. έχουν ήδη προχωρήσει σε νέα κονσόλα, και έχουν γλυτώσει το κόστος του επανασχεδιασμού, ανακλήσεων, κλπ. Οι εταιρίες έχουν departments εκατομμυρίων που τα υπολογίζουν αυτά, και πράττουν ανάλογα. Είναι θέμα βέβαια και πόσο ισχυρό brand name είσαι, για να μπορείς να αφήσεις ένα πρόβλημα άλυτο (πχ. red ring of death και Xbox που αν δεν παίρνανε το κόστος πάνω τους θα είχε πεθάνει απλά το Xbox). Γενικά πάντως η Sony με τον ένα χρόνο εγγύηση, το τραγικό service κλπ. δεν είναι και η πιο αξιόπιστη επιλογή σε αυτό.
Προσωπικά, θα αγοράσω την κονσόλα όταν βγει κάποια καλή limited edition, που λογικά θα είναι με κάποιο exclusive κιόλας (και ελπίζω ότι στο ενδιάμεσο οι τεχνολογίες που θα αξιοποιούν τους SSD της νέας γενιάς θα υλοποιηθούν και στο PC, και δεν θα πάνε απλά στον ελάχιστο κοινό παρονομαστή που θα είναι οι HDD).
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, xavier είπε

στη digital εκδοση το μονο που χρειαζοταν ηταν να αλλαξεις τη γλωσσα στο menu του playstation στα ελληνικα...απο που το πηρες?

Το πηρα σε δισκακι απο σκρουτζ. Πανω λεει αυστραλια-νεα ζηλανδια. Την πατησα; Να παρω το μαγαζι να τους κυνηγησω;

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Το πηρα σε δισκακι απο σκρουτζ. Πανω λεει αυστραλια-νεα ζηλανδια. Την πατησα; Να παρω το μαγαζι να τους κυνηγησω;

https://www.skroutz.gr/s/14180578/Knowledge-is-Power-PS4.html?from=catspan

Δεν ξερω απο ποιο καταστημα το πηρες,αλλα αν γραφει στο site οτι ειναι στα Ελληνικα και εσενα σου ειναι μονο στα Αγγλικα,εννοειται οτι το επιστρεφεις πισω και ζητας αλλο στα Ελληνικα,αλλιως επιστροφη χρηματων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tolis.illegal είπε

Ναι ναι εκατσα και το εψαξα λιγο. Το σημαντικο ειναι οτι αν ειχες πριν psplus απο Ελληνικο account κλειδωνουν ολα τα προηγουμενα παιχνιδια γιατι αλλαζεις region

θα κανεις 2ο usa account και θα δηλωσεις εκει το νεο psplus.

θα κλειδωσει το ελληνικο region οταν ληξει (αν δεν το ανανεωσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...