Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βάλει κανείς το δίσκο "Samsung Seagate Spinpoint M9T 2TB" σε PS4 και να έχει θέματα με lags στην πλοήγηση στο μενού του playstation;

Τον έχω αλλάξει εδώ και πολύ καιρό αλλά έχω την εντύπωση ότα τα lags στο μενού οφείλονται στο ότι ο δίσκος είναι 5400 rpm ενώ ο δικός του που έχει με την αγορά (1ΤΒ) είναι 7200 rpm.

Επίσης αν κάποιος έχει εγκαταστήσει SSD, υπάρχουν lags;

Επεξ/σία από lvasilis22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, lvasilis22 είπε

Έχει βάλει κανείς το δίσκο "Samsung Seagate Spinpoint M9T 2TB" σε PS4 και να έχει θέματα με lugs στην πλοήγηση στο μενού του playstation;

Τον έχω αλλάξει εδώ και πολύ καιρό αλλά έχω την εντύπωση ότα τα lugs στο μενού οφείλονται στο ότι ο δίσκος είναι 5400 rpm ενώ ο δικός του που έχει με την αγορά (1ΤΒ) είναι 7200 rpm.

Επίσης αν κάποιος έχει εγκαταστήσει SSD, υπάρχουν lugs;

Lugs==lags?

1) Πιθανόν.

2) Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Οι απαντήσεις ισχύουν πάντως.

Συνεπώς έχεις βάλει SSD και σου δουλεύει μια χαρά στο μενού χωρίς να τρώει κολλήματα. Ποιον έχεις βάλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

13 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Έχει βάλει κανείς το δίσκο "Samsung Seagate Spinpoint M9T 2TB" σε PS4 και να έχει θέματα με lags στην πλοήγηση στο μενού του playstation;

Τον έχω αλλάξει εδώ και πολύ καιρό αλλά έχω την εντύπωση ότα τα lags στο μενού οφείλονται στο ότι ο δίσκος είναι 5400 rpm ενώ ο δικός του που έχει με την αγορά (1ΤΒ) είναι 7200 rpm.

Επίσης αν κάποιος έχει εγκαταστήσει SSD, υπάρχουν lags;


Γι' αυτό νομίζω δεν φταίει απόλυτα ο δίσκος αλλά και η ταχύτητα του ίντερνετ σου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tolis.illegal είπε

Εχετε να προτεινετε καλα ακουστικα με μικροφωνο για ps4, οχι ομως κ πολυυ ακριβό? Φανταζομαι θα υποστηριζονται κ απο το ps5

https://www.skroutz.gr/s/14206621/HyperX-Cloud-Alpha.html#description

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

  


Γι' αυτό νομίζω δεν φταίει απόλυτα ο δίσκος αλλά και η ταχύτητα του ίντερνετ σου.

Έχω VDSL 100αρι, αλλά και πάλι δεν μου τρώει κολλήματα μόνο στο eshop αλλά και στο μενού όταν πληγούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Έχω VDSL 100αρι, αλλά και πάλι δεν μου τρώει κολλήματα μόνο στο eshop αλλά και στο μενού όταν πληγούμαι.

Ειχα παρομοιο θεμα με το ps4 μου. Του εχω μεσα τον εργοστασιακο δισκο και δεν εχω ψαξει τι ταχυτητας ειναι. Δοκίμασα να κάνω database rebuild και μετά απο αυτό τα lags σταματήσανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Ειχα παρομοιο θεμα με το ps4 μου. Του εχω μεσα τον εργοστασιακο δισκο και δεν εχω ψαξει τι ταχυτητας ειναι. Δοκίμασα να κάνω database rebuild και μετά απο αυτό τα lags σταματήσανε

Θα το δοκιμασω και θα επανέλθω με αποτελέσματα.

Thank you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Θα το δοκιμασω και θα επανέλθω με αποτελέσματα.

Thank you!

Να'χεις κατα νου οτι εμενα μου πηρε κανα 50-60λεπτο. Λενε οτι ειναι safe μεθοδος γενικα ομως, και το προτεινουν να το κανεις ανα Χ χρονο για να γινεται speed up η κονσολα. Υποθετω δουλευει σαν το defrag, αρα αν το κανεις μονιμως θα σου χαλαει τον δισκο. Αν ξερει κανενας να μας δωσει τα φωτα του :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Έχω VDSL 100αρι, αλλά και πάλι δεν μου τρώει κολλήματα μόνο στο eshop αλλά και στο μενού όταν πληγούμαι.

Ο δίσκος που έβαλες ήταν σίγουρα οκ ή είχε bad sectors;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Να'χεις κατα νου οτι εμενα μου πηρε κανα 50-60λεπτο. Λενε οτι ειναι safe μεθοδος γενικα ομως, και το προτεινουν να το κανεις ανα Χ χρονο για να γινεται speed up η κονσολα. Υποθετω δουλευει σαν το defrag, αρα αν το κανεις μονιμως θα σου χαλαει τον δισκο. Αν ξερει κανενας να μας δωσει τα φωτα του :P 

Όπως βλέπω έφτιαξε μετά το database rebuild. Thank you!

Ο δίσκος δεν νομίζω πως είχε κάποιο θέμα, γιατί τώρα είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...