Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Τελκα απεκτησα το xbox x και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.Καποιες ερωτησεις θα ηθελα να σας κανω ομως.Καμια φορα πεταει  error.πχ. 0x80700xbf αν ειμαι πχ σε ενα παιχνιδι και θελω να μπω στις ρυθμισεις  της κονσολα πατωντας το "X" αλλα πιστευω ειναι θεμα software.

Επισης πιο σημαντκος προβληματισμος ειναι το αν η κονσολα πρεπει να ειναι εντελως αθορυβη στην επιλογη "instant on".

Εμενα καμα φορα σαν να παει να ξεκινησε ο δισκος, η το ανεμιστηρακι και κατι τετοια.Μηπως ειναι σε αναμονη για να κατεβαζει upates κτλ? Στο energy saving ειναι βεβαια απολυτη ησυχη.Στο Instant on πρεπει να βαλεις το αυτι σου πανω για να ακουσεις αυτους τους ηχους.Δεν νομιζω να ειναι καποιο προβλημα και να μπλεξω με εγγυησεις κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο instant on και εφόσον έχεις επιλέξει να κατεβάζει updates κάνει ακριβώς αυτό. 

Άρα ο ελαφρύς θόρυβος που και που είναι εντάξει. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρυσωμα του χαπιου ή ωμος ρεαλισμος; Σιγουρα πολλοι οπαδοι της κονσολας δεν θα νιωθουν κ πολυ ευχαριστημενοι με τετοιες δηλωσεις..

 

https://gamingbolt.com/xbox-executive-says-i-cant-think-of-a-holiday-thats-had-more-aaa-games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Μετα απο δυο μερες κατοχος του xbox one x παρατηρησα  οτι με πληγωνε στο χερι επειτα απο πολυωρη χρηση και μολις σημερα παρατηρησα αυτο.Την πηρα καινουρια την κονσολα απο public.Τι να κανω;

image.jpeg

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kostiger είπε

Το πιεσες λιγο μηπως θυληκωσει; Αν ναι και δεν ειχε αποτελεσμα, το πηγαινεις αμεσα Public προς αντικατασταση.

Δεν ειναι ξεκουμπωμενο, ειναι στραβο το πλαστικο και δεν ταιριαζει οταν ενωνεται με το υπολοιπο.Το σπρωχνω και ισιωνει αλλα επιστρεφει παλι στην θεση αυτη που φαινεται στην φωτο.Πηγα Public πριν και μου ειπαν να παω Δευτερα που θα ειναι εκει ο τεχνικος να το δει.Εμπλεξα παλι.Προβλεπω ταλαιπωρια, μιας και ειμαι επαρχια και ειναι αγορασμενο μαζι με την κονσολα και οχι σκετο το κοντρολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, James. είπε

Δεν ειναι ξεκουμπωμενο, ειναι στραβο το πλαστικο και δεν ταιριαζει οταν ενωνεται με το υπολοιπο.Το σπρωχνω και ισιωνει αλλα επιστρεφει παλι στην θεση αυτη που φαινεται στην φωτο.Πηγα Public πριν και μου ειπαν να παω Δευτερα που θα ειναι εκει ο τεχνικος να το δει.Εμπλεξα παλι.Προβλεπω ταλαιπωρια, μιας και ειμαι επαρχια και ειναι αγορασμενο μαζι με την κονσολα και οχι σκετο το κοντρολ.

Η ταλαιπωρια θα ειναι να σου προτεινουν να το στειλεις στο XBOX Service. Που θα χρειαστει περι τις 3 εβδοαμδες για να ερθει πισω. Μαλλον πρεπει να τους επιστρεψεις την κονσολα με τη διαδικασια DOA( Dead on arrival) και να βγαλουν αυτοι ακρη σε περιπτωση που σου προταθει κατι τετοιο. Πριν 3 ημερες δεν αγορασες την κονσολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαι να μπω σε διαδικασια να αλλαξω ολη την κονσολα για το κοντρολ? Η εννοεις να τους φοβισω κατ' αυτο τον τροπο?

Μου εβαλες καλη ιδεα.Αν μου πουν οτι δεν θα μου το αντικαταστσουν θα τους πω οτι θα φερω την κονσολα και θα παρω τα χρηματα μου πισω.

Βαριεμαι υπρβολικα να μπω σε διαδικασια να τσακωνομαι,Ειχα αλλαξει πριν καιρο μια ηχομπαρα απο Public και ειδα και επαθα ν παρω πισω 99 ευρω.Ασε που ειναι και το ρισκο να σου τυχει παλι κατι ελατωματικο και αυτη τη φορα σοβαροτερο στη νεα κονσολα.Ασε που το control θεωρειται accessory δεν νομιζω να δεχτουν να παρουν πισω την κονσολα για ενα κοντρολ με λιγο στραβα πλαστικα.

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κι εγώ DOA προτείνω, πας πίσω την κονσόλα και παίρνεις επιτόπου άλλη σφραγισμένη. 

Το επιτοπου ωραιο να το λεμε αλλα ειναι δυσκολο πολυ.

21 λεπτά πριν, kostiger είπε

Η ταλαιπωρια θα ειναι να σου προτεινουν να το στειλεις στο XBOX Service. Που θα χρειαστει περι τις 3 εβδοαμδες για να ερθει πισω. Μαλλον πρεπει να τους επιστρεψεις την κονσολα με τη διαδικασια DOA( Dead on arrival) και να βγαλουν αυτοι ακρη σε περιπτωση που σου προταθει κατι τετοιο. Πριν 3 ημερες δεν αγορασες την κονσολα;

Ναι την Πεμπτη το απογευμα

Επεξ/σία από James.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, James. said:

Το επιτοπου ωραιο να το λεμε αλλα ειναι δυσκολο πολυ.

Τα κεντρικά Public έχουν μέσα τεχνικούς που μπορούν να διαπιστώσουν αμέσως το πρόβλημα, οπότε αφού δεν έχουν περάσει 7 ημέρες δικαιούσαι να αντικατασταθεί το προϊόν με νέο λόγω DOA. 

Δεν νομίζω να σου δημιουργήσουν πρόβλημα, αλλά καλό είναι να έχεις λίγο τσαμπουκά για παν ενδεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dead on arrival ωστε να αλλαξω ολη την συσκευασια (μαζι με την κονσολα) δεν ξερω αν δικαιουμαι για ενα ελατωματικο χειριστηριο.

Αλλα το χειριστηριο θα το αλλαξω.Θα μαθουμε τη Δευτερα.

Απο τσαμπουκα..παντα!😁

Επεξ/σία από James.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αντιμετωπισεις προβλημα με το καταστημα θα μιλησεις απευθειας με ms ελλας.Εχει φοβερη εξυπηρετηση θα στο αντικαταστησουν με καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Αν αντιμετωπισεις προβλημα με το καταστημα θα μιλησεις απευθειας με ms ελλας.Εχει φοβερη εξυπηρετηση θα στο αντικαταστησουν με καινουργιο.

Το χειριστηριο μιλαμε παντα, ετσι; Doa να αλλαχτει ολοκληρη η κονσολα για ενα χειριστηριο που εχει δυο πλαστικα κακοφτιαγμενα, μου φαινεται τραβηγμενο.Δευτερα μιλαω με microsoft και μετα παω public προετοιμασμενος.Θα τους πιεσω να μου δωσουν καινουριο αμεσα στην microsoft μεσω του public.Δεν ειναι δυνατον να τρεχουν συνδρομες και να κανουν να μου το στειλουν 3 εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...