Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας, μια ερώτηση......

αν έχω συνδρομή xbox live και αγοράσω το fifa19 μπορώ να παίξω κανονικά online με όλες τις δυνατότητες ή πρέπει να έχω και ενεργή συνδρομή στην ΕΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tempo είπε

γεια σας, μια ερώτηση......

αν έχω συνδρομή xbox live και αγοράσω το fifa19 μπορώ να παίξω κανονικά online με όλες τις δυνατότητες ή πρέπει να έχω και ενεργή συνδρομή στην ΕΑ?

Κομπλέ είσαι,  δεν χρειάζεσαι κάποια άλλη συνδρομή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά....περιμένω απο μέρα σε μέρα να μου φέρουν το νέο XBOX ONE S 1ΤΒ και αν μπορεί κάποιος ας μου λύσει τις εξής απορίες:

1) το κουτί λέει ότι υπάρχει 14 μέρες xbox live gold συνδρομή και 1 μήνα game pass συνδρομή. Με το που θα βάλω το email μου για την εισαγωγή στο περιβάλλον της κονσόλας οι δύο παραπάνω συνδρομές θα ενεργοποιηθούν αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

2) μπορώ να δημιουργήσω και νέα accounts (νέους λογαριασμούς) για κάθε μέλος της οικογένειας ώστε ο καθε ένας να έχει τις δικές του ρυθμίσεις κλπ; Για κάθε νέο λογαριασμό θέλει και ένα email ή οι λογαριασμοί ουσιαστικά ακολουθούν τον αρχικό/πρώτο λογαριασμό της εγγραφής;

3) αν δημιουργήσω νέους λογαριασμούς ο κάθε ένας θέλει νέα συνδρομή live gold;

4) υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στο νέο σετάρισμα;

5) Μπορώ να βάλω ως τρόπο πληρωμής Χρεωστική κάρτα enter visa;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Λογικά θα σου έχουν μεσα στο κουτι τους κωδικούς για το live gold και game pass τα οποία θα ενεργοποιήσεις ξεχωριστά εσυ όποτε θες.

2, 3) Μπορείς να προσθέσεις ξεχωριστούς λογαριασμούς μεσα στο xbox, ο κάθε ένας με τις δικές του ρυθμίσεις ΑΛΛΑ θα πρέπει να δώσεις προσοχή στο εξής:

- για να μην αγοράζεις για κάθε ξεχωριστό λογαριασμό συνδρομές live gold και game pass καλό θα ειναι να ορίσεις έναν λογαριασμό ως κεφαλικό, δηλαδή home share, ο οποίος θα εχει συνδρομή στο live gold & game pass και ο οποίος θα τις μοιράζει σε όλους τους υπολοιπους δωρεάν εφόσον θα συνδέονται απο το συγκεκριμένο xbox. Αν τους προσθέσεις και σε δευτερο xbox θα πρεπει να εχουν τις δικές τους συνδρομες εκτος κι αν εκεινο το xbox εχει ορισμένο κεντρικό λογαριασμο για home share όπως κι εσυ.
Με τον τρόπο αυτό μοιράζεσαι συνδρομές αλλά και παιχνίδια.

5) Μπορείς να βαλεις χρεωστική ή πιστωτική ή paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, _filippos_ είπε

Μπορείς να προσθέσεις ξεχωριστούς λογαριασμούς μεσα στο xbox, ο κάθε ένας με τις δικές του ρυθμίσεις ΑΛΛΑ θα πρέπει να δώσεις προσοχή στο εξής:

- για να μην αγοράζεις για κάθε ξεχωριστό λογαριασμό συνδρομές live gold και game pass καλό θα ειναι να ορίσεις έναν λογαριασμό ως κεφαλικό, δηλαδή home share, ο οποίος θα εχει συνδρομή στο live gold & game pass και ο οποίος θα τις μοιράζει σε όλους τους υπολοιπους δωρεάν εφόσον θα συνδέονται απο το συγκεκριμένο xbox. Αν τους προσθέσεις και σε δευτερο xbox θα πρεπει να εχουν τις δικές τους συνδρομες εκτος κι αν εκεινο το xbox εχει ορισμένο κεντρικό λογαριασμο για home share όπως κι εσυ.
Με τον τρόπο αυτό μοιράζεσαι συνδρομές αλλά και παιχνίδια.

ευχαριστώ _filippos_ ,

δηλ. υπάρχει μια συγκεκριμένη διαδικασία και μια συγκεκριμένη σειρά βημάτων για να το κάνω αυτό; για παράδειγμα αν πρέπει να κάνω κάτι πριν δημιουργήσω τους επιπλέον του βασικού λογαριασμού. Θέλω να δημιουργήσω έναν λογαριασμό για εμένα (απο όπου θα χειρίζομαι το live gold ) και δύο λογαριασμούς για τα παιδιά μου (που απλά θέλω να έχουν το live gold χωρίς νέα συνδρομή φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ακολουθείς τα βήματα που θα σου εμφανίσει καθώς προσθέτεις τον πρώτο λογαριασμό, που λογικά θα είναι ο δικός σου, και τη στιγμή που θα σε ρωτήσει εαν θες να ειναι ο λογαριασμός home share θα πεις ναι, κι αυτό ήταν!

Εαν σε ξανα ρωτήσει για τον 2ο και 3ο λογαριασμό, απλά θα πεις οχι στο home share.

Εξάλλου δεν μπορείς να δηλώσεις όσες φορές θες λογαριασμούς home share. Νομίζω πως μέχρι 5 φορές μπορείς να αλλάξεις home share λογαριασμούς, μετά κλειδώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.....πριν απο λίγο πήρα την κονσόλα και την σύνδεσα.....τώρα κάνει τα update κλπ

Ερώτηση: ο ανεμιστήρας ακούγεται....όταν είσαι πάνω απο την κονσόλα ακούγεται, σύμφωνα με αυτά που είχα διαβάσει το περίμενα εντελώς αθόρυβο ακόμη και πάνω απο την συσκευή. Για να μου φύγει η απορία....ακούγεται και σε εσάς;

1 ώρα πριν, _filippos_ είπε

Απλά ακολουθείς τα βήματα που θα σου εμφανίσει καθώς προσθέτεις τον πρώτο λογαριασμό, που λογικά θα είναι ο δικός σου, και τη στιγμή που θα σε ρωτήσει εαν θες να ειναι ο λογαριασμός home share θα πεις ναι, κι αυτό ήταν!

Εαν σε ξανα ρωτήσει για τον 2ο και 3ο λογαριασμό, απλά θα πεις οχι στο home share.

Εξάλλου δεν μπορείς να δηλώσεις όσες φορές θες λογαριασμούς home share. Νομίζω πως μέχρι 5 φορές μπορείς να αλλάξεις home share λογαριασμούς, μετά κλειδώνει.

σε κανένα σημείο δεν με ρώτησε για home share λογαριασμό....μήπως μπορείς να μου πεις πως θα το δηλώσω μέσα απο τα settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tempo είπε

ναι.....πριν απο λίγο πήρα την κονσόλα και την σύνδεσα.....τώρα κάνει τα update κλπ

Ερώτηση: ο ανεμιστήρας ακούγεται....όταν είσαι πάνω απο την κονσόλα ακούγεται, σύμφωνα με αυτά που είχα διαβάσει το περίμενα εντελώς αθόρυβο ακόμη και πάνω απο την συσκευή. Για να μου φύγει η απορία....ακούγεται και σε εσάς;

Εντελως αθορυβο δεν ειναι,το 1ο xbox το fat ναι ειναι αθορυβο λογω οτι το τροφοδοτικο ειναι εξωτερικο,ενω 

στο S ειναι εσωτερικα.

οσο αφορα τους λογαριασμους,φτιαξε εναν κυριο για σενα και εναν για τα παιδια σου και οχι δυο και μπλεκεις.

μπαινεις απο τον λογαριασμο των παιδιων και κανεις home την κονσολα και μοιραζονται τα παντα απο εσενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikele13- είπε

Εντελως αθορυβο δεν ειναι,το 1ο xbox το fat ναι ειναι αθορυβο λογω οτι το τροφοδοτικο ειναι εξωτερικο,ενω 

στο S ειναι εσωτερικα.

οσο αφορα τους λογαριασμους,φτιαξε εναν κυριο για σενα και εναν για τα παιδια σου και οχι δυο και μπλεκεις.

μπαινεις απο τον λογαριασμο των παιδιων και κανεις home την κονσολα και μοιραζονται τα παντα απο εσενα....

sorry άλλα απο την απάντηση του _filippos_ είχα καταλάβει ότι θα μπω με τον δικό μου λογαριασμό και θα κάνω home share την κονσόλα....τελικά ποιό είναι το σωστό αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν 2 λογαριασμοί....ενας δικός μου και ένας παιδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tempo είπε

sorry άλλα απο την απάντηση του _filippos_ είχα καταλάβει ότι θα μπω με τον δικό μου λογαριασμό και θα κάνω home share την κονσόλα....τελικά ποιό είναι το σωστό αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν 2 λογαριασμοί....ενας δικός μου και ένας παιδιού

home κανεις την κονσολα απο τον λογαριασμο που θελει να τραβαει υλικο.

αφου ο κυριος λογαριασμος που εισαι εσυ,τα εχεις κατεβασμενα/αγορασμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tempo είπε

καλησπέρα παιδιά....περιμένω απο μέρα σε μέρα να μου φέρουν το νέο XBOX ONE S 1ΤΒ και αν μπορεί κάποιος ας μου λύσει τις εξής απορίες:

1) το κουτί λέει ότι υπάρχει 14 μέρες xbox live gold συνδρομή και 1 μήνα game pass συνδρομή. Με το που θα βάλω το email μου για την εισαγωγή στο περιβάλλον της κονσόλας οι δύο παραπάνω συνδρομές θα ενεργοποιηθούν αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

2) μπορώ να δημιουργήσω και νέα accounts (νέους λογαριασμούς) για κάθε μέλος της οικογένειας ώστε ο καθε ένας να έχει τις δικές του ρυθμίσεις κλπ; Για κάθε νέο λογαριασμό θέλει και ένα email ή οι λογαριασμοί ουσιαστικά ακολουθούν τον αρχικό/πρώτο λογαριασμό της εγγραφής;

3) αν δημιουργήσω νέους λογαριασμούς ο κάθε ένας θέλει νέα συνδρομή live gold;

4) υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στο νέο σετάρισμα;

5) Μπορώ να βάλω ως τρόπο πληρωμής Χρεωστική κάρτα enter visa;

ευχαριστώ

Απλα να ξερεις ο ενας μηνας gamepass που δινει δωρεαν ισχυει για νεους λογαριασμους.Αν φτιαξεις νεο λογαριασμο σου δινει 14 μερες δωρεαν gamepass.Αν παρεις τις 14 μερες,μετα δεν μπορεις να εξαργυρωσεις τον κωδικο του 1 μηνα gamepass στον λογαριασμο.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tempo είπε

ναι.....πριν απο λίγο πήρα την κονσόλα και την σύνδεσα.....τώρα κάνει τα update κλπ

Ερώτηση: ο ανεμιστήρας ακούγεται....όταν είσαι πάνω απο την κονσόλα ακούγεται, σύμφωνα με αυτά που είχα διαβάσει το περίμενα εντελώς αθόρυβο ακόμη και πάνω απο την συσκευή. Για να μου φύγει η απορία....ακούγεται και σε εσάς;

σε κανένα σημείο δεν με ρώτησε για home share λογαριασμό....μήπως μπορείς να μου πεις πως θα το δηλώσω μέσα απο τα settings?

Settings/personalitation/

1 ώρα πριν, _filippos_ είπε

Απλά ακολουθείς τα βήματα που θα σου εμφανίσει καθώς προσθέτεις τον πρώτο λογαριασμό, που λογικά θα είναι ο δικός σου, και τη στιγμή που θα σε ρωτήσει εαν θες να ειναι ο λογαριασμός home share θα πεις ναι, κι αυτό ήταν!

Εαν σε ξανα ρωτήσει για τον 2ο και 3ο λογαριασμό, απλά θα πεις οχι στο home share.

Εξάλλου δεν μπορείς να δηλώσεις όσες φορές θες λογαριασμούς home share. Νομίζω πως μέχρι 5 φορές μπορείς να αλλάξεις home share λογαριασμούς, μετά κλειδώνει.

Home κάνεις μέχρι 3 φορές τον χρόνο.

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Απλα να ξερεις ο ενας μηνας gamepass που δινει δωρεαν ισχυει για νεους λογαριασμους.Αν φτιαξεις νεο λογαριασμο σου δινει 14 μερες δωρεαν gamepass.Αν παρεις τις 14 μερες,μετα δεν μπορεις να εξαργυρωσεις τον κωδικο του 1 μηνα gamepass στον λογαριασμο.

ευτυχώς το παρατήρησα και διάβασα αυτό που λες (δεν το λέει και τόσο ξεκάθαρα φυσικά) πάνω στην κάρτα με τον κωδικό gamepass. Είναι ένα σημείο που πρέπει να το γνωρίζουν όσοι παίρνουν τώρα το xbox. Ευχαριστώ για την συμβουλή

τελικά @mikele13- τι ισχύει; αυτό που είπες εσύ ή αυτό που είπε ο @_filippos_  σχετικά με το home share;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tempo είπε

ευτυχώς το παρατήρησα και διάβασα αυτό που λες (δεν το λέει και τόσο ξεκάθαρα φυσικά) πάνω στην κάρτα με τον κωδικό gamepass. Είναι ένα σημείο που πρέπει να το γνωρίζουν όσοι παίρνουν τώρα το xbox. Ευχαριστώ για την συμβουλή

τελικά @mikele13- τι ισχύει; αυτό που είπες εσύ ή αυτό που είπε ο @_filippos_  σχετικά με το home share;

Κάνεις αυτό που σου έγραψα.

Ο φίλος μίλησε γενικά πως γίνεται, και εγώ στο ανέλυσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...