Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Το game sharing μεταξύ δύο κονσολών και λογαριασμών δουλεύει;

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Είναι εύκολο;

Ναι δουλεύει, εύκολο είναι.

Έμπιστο άτομο να είναι μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα. Τον αλλο μηνα εχω σκοπο να παρω το bundle xbox one x με forza horizon 4 + fm7. Δεν εχω ξαναπαρει κονσολα xbox και εχω καποιες αποριες. Εχω το ps4 πολλα χρονια και ξερω πως με το ps plus εχεις multiplayer, καποια δωρεαν παιχνιδια καθε μηνα και προσφορες να αγορασεις. Στοxbox τι παιζει; Το αντιστοιχο ειναι το xbox live; Επισης το game pass τι ειναι;;; Και γενικα τι τιμες παιζουν σε αυτες τις υπηρεσιες; Γιατι στο ps4 εδινες ενα 50αρι και ξεμπερδευες για ενα χρονο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, VyronPeristeri είπε

Παιδια καλημερα. Τον αλλο μηνα εχω σκοπο να παρω το bundle xbox one x με forza horizon 4 + fm7. Δεν εχω ξαναπαρει κονσολα xbox και εχω καποιες αποριες. Εχω το ps4 πολλα χρονια και ξερω πως με το ps plus εχεις multiplayer, καποια δωρεαν παιχνιδια καθε μηνα και προσφορες να αγορασεις. Στοxbox τι παιζει; Το αντιστοιχο ειναι το xbox live; Επισης το game pass τι ειναι;;; Και γενικα τι τιμες παιζουν σε αυτες τις υπηρεσιες; Γιατι στο ps4 εδινες ενα 50αρι και ξεμπερδευες για ενα χρονο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

το αντίστοιχο του PS+ είναι το ΧΒΟΧ Live όπου σου δίνει και αυτό free games μαζί με την δυνατότητα online gaming...η τιμή του είναι 33-35 ευρώ για έναν χρόνο από κλειδάδικα

το game pass είναι μια υπηρεσία όπου με 9,99 τον μήνα, παίζεις απεριόριστα games από ένα library 100+ τίτλων, συμπεριλαμβανομένων και exclusive τίτλων διαθέσιμων από day one...πχ το Forza Horizon 4 που αναφέρεις, αν έχεις το game pass μπορείς να το παίξεις free με το που κυκλοφορήσει, οπότε μπορείς να ψάξεις κάποιο άλλο bundle

Επεξ/σία από ultralisk
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ultralisk είπε

το αντίστοιχο του PS+ είναι το ΧΒΟΧ Live όπου σου δίνει και αυτό free games μαζί με την δυνατότητα online gaming...η τιμή του είναι 33-35 ευρώ για έναν χρόνο από κλειδάδικα

το game pass είναι μια υπηρεσία όπου με 9,99 τον μήνα, παίζεις απεριόριστα games από ένα library 100+ τίτλων, συμπεριλαμβανομένων και exclusive τίτλων διαθέσιμων από day one...πχ το Forza Horizon 4 που αναφέρεις, αν έχεις το game pass μπορείς να το παίξεις free με το που κυκλοφορήσει, οπότε μπορείς να ψάξεις κάποιο άλλο bundle

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση. Τωρα κατατοπιστικα καπως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 8/9/2018 στις 9:04 ΜΜ, postfire είπε

ξερει ο κ τερρορ να τον ακουσεις

Τελος καλο ολα καλα.Επικοινωνησα με Microsoft το πρωι και μου ειπαν οτι αφου ειναι στο Doa η κονσολα να ζητησω αντικατασταση απο το καταστημα, γιατι αλλιως πρεπει να σταλθει στα εργοστασια σερβις στην Τσεχια και θα παρει μερες.Πηγα λοιπον στα Public το πρωι τους ζητησα αντικατασταση και οτι εχω ηδη μιλησει με Microsoft.Εκανε ενα τηλεφωνημα καπου ο υπευθυνος του σερβις, οτι ενας πελατης μιλησε με Microsoft και θελει αντικατασταση και αμεσως σε 5 λεπτα εφυγα απο το καταστημα με καινουριο χειριστηριο.Ανοιξαν ενα καινουριο κουτι, εβαλαν το παλιο μεσα και μου εδωσαν το καινουριο.Τωρα τι θα γινει με το παλιο που μπηκε στο κουτι του καινουριου,αγνωστο.

3 ώρες πριν, ultralisk είπε

το αντίστοιχο του PS+ είναι το ΧΒΟΧ Live όπου σου δίνει και αυτό free games μαζί με την δυνατότητα online gaming...η τιμή του είναι 33-35 ευρώ για έναν χρόνο από κλειδάδικα

το game pass είναι μια υπηρεσία όπου με 9,99 τον μήνα, παίζεις απεριόριστα games από ένα library 100+ τίτλων, συμπεριλαμβανομένων και exclusive τίτλων διαθέσιμων από day one...πχ το Forza Horizon 4 που αναφέρεις, αν έχεις το game pass μπορείς να το παίξεις free με το που κυκλοφορήσει, οπότε μπορείς να ψάξεις κάποιο άλλο bundle

Σχετικα με τα κλειδαδικα.Ειναι δοκιμασμενα?Η μετα απο μερικους μηνες αν κανουν ελεγχο και δουν οτι ειμαστε σε αλλο region μας κλειδωνουν απεξω.Αξιζει το ρισκο για 10-15 ευρω διαφορα?

Επεξ/σία από James.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, James. είπε

Σχετικα με τα κλειδαδικα.Ειναι δοκιμασμενα?Η μετα απο μερικους μηνες αν κανουν ελεγχο και δουν οτι ειμαστε σε αλλο region μας κλειδωνουν απεξω.Αξιζει το ρισκο για 10-15 ευρω διαφορα?

προσωπικά παίρνω από το press-start.com

όχι δεν υπάρχει κανένα θέμα με region

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ultralisk είπε

προσωπικά παίρνω από το press-start.com

όχι δεν υπάρχει κανένα θέμα με region

cdkeys.com και instantgaming στο οποιο πληρωνεις και με paysafe.

απο cdkeys εχω αγορασει απειρες φορες,αξιοπιστια 100%

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, mikele13- said:

Ναι δουλεύει, εύκολο είναι.

Έμπιστο άτομο να είναι μόνο...

Έμπιστο άτομο υπάρχει... Τι κερδίζουμε? 

 

Και ποιες είναι οι προϋποθέσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mikele13- είπε

cdkeys.com και instantgaming στο οποιο πληρωνεις και με paysafe.

απο cdkeys εχω αγορασει απειρες φορες,αξιοπιστια 100%

To Βραζιλιανικο 12μηνο στα 22.79 πολυ δελεαστικο.Αλλα θα θελει κανα Vpn να περαστει.Το χει δοκιμασει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δοκίμασε ένας τύπος που παίζουμε συχνά στο xbox live κ γενικά μιλάμε σχεδον καθημερινά μεσω xbox live, και του λειτούργησε.

Απ'οτι κατάλαβα έκανε την αγορά απο cdkeys κι ενεργοποίηση μέσω κινητού με χρήση vpn και όλα καλα.

 

Αναφορά σε κείμενο

Άσχετο αλλά παίζει κανείς monopoly στο xbox live? Ας στείλει pm

 

Επεξ/σία από _filippos_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barman_ είπε

Έμπιστο άτομο υπάρχει... Τι κερδίζουμε? 

Και ποιες είναι οι προϋποθέσεις? 

Μοιράζεσαι παιχνίδια και πληρώνετε 50-50 έκαστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2018 στις 3:59 ΜΜ, James. είπε

Kαι να μπω σε διαδικασια να αλλαξω ολη την κονσολα για το κοντρολ? Η εννοεις να τους φοβισω κατ' αυτο τον τροπο?

Μου εβαλες καλη ιδεα.Αν μου πουν οτι δεν θα μου το αντικαταστσουν θα τους πω οτι θα φερω την κονσολα και θα παρω τα χρηματα μου πισω.

Βαριεμαι υπρβολικα να μπω σε διαδικασια να τσακωνομαι,Ειχα αλλαξει πριν καιρο μια ηχομπαρα απο Public και ειδα και επαθα ν παρω πισω 99 ευρω.Ασε που ειναι και το ρισκο να σου τυχει παλι κατι ελατωματικο και αυτη τη φορα σοβαροτερο στη νεα κονσολα.Ασε που το control θεωρειται accessory δεν νομιζω να δεχτουν να παρουν πισω την κονσολα για ενα κοντρολ με λιγο στραβα πλαστικα.

Το επιτοπου ωραιο να το λεμε αλλα ειναι δυσκολο πολυ.

Ναι την Πεμπτη το απογευμα

Έχω πάθει κάτι παρεμφερές με ολόκληρη κονσόλα xbox one s και εγώ με Public που ενώ είχα αγοράσει τη κονσόλα πριν 2 μέρες τους τη πάω πίσω γιατί τους λέω ότι στο 4-5 ωρο συνεχούς παιχνιδιού κολλάει το παιχνίδι είτε digital, είτε retail αλλά όχι το μενού της κονσόλας και αυτό το έκανε όχι μόνο σε ένα παιχνίδι εντελώς και μου έλεγαν πρέπει να την πας στην Microsoft δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι να σου κάνουμε αντικατάσταση κ.τ.λ.

Όταν όμως τους είπα το νόμο περί DOA και από τη στιγμή που η κονσόλα δεν έχει αγοραστεί πάνω από 14 ημερολογιακές μέρες και έχει αποδεδειγμένα πρόβλημα που δεν έχει προκληθεί από εμένα είναι υποχρεωμένοι να μου κάνουν αντικατάσταση κάτι που έκαναν ενώ τσινισαν λίγο όταν ζήτησα τον διευθυντή του public μιας και αυτοί μου το αρνιόντουσαν από την αρχή.

 

Όλα αυτά σε κάποιο κατάστημα Πλαίσιο δεν θα γινόντουσαν το λέω γιατί μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο όχι με κονσόλα με άλλο προϊόν σε κατάστημα Πλαίσιο και μου το αντικατέστησαν αμέσως.

2 ώρες πριν, James. είπε

Τελος καλο ολα καλα.Επικοινωνησα με Microsoft το πρωι και μου ειπαν οτι αφου ειναι στο Doa η κονσολα να ζητησω αντικατασταση απο το καταστημα, γιατι αλλιως πρεπει να σταλθει στα εργοστασια σερβις στην Τσεχια και θα παρει μερες.Πηγα λοιπον στα Public το πρωι τους ζητησα αντικατασταση και οτι εχω ηδη μιλησει με Microsoft.Εκανε ενα τηλεφωνημα καπου ο υπευθυνος του σερβις, οτι ενας πελατης μιλησε με Microsoft και θελει αντικατασταση και αμεσως σε 5 λεπτα εφυγα απο το καταστημα με καινουριο χειριστηριο.Ανοιξαν ενα καινουριο κουτι, εβαλαν το παλιο μεσα και μου εδωσαν το καινουριο.Τωρα τι θα γινει με το παλιο που μπηκε στο κουτι του καινουριου,αγνωστο.

Σχετικα με τα κλειδαδικα.Ειναι δοκιμασμενα?Η μετα απο μερικους μηνες αν κανουν ελεγχο και δουν οτι ειμαστε σε αλλο region μας κλειδωνουν απεξω.Αξιζει το ρισκο για 10-15 ευρω διαφορα?

Τυχερός είσαι, ίσως γιατί είχες μιλήσει πριν με την Microsoft, είτε γιατί δεν ηταν το πρόβλημα στη κονσόλα σου κάτι που εγώ δεν είχα κάνει και με παίδεψαν λίγο.

Αλλά δεν πέρασε το δικό τους γιατί πολύ απλά ξέρω πολύ καλά τα δικαιώματα μου σαν τελικός καταναλωτής κάποιον προϊόντων.

1 ώρα πριν, _filippos_ είπε

Το δοκίμασε ένας τύπος που παίζουμε συχνά στο xbox live κ γενικά μιλάμε σχεδον καθημερινά μεσω xbox live, και του λειτούργησε.

Απ'οτι κατάλαβα έκανε την αγορά απο cdkeys κι ενεργοποίηση μέσω κινητού με χρήση vpn και όλα καλα.

Ναι αλλά μετά δεν πρέπει να ξανά αλλάξει το region της κονσόλας του σε Ελληνικό?

Γιατί θα πάψει να ισχύει το xbox live gold απο Βραζιλία που είχε πάρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...