Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παίξει μονο το Origami King , και ενώ όντως οι μαχες ήταν κομμάτι repetitive , τα boss battles πραγματικά τα ευχαριστήθηκα !!

Πολυ ωραίο παιχνίδι κατα τη γνώμη μου !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα boss battles ειναι ομορφα puzzles αλλα το υπολοιπο παιχνιδι στις μαχες ηταν πολυ επαναλαμβανόμενο και κούραζε.
Γενικα θεωρω οτι ολα τα προηγούμενα παιχνιδια της σειρας ειχαν καλυτερο συστημα μαχης κ σαφεστατα πιο ενδιαφερον gameplay (εκτος απο το sticker star του 3DS που ηταν απλα μετριο σε ολα τα επιπεδα 😛  )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η προσφορά του νέου Switch δεν είναι τόσο κακή για όσους δεν έχουν κονσόλα. Στα 299 μαζί με θήκη και προστατευτικό κάλυμμα. Ίσως να αξίζει αναμονή 1 μήνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, KaRouLi said:

Πάντως η προσφορά του νέου Switch δεν είναι τόσο κακή για όσους δεν έχουν κονσόλα. Στα 299 μαζί με θήκη και προστατευτικό κάλυμμα. Ίσως να αξίζει αναμονή 1 μήνα!

Μόνο η N θα μπορούσε να βγάλει κονσόλα σε άλλο χρώμα με την τιμή που είχε στο launch πριν από τέσσερα (4) χρόνια βάζοντας μέσα δωράκια που βρίσκεις στο aliexpress για φραγκοδίφραγκα και δεν θα άνοιγε ρουθούνι.

Θρασύτατοι και μπράβο τους, αφού μας περνάει για κορόιδα. Και μας περνάει γιατί είμαστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι να ναι ο καθενας πραγματικα.....τα 299$ MSRP τα οποια δεν εχουν ΦΠΑ, ο Γιωργακης απο τα Πετραλωνα τα μεταφραζει στα 299ευρω....

Μια αλλη λυση ειναι να το παραγγειλεται απο Αγγλια στα 275,55

image.png.eb755bc59ad22536984bf514e9a2629d.png

αλλα δεν στελνει Ελλαδα.....

 

χωρια που πλεον εκτος απο τελωνειο θα πρεπει να πληρωσεις και δασμους.

....

και για να το κλεισω καπου....εαν εχετε φιλαρακι στην Αγγλια για να το παρει αυτος για εσας θα το παρει 315ευρω....

αρα δεν παιζει πουθενα κατω απο 300ευρω.

image.png.fa135d98e40af3adab2abb6e66d6d67f.png

image.png

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Μόνο η N θα μπορούσε να βγάλει κονσόλα σε άλλο χρώμα με την τιμή που είχε στο launch πριν από τέσσερα (4) χρόνια βάζοντας μέσα δωράκια που βρίσκεις στο aliexpress για φραγκοδίφραγκα και δεν θα άνοιγε ρουθούνι.

Θρασύτατοι και μπράβο τους, αφού μας περνάει για κορόιδα. Και μας περνάει γιατί είμαστε.

Η τιμή στα υπόλοιπα είναι ακόμα η ίδια, και ας έχουν περάσει τόσα χρόνια. Εξωτερικό και Ελλάδα βλέπω 329 στο κανονικό μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 minutes ago, KaRouLi said:

Η τιμή στα υπόλοιπα είναι ακόμα η ίδια, και ας έχουν περάσει τόσα χρόνια. Εξωτερικό και Ελλάδα βλέπω 329 στο κανονικό μέγεθος.

Ναι, αυτό λέω κι εγώ. Η τιμή παραμένει τραγικά υψηλή για κονσόλα τόσων χρόνων. Αντίστοιχα είχα αγοράσει X1S και PS4 στα €180 και στα €220 (3 και 4 χρόνια μετά το launch τους, αντίστοιχα). Δεν θα μου κάνει εντύπωση να βγάλουν Switch Pro ακόμα και στα €500 πλέον, γιατί όχι.

Είναι ένα πράγμα να πουλάς το S/W σου στην ίδια τιμή εσαεί (μιας και πουλάει το στόρι ότι δεν χάνει την αξία του) και ένα εντελώς διαφορετικό να πουλάς το H/W σου στην ίδια τιμή τόσα χρόνια μετά. H/W είναι, παλιώνει κάποια στιγμή, πέφτει το κόστος παραγωγής κοκ.

Αλλά είπαμε, βρίσκουν και τα κάνουν, χωρίς να με εξαιρώ φυσικά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Έτσι,να θυμηθούμε παλιές καλές εποχές 

😆

11DF6708-FA5F-474E-8FED-386525A826B6.jpeg

Τα ειχα λιωσει, ειδικα την καμερα... παρολο που κανει τα ιδια ενα οποιοδηποτε σμαρτφοουν 20 χρονια μετα, θα το ξαναγοραζα σε μια ανανεωμενη εκδοση για Switch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Octopath Traveler - Αφού το είχα αφήσει λίγο καιρό και μετά από σχεδόν 150 ώρες μόνο handheld το "ολοκλήρωσα". Και βάζω εισαγωγικά γιατί εννοώ τις 8 βασικές ιστορίες και κάμποσα side quests, από post game δεν έχω κουράγιο για τα 4 advanced classes και το τελικό dungeon, ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον. Εικαστικά πανέμορφο και η μουσική του θα μου λείψει. Μακράν η καλύτερη ιστορία ήταν αυτή του Olberic, ευτυχώς τον είχα πάρει για κεντρικό χαρακτήρα. Πολύ ωραία νότα το "κουτσομπολιό" (banter) μεταξύ των χαρακτήρων, έδωσε μερικούς ωραίους διαλόγους. Γενικώς πολύ καλή έμπειρα, με κάνει να θέλω να αναζητήσω τη limited του. Κάτι που θα ήθελα να υπάρχει, είναι να έφτιαχναν τα cutscenes με το artwork των εξωφύλλων. Κι ένα fun fact: "The first initial of each Traveler's name, in the order they appear on the selection screen and in official artwork, spells out Octopath (Ophilia, Cyrus, Tressa, Olberic, Primrose, Alfyn, Therion and H'aanit)". Τέλος, η Square έχει ήδη ανακοινώσει οτι δουλεύει στη συνέχεια του, προς το παρόν αναμονή για Bravely Default 2.

Steamworld Heist - Είναι εξαιρετικό και δεν του φαίνεται, το πήρα στις εκπτώσεις λόγω των θετικών σχολίων που διάβασα εδώ μέσα. Συνδιάζει turn-based μάχες με manual στόχευση σε φόντο space robot cowboys, μια χαρά. Απολαυστικότατο, όλο handheld, το κατάπια σε λίγες μέρες, οι 20 ώρες που χρειάστηκε μου φάνηκαν πολύ λιγότερες. Ελπίζω να βγάλουν και συνέχεια. Επίσης, μου θύμισε ότι δεν έχω παίξει ακόμα το Steamworld Dig 2 από το ίδιο σύμπαν που όλοι λένε τα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα το shopto έχει το super mario 3d world μαζί με το steelbook στα 42€ για όποιον ενδιαφέρεται. Μαζί με μεταφορικά πάει γύρω στα 48.

Λόγω brexit βέβαια θα περάσει λογικά τελωνείο όπου θα μπει ΦΠΑ άρα να υπολογίζεται συν κάνα 10 με 15 ευρώ πάνω. Εκτελωνισμος δεν θα γίνει γιατί είναι κάτω από 150 ευρώ. 

Νομίζω ακόμα και έτσι συμφέρει λόγω του steelbook που είναι και πανέμορφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, St@th1sm είπε

λόγω του steelbook που είναι και πανέμορφο

Δε θέλω να στο χαλάσω αλλά το steelbook που θα δώσουν στη Νότια Κορέα είναι το πανέμορφο! :P

banner_super_mario_3d_world_steelbook_ko

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, St@th1sm είπε

Καλησπέρα το shopto έχει το super mario 3d world μαζί με το steelbook στα 42€ για όποιον ενδιαφέρεται. Μαζί με μεταφορικά πάει γύρω στα 48.

Λόγω brexit βέβαια θα περάσει λογικά τελωνείο όπου θα μπει ΦΠΑ άρα να υπολογίζεται συν κάνα 10 με 15 ευρώ πάνω. Εκτελωνισμος δεν θα γίνει γιατί είναι κάτω από 150 ευρώ. 

Νομίζω ακόμα και έτσι συμφέρει λόγω του steelbook που είναι και πανέμορφο

δεν υπάρχει τελωνείο με την βρετανία. Ακόμα και μετά το brexit ισχύει το ελεύθερο εμπόριο με την ευρώπη όπως πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...