Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Καλό θα ήταν να βγάλουν κάποια στιγμή μια next gen κονσόλα σταθερή με δυνατότητες σε specs του Series x και ps5 που να δέχεται και τις card του Switch συν το blue ray drive και να έχουν το switch για φορητό μηχάνημα στην αγορά όπως το 3ds.. Να βγαίνουν όλα τα multiplarfom games στη κονσόλα της χωρίς περικοπές, συν τα δικά της αποκλειστικά παιχνίδια.. Να έχει υποστήριξη του pro controller ακόμα και τα joy-con για συγκεκριμένα games όπως Mario party κτλ.. Αυτοί που θα έχουν το switch σίγουρα θα πάρουν την next gen κονσόλα της και συν τους άλλους gamers που γουστάρουν specs και γραφικά 4Κ.. 

Καλό για ποιον; Γιατί γι αυτούς όσες φορές το έκαναν έφαγαν τα μούτρα τους. Τρεις στον ίδιο χορό δεν χωράνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, Malthador είπε

Oh well, τουλάχιστον θα παίζεις παρέα με τον δεύτερο πιο κακό Bowser ever, κάτι είναι κι αυτό.

-----------------------------------------------------------------

Nintendo Unveils Brand New 'Mario Red & Blue' Switch Console

switch1.original.jpg

Μπράβο, βγάλτε τώρα κι ένα χρυσό Zelda-themed Switch Pro, να το αγοράσουμε χθες.

tenor.gif?itemid=17055271

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι μία συζήτηση που γίνεται από το 2006 αυτή. Και βασικά το έκανε ήδη μια φορά, έβγαλε κονσόλα ίδιας ισχύος με τα PS3/X360 και όλοι είδαμε πόσο καλά πήγε αυτό.

Οπότε όχι, καλύτερα να μην το ξανακάνει.

Σωστά, όλο τα ίδια και τα ίδια βγάζει, όλο Mario και Zelda. Και Animal Crossing. Και Pokemon. Και Kirby και Yoshi. Και Donkey Kong. Και Xenoblade. Και Pikmin. Και Splatoon. Και κάτι Bayonetta και κάτι παλιο-Metroid. Και κάτι καινούρια, κάτι ARMS, κάτι Astral Chain κλπ δεν μετράνε.

Καλύτερα να το κλείσουν το μαγαζί, έχουν στερέψει από IP's και games.

Έχεις σίγουρα Switch;

Είχα δύο switch τώρα έμεινα με ένα, είχα για online και ένα με cfw.. Κράτησα αυτό με το cfw.. Και πιστεύω ότι και εσύ ο ίδιος ξέρεις ότι έχω switch γιατί ποσταρα συχνά στο άλλο θέμα με το switch hacking, όπου συμμετείχες και εσύ στο άλλο θέμα.. Απλά δεν είμαι fun boy καμίας εταιρίας..Σχεδόν όλα τα παιχνίδια που ανέφερες υπήρχαν είδη στις προηγούμενες κονσόλες της Ninty.. 

Και περίπου όλες τις κονσόλες έχω πάρει από τη Nintendo εκτός από το wii.. Τα παιδιά που είχαν wiiu, όπως και εγώ τι διαφορά είδαν εκτός από τη φορητοτητα στο switch? Βγάλανε ένα Luigi mansion 2 ένα Mario odyssey και ένα yoshi.. Το animal crossing, Kirby, pokemon κτλ μου είναι αδιάφορα και είναι περισσότερο για μικρές ηλικίες και το astral chain δεν είναι για όλους, εμένα δεν μου έκανε κλικ πάντως.. 

Συν τα πανάκριβα περιφερειακά που έχει σαν κονσόλα, συν ότι τα παιχνίδια της δεν πέφτουν με την καμία στην τιμή.. Θα μου πείτε ότι έχει μεταπωλητικη αξία.. Γιατί να πάρουμε ένα παιχνίδι μετά από δύο χρόνια στα 50-60 ευρώ και να μην το πάρουμε στα 20-30 και να το πουλήσεις μετά πάλι θα χάσεις 10-15 ευρώ αλλά αν τα αγοράζεις φθηνά θα κερδίσεις σε περισσότερα games να παίξεις.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Το γεγονός οτι στο τέλος ο Μάριο πήγαινε για λιοντάρι αλλά τους βγήκε super saiyan θα το αφήσουμε ασχολίαστο;! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα είμαι εντελως εκτος κλιματος και συζητησης αλλα σαν νέος χρήστης switch ηθελα να ρωτήσω απο που αγοραζεται συνηθως physical games? Εχετε να προτείνεται eshop εξωτερικου κυριως λογω τιμων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, vagosvts7 said:

Από παιχνίδια και hardware δυστυχώς έχει στερέψει, θα βγάλει 100 mario και zelda

Και είναι και ίδια μεταξύ τους όπως μάθαμε και σε άλλο θέμα. Τι παίζεις Ocarina of Time τι Breath of the Wild δεν αλλάζει τίποτα. 

 

4 hours ago, vagosvts7 said:

Ααα ξέχασα έβγαλε το animal crossing που κάλλιστα θα μπορούσε να κυκλοφορεί και σε mobile συσκευές.. 

Δεν είδα βέβαια αυτό ή κάποιο αντίστοιχα καλό παιχνίδι να βγαίνει σε mobile συσκευές. 

Με τα θα μπορούσε δεν γίνεται δουλειά. 

1 hour ago, vagosvts7 said:

Τα παιδιά που είχαν wiiu, όπως και εγώ τι διαφορά είδαν εκτός από τη φορητοτητα στο switch? Βγάλανε ένα Luigi mansion 2 ένα Mario odyssey και ένα yoshi.. Το animal crossing, Kirby, pokemon κτλ μου είναι αδιάφορα και είναι περισσότερο για μικρές ηλικίες και το astral chain δεν είναι για όλους, εμένα δεν μου έκανε κλικ πάντως.. 

Άρα και μόνο από αυτά που γράφεις κάποια διαφορά είδαν. 

Το αν σου είναι βέβαια εσένα αδιάφορα ή δεν σου έκαναν κλικ δεν λέει κάτι. 

Κάπου ξέχασες ένα Smash αλλά ξέχασα, είναι ίδιο με το προηγούμενο. 

Το Link's Awekening πιάνεται ως remake? 

Επίσης ένα Fire Emblem και ένα Xenoblade Chronicles 2. 

Επίσης είδαν και third party games που δεν είχαν έρθει ποτέ στο Wii U. 

Θα κάνω και μια ξεχωριστή αναφορά στα Indies γιατί πολλοί φαίνεται τα ξεχνάνε. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Είχα δύο switch τώρα έμεινα με ένα, είχα για online και ένα με cfw.. Κράτησα αυτό με το cfw.. Και πιστεύω ότι και εσύ ο ίδιος ξέρεις ότι έχω switch γιατί ποσταρα συχνά στο άλλο θέμα με το switch hacking, όπου συμμετείχες και εσύ στο άλλο θέμα.. Απλά δεν είμαι fun boy καμίας εταιρίας..Σχεδόν όλα τα παιχνίδια που ανέφερες υπήρχαν είδη στις προηγούμενες κονσόλες της Ninty.. 

Και περίπου όλες τις κονσόλες έχω πάρει από τη Nintendo εκτός από το wii.. Τα παιδιά που είχαν wiiu, όπως και εγώ τι διαφορά είδαν εκτός από τη φορητοτητα στο switch? Βγάλανε ένα Luigi mansion 2 ένα Mario odyssey και ένα yoshi.. Το animal crossing, Kirby, pokemon κτλ μου είναι αδιάφορα και είναι περισσότερο για μικρές ηλικίες και το astral chain δεν είναι για όλους, εμένα δεν μου έκανε κλικ πάντως.. 

Συν τα πανάκριβα περιφερειακά που έχει σαν κονσόλα, συν ότι τα παιχνίδια της δεν πέφτουν με την καμία στην τιμή.. Θα μου πείτε ότι έχει μεταπωλητικη αξία.. Γιατί να πάρουμε ένα παιχνίδι μετά από δύο χρόνια στα 50-60 ευρώ και να μην το πάρουμε στα 20-30 και να το πουλήσεις μετά πάλι θα χάσεις 10-15 ευρώ αλλά αν τα αγοράζεις φθηνά θα κερδίσεις σε περισσότερα games να παίξεις.. 

Απλά και με ειλικρινή περιέργεια, με ολα αυτά σου πέρασε απο το μυαλο οτι ίσως το Switch δεν ηταν κονσόλα που πρέπει να πάρεις;

Τι διαφορετικό απο αυτό που κάνει περίμενες απο την Nintendo δηλαδή και σου προκαλεί έκπληξη οτι βασίζεται σε Mario, Luigi, Pokemon, Kirby, Zelda και Remakes? Πότε είχε φτηνά παιχνίδια και περιφερειακά;

Κατανοώ να σε προβληματίζουν μαλακίες που θα μπορούσαν/επρεπε να αποφύγουν, όπως τα μυριάδες προβλήματα των pads και το Online που είναι για τα θηρία, και εγώ τα βλέπω ως σοβαρά προβλήματα, αλλα να γκρινιάζεις επειδή η Nintendo...είναι Nintendo σημαίνει πως απλά δεν είναι για εσένα η κονσόλα.

Το Switch πλέον έχει ΠΑΡΑ πολλά παιχνίδια και σε καμία περίπτωση δεν ειναι πρόβλημα του αυτό, οπότε αν απο αυτά τα παιχνίδια δε βρίσκεις κάτι ενδιαφέρον, απλά δε σου κάνει σαν οικοσύστημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, papp0us είπε

Απλά και με ειλικρινή περιέργεια, με ολα αυτά σου πέρασε απο το μυαλο οτι ίσως το Switch δεν ηταν κονσόλα που πρέπει να πάρεις;

Τι διαφορετικό απο αυτό που κάνει περίμενες απο την Nintendo δηλαδή και σου προκαλεί έκπληξη οτι βασίζεται σε Mario, Luigi, Pokemon, Kirby, Zelda και Remakes? Πότε είχε φτηνά παιχνίδια και περιφερειακά;

Κατανοώ να σε προβληματίζουν μαλακίες που θα μπορούσαν/επρεπε να αποφύγουν, όπως τα μυριάδες προβλήματα των pads και το Online που είναι για τα θηρία, και εγώ τα βλέπω ως σοβαρά προβλήματα, αλλα να γκρινιάζεις επειδή η Nintendo...είναι Nintendo σημαίνει πως απλά δεν είναι για εσένα η κονσόλα.

Το Switch πλέον έχει ΠΑΡΑ πολλά παιχνίδια και σε καμία περίπτωση δεν ειναι πρόβλημα του αυτό, οπότε αν απο αυτά τα παιχνίδια δε βρίσκεις κάτι ενδιαφέρον, απλά δε σου κάνει σαν οικοσύστημα. 

Βρε παιδιά εγώ ξεκίνησα και είπα τι ωραία θα ήταν να έβγαζε μια next gen κονσόλα και ότι το κάτι διαφορετικό είναι ότι είναι φορητή και όχι για κάτι καινούργιο στα games της (οποίος έχει wiiu ξέρει τι εννοώ) .. Για φορητή κονσόλα μου κάνει ή για δεύτερη κονσόλα.. Για πρώτη όχι όμως γιατί στα multi platform παιχνίδια είναι πίσω δυστυχώς..

Το ένα switch το πήρα λόγου cfw ρετρό games, emulator, για handled gaming και το άλλο το πήρα για να παίζω online Mario kart παρεακι με τη γυναίκα.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kotlid είπε

Παιδια θα είμαι εντελως εκτος κλιματος και συζητησης αλλα σαν νέος χρήστης switch ηθελα να ρωτήσω απο που αγοραζεται συνηθως physical games? Εχετε να προτείνεται eshop εξωτερικου κυριως λογω τιμων?

Σκρουτζομαγαζα και αμαζον .αμαζον δοκίμασε διαφορετικά ( πχ Γαλλία Γερμανία κλπ) μπορεί να βρεις διάφορες σε τιμές / μεταφορικά .επίσης ψαξου και με used από αμαζον μπορείς να βρεις καλές τιμές.

Τα μικρά ελληνικά μαγαζιά έχουν αρκετά πραγματα ,φέρνουν και limited γενικά δείχνουν ότι ασχολούνται 

. Τέλος στο ινσομνια στις αγγελίες μπορείς επίσης να βρεις καλές τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Fingers crossed να είναι mode που να χειρίζεσαι τον Bowser και να σφάζεις Toads στις πίστες με σκοπό να απαγάγεις την Peach. 

Και η δουλειά που έριξα στο origami king να πάει χαμένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Βρε παιδιά εγώ ξεκίνησα και είπα τι ωραία θα ήταν να έβγαζε μια next gen κονσόλα και ότι το κάτι διαφορετικό είναι ότι είναι φορητή και όχι για κάτι καινούργιο στα games της (οποίος έχει wiiu ξέρει τι εννοώ) .. Για φορητή κονσόλα μου κάνει ή για δεύτερη κονσόλα.. Για πρώτη όχι όμως γιατί στα multi platform παιχνίδια είναι πίσω δυστυχώς..

Το ένα switch το πήρα λόγου cfw ρετρό games, emulator, για handled gaming και το άλλο το πήρα για να παίζω online Mario kart παρεακι με τη γυναίκα.. 

Μα υπάρχουν ήδη πάρα πολύ καλές Next Gen κονσόλες, τι παραπάνω θα πρόσεφερε η Nintendo, που πέρα απο το να φτιάχνει τα παιχνίδια που ξέρουμε στα υπόλοιπα ειναι για σφαλιάρες; Κατάλαβαν και αυτοί μετά απο τοσες προσπάθειες που ήταν τουλάχιστον αποτυχημένες, οτι δεν μπορούν, και μεταξύ μας πάλι καλα που το κατάλαβαν, γιατι δεν μπορούν :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...