Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, kourt71724 είπε

Πόσο καλή δουλειά το demo του monster hunter. Είναι το πρώτο που παίζω και με άφησε έκπληκτο το ποσό smooth είναι για το οπτικό αποτέλεσμα. 

Game of the year θα ειναι, η νεα μηχανη τους σπερνει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικο-άσχετο, τα στοιχεία του τρίτου οικονομικού τριμήνου δε θα έπρεπε να έχουν δημοσιευθεί; Το Q3 δεν είναι 1 Οκτώβρη με 31 Δεκέμβρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, EverythingYouBelieve said:

Σχετικο-άσχετο, τα στοιχεία του τρίτου οικονομικού τριμήνου δε θα έπρεπε να έχουν δημοσιευθεί; Το Q3 δεν είναι 1 Οκτώβρη με 31 Δεκέμβρη;

Τέλος του μήνα θα δημοσιευθούν. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Έχει ήδη γίνει προπαραγγελια από αμαζον ! Busy χρόνια και να δούμε που βρεθεί ο χρόνος ,ys 9 ,δύο shin megami tensei  ,και ποιος ξέρει τι άλλο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, vagosvts7 said:

και όχι για κάτι καινούργιο στα games της (οποίος έχει wiiu ξέρει τι εννοώ) .. Για φορητή κονσόλα μου κάνει ή για δεύτερη κονσόλα.. Για πρώτη όχι όμως γιατί στα multi platform παιχνίδια είναι πίσω δυστυχώς..

Έχουμε και Wii U και μια χαρά παίζουμε καινούρια παιχνίδια στο Switch. 

Το πρώτη, δεύτερη, τρίτη είναι σχετικό για τον καθένα και πως το εννοεί. 

Γενικά μια χαρά μπορεί κάποιος να έχει μόνο Switch και να μην προλαβαίνει να παίξει ότι έχει το μηχάνημα κάτι που ισχύει για όλες τις πλατφόρμες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Τέλος του μήνα θα δημοσιευθούν. 

Βασικά στις 1 Φεβρουαρίου θα δημοσιεύσουν τα αποτελέσματα όπως έχουν ανακοινώσει από 11 Δεκεμβρίου.

-----

Γενικότερα για σχετικές πληροφορίες πληκτρολογήστε σε μηχανή αναζήτησης: Investor Relations (ή ir) και το όνομα της εταιρίας που σας ενδιαφέρει.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Μπήκε ο νέος χρόνος και είπα να κάνω ποδαρικό με νέα κονσόλα στην οικογένεια της Nintendo (ήμουν κάτοχος Nintendo 3ds το οποίο πουλήθηκε και είμαι κάτοχος ενός 3ds XL). Από το ψάξιμο που έκανα εδώ και στο youtube, κατέληξα στο Switch Lite, καθώς μάλλον μόνο handheld θα παίζω και έτσι το προτιμώ. Δεν είχα υπολογίσει όμως ότι μπορεί να έβγαινε νέα κονσόλα. Θα βγει revision και στην κατηγορία Lite? Δηλαδή Handheld με μεγαλύτερη οθόνη κλπ όπως βγήκε στο 3ds? Υπάρχει κάποιο νέο για το Lite?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, KaRouLi said:

Καλησπέρα παιδιά! Μπήκε ο νέος χρόνος και είπα να κάνω ποδαρικό με νέα κονσόλα στην οικογένεια της Nintendo (ήμουν κάτοχος Nintendo 3ds το οποίο πουλήθηκε και είμαι κάτοχος ενός 3ds XL). Από το ψάξιμο που έκανα εδώ και στο youtube, κατέληξα στο Switch Lite, καθώς μάλλον μόνο handheld θα παίζω και έτσι το προτιμώ. Δεν είχα υπολογίσει όμως ότι μπορεί να έβγαινε νέα κονσόλα. Θα βγει revision και στην κατηγορία Lite? Δηλαδή Handheld με μεγαλύτερη οθόνη κλπ όπως βγήκε στο 3ds? Υπάρχει κάποιο νέο για το Lite?

Ευχαριστώ!

Θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να βγει Lite XL. Βασικά υπάρχει ήδη Lite XL, είναι το κανονικό Switch.

Σε κάθε περίπτωση δεν προτείνω επ' ουδενί το Lite για πρώτο Switch, ακόμα κι αν θέλεις να παίζεις αποκλειστικά φορητά. Όπως έχω πει πάμπολλες φορές, η οθόνη του Lite είναι πολύ μικρή για τα μεγάλα games, θα σε κουράσει σε αρκετά, ενώ ορισμένα θα τα παρατήσεις εντελώς (π.χ. το Fire Emblem είναι απλά unplayable στο Lite).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να βγει Lite XL. Βασικά υπάρχει ήδη Lite XL, είναι το κανονικό Switch.

Σε κάθε περίπτωση δεν προτείνω επ' ουδενί το Lite για πρώτο Switch, ακόμα κι αν θέλεις να παίζεις αποκλειστικά φορητά. Όπως έχω πει πάμπολλες φορές, η οθόνη του Lite είναι πολύ μικρή για τα μεγάλα games, θα σε κουράσει σε αρκετά, ενώ ορισμένα θα τα παρατήσεις εντελώς (π.χ. το Fire Emblem είναι απλά unplayable στο Lite).

Μάλιστα. Σκέφτομαι το κόστος του Switch. Αυτός ήταν ένας λόγος σημαντικός για την προτίμηση στο Lite. Επίσης, οκ ίσως να μπορώ να παίζω στο monitor στο pc, καθώς τηλεόραση δεν έχω κάποια σπουδαία. Τι θα γίνει αν θέλω να αράξω στο κρεβάτι και να παίζω? Είδα ότι είναι πιο μεγάλο, προφανώς, σε μέγεθος και λιγότερο συμπαγές λόγω των joycons από το lite και "χάνει" σε φορητότητα. Μάλλον θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε φορητότητα Vs άνεση σε μερικά παιχνίδια, και το Botw είναι ένα παιχνίδι που θέλω να παίξω, και λένε ότι είναι δύσκολο το gameplay στο Lite.

Επεξ/σία από KaRouLi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

Μάλιστα. Σκέφτομαι το κόστος του Switch. Αυτός ήταν ένας λόγος σημαντικός για την προτίμηση στο Lite. Επίσης, οκ ίσως να μπορώ να παίζω στο monitor στο pc, καθώς τηλεόραση δεν έχω κάποια σπουδαία. Τι θα γίνει αν θέλω να αράξω στο κρεβάτι και να παίζω? Είδα ότι είναι πιο μεγάλο, προφανώς, σε μέγεθος και λιγότερο συμπαγές λόγω των joycons από το lite και "χάνει" σε φορητότητα. Μάλλον θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε φορητότητα Vs άνεση σε μερικά παιχνίδια, και το Botw είναι ένα παιχνίδι που θέλω να παίξω, και λένε ότι είναι δύσκολο το gameplay στο Lite.

Μιά χαρά παίζει το Botw στο Lite.Αφού σκέφτεσαι το κόστος, αγόρασε τώρα Lite και μετά, όταν και αν με το καλό βγεί, αγοράzεις και το Pro.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Μάλιστα. Σκέφτομαι το κόστος του Switch. Αυτός ήταν ένας λόγος σημαντικός για την προτίμηση στο Lite. Επίσης, οκ ίσως να μπορώ να παίζω στο monitor στο pc, καθώς τηλεόραση δεν έχω κάποια σπουδαία. Τι θα γίνει αν θέλω να αράξω στο κρεβάτι και να παίζω? Είδα ότι είναι πιο μεγάλο, προφανώς, σε μέγεθος και λιγότερο συμπαγές λόγω των joycons από το lite και "χάνει" σε φορητότητα. Μάλλον θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε φορητότητα Vs άνεση σε μερικά παιχνίδια, και το Botw είναι ένα παιχνίδι που θέλω να παίξω, και λένε ότι είναι δύσκολο το gameplay στο Lite.

Αφου προτιμας το  portable παρε lite απο μενα. Τα +100 ευρω τα παιρνεις παιχνιδια. Οπως ειπε και πιο πανω ο φιλος το botw τρεχει πολυ καλα στο lite, και βασικα οσα παιχνιδια ετρεξα δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και βλεπω πως κανεις δεν το ποσταρε,overview trailer για το mario 3d world.Eπισημα ειπαν οτι ο bowser jr θα ειναι για co-op ,οπως φανηκε βεβαια και στο χθεσινο trailer.Παντως ανυπομονω να το ξαναλιωσω και εννοειται day one.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...