Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό με τα joycons όντως είναι τραγικό

Έχω διαβάσει έχουν κινηθεί ακόμη και δικαστικά απέναντι στη nintendo για το θέμα αυτό αλλά δε βλέπω να αλλάζει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
16 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Στο μεταξύ το Ring Fit έχει δώσει πόνο (κυριολεκτικά μάλλον) με πάνω από 6 εκ. πωλήσεις όπως φαίνεται εδώ. Σίγουρα θα υπάρξει κάποιο update φέτος αν όχι κάποιο έξτρα εξάρτημα.

Μακαρι να βγει κάτι, εχει βγάλει τα χρηματα του σε μενα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vasilisga είπε

Καμιά απολύτως ένδειξη σεβασμού

Τον παρά της κοιτάει και μόνο και αφού μπορεί και πουλάει το ίδιο προϊόν μετά από 3 χρόνια στην ίδια τιμή μπράβο της

Καλώς η κακώς οι πωλήσεις φαίνεται να την δικαιώνουν

Εχεις αναρωτηθεί γιατί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, non-serviam είπε

Τίμια η Ν, σε σέβεται η Ν, κλπ. για μια εταιρία που 4 χρόνια μετά δεν έχει φτιάξει σοβαρότατο πρόβλημα στο υλικό της (για να μην αρχίσω να γράφω και για τα άλλα). Πραγματικά γελάνε και οι πέτρες...
 

πετρες.jpg

Προσωπικη αποψη δεν εχω για το switch, αλλα ο κυκλος μου, 2-3 φιλαρακια που εχουν, ειναι απολυτα ευχαριστημενοι.

Σε βαθμο μαλιστα που ημουν ψημενος να παρω κι εγω, αλλα κρατηθηκα για να παω τελικα σε ps5.

Το θεμα βεβαια δεν ειναι οι 2-3 φιλοι μου, αλλα τα 70? εκατομμυρια πωλησεις που εχει κανει η κονσολα. E ρε παιδια, κατι καλο κανει, δεν γινεται να ειναι ολοι χαπατα/θυματα/fanboys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vasilisga είπε

Σου δημιουργώ την εντύπωση ότι έχω κάποια απορία?

Ήταν ξεκάθαρο νομίζω το post

Η ερώτηση πηγαίνει πακέτο με το "δεν έχει σεβασμό, τον παρά της κοιτάει" με το "την δικαιώνουν οι πωλήσεις". 

Ρωτάω λοιπόν, εφόσον κοιτάει τον παρά της και δεν έχει σεβασμό, προς τι τόσες πωλήσεις παρά τις τιμές; Μήπως η λέξη "σεβασμός" έχει διαφορετική κατεύθυνση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Η ερώτηση πηγαίνει πακέτο με το "δεν έχει σεβασμό, τον παρά της κοιτάει" με το "την δικαιώνουν οι πωλήσεις". 

Ρωτάω λοιπόν, εφόσον κοιτάει τον παρά της και δεν έχει σεβασμό, προς τι τόσες πωλήσεις παρά τις τιμές; Μήπως η λέξη "σεβασμός" έχει διαφορετική κατεύθυνση; 

Δεν είπα ότι έχει σεβασμό, ούτε το αντίθετο

Ο φίλος πριν από μένα ανέφερε ότι διατηρεί τις τιμές της ψηλά και αυτό είναι ένδειξη σεβασμού προς τους πελατες και του απάντησα ότι δεν είναι καμιά απολύτως ένδειξη σεβασμού το δεδομένο αυτό, οι τιμές είναι εκεί που είναι για άλλους λόγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, vasilisga said:

Δεν είπα ότι έχει σεβασμό, ούτε το αντίθετο

Ο φίλος πριν από μένα ανέφερε ότι διατηρεί τις τιμές της ψηλά και αυτό είναι ένδειξη σεβασμού προς τους πελατες και του απάντησα ότι δεν είναι καμιά απολύτως ένδειξη σεβασμού το δεδομένο αυτό, οι τιμές είναι εκεί που είναι για άλλους λόγους

Κι εγώ δεν κρίνω τον «σεβασμό» μιας εταιρείας από τις τιμές, τον κρίνω από την γενικότερη συμπεριφορά της απέναντι στον καταναλωτή. Και η Ν τα έχει κάνει σαλάτα στο συγκεκριμένο κομμάτι τα τελευταία χρόνια.

Αλλά.

Πολύ πιο εύκολα θα αγοράσω day one τίτλο σε κονσόλα της Ν, παρά σε κονσόλα της Sony, όταν ξέρω ότι τα games του playstation θα τα βρω σε λίγους μήνες στο 1/3 της τιμής (καλά, την MS δεν την αναφέρω καν, τρεις τίτλους έχω αγορασμένους για να τους παίξω στο SeX και δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά game, με το Gamepass and all that).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, non-serviam said:

Τίμια η Ν, σε σέβεται η Ν, κλπ. για μια εταιρία που 4 χρόνια μετά δεν έχει φτιάξει σοβαρότατο πρόβλημα στο υλικό της (για να μην αρχίσω να γράφω και για τα άλλα). Πραγματικά γελάνε και οι πέτρες...
 

πετρες.jpg

Εγώ πάντως από ότι έχω παρατηρήσει και από άλλες φορές που έχουν γίνει αντίστοιχες κουβέντες όλοι με τις τιμές ασχολούνται για να κρίνουν τιμιότητα. 

Λες και μας είχαν πει πως θα ρίχνουν τις τιμές όσο περνάει ο καιρός και δεν το έκαναν. 

Το drift είναι όντως πρόβλημα και για αυτό μπορεί κάποιος να την κατηγορήσει, αν και προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα. 

Μακάρι επίσης να ήταν αποκλειστικό προνόμιο της Nintendo όμως κάνοντας μια αναζήτηση με τους όρους "PS4 drift" μου έβγαλε κάμποσα άρθρα για το πως να διορθωθεί ενώ υπάρχει και εδώ στο insomnia ξεχωριστό θέμα για τα προβλήματα του dualshock 4.

Παράλληλα κάπου διάβαζα για προβλήματα στο elite της Microsoft. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που θίξατε το drift, από που προμηθευόμαστε τους μοχλούς για να τους αλλάξουμε μόνοι μας;

 

Γιατί είμεθα κι εκτός εγγύησης και δε θέλουμε να δώσουμε 20€ στη CD Media :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilisga είπε

Δεν είπα ότι έχει σεβασμό, ούτε το αντίθετο

Ο φίλος πριν από μένα ανέφερε ότι διατηρεί τις τιμές της ψηλά και αυτό είναι ένδειξη σεβασμού προς τους πελατες και του απάντησα ότι δεν είναι καμιά απολύτως ένδειξη σεβασμού το δεδομένο αυτό, οι τιμές είναι εκεί που είναι για άλλους λόγους

Ποιος είναι αυτός ο λόγος ή λόγοι λοιπόν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο Drift δεν έχω, αλλα έχει αποσυνδέσεις στο αριστερό Joycon οταν ειναι πάνω στο rail. αμα τερματίσει το το Joycon κάτω αποσυνδέεται, αμα το σηκώσω λίγο ξανακάνει επαφή. 

Γενικά δεν με προβληματίζει αλλα όταν παίζω τίποτα παιχνίδια που με ζορίζουν, το σπρωχνω καταλάθος και αποσυνδέεται και ψιλοπαίζουν τα διαόλια μου. Κάπου διάβασα για σπρέι επαφών, αλλα επειδή ειναι στην εγγύηση η κονσόλα, μήπως να την στείλω πίσω;

Μην το κάνω χειρότερα με τα σπρέι και μετά μου πουν "ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΠΟΜΠ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ, ΤΩΡΑ ΠΛΕΡΩΝΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ"
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Ποιος είναι αυτός ο λόγος ή λόγοι λοιπόν; 

Διάφορες συνιστώσες που οδηγούν στη βελτιστοποίηση του περιθωρίου κέρδους και μόνο, τίποτα άλλο

Θέλεις να σου αναλύσω και την εμπορική στρατηγική της Nintendo και με ποιους τρόπους το πετυχαίνει αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilisga είπε

Διάφορες συνιστώσες που οδηγούν στη βελτιστοποίηση του περιθωρίου κέρδους και μόνο, τίποτα άλλο

Θέλεις να σου αναλύσω και την εμπορική στρατηγική της Nintendo και με ποιους τρόπους το πετυχαίνει αυτό? 

Και μια από αυτές τις συνιστώσες είναι να κρατάνε τις τιμές ψηλά επειδή έτσι τους τη βάρεσε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Και μια από αυτές τις συνιστώσες είναι να κρατάνε τις τιμές ψηλά επειδή έτσι τους τη βάρεσε; 

Σε βλέπω ότι εδώ και 2-3 ποστ προσπαθείς να μου πεις κάτι αλλά για κάποιο λόγο δυσκολεύεσαι

Πες το λοιπόν να πάμε παρακάτω🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...