Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογο οτι δεν εχω επαφη με zelda το οποιο μου προταθηκε,συνηθως μεσα απο κανα gameplay στο youtube καταλαβαινω πλεον τι γινεται.Ερωτηση...αυτο το αδειο πραγμα απο κοσμο με τα οπλα που σπανε καθε είκοσι λεπτα ειναι το καλυτερο παιχνιδι στο switch?Ρε παιδια λιγο βαρετο το βρηκα.

Δε θελω να ειρωνευτω αλλα νομιζω πως η δεν αντιλαμβάνομαι κατι καλα η το παιχνιδι χανει στο youtube οταν απλα.βλεπεις.

 

 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, RenVen είπε

Λογο οτι δεν εχω επαφη με zelda το οποιο μου προταθηκε,συνηθως μεσα απο κανα gameplay στο youtube καταλαβαινω πλεον τι γινεται.Ερωτηση...αυτο το αδειο πραγμα απο κοσμο με τα οπλα που σπανε καθε είκοσι λεπτα ειναι το καλυτερο παιχνιδι στο switch?Ρε παιδια λιγο βαρετο το βρηκα.

Δε θελω να ειρωνευτω αλλα νομιζω πως η δεν αντιλαμβάνομαι κατι καλα η το παιχνιδι χανει στο youtube οταν απλα.βλεπεις.

 

 

Βασικά το καλύτερο όχι μόνο στο switch αλλά και γενικά όλης της δεκαετίας σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Δεν ξέρω εάν 'χανει' στο YouTube αλλά ότι review να διαβάσεις είτε από κάποιο μέσο ή κάποιο χρήστη λένε μόνο τα καλύτερα.

Και στο λέω τελείως αντικειμενικά,  γτ να ρωτάς στο thread του switch εάν το breath of the wild είναι άδειο και βαρετο , είναι σαν να μπαίνεις στην Ιερά σύνοδο και να τους ρωτάς εάν πιστεύουν ότι υπάρχει Θεός.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, RenVen είπε

Λογο οτι δεν εχω επαφη με zelda το οποιο μου προταθηκε,συνηθως μεσα απο κανα gameplay στο youtube καταλαβαινω πλεον τι γινεται.Ερωτηση...αυτο το αδειο πραγμα απο κοσμο με τα οπλα που σπανε καθε είκοσι λεπτα ειναι το καλυτερο παιχνιδι στο switch?Ρε παιδια λιγο βαρετο το βρηκα.

Δε θελω να ειρωνευτω αλλα νομιζω πως η δεν αντιλαμβάνομαι κατι καλα η το παιχνιδι χανει στο youtube οταν απλα.βλεπεις.

 

 

Για αρχή χάνει στο οπτικό, όταν θα το τρέξεις στο nsw είτε φορητό είτε ακόμα καλύτερα στη τηλεόραση θα πάθεις σοκ με το πόσο όμορφο είναι σε συνδιασμό με τις ambient μουσικάρες. Όσο για το gameplay το δυνατό του σημείο και αυτό που ξεχώρισε είναι το πόσο διαδραστικός είναι ο κόσμος και το gameplay γενικά όπως πχ ότι το κάθε boss μπορείς να το νικήσεις με ότι τεχνική σου βγει και όχι μόνο με 1 τρόπο που σε υποχρεώνει το παιχνίδι. Γενικά είναι πολλά πράγματα που το έβγαλαν got και προτεινόμενο best game of all time, οπότε πρέπει να το παίξεις για να καταλάβεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβα παιδια,ναι γι'αυτό μπηκα να ρωτήσω εδω με τον κινδυνο να δεχτω και απαντησεις που δε θα μου αρεσουν φυσικα αλλα δε γινόταν αλλιώς,βλεπω ξαναβλεπω και λεω μαλλον θα έχω εγω το προβλημα οποτε θα πεσει παραγγελία και ελπιζω να το δω οπως το βλεπουν οι περισσότεροι.

Επεξ/σία από RenVen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ισχύουν οσα ειπαν οι παραπάνω. Χανει πολυ στο ΥΤ, ετσι την ειχα πατησει κι εγω και καθυστερούσα να το αρχίσω. 

Κοιτα, στο συγκεκριμένο παιχνιδι εχει γινει απιστευτα καλη δουλεια. Οκ αν σκεφτομουν οτι "τα οπλα σπανε και πρεπει να φροντίζεις την θερμοκρασία του σώματος σου" δεν επαιζε ούτε μια στο εκατομμύριο να το επιανα το παιχνίδι  (ιδιαίτερα όντας φαν των γραμμικών), αλλα μολις το πιάσεις σε ρουφάει στον κοσμο του. Κυριολεκτικά δλδ, πιανω τον εαυτο μου να χαζευω την κινηση του γρασιδιού ή να οργανωνω τις κινησεις μου με βαση το τι πόρους εχω διαθέσιμους κλπ.  Αυτο για μενα ειναι επίτευγμα γιατι δεν υπηρχε περίπτωση να με φανταστω να είμαι τόσο invested με ενα παιχνίδι.

Τωρα καθυστερώ τα main missions για να μη μου τελειωσει :lol:

Παντως αν δεν εισαι σίγουρος, αγορασε το σε physical, αν δεν σου κανει απλα το ανταλλάσεις με τη μια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, RenVen είπε

Καταλαβα παιδια,ναι γι'αυτό μπηκα να ρωτήσω εδω με τον κινδυνο να δεχτω και απαντησεις που δε θα μου αρεσουν φυσικα αλλα δε γινόταν αλλιώς,βλεπω ξαναβλεπω και λεω μαλλον θα έχω εγω το προβλημα οποτε θα πεσει παραγγελία και ελπιζω να το δω οπως το βλεπουν οι περισσότεροι.

Αν δε σε τραβάει το Gameplay του γιατι πρέπει να το παίξεις ντε και καλά; Το BoTW δεν είναι συνηθισμένο παιχνίδι, ναι μερικές φορές το βλέπεις άδειο, αλλα μόνο άδειο δεν είναι. Δεν έχει ιδιαίτερο σενάριο, και γενικά σε αφήνει μόνο σου σε έναν τεράστιο χάρτη να κάνεις οτι γουστάρεις.

Δεν ειναι απαραίτητο να σου αρέσει αυτό που κάνει, αλλα η αλήθεια είναι οτι το κάνει ΠΟΛΥ καλύτερα απο οτι φαντάζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, RenVen είπε

Λογο οτι δεν εχω επαφη με zelda το οποιο μου προταθηκε,συνηθως μεσα απο κανα gameplay στο youtube καταλαβαινω πλεον τι γινεται.Ερωτηση...αυτο το αδειο πραγμα απο κοσμο με τα οπλα που σπανε καθε είκοσι λεπτα ειναι το καλυτερο παιχνιδι στο switch?Ρε παιδια λιγο βαρετο το βρηκα.

Δε θελω να ειρωνευτω αλλα νομιζω πως η δεν αντιλαμβάνομαι κατι καλα η το παιχνιδι χανει στο youtube οταν απλα.βλεπεις.

Έτσι έλεγα κι εγώ όταν έπαιζα σε PC μέσω CEMU, ότι είναι άδειος ο κόσμος, δεν υπάρχει υπόθεση κλπ. Αλλά τελικά κάτι έχει το ρημάδι που σε κρατάει και σε κάνει να παίξεις λίγο ακόμα και να πας να δεις τι έχει πίσω από το λόφο. Κάθε φορά έβαζα να το δω για 10-20 λεπτά και καθόμουν 3 ώρες.

Αν με ρωτήσεις Witcher3/RDR2 ή BotW θα σου πω ξεκάθαρα τα πρώτα γιατί τα βρίσκω περισσότερο του γούστου μου. Αλλά στο Switch δεν υπάρχουν τόσες πολλές εναλλακτικές για open world και φυσικά το BotW έχει τη δική του μαγεία, οπότε αξίζει με τα χίλια. Στη χειρότερη πάρτο physical όπως λέει ο stormrain και αν δεν σου κάνει το πουλάς σε παραπλήσια λεφτά.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρώτο παιχνίδι στο switch θα ηθελα κατι να με κρατησει ωρες γιατι στη προκειμενη φαση εχω ηδη χαλασει αρκετα γιατι πηρα μαζι και ενα ring fit adventure και το yoshi crafter world για την κορη μου συν το switch γι'αυτό εξεταζω ολες τις αποψεις,πιστευω σύμφωνα με τα λεγομενα σας οτι θα την παθω οπως με το shadow of the Colossus και το red dead redemption 2 τα οποια ποτε δε με τραβηξαν βλεπωντας αλλον να παίζει αλλα οταν τα πήρα δε ξεκολαγα με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η ουσια με το botw ειναι η εξερευνηση και το ψαξιμο, το να βρεις κατι καινουργιο.

Εχω ολοκληρωσει τα main quest εδω και κατι βδομαδες και δεν κανω το τελευταιο boss, απλα περιφερομαι εξερευνοντας, και ψαχνοντας για side missions και shrines. 

Πρεπει να το παιξεις για να το καταλαβεις. Σε πεταει κατευθειαν στα βαθεια, δεν εχεις guides και βοηθειες και αυτο ειναι το ωραιο, τα βρισκεις ολα on the go.

Παιζω παιχνιδια κοντα 30 χρονια και ειναι πρωτη φορα που εχω νιωσει κατι αντιστοιχο. Ισως το gta3 να ηταν κατι αντιστοιχο οταν το προτοεπαιξα. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, RenVen είπε

.αυτο το αδειο πραγμα απο κοσμο με τα οπλα που σπανε καθε είκοσι λεπτα ειναι το καλυτερο παιχνιδι στο switch?Ρε παιδια λιγο βαρετο το βρηκα.

Αν δεν σε γεμιζει αυτο που βλεπεις,καλυτερα μην το αγορασεις προς το παρον και ασε το για αργοτερα μηπως αλλαξεις γνωμη,και παρε κατι αλλο που να σου αρεσει περισσοτερο.

Παρολο που το Botw ειναι απο τα πιο δημοφιλη παιχνιδια της πλατφορμας,υπαρχει και κοσμος που δεν του αρεσε.

 

4 ώρες πριν, RenVen είπε

 στη προκειμενη φαση εχω ηδη χαλασει αρκετα γιατι πηρα μαζι και ενα ring fit adventure και το yoshi crafter world για την κορη μου συν το switch γι'αυτό εξεταζω ολες τις αποψεις

Το παραπανω το γραφω γιατι οπως εγραψες ηδη σου εχουν φυγει πολλα χρηματα και καλυτερο θα ηταν να αγοραζες κατι το οποιο να σε τραβαει με το καλημερα περισσοτερο. 

Ασε που μπορεις να το βρεις αργοτερα και πιο φθηνα,γιατι απο οτι βλεπω απο skroutz ξεκιναει απο κοντα 60ευρω το φθηνοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν δεν σε γεμιζει αυτο που βλεπεις,καλυτερα μην το αγορασεις προς το παρον και ασε το για αργοτερα μηπως αλλαξεις γνωμη,και παρε κατι αλλο που να σου αρεσει περισσοτερο.

Παρολο που το Botw ειναι απο τα πιο δημοφιλη παιχνιδια της πλατφορμας,υπαρχει και κοσμος που δεν του αρεσε.

 

Η αληθεια ειναι οτι κοιτουσα με λοξες ματιες κατι bayonneta τα οποια επισης δεν εχω παιξει και μου αρεσε αυτο που ειδα (καμια σχεση βεβαια με το botw) και το mario osyssey.

Αλλα θα νιωθω μαλακας να παρω switch και να μη παίξω το πρώτο παιχνίδι στο metacritic στη συγκεκριμενη κονσολα. 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, RenVen είπε

Η αληθεια ειναι οτι κοιτουσα με λοξες ματιες κατι bayonneta τα οποια επισης δεν εχω παιξει και μου αρεσε αυτο που ειδα (καμια σχεση βεβαια με το botw) και το mario osyssey.

Αλλα θα νιωθω μαλακας να παρω switch και να μη παίξω το πρώτο παιχνίδι στο metacritic στη συγκεκριμενη κονσολα. 😂😂

υπάρχει βέβαια κ η προσωρινή λύσω αν έχεις καλό υπολογιστή να βρεις να παίξεις με emulator την έκδοση του wii u κ αν σου αρέσει να αγοράσεις το παιχνίδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, RenVen είπε

Αλλα θα νιωθω μαλακας να παρω switch και να μη παίξω το πρώτο παιχνίδι στο metacritic στη συγκεκριμενη κονσολα. 😂😂

Ενταξυ δεν σημαινει οτι δεν θα μπορεις να παιξεις το Zelda και αργοτερα.

Στην περιπτωση σου,λογω κορης οπως εγραψες παραπανω,μαλλον η αγορα mario θα ηταν καλυτερη σε πρωτη φαση,που ειναι και φθηνοτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...