Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλόγως πως θα το υλοποιήσουν και πως θα το παρουσιάσουν... ελπίζω να μην μπερδέψουν το κοινό βέβαια . Αμα φτιάξουν κονσόλα με μη αποσπώμενα μέρη χωρίς Dock που κουμπώνει ομως και στο Dock παράλληλα και παίζει με το pro pad η και με joycons δεν το αναιρεί απλά σου επιτρέπει με ένα χαμηλό κόστος που θεωρητικά θα έχει να σου ανήκουν παραπάνω από ένα switch .  Για την "Δυνατη" έκδοση εγώ δε περιμένω πολλά και ελπίζω σε ότι καλύτερο ακόμη και απλό revision με οθόνη χωρίς bezzels και καλύτερο wifi +  bluetooth εμένα προσωπικά μου αρκεί η ακόμη και αν μπορούν να δώσουν περισσότερη δύναμη στο Dock . Ελπίζω να μας εκπλήξει ευχάριστα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Δηλαδή θα έχουν Music player και browser και ίσως sim card υποδοχή? :D 

 

3 ώρες πριν, stafftw είπε

Καλά ας μπορούμε να συνδέουμε bluetooth ακουστικά και να surfaρουμε σε browser και έρχονται και τα τηλέφωνα.

Δύσκολα να γίνουν προσθήκες στο NSW  χωρίς να προκύψει νέα έκδοση ή τουλάχιστον επέκταση της ονομασίας για να ξεχωρίζει από την προηγούμενη. Επομένως τα όποια θέματα της τωρινής δεν λειτουργούν ως περιορισμοί για την επόμενη-ες.

2 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

Ωραία και ενδιαφέροντα όλα αυτά που γράφετε αλλά εγώ, ο χαζός, έχω να πω το εξής: μήπως με το να βγάλουν μοντέλα εξ'ολοκλήρου φορητά ή σταθερά στην ουσία ακυρώνουν το όλο concept της κονσόλας; Το οποίο είναι η υβριδικότητα και η μετάβαση από το ένα mode στο άλλο seamlessly; Εξού και το όνομα Switch

Λέω εγώ τώρα....................................

Δεν νομίζω ότι θα αποβάλουν την υβριδικότητα στο gaming, δεν αποκλείεται όμως στην φθηνότερη έκδοση να αφαιρέσουν από το πακέτο το dock το οποίο θα το παρέχουν ως επιλογή ώστε να διατηρήσουν χαμηλά την τιμή. 

 

Edit: H φήμη περί mobile: There have been speculations about Nintendo planning to launch a gaming handset that can integrate with its Switch consoles, the Japan-based vendor has yet to respond to such speculations.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξερω αν καποιος το εχει αγορασει, αλλα προσφατα πηρα το Nyko PixelQuest Arcade Kit απο το amazon.co.uk. H τιμη με τα μεταφορικα πηγε γυρω στα 36 ευρω, αρκετα ακριβο απο τα $20 της Αμερικης....

Μερικες φωτογραφιες απο το unbox και το τελικο προιον συναρμολογημενο

20190320-012949.jpg 20190320-013130.jpg 20190320-013156.jpg 20190320-013301.jpg 20190320-013346.jpg 20190320-013420.jpg 20190320-013511.jpg 20190320-013537.jpg 20190320-203950.jpg 20190320-203959.jpg 20190320-204009.jpg 20190320-204022.jpg

 

Πρωτες εντυπωσεις...σιγουρα θελει ενισχυση με duct tape αφου δε νομιζω να αντεξει το βαρος 2 παιχτων, ιδιως ενηλικων..μεχρι στιγμης εχει επιζησει, στο μελλον δε ξερω

Επεξ/σία από _emperor
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για  WallStreetJournal, η ιδια πηγη που  ελεγε οτι  θα εχουμε switch pro μεσα στον μαρτιο του '19, (γελαει ο κοσμος) νομιζω  3 σελιδες με εικασιες ειναι αρκετες για φετος. tegra X2 ο ενας  Xavier ο αλλος,  AMOLED  οθονη εγω οταν με ετρωγε για αναθμιση προπερσι  :P  χωρις καποια επισημη ανακοινωση δεν εχει νοημα να ασχολουμαστε   

 

9 ώρες πριν, duende είπε

ευχαριστω για τις προτασεις

δεν ηθελα να μπλεξω με αμερικη και τελωνεια, γι'αυτο κοιταζα τα ευρωπαικα μαγαζια..ισως δωσω κατι παραπανω και πληρωσω deposit fees με το amazon..θα δω

το goplay ειναι το ιδιο με το "ardistel" που πουλουσαν μεχρι προσφατα, δε φαινεται κακο..

οταν ειμαι σπιτι η κονσολα ειναι σχεδον παντα στο dock με 2 σιλικονατα "grip" σε περιπτωση που τυχει και παιξω καμια ωριτσα εκτος dock. αν το grip που θα αγορασω ειναι και dockable,  δε θα τα χρειαζομαι, αλλα δε με απασχολει τοσο. αλλα αν παω καμια εκδρομη θελω ενα grip case που να ειναι εργονομικο και ανετο για ωρες και μια θηκη που να το χωραει

Εντωμεταξυ ουτε το Satisfye ουτε το Skull το στελνει Ελλαδα το αμαζον μου μεσα..😣

επισης satisfye >>>>  goplay, δεν ειχα καποιο θεμα προηγουμενη  βδομαδα οταν ηρθε η παραγγελια μου απο  amazon USA  σε 4 εργασιμες, δεν βλεπω ομως να στελνει η satisfye μεσω amazon εδω οποτε θα πρεπει να μιλησεις με το support γιατι δεν βοηθαει και πολυ το e-shop τους.  

τωρα για το αν θα ειναι dockable ή οχι, με ενα τετοιο καλωδιο το ξεχνας τελειως το προβλημα :)  

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B072XBZ5TC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SoFGR είπε

μιλαμε για  WallStreetJournal, η ιδια πηγη που  ελεγε οτι  θα εχουμε switch pro μεσα στον μαρτιο του '19, (γελαει ο κοσμος) νομιζω  3 σελιδες με εικασιες ειναι αρκετες για φετος. tegra X2 ο ενας  Xavier ο αλλος,  AMOLED  οθονη εγω οταν με ετρωγε για αναθμιση προπερσι  :P  χωρις καποια επισημη ανακοινωση δεν εχει νοημα να ασχολουμαστε   

επισης satisfye >>>>  goplay, δεν ειχα καποιο θεμα προηγουμενη  βδομαδα οταν ηρθε η παραγγελια μου απο  amazon USA  σε 4 εργασιμες, δεν βλεπω ομως να στελνει η satisfye μεσω amazon εδω οποτε θα πρεπει να μιλησεις με το support γιατι δεν βοηθαει και πολυ το e-shop τους.   

τωρα για το αν θα ειναι dockable ή οχι, με ενα τετοιο καλωδιο το ξεχνας τελειως το προβλημα :)  

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B072XBZ5TC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

μαλλον με βλεπω για το goplay τελικα, εχει χωρο στη θηκη και για 2-3 πραγματακια και φαινεται αρκετα εργονομικο. θα παρω και το hori dpad και σε 2-3 μερες θα τα εχω απο γερμανια και πιστευω ειμαι κομπλε. στο μεταξυ εβαλα να τυπωσω 2 grip να περασει η ωρα 😄

Επεξ/σία από duende
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Two new Nintendo Switch models inspired by 3DS' split evolution, sources say

Να θυμήσω ότι το Eurogamer ήταν το σιχαμένο σάιτ που προέβλεψε το form-factor του NSw κάτι μήνες πριν την επίσημη αποκάλυψη. Δεν σημαίνει ότι θα πέσουν μέσα ξανά, αλλά για την ώρα είναι το πιο αξιόπιστο site:

Πόνος #1: «But rather than comparing it to a 3DS, Nintendo is, I'm told, keen to recapture the 2DS value proposition. Similar to 2DS, the unit's design will be sturdier than the current Switch model in order to be "kid-proof".»

Δηλαδή το φθηνό μοντέλο θα θυμίζει τις διαφορές μεταξύ 3DS και 2DS. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του, προσωπικά καταλαβαίνω ότι πάμε για μια sturdy, φτηνιάρικη ψευτοκατασκευή της πλάκας, που θα κάνει ditch το βασικό selling point της κονσόλας. Και επειδή βλέπω να μιλάνε μόνο για stripped-down features, να σημειώσω κάτι πολύ σημαντικό: αποκλειστικά φορητή κονσόλα που δεν dockάρει, δεν πάει πουθενά με τρεις ώρες αυτονομία. Πόσω δε μάλλον όταν απευθύνεται σε πιτσιρίκια, δεν μπορείς να τα εξαναγκάσεις να στέκονται δίπλα σε μια πρίζα. Θα πρέπει να αλλάξουν SoC (για να έχει μικρότερη κατανάλωση) ή να μεγαλώσουν σημαντικά την μπαταρία (για να έχει περισσότερη αυτονομία).

Πόνος #2: «As for the new souped-up Switch, the one for "avid videogamers", yesterday's report mentioned it would not be getting beefed up to the specs of either the PlayStation 4 Pro or Xbox One X - which shouldn't come as much of a surprise. I've heard the bump will be comparable to the one received by the 3DS upon its New 3DS relaunch. And, finally, there's no suggestion this model might remove the TV screen docking.»

Κλάφτα, Χαράλαμπε, κοινώς...

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο του eyrogamer δεν έχει να προσθέσει κάτι το ιδιαίτερο πέρα από ένα σημείο. Αναφέρεται εκτενώς στην φθηνή έκδοση και επαληθεύει πως θα είναι πετσοκομμένη όπως έγραφε και το WSJ (αφαίρεση κραδασμού). Όσο το αν περιέχει στο πακέτο το dock ή θα προσφέρεται σαν επιλογή ή καθόλου είναι κάτι που και οι ίδιοι αναρωτιούνται. 

Το σημείο που προσδιορίζουν είναι πως η δυνατότερη έκδοση θα κυμαίνεται στο επίπεδο αντίστοιχα του New3DS. Αυτό σημαίνει ελάχιστες προς τα πάνω αλλαγές στα specs που, θέλω να πιστεύω, τουλάχιστον θα εξαλείψουν το dynamic resolution της τωρινής έκδοσης. 

Πλέον με βάση όσα έχουν ακουστεί έχουμε μια εικόνα σχετικά με την φθηνή έκδοση και θεωρώ πως βγάζει κάποιο νόημα αλλά για την δυνατότερη όχι ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως περιμένω "λογικά" πράγματα (πάντα για nintendo), δεν πρόκειται να αλλάξει η όλη νοοτροπία της κονσόλας για το revised main μοντέλο. Για το mobile only επίσης δεν περιμένω κάτι άλλο από ένα φτηνιάρικο μοντέλο χωρίς τίποτα από τα κεντρικά σημεία του κανονικού μοντέλου. Η πλάκα θα είναι αν το switch mini θα έχει καμιά σχεδίαση τύπου κανονικού 2DS (γκουμουτσοειδές δηλαδή) και ταυτόχρονα να είναι dual screen και να δέχεται 3DS carts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το demo του monster boy!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ παιχνίδι, πολύ λάθος το price tag του.......Όταν ολόκληρο hollow knight το παίρνεις με 15,00 € δεν μπορείς να ζητάς 40,00 € για το monster boy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chill είπε

Έπαιξα το demo του monster boy!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ παιχνίδι, πολύ λάθος το price tag του.......Όταν ολόκληρο hollow knight το παίρνεις με 15,00 € δεν μπορείς να ζητάς 40,00 € για το monster boy.

Συμφωνώ ωραίο παιχνίδι αλλά Μαξ μέχρι 20€ θεωρώ 40€ αν και είναι ωραίο είναι αρκετά. 

Όσο για τις κονσόλες θεωρώ αν βγουν 2 η μια ίσως είναι χωρίς αποσπώμενα χειριστήρια και ίσως χωρίς Dock. Η άλλη έκδοση η pro θεωρώ θα είναι λίγο ποιο αναβαθμισμένη επεξεργαστή οθόνη ίσως λίγο μεγαλύτερη τέτοια μεγάλες αλλαγές δύσκολα να γίνουν δηλ να μπορεί να παίζει ξεχωριστούς τίτλους αποκλειστικους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Συμφωνώ ωραίο παιχνίδι αλλά Μαξ μέχρι 20€ θεωρώ 40€ αν και είναι ωραίο είναι αρκετά. 

 

Και εγώ εκεί το κοστολογώ MAX. Αλλά επειδή 50% χλωμό να δούμε με τους σχιστοματηδες σκρουτζ αφού μόνο τα σαπάκια βγάζουν σε τέτοιο offer βλέπω να παίζουμε το παιχνίδι στο playstation αν και είναι ταμαμ για on the go.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ρε τους σατανάδες, €40 το Monster Boy; Εκπληκτικά τα παλικάρια, δεν έχω λόγια.

 

Και στο ps4 την ίδια τιμή έχει δεν είναι θέμα japanoscrooge.....

 

Εκτός πραγματικότητας το δίχως άλλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Monster Boy είναι καταπληκτικό παιχνίδι, το ολοκλήρωσα με το γιο μου πριν από λίγες μέρες. Το ευχαριστήθηκα περισσότερο από πολλά AAA παιχνίδια. Μακάρι να βγάλουν κι άλλη συνέχεια.

Σχετικά με τα φημολογούμενα 2 νέα μοντέλα του Switch. Προσωπικά δε με χαλάει μια πιο "φτηνιάρικη"΄έκδοση μόνο φορητή, αφού θα ήθελα να αγοράσω ένα δεύτερο switch για τα παιδιά, χωρίς να έχω το άγχος εάν θα το ρίξουν, θα το σπάσουν κτλ. Αν έχει 150€ θα είναι ότι πρέπει. Τώρα εάν τη βγάλουν πάνω από 200€, σίγουρα δεν αξίζει η αγορά της.

Σχετικά με το Switch Pro, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να διατηρήσουν τη συμβατότητα με Dock, joycons, κτλ. και τα καινούργια παιχνίδια να παίζουν και στο παλιό Switch. Από εκεί και πέρα ας κάνουν ότι θέλουν με τα specs.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...