Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Εχει προπαραγγειλει κανεις το astral chain απο κανα καταστημα εδω Ελλαδα και να εχει νεοτερα??

Εκανα την παραγγελια την δευτερα και κανενα νεοτερο.Και στο skroutz που κοιταω ολα κατοπιν παραγγελιας λενε.

απο gameexplorers προπαραγγελία. Θεωρητικά παραλαμβάνουν πριν την ημερομηνία κυκλοφορίας και στέλνουν εγκαίρως. fingers crossed να έρθει το πακετάκι αν όχι αύριο τότε Σάββατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, logistoulis said:

με lan adapter κουμπωμένο ψιλό-ψήνεται το switch σε sleep ε? 

κανονικά όχι... ποιόν έχεις;

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, sotirisl είπε

κανονικά όχι... ποιόν έχεις;

Τον hori

Διάβαζα πάντων σε ξένα φόρα ότι από μια αναβάθμιση κι έπειτα (5κατι) το πάθαιναν όλοι, βέβαια ήταν περσινά ποστ

Έφτιαξε υποτίθεται από τότε;

Τυχαία το πρόσεξα, το έψαξα και είδα ότι ήταν καθολικό το φαινόμενο ασχέτως ανταπτορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα που χρησιμοποιώ τον official της νιντεντο το ιδιο γινόταν στο sleep.

Η μόνη λύση που βρήκα ειναι να μην είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ το switch σε sleep και καθε φορά που ανοιγω την κονσόλα να συνδέομαι χειροκίνητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alet είπε

Και εμένα που χρησιμοποιώ τον official της νιντεντο το ιδιο γινόταν στο sleep.

Η μόνη λύση που βρήκα ειναι να μην είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ το switch σε sleep και καθε φορά που ανοιγω την κονσόλα να συνδέομαι χειροκίνητα 

Από ρυθμίσεις ή έβγαζες καλώδιο;

 

Αν γίνεται  από ρυθμίσεις (να το γυρνάω σε wifi) οκ λίγο το κακό

 

Καλά δεν είναι κάποια επικίνδυνη θερμοκρασία απλά μου έκανε εντύπωση να το βγάζω μετά από πολλές ώρες αφημένο και να νιώθω αυτή τη μικρή έστω ζέστη

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Από ρυθμίσεις ή έβγαζες καλώδιο;

Αν γίνεται  από ρυθμίσεις (να το γυρνάω σε wifi) οκ λίγο το κακό

Καλά δεν είναι κάποια επικίνδυνη θερμοκρασία απλά μου έκανε εντύπωση να το βγάζω μετά από πολλές ώρες αφημένο και να νιώθω αυτή τη μικρή έστω ζέστη

Απο τις ρυθμίσεις και αφορά μονο την ενσύρματη οταν ειναι στο dock.

Στο wifi συνδέομαι αυτόματα οταν το βγάζω για φορητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, alet είπε

Απο τις ρυθμίσεις και αφορά μονο την ενσύρματη οταν ειναι στο dock.

Στο wifi συνδέομαι αυτόματα οταν το βγάζω για φορητό.

έβαλα στη ρύθμιση του lan να μη συνδέεται αυτόματα (όταν το ανοίγω πχ ή όταν το κουμπώνω) και θα το βάζω χειροκίνητα όταν θέλω να παίξω

 

και τώρα που το έβαλα σε sleep το έβαλα να συνδεθεί με wifi και θα το αφήσω κάνα δίωρο να δω πώς θα αντιδράσει, αν βγει κρύο είμαι οκ 

 

να δω δηλαδή αν παίζει ρόλο απλά και μόνο το ότι είναι ο αντάπτορας στο dock γενικά ή αν παίζει ρόλο ότι πρέπει να παίρνω και ιντερνετ μέσω αυτού 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

 

και τώρα που το έβαλα σε sleep το έβαλα να συνδεθεί με wifi και θα το αφήσω κάνα δίωρο να δω πώς θα αντιδράσει, αν βγει κρύο είμαι οκ 

 

Σε μένα πάντως wifi δεν πιάνει στο σημείο που εχω το dock (απο όλες τις συσκευές, μονο το switch) και πρέπει να παω σε κάποιο άλλο σημείο του σαλονιού,οπότε δεν ξέρω αν στην δικη σου περίπτωση με dock και wifi μονο σταματήσει να θερμαίνεται.

Με μόνο καλώδιο πάντως και με χειροκίνητη συνδεση για το ίντερνετ ,εμένα σταμάτησε να ζεσταίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, alet είπε

Σε μένα πάντως wifi δεν πιάνει στο σημείο που εχω το dock (απο όλες τις συσκευές, μονο το switch) και πρέπει να παω σε κάποιο άλλο σημείο του σαλονιού,οπότε δεν ξέρω αν στην δικη σου περίπτωση με dock και wifi μονο σταματήσει να θερμαίνεται.

Με μόνο καλώδιο πάντως και με χειροκίνητη συνδεση για το ίντερνετ ,εμένα σταμάτησε να ζεσταίνεται

δηλαδή κάνεις delete/forget τη συγκεκριμένη σύνδεση? γιατί δε βρήκα άλλο τρόπο να ξεσυνδεθώ (εκτός από το να συνδεθώ στο wifi, ή να έβγαζα το καλώδιο )

 

ναι εμένα είναι ακριβώς δίπλα στο ρούτερ δεν έχω τέτοιο θέμα και βασικά καλά παίζει και από wifi, ψιλοανούσια αγορά ο αντάπτορας κατά βάθος , ίσως άξιζε να τον έδινα κάνα 25αρι ξερωγώ να μειώσω τη χασούρα 

 

με wifi ποτέ δεν κάνει ζέστες γιατί όντως μπαίνει σε sleep, με lan αυτό είναι το θέμα ότι δεν μπαίνει πραγματικά σε sleep και επειδή κλείνει ο ανεμιστήρας ανεβάζει θερμοκρασία

 

επίσης ο αντάπτορας για το χειριστήριο του ps4 δεν επηρεάζει, ξεκάθαρα είναι θέμα του lan 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, logistoulis είπε

Από ρυθμίσεις ή έβγαζες καλώδιο;

Αν γίνεται  από ρυθμίσεις (να το γυρνάω σε wifi) οκ λίγο το κακό

Καλά δεν είναι κάποια επικίνδυνη θερμοκρασία απλά μου έκανε εντύπωση να το βγάζω μετά από πολλές ώρες αφημένο και να νιώθω αυτή τη μικρή έστω ζέστη

λογικο ειναι να ζεσταινεται ελαφρα ακομα και οταν ειναι σε sleep mode, συνεχιζει να δουλέυει το συστημα, να κατεβαζει κλπ. εγω παντως εχω αυτον τον ανταπτορα και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, αν και υποτιθεται ιδιο τσιπακι φορανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...