Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, duende είπε

λογικο ειναι να ζεσταινεται ελαφρα ακομα και οταν ειναι σε sleep mode, συνεχιζει να δουλέυει το συστημα, να κατεβαζει κλπ. εγω παντως εχω αυτον τον ανταπτορα και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, αν και υποτιθεται ιδιο τσιπακι φορανε

μιλάμε για ελαφρύ ζέσταμα, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι στο κάνει κι εσένα γιατί δεν γίνεται να μη στο κάνει απλά δεν κάθισες να το ψειρίσεις (και καλά κάνεις) 

 

τεσπά, αυτές τις μέρες υπερασχολήθηκα με ρυθμίσεις, router, 5GHz (άλλο βλαμμένο αυτό, βαριέμαι να τα λέω τώρα) και με ενόχλησε η όλη διαδικασία

 

τώρα που τα έλυσα όλα θα απολαύσω τα παιχνίδια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 28/08/2019 at 14:26, Snolly said:

καθε φορα που βαζω και βγαζω τις κασετες του switch στην θηκη την Hori με πιανει η ψυχη μου

Μην είστε χθεσινοί, προσέχουμε για να έχουμε. Μην βάζετε τα κασετάκια γυμνά σε cases. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μην είστε χθεσινοί, προσέχουμε για να έχουμε. Μην βάζετε τα κασετάκια γυμνά σε cases. 

Υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος γιατι να μην το κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Malthador said:

Μην είστε χθεσινοί, προσέχουμε για να έχουμε. Μην βάζετε τα κασετάκια γυμνά σε cases. 

Τι ειναι αυτα; ενα ενα το καθενα σε θηκακι; βλακεια, δεν τα ξαναβαζω στα κουτια τους τοτε κανονικα; το Hori αξεσουαρ licensed by Nintendo ειναι, αν ηταν φαουλ η χρηση του δε θα τους αφηνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, ison said:

Υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος γιατι να μην το κανουμε?

Η εμπειρία λέει ότι τα cartridges είναι επιρρεπή στους κόκκους της σκόνης. Οπότε η έξτρα προστασία είναι τουλάχιστον ευπρόσδεκτη. 

6 minutes ago, Snolly said:

Τι ειναι αυτα; ενα ενα το καθενα σε θηκακι; βλακεια, δεν τα ξαναβαζω στα κουτια τους τοτε κανονικα; το Hori αξεσουαρ licensed by Nintendo ειναι, αν ηταν φαουλ η χρηση του δε θα τους αφηνε.

Η Ν έχει κάνει χοντράδες με το quality control στο NSw, με όλα τα γνωστά προβλήματα. Προσωπικά δεν μου λέει απολύτως τίποτα το ότι είναι licensed προϊον. 

Θα μπορούσες να τα ξαναβάλεις στα κουτιά τους, αλλά δεν θα μπορείς να τα κουβαλάς μαζί. Ενώ τα θηκάκια χωράνε στα travel cases. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Malthador said:

Η εμπειρία λέει ότι τα cartridges είναι επιρρεπή στους κόκκους της σκόνης. Οπότε η έξτρα προστασία είναι τουλάχιστον ευπρόσδεκτη. 

Η Ν έχει κάνει χοντράδες με το quality control στο NSw, με όλα τα γνωστά προβλήματα. Προσωπικά δεν μου λέει απολύτως τίποτα το ότι είναι licensed προϊον. 

Θα μπορούσες να τα ξαναβάλεις στα κουτιά τους, αλλά δεν θα μπορείς να τα κουβαλάς μαζί. Ενώ τα θηκάκια χωράνε στα travel cases. 

ναι οκ, το switch βγαινει απο το ντοκ μια φορα το χρονο που παω διακοπες. αλλιως μονιμα docked παιζω. σε πιο μικρα ταξιδια θα παρω μαζι το DS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το Astral Chain τελικά σε handheld mode.

Φοβόμουν για θολούρα αλλά φένεται να τρέχει native. Και είναι και πολύ εντυπωσιακό τεχνικά... Έχει μερικά εφέ εκρήξεων και particles που δεν τα περίμενα στο Switch.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις με το Astral Chain θετικές. Και το ιαπωνικό και το αγγλικό voice dub είναι καλό αλλά προτιμώ λίγο καλύτερα το αγγλικό που το ακούς και το διαβάζεις ενώ στο ιαπωνικό μόνο θα πρέπει να διαβάζεις. Το θετικό είναι ότι στο ιαπωνικό είναι πιο σωστό το lipsync.

Τα γραφικά πάρα πολύ καλά. Όλα τα videos στο youtube κάπως το αδικούν (μάλλον λόγω συμπίεσης). Εφέ, particles, ιστορίες είναι πολύ όμορφα, ειδικά για ένα tablet. Αυτή η platinum τελικά δίνει ρέστα. Στην τηλεόραση αλλά και σε handheld είναι μια χαρά. Δεν σου δίνει πάντως την θολούρα του Zelda.

Μουσική μέχρι στιγμής καλή. Μου αρέσει που έχει έτσι και λίγο ιστορία και κάπως εξερεύνηση και ΟΧΙ δωμάτιο A -> shoot -> δωμάτιο Β -> shoot -> boss -> repeat. 

Το μόνο αρνητικό είναι τα 30 fps αλλά εντάξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Γίνεται ένας χαμός μερικές φορές. Μου θυμίζει λίγο το Xenoblade 2 με τα πολλά τέρατα, drivers, κλπ. Ο χειρισμός δεν είναι άσχημος απλά χρειάζεται να τον συνηθίσεις. Παίζω με το pro controller. Μάλλον σε κανένα switch 2 στο μέλλον θα βγει η definite version στα 60 fps, σε επόμενη γενιά δηλαδή.

Μέχρι στιγμής μου αρέσει περισσότερο από το Bayonetta. Θα ήθελα πάρα πάρα πολύ στο άμεσο μέλλον να δανείζανε το Zelda στην Platinum και ας την άφηναν να το φτιάχνει 5 χρόνια. Με συνεργασία τη Nintendo θα έβγαζαν θεωρώ ένα διαμάντι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο περιεργο λογο εχει χαμηλο user score στο metacritic

https://www.metacritic.com/game/switch/astral-chain/user-reviews?sort-by=score&num_items=100

Νομιζω ειναι το πρωτο exclusive που βλεπω να εχει τοσο χαμηλο score και τετοια διαφορα απο τις κριτικες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...