Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ε τότε πάρε το αυθεντικό αν παίξει καμιά έκπτωση τώρα black friday να είσαι σίγουρος 

και μην πάρεις με καλώδιο, ασύρματο 

Δηλαδή υπάρχει πλήρης συνδεσιμότητα Κ με το ps4 controller ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Δηλαδή υπάρχει πλήρης συνδεσιμότητα Κ με το ps4 controller ?

υπάρχει αλλά θες επιπλέον αντάπτορα που ναι μεν δουλεύει τέλεια, αλλά αν δεν είχα τίποτα θα προτιμούσα να πάρω το αυθεντικό να τελειώνω, παρά να πάρω ps4 + αντάπτορα

 

είναι δηλαδή ανούσιο, εγώ έχω τον αντάπτορα, αλλά είχα ήδη και 2ο ps4 controller, οπότε θα ήταν κρίμα να αγοράσω άλλο ένα χειριστήριο 

 

είπα να δοκιμάσω την τύχη μου με 17€ με τον αντάπτορα και έκατσε μια χαρά

 

χειριστήριο xbox αν και έχω δεν έχω δοκιμάσει να συνδέσω, λογικά θα παίζει και αυτό απλά δεν έχει από τη μάνα του motion controls, του ps4 και έχει και δουλεύουν 

 

βέβαια με το ps4 έχεις κάποια μειονεκτήματα, όπως τη μη ύπαρξη nfc που έχουν όμως joycons αν ποτέ χρειαστεί και ότι δεν κάνει wake τη κονσόλα, μπορείς να τη σβήσεις με αυτό (εννοείται), αλλά για να ανάψει πρέπει να πατήσεις κουμπί στο tablet

 

εγώ βέβαια στη θέση σου ίσως έμενα και με τα joycons δε με χαλάνε και τόσο.. δεν είναι ιδανικά, αλλά δε με χαλάνε κιόλας 

 

αλλά αν είναι να ψωνίσεις κάτι, εννοείται pro 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως. Και εγω εχω Xbox one controller και πηρα adapter (20€). Αν δεν ειχα τιποτα κατι αλλο θα επαιρνα δεν συμφερει. Τωρα θελω και αλλο χειριστηριο και ειμαι αναμεσα σε 3 επιλογες. Παλι ανταπτορα για ps3 controller που εχω, hori pad με καλωδιο ή κατι αλλα παλι με καλωδιο που εχει στο mediamarkt (25€), ή gamecube με καλωδιο αυθεντικο με adaptor (απο φιλο). Ολα περιπου τα ιδια χρηματα θα βγουν εκτος του Hori που ειναι κανα 10αρικο ποιο ακριβο. Τι λετε; Το gamecube το εχω δοκιμασει και με κραταει πισω καποιες μικρες ασυμβατοτητες που εχουν τα shoulder buttons με μερικα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι βλακεία που δεν δουλεύει κι άλλο χειριστήριο στον αντάπτορα και θες κι άλλον αντάπτορα

 

εγώ ευτυχως στο διπλό καλύπτομαι με joycon, γυναικεία χέρια η άλλη τη βολεύει πιο καλά το compact μέγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δοκιμασεις και το 8bitdo sn30+ που παιζει κανονικα και επιπλεον μπορεις να το ρυθμιζεις οπως θες με προγραμμα απο το pc, οτι πιο κοντινο στα elite controllers απο τις αλλες εταιρειες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, logistoulis είπε

είναι βλακεία που δεν δουλεύει κι άλλο χειριστήριο στον αντάπτορα και θες κι άλλον αντάπτορα

εγώ ευτυχως στο διπλό καλύπτομαι με joycon, γυναικεία χέρια η άλλη τη βολεύει πιο καλά το compact μέγεθος

Για διπλο μια χαρα ειμαστε αλλα εχω δυο παιδια, και στο τριπλο βολευομαστε με το xbox. Για 4πλο οταν ερχονται ξαδερφια, θελω αλλο ενα.

 

7 λεπτά πριν, primeragt είπε

Μπορεις να δοκιμασεις και το 8bitdo sn30+ που παιζει κανονικα και επιπλεον μπορεις να το ρυθμιζεις οπως θες με προγραμμα απο το pc, οτι πιο κοντινο στα elite controllers απο τις αλλες εταιρειες.

Χμμ, ενδιαφερον. Αυτο παιζει χωρις ανταπτορα ετσι;

 

Αυτό κάνει;

Επεξ/σία από fou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, fou είπε

Για διπλο μια χαρα ειμαστε αλλα εχω δυο παιδια, και στο τριπλο βολευομαστε με το xbox. Για 4πλο οταν ερχονται ξαδερφια, θελω αλλο ενα.

Χμμ, ενδιαφερον. Αυτο παιζει χωρις ανταπτορα ετσι;

Ναι παιζει χωρις ανταπτορα. Τσεκαρε κανα βιντεακι του να δεις καταρχας αν σαρεσει.

 

Επεξ/σία από primeragt
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fou είπε

Για διπλο μια χαρα ειμαστε αλλα εχω δυο παιδια, και στο τριπλο βολευομαστε με το xbox. Για 4πλο οταν ερχονται ξαδερφια, θελω αλλο ενα.

 

τι παίζετε όλοι μαζί τόσα άτομα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, fou said:

Fifa, NBA 2K, Asphalt 9, Mario Maker, Snipperclips, και θα ερουν και αλλα σιγουρα...

Θα τα πάρεις όλα αυτά και θα τα πετάξεις στο τζάκι.

Μετά θα πας και θα αγοράσεις το Smash.

Με ευχαριστείς αργότερα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θα τα πάρεις όλα αυτά και θα τα πετάξεις στο τζάκι.

Μετά θα πας και θα αγοράσεις το Smash.

Με ευχαριστείς αργότερα.

Χαχα, λες εεε; Το δοκιμασα λιγο στο Wii U (CEMU) και παλιοτερα στο wii. Προσπαθω να καταλαβω γιατι τοσος ντορος, αλλα προφανως κατι θα εχει... 

Αυτο που λενε οτι το καλυτερο χειριστηριο για Smash ειναι του Gamecube, ισχυει;

Επεξ/σία από fou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα ξερω οτι το προτιμουν οι επαγγελματιες παικτες του smash.Τωρα μια χαρα παιζεις και με τα joycon και με το pro controller.

Βγηκε η ημερομηνια κυκλοφοριας του alien isolation για τις 5 Δεκεμβρη.Day one αγορα για μενα προσωπικα. Στα 35 ευρω,υπαρχει ηδη για preload στο store με μεγεθος 17,6Gb.Kαι το πιο σημαντικο :

From gyroscopic aiming to HD rumble, Nintendo Switch™ technologies will keep you immersed in the horror

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεπέρασαν τα 6 εκατομμύρια παγκοσμίως τα pokemon swsh το πρώτο τριήμερο που εστί ότι είναι νούμερο ένα τίτλος στο switch με τις πιο γρήγορες πωλήσεις και το πιο πιθανόν είναι να βγει και το νούμερο ένα ταχύτερο σε πωλήσεις pokemon παιχνίδι καθώς μέχρι τώρα ήταν τα sun n moon με 7.2 εκατομμύρια αλλά στις 13 μέρες.

 

ΥΓ. Που και να έβγαινε στα πλαίσια που περίμεναν οι φανς αλά botw!

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pokemon Sword and Shield sold 1.36m retail copies in three days in Japan

Pokemon Sword and Shield's combined physical launch in Japan marked the best opening week a Switch game has had in the country, surpassing opening week sales of Super Smash Bros. Ultimate.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-20-pokemon-sword-and-shield-sold-1-36m-retail-copies-in-three-days-in-japan

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...