Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Snolly είπε

το ακουσαμε κι αυτο, ο δημιουργος του Mario, Donkey Kong και Zelda, κλοουν και στόκος...

έλα ντε. Και τι τους χαλάει δλδ?  Αυτό το purism με ξεπερνάει εμένα πάντως. Η ουσία είναι τα game που βγάζουν και αυτό μας ενδιαφέρει δλδ στην ουσία εδώ που τα λέμε.

Δεν είμαστε και τίποτα θείτσες να ψάχνουμε αν κάποιος είναι "σωστός" η όχι. Δλδ έλεος πια, έχει κάποιο όριο η μλκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 minutes ago, chek2fire said:

έλα ντε. Και τι τους χαλάει δλδ?  Αυτό το purism με ξεπερνάει εμένα πάντως. Η ουσία είναι τα game που βγάζουν και αυτό μας ενδιαφέρει δλδ στην ουσία εδώ που τα λέμε.

Δεν είμαστε και τίποτα θείτσες να ψάχνουμε αν κάποιος είναι "σωστός" η όχι. Δλδ έλεος πια, έχει κάποιο όριο η μλκ 

Όχι, η ουσία είναι να βγάζουν αυτό μας ενδιαφέρει, αλλά έτσι όπως το ζητάμε, όχι όπως επιτάσσει η εποχή.

Να μην βγάλουν καθόλου Zelda άμα είναι να το βγάλουν όπως το The Last Jedi, έλεος δηλαδή.

Δηλαδή τώρα συμφωνείτε ας πούμε, να γίνει η N σαν την Disney;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αντίπαλο δέος στο gaming ως τρόπος σκέψης είναι αυτό, οπότε ας προσέχουμε τι ευχόμαστε..

 

battlefield-v-740x555.jpg

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Δηλαδή τώρα συμφωνείτε ας πούμε, να γίνει η N σαν την Disney;

δε νομίζω ότι εννοεί να γίνουν ΣΑΝ τη disney

 

εγώ κατάλαβα να γίνουν όσο σημαντικοί είναι για την κουλτουρα η disney και νομίζω ότι όλοι μας θα προτιμούσαμε να είναι αυτή η επικρατούσα κουλτούρα για τα παιδιά (που για πολλούς από εμάς εδώ μέσα αυτά είναι με τα οποία μεγαλώσαμε και όχι τόσο οι χαζομάρες της disney) παρά αυτό που είναι σήμερα αυτό που και εσύ κατηγορείς, το νερόβραστο

 

οπότε ας δεχτούμε τις όποιες παραξενιες, αν είναι να συνεχίσουμε να έχουμε αυτά που τόσο καιρό έχουμε 

 

εντάξει κάποιοι ιάπωνες είναι τρολάκια στη συμπεριφορά, ή απλά παράξενοι και σε άλλους τομείς που τους έχω δει ή μου έχουν αφηγηθεί ιστορίες (πχ δάσκαλοι πολεμικών τεχνών)

 

άλλοι περισσότερο, άλλοι λιγότερο. το θέμα είναι τι έχουν να μας δώσουν και αυτό που μας δίνουν μας το δίνουν εν μέρει επειδή είναι όπως είναι

 

δηλαδή όταν σκέφτεσαι έναν υδραυλικό που πολεμάει τεράστιες χελώνες, ε κάτι δεν πρέπει να πηγαίνει καλά μέσα σου

 

διαφορετικά το αμέσως καλύτερο πράγμα που θα έχεις είναι spyro ξερωγώ , που δε λέω μια χαρά ήταν και το spyro αλλά πλέον δεν είναι και ποτέ δεν ήταν τόσο γαμάτο όσο το mario 

 

για κάποιους όλα αυτά είναι υπερβολικά και μπορεί το γούστο τους να φτάνει μέχρι εκεί ή να τους αρκεί μια ιστορία μέχρι το zero dawn ή το ac odyssey, αλλά αν θες ωραίες ιστορίες με συναίσθημα κτλ κτλ gameplay που δε παίρνει από το χεράκι κτλ κτλ, θα πρέπει να ανεχτείς και το ότι υπάρχουν παράξενοι άνθρωποι εκεί στα βάθη της ανατολής που ακόμα και αυτά τα γελοία και παιδιάστικα πράγματα θα προσπαθήσουν να τα κάνουν με συναίσθημα έστω και υπερβολικό , από τους δυτικούς που απλά θα κάνουν τη δουλειά τους με την ίδια ψυχή που κάνω κι εγώ την αδιάφορη δική μου (καμία ψυχή).

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν 20€.Τόσο δεν κόστισαν και τα προηγούμενα;

Κρίμα που ακόμα υποστηρίζουν αυτή την τακτικη της crapcom με τα λεφτά τους και αυτή χαρούμενα ακόμα τους τα αρπάζει.Η collection έχει κυκλοφορήσει από το 2012 και κοστίζει 20$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Σχεδόν 20€.Τόσο δεν κόστισαν και τα προηγούμενα;

Κρίμα που ακόμα υποστηρίζουν αυτή την τακτικη της crapcom με τα λεφτά τους και αυτή χαρούμενα ακόμα τους τα αρπάζει.Η collection έχει κυκλοφορήσει από το 2012 και κοστίζει 20$.

Η (πικρή) αλήθεια είναι ότι οι Nintendo users αυτή την περίοδο είναι οι μεγαλύτεροι port beggars που υπάρχουν στον πλανήτη. Οπότε τα θέλει και λίγο ο κ*#&ς τους.

 

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στο 4 και αν θες να πεις :D

Wishful thinking το λένε στο χωριό μου😋

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

12 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Η collection έχει κυκλοφορήσει από το 2012 και κοστίζει 20$.

H collection αυτη που κυκλοφορησε για τις τωρινες πλατφορμες ηταν στα 30δολλαρια

https://www.gamespot.com/articles/devil-may-cry-hd-collection-coming-to-ps4-xbox-one/1100-6455445/

The package will be priced at $30 when it's released on March 13, 2018. It'll be available both physically and digitally.

Ενω οταν ειχε βγει σε ps3 και Xbox360 το 2012 ειχε αρχικη τιμη τα 40$.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

H collection αυτη που κυκλοφορησε για τις τωρινες πλατφορμες ηταν στα 30δολλαρια(υποθετω καπου εκει ειχε στις προηγουμενες)

https://www.gamespot.com/articles/devil-may-cry-hd-collection-coming-to-ps4-xbox-one/1100-6455445/

The package will be priced at $30 when it's released on March 13, 2018. It'll be available both physically and digitally.

Ενω οταν ειχε βγει σε ps3 και Xbox360 το 2012 ειχε αρχικη τιμη τα 40$.

Στο psn του ps3 με έβγαλε πρώτα το search όπου είδα ημερομηνία και τωρινή τιμή(λάθος το έγραψα πριν).Φυσικα και θα έκανε παραπάνω όταν κυκλοφόρησε το 12 και στο ps4 κάνει ακόμα 30$.

Το κακό είναι ότι μετα από τόσα χρόνια ή και ένα χρόνο μετά από τη κυκλοφορία στα twins/pc ζητάνε από τον κόσμο 60€ σύνολο τα 3 games και βγαίνουν με μερικούς μήνες διαφορά αντί να δώσουν κατευθείαν την collection στα 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όσοι δεν πήραμε την κονσόλα τότε που την είχανε βγάλει στα 271€ μαζί και την v2 λόγο του ότι ίσως παίξει κάτι καλύτερο στο Black Friday απ' ότι φαίνεται για την ώρα την έχουμε πατήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

 

Καλα κανανε και τα βγαζουν ξεχωριστα το καθενα(γιατι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι ουτε να το βλεπουν δεν θελουν το 2 πχ),αλλα κανανε λαλακια με τις τιμες,μιας και επρεπε να τα χρεωναν 10ευρω το ενα.

Το μονο περιεργο ειναι οτι τα παιχνιδια δεν κυκλοφορουν κουτατα για να πεις οτι κοστιζει και καλα το cartridge.

28 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Τελικά όσοι δεν πήραμε την κονσόλα τότε που την είχανε βγάλει στα 271€ μαζί και την v2 λόγο του ότι ίσως παίξει κάτι καλύτερο στο Black Friday απ' ότι φαίνεται για την ώρα την έχουμε πατήσει 

Αν δεν θες να περιμενεις μεχρι τις γιορτες/Γεναρη,υπαρχει και αυτο απο Γερμανο αν εχεις καρτα Eurobank https://www.germanos.gr/product/nintendo-switch-had-grey-joy-con/20388169/?fname=&fvalue=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλύτερο vfm αυτή τη στιγμή είναι αυτό. Μπορεί να είναι το v1, αλλά δίνει €60 credit και δύο physical games που άνετα φεύγουν για ένα 80άρι και τα δύο με αποτέλεσμα να βγαίνει κοντά €260 σκέτη η κονσόλα.

Και ίσως να τύχει να έχει hackable serial.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...