Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πάρει το Botw με το account μου να έχει ως χώρα Ελλάδα. Τώρα το έχω Νορβηγία. 

Θα έχω πρόβλημα αν πάρω το expansion από εκεί ή δεν παίζει ρόλο; Μήπως πρέπει να το γυρίσω Ελλάδα πάλι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Να δουμε ποσες φορες θα γραφτει το εν λογω σχολιο στο εδω θεμα :)

Οι προσφορες της Black Friday γινονται γνωστες(ακομα και στους ιδιους τους υπαλληλους που δουλευουν μεσα)τελευταια στιγμη.

Δεν γινεται να γνωριζουμε 2-3-4 εβδομαδες νωριτερα,τι προσφορες θα βγουν και απο ποιες εταιρειες εκτος αν ανακοινωθει κατι νωριτερα απο την ιδια την εταιρεια(που αρα θα ειχε εφαρμοστει ηδη στα καταστηματα/αλυσιδες).

Και εμεις οι υπολοιποι τις προσφορες του black friday περιμενουμε σε παιχνιδια,κονσολες(bundle)και περιφερειακα.

Η Sony ξεστοκαρει γιατι αναμενει νεα κονσολα του χρονου και το ιδιο ισχυει και για τα ιδια τα παιχνιδια.

Στην Nintendo δεν εχουν τετοιο θεμα γιατι εχει η κονσολα System seller τιτλους. Δες στην Αμερικη για τον μηνα Οκτωβριο τι πουλαει η Nintendo πριν καν κυκλοφορησουν τα Pokemon. Που ειναι τα Sony exclusives αραγε?Μηπως γιαυτο και τα δινει σαν bundle? :)

Χωρίς να υποστηριζω κανέναν αλλά και η nin  ξεστοκαρισμα μπορούμε να πούμε ότι κάνει γιατί προσπαθεί να ξεφορτωθεί τις παλιές κονσόλες με τη χειρότερη μπαταρία αλλά σε κανονική τιμή.Το ίδιο ακριβως πακέτο αποτι διάβαζα σε σχόλια το έκανε και πέρσι στην Αμερική όπου δεν άρεσε στον κόσμο όπως και τώρα.

Τώρα για πωλήσεις και exclusive είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα που θέλει πολύ γραψιμο αλλά στα πολύ γρήγορα και όπως το βλέπω εγώ είναι 2 συστήματα που το χειρίζονται διαφορετικά.Η sony βγάζει πολυ λιγοτερα δικά της exclusive αλλά δεν έχει πρόβλημα αφου τη στηρίζουν πολύ και τα multiplatform  όπως και τα timed exclusive (αφού εχασαν τη δυνατότητα που είχαν πχ. Tekken που έβγαινε μονο για sony).Η Nin είναι το αντίθετο περισσότερα δικά της και ότι multi ερθει είναι καλοδεχούμενο.

Στις πωλήσεις φυσικά και τα πάνε καλα τα nin exclusives games όπου τα περισσότερα είναι παιχνιδαρες αλλα όταν έχει 35μυρρια κονσόλες ότι και να βγάλουν θα πουλήσει πχ τo 1-2 switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 hours ago, james9tito said:

Είχα πάρει το Botw με το account μου να έχει ως χώρα Ελλάδα. Τώρα το έχω Νορβηγία. 

Θα έχω πρόβλημα αν πάρω το expansion από εκεί ή δεν παίζει ρόλο; Μήπως πρέπει να το γυρίσω Ελλάδα πάλι? 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει, αλλά έχω το BotW physical και είχα πάρει το Season Pass από Αφρική και παίζει κομπλέ. Δεν βρίσκω το λόγο να μην ισχύει το ίδιο σε digital αγορά, όταν μιλάμε για το ίδιο region (Europe).

11 hours ago, Fulgore said:

Η Sony ξεστοκαρει γιατι αναμενει νεα κονσολα του χρονου και το ιδιο ισχυει και για τα ιδια τα παιχνιδια.

Και η Ν ξεστοκάρισμα κάνει, αλλά δεν το κάνει σωστά. Προσπαθεί να πουλήσει σε full price. Το ξεστοκάρισμα γίνεται αλλιώς: είτε στην ίδια τιμή πετάς τρεις τίτλους πρώτης γραμμής μέσα, είτε ρίχνεις την τιμή από τα 300 στα 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

-----------------------------------------

Shigeru Miyamoto wants Nintendo to ‘challenge’ Disney

Αυτόν τον κλόουν γιατί τον κρατάνε ακόμα απορώ. Αυτό μας έλειπε, δεν φτάνει ο υπερσυντηρητισμός που τους διακατέχει, θέλει και SJWing στη σαλάτα ο στόκος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση? Επειδή βγήκαν από διάφορες αλυσίδες καταστημάτων προσφορές, μήπως βρήκε κάτι κάποιος για κανένα παιχνιδάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλέξανδρος Δρόσος είπε

Να κάνω μια ερώτηση? Επειδή βγήκαν από διάφορες αλυσίδες καταστημάτων προσφορές, μήπως βρήκε κάτι κάποιος για κανένα παιχνιδάκι?

Μονο το Diablo έχω πετύχει https://www.skroutz.gr/s/15859251/Diablo-III-Eternal-Collection-Switch.html?from=price_drops . Έχει και στο Eshop προσφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Μονο το Diablo έχω πετύχει https://www.skroutz.gr/s/15859251/Diablo-III-Eternal-Collection-Switch.html?from=price_drops . Έχει και στο Eshop προσφορές

Ναι το είδα, είχα ψηθεί για Super smash Bros Ultimate άμα έβγαινε τίποτα γιατί δεν το είχα προλάβει το καλοκαίρι όταν το είχε βγάλει ο Γερμανός, δεν παίζει να βγει σε προσφορά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλέξανδρος Δρόσος είπε

Ναι το είδα, είχα ψηθεί για Super smash Bros Ultimate άμα έβγαινε τίποτα γιατί δεν το είχα προλάβει το καλοκαίρι όταν το είχε βγάλει ο Γερμανός, δεν παίζει να βγει σε προσφορά ε?

Δεν αποκλείεται, είναι πολυ νωρίς ακόμα,. Πέμπτη θα κορυφωθεί το πράμα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Δεν αποκλείεται, είναι πολυ νωρίς ακόμα,. Πέμπτη θα κορυφωθεί το πράμα

Ok ευχαριστώ πολύ φίλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, jumaru13 said:

Παιδιά αν χαλάσουν τα joycons στα φτιάχνουν κ χωρίς εγγύηση?

Γιατί να μην τα φτιάχνουν; 

Το θέμα είναι αν θα συμφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...