Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Έχει γίνει λίγο awkward η κουβέντα με τα τριχωτά ιδρωμένα μπούτια σας και τα straps που γλιστράνε, οπότε thank you very much.

Εκτός κι αν είστε τίποτα γυμνασμένα μωράκια με ξυρισμένα πόδια, οπότε στείλτε pics για να σας πω πως πρέπει να τα φοράτε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

19 Ιουνίου έρχεται το metroid trilogy. Δεν πρόκειται αλλά έτσι ισχυρίζεται το κατάστημα που το ήθελε πολύ να ανακοινωθεί στα game awards το 2019 και επειδή έπεσαν έξω τώρα γουστάρουν να το δουν στις 19/6 οπότε και η νέα ημερομηνία.Ικανους τους έχω να το συνεχίσουν και όταν κάποια στιγμή όντως βγει το game θα βγουν και θα πουν εμείς σας το είπαμε πρώτοι😂 

Για να μην ταραχτει και άλλος😉😂

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε ρε τους ανθρώπους να δουλέψουν εκεί πέρα και μην τους σπάτε τις μπάλες. Λες και αυτοί δεν θέλουν να το κυκλοφορήσουν το παιχνίδι για να το πουλήσουν. Αν είναι δυνατόν δηλαδή. Προσωπικά είμαι πολύ υπέρ της Atlus σε αυτό το κομμάτι και είναι οι μοναδικοί που διαχειρίζονται τέτοια ζητήματα ακριβώς όπως πρέπει άσχετα αν είναι ο παλιός τρόπος. Ρε τι πράμα είναι αυτό ρε; Τόση ανυπομονησία; Κάποια στιγμή φέτος ή του χρόνου θα βγει. Κοντά είναι, χαλαρώστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

απλα τσιγκουνευονται το cartridge...γελοιοι ...τουλαχιστον παιζει κανε Out of the box ή χρειαζεται και για τα 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φταίνε οι third party.Αφου η nin ήθελε τo switch να δουλεύει με catridges ας τους έκοβε λίγο να έβγαζαν με περισσότερα gb.

To bioshock collection στο pc είναι στα 70gb και το κάθε borderlands από 20 gb.Αν κυκλοφορουσαν τα 64gb catridges και δεν τα έδιναν ακριβά για τους devs τοτε μια χαρά θα είχαμε τa games physical χωρίς extra download.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μειώνει δραματικά τους λόγους/αξία να αγοράσεις physical.

Προσωπικά αγοράζω σχεδόν όλα σε δίσκο ώστε να έχω το πλήρες (ή έστω unpatched) παιχνίδι ακόμη και όταν κλείσει η nintendo το μαγαζί (που θα συμβεί σε μια πενταετία περίπου από το τέλος του switch , εάν το πάρουμε ιστορικά).

Τώρα απλά θα μείνεις με το (μισό) παιχνίδι στο χέρι και ένα δισκάκι που δεν κάνει τίποτα. 

Γιατί να μην πας στο ηλεκτρονικό τότε; Εφόσον έτσι που το πάνε πάλι σε emu θα καταλήξεις για τα ιστορικά/βιβλιοθήκη;

Τεσπα, είναι από τα πράγματα που κάνουν και τους συμπαθώ όλο και λιγότερο (την Nintendo, όχι τους third party).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω φορτίσει το δικό μου switch με φορτιστή του Xiaomi Mi A3 χωρίς προβλήματα, και το έχω φορτίσει και με τον φορτιστή του Macbook (type C προφανώς) και όλα έπαιξαν μια χαρά. Νομίζω μόνο τα 3rd party docks είναι λίγο πιο ριψοκίνδυνα να δημιουργήσουν θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε μισό ευρώ σε τίτλους που απαιτούν επιπλέον download, ενώ τους αγοράζεις σε physical. Ούτε καν αγορά σε ψηφιακό. 

Κανένας σεβασμός στον υποψήφιο αγοραστή  Η δικαιολογία για τα cartridge είναι γελοία. Να βάλουν περισσότερα cartridge. Υπάρχει κάποια πηγή για το κόστος του cartridge; 10 ευρώ ανά cartridge μου είναι αδύνατο να το πιστέψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Δεν φταίνε οι third party.Αφου η nin ήθελε τo switch να δουλεύει με catridges ας τους έκοβε λίγο να έβγαζαν με περισσότερα gb.

To bioshock collection στο pc είναι στα 70gb και το κάθε borderlands από 20 gb.Αν κυκλοφορουσαν τα 64gb catridges και δεν τα έδιναν ακριβά για τους devs τοτε μια χαρά θα είχαμε τa games physical χωρίς extra download.

Θα  συμφωνουσα μαζι σου αλλα σε παρακαλω πες μου πως αλλιως να δουλευε το switch χωρις cartidges?? Aπο την στιγμη που το μηχανημα ειναι φορητο και σταθερο δεν υπαρχει αλλος τροπος περα των cartidge.Δηλαδη δεν καταλαβαινω πως αλλιως θα δουλευε χωρις cartidges

Tωρα συμφωνω στο να  εβγαζε μεγαλυτερες χωροτικοτητες για τους 3rd party,γιατι πλεον κατανταει γελιο αυτο το θεμα.Αγοραζεις retail και επιπλεον download.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanasis00 είπε

Πάντως εγώ έχω φορτίσει το δικό μου switch με φορτιστή του Xiaomi Mi A3 χωρίς προβλήματα, και το έχω φορτίσει και με τον φορτιστή του Macbook (type C προφανώς) και όλα έπαιξαν μια χαρά. Νομίζω μόνο τα 3rd party docks είναι λίγο πιο ριψοκίνδυνα να δημιουργήσουν θέμα.

Όπως έγραψα πιο πάνω, το πρόβλημα είναι οι τακτικές και επιλογές της nintendo στην τροφοδοσία της συσκευής, όχι το πόσο καλά ή κακά είναι τα third party docks. Τα docks που προκάλεσαν προβλήματα ήταν mid-high range τιμών για τέτοια αξεσουάρ, όχι bulk από κίνα. 

Η nintedo έχει αποδείξει ότι δεν την αφορά/ενδιαφέρει ιδιαίτερα εάν με ένα update το firmware της συσκευής προκαλέσει ζημίες επειδή ο χρήστης έχει thirdparty τροφοδοσία. Το ότι δουλεύει σήμερα δίχως προβλήματα δεν σημαίνει ότι θα το κάνει αύριο. 

Το θέμα είναι όχι εάν θα δουλέψει - το οποίο ξέραμε ότι ισχύει, άλλα το τι ρίσκο παίρνεις εάν το κάνεις στην καθημερινότητα σου.

|

Φυσικά εάν κάποιος έχει hacked συσκευή με σταθερό firmware που δεν θα πάρει ποτέ update, τότε παίζει άλλη ιστορία...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Tωρα συμφωνω στο να  εβγαζε μεγαλυτερες χωροτικοτητες για τους 3rd party,γιατι πλεον κατανταει γελιο αυτο το θεμα.

Μα δεν την ενδιαφερει την nintendo τι γινεται με τους 3rd party κυριους,οπως δεν την ενδιεφερε και πισω στο 2012 οταν κυκλοφορησε το Wii U.

Γιαυτο και δεν την ενδιαφερει και το πως τρεχουν(ή δεν τρεχουν καθολου)τα παιχνιδια τους στην κονσολα της.

Ας κοψουν τον λαιμό τους με το τι θα κανουν τους λεει,γιαυτο και αυτοι κανουν αναλογα βλεπε στην περιπτωση του Doom.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Θα  συμφωνουσα μαζι σου αλλα σε παρακαλω πες μου πως αλλιως να δουλευε το switch χωρις cartidges?? Aπο την στιγμη που το μηχανημα ειναι φορητο και σταθερο δεν υπαρχει αλλος τροπος περα των cartidge.Δηλαδη δεν καταλαβαινω πως αλλιως θα δουλευε χωρις cartidges

Tωρα συμφωνω στο να  εβγαζε μεγαλυτερες χωροτικοτητες για τους 3rd party,γιατι πλεον κατανταει γελιο αυτο το θεμα.Αγοραζεις retail και επιπλεον download.

Θα μπορούσε να μην έχει καθόλου physical και να είναι μονάχα digital όπως το xbox όπου και τα games θα ήταν πιο φθηνά.

Θα μπορούσαν να βρουν πιο φθηνή λύση για τα catridge.Αλλα όχι βρήκαν τρόπο να πουλάνε ακριβά  catridge που τους ανήκουν οπότε αρπάζουν τα λεφτά και μετά ρίχνουν το φταίξιμο στην κάθε εταιρία για τα 10€ extra.Τα 64gb θα είναι ακόμα πιο ακριβά.

Στον αρχικό σχεδιασμό θα μπορουσαν να σκεφτούν κάτι άλλο από catridge αφού γνώριζαν ήδη τι πρόκειται να γίνει.

Όπως έγραψαν και πιο πάνω απλά η nin δεν νοιάζεται.Θελει να πουλάει τα δικά της games,τα κάνει δύσκολα για τους third party και μετά δουλεύουν τον κόσμο ότι κάνουν ότι μπορούν για να φέρουν περισσότερα third party games αλλά αυτό δεν είναι στο χέρι τους.Βλακειες τύπου θα θέλαμε να δούμε το red dead 2 στο switch από τον reggie.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...