Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δοκίμασα και αυτό (έβγαλα - έβαλά την κάρτα), το ίδιο μήνυμα μου βγάζει. Η κάρτα μια χαρά λειτουργεί, έχω κατεβάσει πάνω από 20 παιχνίδια χωρίς πρόβλημα έως τώρα από το eshop. Απλά το ΝΒΑ2Κ20 είναι το πρώτο παιχνίδι με τόσο μεγάλο μέγεθος (40GB). Όλα τα άλλα παιχνίδια που έχω κατεβάσει είναι το πολύ μέχρι 9 GB. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό;

Η microSD που χρησιμοποιώ είναι SanDisk Ultra 256GB.

Έκανα και Delete το παιχνίδι και ξανά download, αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.

UPDATE

Αγόρασα ακόμη ένα παιχνίδι και προσπάθησα να το κάνω download και πάλι εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα. Συνεπώς είναι θέμα με την microSD κάρτα. Μπορώ να κάνω έλεγχο κάπως αν είναι corrupted η κάρτα; Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει η υποδοχή microSd του Switch; Τα παιχνίδια που είναι ήδη εγκατεστημένα πάντως στην SDcard παίζουν κανονικά

Αν πάρω μια καινούργια microSD γίνεται να μεταφερθούν τα παιχνίδια στη νέα κάρτα ή πρέπει να τα κάνω όλα download από την αρχή;

 

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Το δοκίμασα και αυτό (έβγαλα - έβαλά την κάρτα), το ίδιο μήνυμα μου βγάζει. Η κάρτα μια χαρά λειτουργεί, έχω κατεβάσει πάνω από 20 παιχνίδια χωρίς πρόβλημα έως τώρα από το eshop. Απλά το ΝΒΑ2Κ20 είναι το πρώτο παιχνίδι με τόσο μεγάλο μέγεθος (40GB). Όλα τα άλλα παιχνίδια που έχω κατεβάσει είναι το πολύ μέχρι 9 GB. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό;

Η microSD που χρησιμοποιώ είναι SanDisk Ultra 256GB.

Έκανα και Delete το παιχνίδι και ξανά download, αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.

UPDATE

Αγόρασα ακόμη ένα παιχνίδι και προσπάθησα να το κάνω download και πάλι εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα. Συνεπώς είναι θέμα με την microSD κάρτα. Μπορώ να κάνω έλεγχο κάπως αν είναι corrupted η κάρτα; Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει η υποδοχή microSd του Switch; Τα παιχνίδια που είναι ήδη εγκατεστημένα πάντως στην SDcard παίζουν κανονικά

Αν πάρω μια καινούργια microSD γίνεται να μεταφερθούν τα παιχνίδια στη νέα κάρτα ή πρέπει να τα κάνω όλα download από την αρχή;

Αντί να αγοράζεις άλλη κάρτα, φαντάζομαι κινητό έχεις, βγάλε την κάρτα που έχει μέσα, συνήθως micro sd είναι, τοποθέτησε την και κοίτα αν την βλέπει. Αν την βλέπει την άλλη κάρτα πάει να πει ότι είναι θέμα της κάρτας που έχεις τώρα. Αν βάλεις όμως και δεν την βλέπει, κάτι άλλο τρέχει.

Εγώ αγόρασα μια νέα 128gb κάρτα και κατεβάσω τώρα οοοοοσα παιχνίδια είχα και πολλά δωρεάν.

Ξέρει κανείς στο 2k20 αν μπορούμε να βάλουμε ομάδες Ευρωλίγκας ή άλλες ομάδες και πως γίνεται αυτό?

Λογικά με τόσα που κατεβάζει τώρα, φιφα, rocket league, starlink, nba κ.α αύριο θα παίξω ξανά, απλά αν ξέρει κάποιος ας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Αντί να αγοράζεις άλλη κάρτα, φαντάζομαι κινητό έχεις, βγάλε την κάρτα που έχει μέσα, συνήθως micro sd είναι, τοποθέτησε την και κοίτα αν την βλέπει. Αν την βλέπει την άλλη κάρτα πάει να πει ότι είναι θέμα της κάρτας που έχεις τώρα. Αν βάλεις όμως και δεν την βλέπει, κάτι άλλο τρέχει.

Παιδιά λύθηκε το πρόβλημα. Έψαξα περισσότερες πληροφορίες στο reddit και βρήκα το ακόλουθο:

"If your switch specifically can't download games, but can still save screenshots and load game saves, it's something to do with your internet connection, NOT your SD card.

For whatever reason, when the switch connects to certain wifi and attempts to download updates/software, it bugs out and gives a error message related to the SD card.

Before anyone returns any SD cards or Switches, try removing the SD card and downloading/updating the game. If the internet connection works, it should start the download even without an SD card. If this happens, reinsert your SD card and try downloading/updating the game on a different wifi network, and it should work (it did for me)."

Συνεπώς, το πρόβλημα ήταν από το άθλιο WiFi του Switch και όχι από την microSD κάρτα. Το σύνδεσα σε ένα άλλο WiFi δίκτυο και ξεκόλλησε. Τώρα κατεβάζει κανονικά το παιχνίδι.

Thanks

Επεξ/σία από kostakis1978nov
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, σορυ, μπορει καποιος που εχει τερματισει το Luigi's Mansion 3, να κανει τον κοπο κ να τσεκαρει ποσες ωρες του πηρε;;; Επισης, υπαρχει κανα site που να σου λεει ποσες ωρες διαρκουν κατα μεσο ορο τα games???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Obiwan88 είπε

παιδια, σορυ, μπορει καποιος που εχει τερματισει το Luigi's Mansion 3, να κανει τον κοπο κ να τσεκαρει ποσες ωρες του πηρε;;; Επισης, υπαρχει κανα site που να σου λεει ποσες ωρες διαρκουν κατα μεσο ορο τα games???

https://howlongtobeat.com/game?id=66305

κάνε αναζήτηση και για άλλα παιχνίδια και αν τα έχει στην βάση δεδομένων του, θα σου τα γράψει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Obiwan88 είπε

παιδια, σορυ, μπορει καποιος που εχει τερματισει το Luigi's Mansion 3, να κανει τον κοπο κ να τσεκαρει ποσες ωρες του πηρε;;; Επισης, υπαρχει κανα site που να σου λεει ποσες ωρες διαρκουν κατα μεσο ορο τα games???

Eδω εισαι https://howlongtobeat.com/

Μου πηρε 55 ωρες να τερματισω την παιχνιδαρα.Αλλα σε αυτα μεσα να υπολογιζεις οτι το τερματισα 100%

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Obiwan88 είπε

παιδια, σορυ, μπορει καποιος που εχει τερματισει το Luigi's Mansion 3, να κανει τον κοπο κ να τσεκαρει ποσες ωρες του πηρε;;; Επισης, υπαρχει κανα site που να σου λεει ποσες ωρες διαρκουν κατα μεσο ορο τα games???

Το LM3 πήρε 20 ώρες για μένα (Rank A) σε co-op με όλα τα boos και τα gems και γενικά με ένα καλό σκούπισμα. Δεν περιλαμβάνω ενασχόληση με το multiplayer.

Μπορείς να τσεκάρεις το howlongtobeat.com για διάρκειες αν και οι ώρες που γράφει είναι κατά προσέγγιση αφού ο καθένας παίζει διαφορετικά.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 minutes ago, Obiwan88 said:

παιδια, σορυ, μπορει καποιος που εχει τερματισει το Luigi's Mansion 3, να κανει τον κοπο κ να τσεκαρει ποσες ωρες του πηρε;;;

18 ώρες αποκλειστικά σε co-op με τον γιο μου. Μόνος μου θα το έβγαζα σε καμιά 12αρια πιστεύω (μόνο για το main story). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Μου πηρε 55 ωρες να τερματισω την παιχνιδαρα.Αλλα σε αυτα μεσα να υπολογιζεις οτι το τερματισα 100%

Αυτό πως έγινε;! Και νόμιζα ότι εμείς παίζαμε σχετικά αργά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Αυτό πως έγινε;! Και νόμιζα ότι εμείς παίζαμε σχετικά αργά!

Το πηγαινα παρα πολυ αργα.Επεστρεφα συνεχως πισω σε οροφους οταν αποκτουσα νεα ικανοτητα και γενικα ρουφαγα τα παντα.Εννοειται πως ειναι πιο συντομο παιχνιδι αλλα απολαυσα καθε ωρα με το game.Δεν ηθελα να τελειωσει....

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Το δοκίμασα και αυτό (έβγαλα - έβαλά την κάρτα), το ίδιο μήνυμα μου βγάζει. Η κάρτα μια χαρά λειτουργεί, έχω κατεβάσει πάνω από 20 παιχνίδια χωρίς πρόβλημα έως τώρα από το eshop. Απλά το ΝΒΑ2Κ20 είναι το πρώτο παιχνίδι με τόσο μεγάλο μέγεθος (40GB). Όλα τα άλλα παιχνίδια που έχω κατεβάσει είναι το πολύ μέχρι 9 GB. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό;

Η microSD που χρησιμοποιώ είναι SanDisk Ultra 256GB.

Έκανα και Delete το παιχνίδι και ξανά download, αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.

UPDATE

Αγόρασα ακόμη ένα παιχνίδι και προσπάθησα να το κάνω download και πάλι εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα. Συνεπώς είναι θέμα με την microSD κάρτα. Μπορώ να κάνω έλεγχο κάπως αν είναι corrupted η κάρτα; Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει η υποδοχή microSd του Switch; Τα παιχνίδια που είναι ήδη εγκατεστημένα πάντως στην SDcard παίζουν κανονικά

Αν πάρω μια καινούργια microSD γίνεται να μεταφερθούν τα παιχνίδια στη νέα κάρτα ή πρέπει να τα κάνω όλα download από την αρχή;

Δοκιμασε αν ειναι να της κανεις φορμάτ, επίσης τι εισαι exfat η fat32;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chill είπε

Το Ace attorney τι λέει; Δεν βλεοω θέμα... Το χει κανένας; 

To παίρνεις χτες. Μοναδικό στο είδος του. Φυσικά είναι νουβέλα στυλ το παιχνίδι αλλά είναι το -μοναδικό- τέτοιο παιχνίδι που με κόλλησε τόσο πολύ και αυτό λέει πολλά. Ασε που δεν χρειάζεται και να σου πούμε εμείς, δες απλά γύρω γύρω τι γίνεται στις απόψεις και reviews και θα το τσιμπήσεις έτσι και αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...