Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Eμενα γιατι μου φανηκε πολυ επαναλαμβανόμενο;

σε αυτό δεν μπορώ να σχολιάσω ακόμα καθώς είμαι στην αρχή, αλλά όπως και να χει δε το βλέπω να βγάζει πάνω από 30 ώρες, άρα για άλλες 20κατι πολύ ευχαρίστως μπορώ να συνεχίσω να κάνω ο,τι κάνω , δε νομίζω να προλάβει να με κουράσει 

 

άλλωστε μόλις πριν έπαιζα το παιχνίδι που είχε τον ατελείωτο (dq11) και η επανάληψη ήταν  μέχρι αηδίας 

 

το three houses αναρωτιέμαι πότε θα βρω το κουράγιο να το ξεκινήσω, μάλλον θα ξεκινήσω κι άλλο πιο μικρό παιχνίδι πριν από αυτό αφού τελειώσω το astral γιατί γομαροπαίχνιδα το ένα πίσω από το άλλο ποτέ δεν το άντεξα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, stormrain είπε

Γκαηζ ερώτηση. Εχω ps4 controller, ποιος ειναι ο ευκολότερος τροπος σύνδεσης? Είτε ενσύρματα ειτε ασύρματα?

o αντάπτορας της 8bitdo, μου δουλεύει τέλεια πολλούς μήνες τώρα 

 

https://www.skroutz.gr/s/18142551/8Bitdo-RET00102.html

 

και το χειριστήριο του ps4 είναι και το πιο "συμβατό" controller για switch, έχεις όλα μα όλα τα χαρακτηριστικά του pro controller εκτός nfc βεβαίως

 

αλλά το motion πχ δουλεύει κανονικά 

 

το μόνο αρνητικό είναι ότι ο αντάπτορας συνδέεται με ένα μόνο χειριστήριο, ο άλλος παίκτης ή με το joycon ή από δεύτερο αντάπτορα και δεν ξυπνάει βεβαίως τη κονσόλα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stormrain είπε

Γκαηζ ερώτηση. Εχω ps4 controller, ποιος ειναι ο ευκολότερος τροπος σύνδεσης? Είτε ενσύρματα ειτε ασύρματα?

Χθες Μου ήρθε ο ανταπτορας που σου έδειξε το παιδί ,στο χειριστήριο xbox που έχω δεν δουλεύει θέλει update firmware επειδή κάνανε update στο xbox controller αλλά από ότι διάβασα σε ps4 controller δεν χρειάζεται απλά το βάζεις κ είσαι μια χαρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, VulnerableGod είπε

Χθες Μου ήρθε ο ανταπτορας που σου έδειξε το παιδί ,στο χειριστήριο xbox που έχω δεν δουλεύει θέλει update firmware επειδή κάνανε update στο xbox controller αλλά από ότι διάβασα σε ps4 controller δεν χρειάζεται απλά το βάζεις κ είσαι μια χαρα

εγώ του είχα κάνει Update όταν τον είχα πάρει , λέω καλού κακού ας κάνω, δεν ξανασχολήθηκα εδώ και 10 περίπου μήνες 

 

είναι λιγό "τρομακτική" και καλά η διαδικασία και θέλει φυσικά pc, αλλά έγινε αρκετά απλά και απροβλημάτιστα τελικά (ένα .bat νομίζω τρέχεις) 

 

χειριστήριο xbox δεν έχω δοκιμάσει να συνδέσω, αλλά ούτε που ξέρω πότε μου έκαναν αυτά αναβάθμιση τελευταία φορά.. στο pc δε θυμάμαι να γίνεται αυτοματοποιημένα η διαδικασία.. 

 

αλλά αν υπάρχει ds4 δεν υπάρχει λόγος για xone controller

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, stormrain είπε

Thanks guys! Αν εχετε και κανενα δοκιμασμενο link αγορας θα το εκτιμουσα :D

εγώ είχα πάει να πάρω από αυτόν  (εδώ βλέπω τον έχει σε άλλο χρώμα.. λογικά είναι το ίδιο)

δεν έλεγε και τότε για άμεση διαθεσιμότητα, αλλά επειδή είναι σχετικά κοντά μου (ηλιούπολη πάνω στη βουλιαγμένης) και είχα χρόνο έσκασα από κει και είχε και πήρα και έφυγα, χωρίς μεταφορικά κτλ..  

 

https://t-support.gr/index.php?route=product/product&product_id=1180011

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε άλλα νέα μέσα από συνέντευξη του Takahashi της Monolith Soft. έγινε γνωστό πως η ομάδα (Production Group 1) που έχει αναλάβει το XC1: Remake είναι το ίδιο που είχε αναλάβει τα XC2 και XC2: Torna όπως είχα αναφέρει καιρό πριν. Παρόλα αυτά προέκυψε και μια άγνωστη πληροφορία. Η ίδια ομάδα αναπτύσσει παράλληλα και άλλον τίτλο που δεν έχει ανακοινωθεί.

Αυτό που γνωρίζαμε επίσης είναι πως υφίσταται και Production Group 2 το οποίο είχε αναλάβει την ανάπτυξη του XC:X και βοήθησε και στο BotW. Επίσης υφίσταται και το βοηθητικό στούντιο στο Κιότο που αναλαμβάνει συμπαραγωγή σε τίτλους όπως Splatoon, Zelda και Animal Crossing series. 

Σχετικά με το PG2 μπορεί να έχει την ίδια σύσταση με το PG1. Η Monolith Soft αν και έχει αυξήσει το προσωπικό τα τελευταία χρόνια κατά 100 άτομα περίπου ίσως να μην δημιούργησε PG3 όπως είχα κάποτε αναφέρει. Ίσως απλά να παραμείναν οι ίδιες ομάδες αλλά με πολλαπλά παιχνίδια υπό ανάπτυξη. Ανεξαρτήτως από την εσωτερική σύσταση του στούντιο γνωρίζουμε πως για τις ομάδες στο Τόκιο υπάρχουν δύο τίτλοι υπό ανάπτυξη (ένα φημολογούμενο νέο ip και κάποια συνέχεια στην σειρά xenoblade -X?) ενώ παράλληλα βοηθούν στην ανάπτυξη του BotW2.

Στο μεταξύ αυξήθηκαν κατά 5 άτομα σε σχέση με μερικούς μήνες πριν φτάνοντας συνολικά στους 248 υπαλλήλους ενώ παράλληλα συνεχίζουν να ζητούν προσωπικό.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Μάλλον απάτη . Να ξέρεις ότι ακόμα και στο Amazon πχ είχαν κυκλοφορήσει pro controllers σε φουλ Πράις τιμή που τελικά αποδείχτηκαν πίστες κινεζικες  αντιγραφές. Ένας τρόπος να τα καταλάβεις είναι να πατήσεις το home button .στα μαϊμού το switch δεν περνει μπρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lysopaine είπε

το πιο πιθανόν απάτη, οι κριτικές που έχει είναι παλιές κ είναι κ λίγες 

Αυτό με τις κριτικές το πρόσεξα και εγώ ότι είναι παλιές.. Σωστή παρατήρηση πάντως.. 

1 ώρα πριν, Choronzon είπε

Μάλλον απάτη . Να ξέρεις ότι ακόμα και στο Amazon πχ είχαν κυκλοφορήσει pro controllers σε φουλ Πράις τιμή που τελικά αποδείχτηκαν πίστες κινεζικες  αντιγραφές. Ένας τρόπος να τα καταλάβεις είναι να πατήσεις το home button .στα μαϊμού το switch δεν περνει μπρος.

Πάντως και oem να είναι το joystick πάλι μια χαρά είναι στα χρήματα αυτά, αν είναι λειτουργικό.. Γιατί παλιά στο wiiu είχα ένα oem και ένα αυθεντικό wiiu pro controller και η σχετική διαφορά τους ήταν στην  αυτονομία της μπαταρίας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...