Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ring Fit αρχες με μεσα Ιουνιου απο οσο ξερω. 

Κοιτα ομως σε Πλαισιο, Public μηπως και εχουν καποιο αποθεμα ηδη.

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πότε πιστεύετε ότι θα βγάλει καινούργια κονσόλα αντικαταστάτη του switch η Nintendo και για πόσο θα υποστηρίζει με παιχνίδια και updates το switch ακόμα με την έλευση της νέας κονσόλας;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Πότε πιστεύετε ότι θα βγάλει καινούργια κονσόλα αντικαταστάτη του switch η Nintendo και για πόσο θα υποστηρίζει με παιχνίδια και updates το switch ακόμα με την έλευση της νέας κονσόλας;

Αντικαταστάτη σε 4-5 χρόνια πιστεύω εγώ. Αναβαθμισμενο switch από ότι λέγεται θα βγάλει από την νέα χρονιά. Με βάση την λογική, μετά τον αντικαταστάτη θα το υποστηρίξει για ένα μικρό χρονικό διάστημα, η λογική αυτό λέει. Βέβαια μιλάμε υποθετικά και για κάποια χρόνια μετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Πότε πιστεύετε ότι θα βγάλει καινούργια κονσόλα αντικαταστάτη του switch η Nintendo και για πόσο θα υποστηρίζει με παιχνίδια και updates το switch ακόμα με την έλευση της νέας κονσόλας;

21/06/2022 και 20/06/2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, 26ska said:

Πότε πιστεύετε ότι θα βγάλει καινούργια κονσόλα αντικαταστάτη του switch η Nintendo και για πόσο θα υποστηρίζει με παιχνίδια και updates το switch ακόμα με την έλευση της νέας κονσόλας;

Επόμενη κονσόλα πιστεύω θα βγάλει στις γιορτές του 2022, ενώ λογικά μέχρι το τέλος αυτού του χρόνου θα παρουσιάσει αναβαθμισμένο μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τίποτα το 2022.

Έχουμε ακόμα να δούμε το Nintendo Switch Pro/XL/Whatever  και το Cut-down super mini Switch.

Υπολόγιζε μίνιμουμ 2 χρόνια από τη στιγμή που θα δούμε το Switch Pro στα μαγαζιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το NSW θα είναι οικογένεια προϊόντων και η Ν τα κατατάσσει με βάση το lifestyle όπως εκείνοι τουλάχιστον το αντιλαμβάνονται. Αυτό μπορεί να σημαίνει πως η επόμενη έκδοση μπορεί να μην είναι ένα Pro αλλά κάτι που να βασίζεται στο υπάρχον μοντέλο ως οικογένεια. Όπως και να έχει επόμενη έκδοση πιθανολογώ του χρόνου και ίσως πριν το κλείσιμο του οικονομικού έτους της Ν που σημαίνει κατά το πρώτο τρίμηνο.

Αν μιλάμε για επόμενο σύστημα μάλλον κατά το 2023.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο θα είναι αυτό εδώ αν δουλεύει το online του σωστά. 

Δλδ να δώσω ένα παράδειγμα έχω το sonic olympic games με το κάθε άθλημα να είναι διασκεδαστικό αλλά το online του είναι χάλια και το game γενικά δεν μπορεί να σε κρατήσει να παίζεις μόνος σου. Δεν έχει το βασικό που πρέπει να έχει ένα τέτοιο game δλδ να υπάρχει η επιλογή για γενικό search σε όλα τα διαθέσιμα game ώστε να παίξεις με κάποιον online. Αντιθετώς πρέπει να ψάχνεις ένα ένα τα game κάτι που είναι αδύνατο και που αχρηστεύει τελείως το online mode. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chek2fire είπε

ωραιο θα είναι αυτό εδώ αν δουλεύει το online του σωστά. 

Δλδ να δώσω ένα παράδειγμα έχω το sonic olympic games με το κάθε άθλημα να είναι διασκεδαστικό αλλά το online του είναι χάλια και το game γενικά δεν μπορεί να σε κρατήσει να παίζεις μόνος σου. Δεν έχει το βασικό που πρέπει να έχει ένα τέτοιο game δλδ να υπάρχει η επιλογή για γενικό search σε όλα τα διαθέσιμα game ώστε να παίξεις με κάποιον online. Αντιθετώς πρέπει να ψάχνεις ένα ένα τα game κάτι που είναι αδύνατο και που αχρηστεύει τελείως το online mode. 

 Τη μεγαλύτερη βλακεία στο online με άλλους παίχτες στο switch για μένα είναι στα snes/nes όπου μπορείς να παίξεις online μόνο με friends.

Από τα online που έχω παίξει στο switch το smash και mario kart είναι τα χειρότερα λόγο lag ή ότι έχει και τα κάνει και κολλάνε για σένα ή τον αντίπαλo.Στα επιτραπέζια που έτσι κιαλιος είναι αργά παιχνίδια το χειρότερο που μπορεί να γίνει είναι να περιμένεις παραπάνω ώρα από τη κακή σύνδεση για να φόρτωση η σειρά σου.Σπαστικο και αυτό αλλά τουλάχιστον δεν ενοχλεί όσο ένα action game.Θα περιμένω κάνα βίντεο να δω πως παίζει και αν είναι ενταξει λογικά θα το αγοράσω αν τα μισά τουλάχιστον από τα 51 games μου αρέσουν.

Με είχε εκνευρισει  πάντως η nintendo που το πιο διασκεδαστικό ηλεκτρονικό επιτραπέζιο(αν πιάνεται σαυτό το είδος)για μένα το mario party δεν κατάφεραν να το κάνουν ολόκληρο online.Εδωσαν μόνο τα minigames στο online λες και θα τους ήταν δύσκολο να βάλουν και τις πίστες με τα ζάρια.

Φήμη για το pikmin port ότι πιθανότατα θα ανακοινωθεί την άλλη βδομάδα.

Φοβερή δουλειά στο mortal kombat 11.Ωραιος και ο διάλογος που σε γυρνάει σε εποχές gameboy/snes/megadrive

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απίστευτη παιχνιδαρα το astral chain

Είναι το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής στην κονσόλα

έχουν συνδυάσει όλα αυτά που κάνουν τόσα χρόνια σε ένα πολύ ωραίο πακέτο, δεν έχω τα παράπονα πχ για την εύκολη μάχη που είχε το nier, αλλά δεν είναι και ξερό action όπως το Bayonetta.

Παρά πολύ ωραίο

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η bayonetta έχει μια ειδική θέση στην καρδιά μου, αλλά το astral (παρότι είμαι ακόμα σχετικά αρχή, αλλά έχω αντιληφθεί τι παίζει) είναι ένα σαφώς πιο "ολοκληρωμένο" πακέτο και παρότι καταπιάνεται με αρκετά πράγματα τα πάει καλά σε όλα, δεν υστερεί κάπου να πεις να κοίτα ένα σοβαρό μειονέκτημα 

3:30 κοιμήθηκα χθες, ζόμπι σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...