Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Nnoutas είπε

Όταν παρέλθει το χρονικό διάστημα της προστασίας γίνεται αυτόματα αυτό. Έχεις 15 μέρες όμως ακόμη που μπορείς να κάνεις dispute. Δεν στο έχει σαν επιλογή; Πάντως από το tracking number σου φαίνεται ότι έχει φτάσει Ελλάδα και απλά περιμένει, όπως χιλιάδες άλλα δέματα τη σειρά του για το τελωνείο. Θα παραλάβεις σίγουρα απλά θα αργήσει 

Να πω την αληθεια το αφησα στην τυχη αφου πλεον ερχονται στα χερια σου σε 3+ μηνες αλλα μέτρησα στο timeanddate.com,εχουν περασει 92 μερες.

Η επιλογη dispute οχι δεν υπαρχει.

Λεμε τωρα αν βρω ελαττωματικο προϊόν ουτε dispute δεν θα μπορεσω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To 17track εχει καποιο προβλημα;

Ειναι δυνατον το ενσωματωμενο tracking στο ebay, να μου δινει πολυ πιο ενημερωμενες πληροφοριες διαδρομης, αντι για το 17track που για το ιδιο tracking number, δειχνει να εχει κολλησει πριν βδομαδες; Και δεν μιλω για Ελτα-Ελλαδα. Αλλα για άλλα tracking numbers, κατα την κινηση στο εξωτερικο, πολυ πριν φτασουν Ελλαδα. Στο ebay εχω ενημερωση για το συγκεκριμενο tracking, μεχρι και 15 Ιουλιου, και για το ιδιο tracking number στο 17track τελευταια ενημέρωση του ειναι απο 5 Ιουλιου!!!!

Τι συμβαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Θέλω να αγοράσω ένα ηλεκτρικό πατίνι απο το banggood. Μου βγάζει αποστολή μόνο free shipping μέσω european railway direct mail. 

Θα μου πιαστεί στο τελωνείο?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, yiannakas είπε

Καλημέρα

Θέλω να αγοράσω ένα ηλεκτρικό πατίνι απο το banggood. Μου βγάζει αποστολή μόνο free shipping μέσω european railway direct mail. 

Θα μου πιαστεί στο τελωνείο?

ευχαριστώ

Ειναι απο Κινα η Ευρωπαικη αποθηκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα μια Xiaomi camera χτες (26 dollars) απο banggod αλλα εκει που ειχε την επιλογη για το ship from εκανα λαθος και επέλεξα CN αντι για CZ.
Η επιλογη που εβαλα ηταν to Greece via  Air Parcel Register

Θα χρεωθω τελωνειο τωρα? Σε επικοινωνια με το banggod μου ειπαν οτι εχει γινει ηδη shipped και δεν μπορουν να την ακυρωσουν.

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spocky είπε

Παρήγγειλα μια Xiaomi camera χτες (26 dollars) απο banggod αλλα εκει που ειχε την επιλογη για το ship from εκανα λαθος και επέλεξα CN αντι για CZ.
Η επιλογη που εβαλα ηταν to Greece via  Air Parcel Register

Θα χρεωθω τελωνειο τωρα? Σε επικοινωνια με το banggod μου ειπαν οτι εχει γινει ηδη shipped και δεν μπορουν να την ακυρωσουν.

Κατά πάσα πιθανότητα,ναι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Κατά πάσα πιθανότητα,ναι :(

Ξερουμε περιπου ποσο? Μπορω μηπως να μπλοκαρω την πληρωμη μεσα απο το paypal?

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σημερα που ειδα την χρεωση στη eurobank μου λεει οτι ειναι 22,19 ευρω. Νομιζω κατω απο 22 ευρω δεν παιρναει τελωνειο σωστα? Παιζει να την γλυτωσω για τα 19 λεπτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...