Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα ελαβα ξεχασμενο δεματακι, απο Απριλιο.... φαινονταν ποδοπατημενο.... τα γραμματα του ονοματος μου σχεδον σβησμενα! Απορω πως μπορεσε και τα διαβασε ο ταχυδρομος και μου το εφερε.... 4 μηνες....καλα παμε.... φανταζομαι το ταχυδρομικο περιστερι, θα ειχε φτασει γρηγοροτερα στην Κίνα.....  :(

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 ώρες πριν, Questioner είπε

Ευχαριστώ. Με DHL παραλαμβάνουμε ε;

Χθες μου έβγαλε αυτό το status και μου έδωσε 10ψηφιο αριθμό που μπορώ να τον δω και στο ελληνικό site της DHL:

2    Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην ATHENS - GREECE    ATHENS - GREECE    13:56

Παρ' όλα αυτά μου βγάζει εκτιμώμενη ημ/νια παράδοσης 11 Αυγούστου.

Από την DHL μου είπαν ότι θα το έχω τέλος της εβδομάδας, αρχές της άλλης. Καμία ιδέα;

Το θέμα είναι ότι από την επόμενη θα απουσιάζω γι αυτό προσπαθώ να βρω την άκρη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά έχει μπει ένα δεματάκι μου τελωνείο (ΕΛΤΑ). Αξίας είναι μικρότερη από 22 ευρώ.

Έστειλα με mail στο [email protected] εδώ και 8 μέρες με το paypal transaction αλλά καμία απάντηση από τα ΕΛΤΑ ούτε το δέμα έχει ξεκολλήσει.

Έχει κανένας πρόσφατη εμπειρία; Παλιότερα σου απαντούσαν αμέσως στο email από όσο θυμάμαι.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

13 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά έχει μπει ένα δεματάκι μου τελωνείο (ΕΛΤΑ). Αξίας είναι μικρότερη από 22 ευρώ.

Έστειλα με mail στο [email protected] εδώ και 8 μέρες με το paypal transaction αλλά καμία απάντηση από τα ΕΛΤΑ ούτε το δέμα έχει ξεκολλήσει.

Έχει κανένας πρόσφατη εμπειρία; Παλιότερα σου απαντούσαν αμέσως στο email από όσο θυμάμαι.

Μιλησα με τα ΕΛΤΑ πριν λιγες μερες ελπιζοντας οτι θα μπορουν να μου δωσουν μια εκτιμιση για το ποτε θα ξεκολλησει το δεμα απο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, κ μ ειπαν μεχρι κ 1μιση μηνα. Τους λεω αμα εγω δν ειμαι αθηνα για να παραλαβω τι γινεται? Εκει, μου ειπαν για ενα mail για αναδιαβιβαση, το [email protected]. Οποτε μαλλον εχει αλλαξει κ πρεπει να στειλεις σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, angelol είπε

Μιλησα με τα ΕΛΤΑ πριν λιγες μερες ελπιζοντας οτι θα μπορουν να μου δωσουν μια εκτιμιση για το ποτε θα ξεκολλησει το δεμα απο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, κ μ ειπαν μεχρι κ 1μιση μηνα. Τους λεω αμα εγω δν ειμαι αθηνα για να παραλαβω τι γινεται? Εκει, μου ειπαν για ενα mail για αναδιαβιβαση, το [email protected]. Οποτε μαλλον εχει αλλαξει κ πρεπει να στειλεις σε αυτο.

Άλλο είναι το πρόβλημα μου αν διαβάσεις το Post. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, angelol είπε

Σου εγραψα οτι ουσιαστικα μαλλον εχεις στειλει mail σε διευθυνση που δεν χρησιμοποιειται και για αυτο μαλλον δεν σου εχουν απαντησει ακομα.

To email αυτό είναι που δίνει το ΕΛΤΑ στο χαρτί που σου στέλνουν ότι το δέμα σου μπήκε τελωνείο. Το email είναι σωστό, απάντηση δεν υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, angelol είπε

Τι να σου πω, εγω σ ειπα αυτα που μ ειπε ο υπαλληλος απο το τηλεφωνο. Τωρα εσυ, οτι θελεις κανεις. Δικη σ η πιτα, δικο σου κ το μαχαιρι.

Αα καλά, τώρα κατάλαβα τι λες.  Στο [email protected] έχω στείλει, απλά το πληκτρολόγησα λάθος στο μήνυμα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια βοήθεια εδω λέτε να έρθει και να το παραλάβω κάποτε η έχει χαθεί η έχει γυρίσει πίσω....;;;;

2020-03-18   18:53:47  Package ReceivedGuangzhou
    
2020-03-19   01:40:04  Depature from Local Sorting CenterGuangzhou
                     14:55:23  Dispatched from Office of ExchangeGuangzhou
                      23:44:53 Departure from Regional Sorting CenterGuangzhou

2020-03-20  03:02:51  Arrival at Regional Sorting CenterGuangzhou
                     04:12:29  Handed over to AirlinesGuangzhou
                     04:12:34  Handed over to AirlinesGuangzhou
 
2020-06-18  16:23:14  Item Returned from Customs Guangzhou

 

firefox-CWpx7-IRi-TD.png

Επεξ/σία από tigreos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tigreos είπε

Μια βοήθεια εδω λέτε να έρθει και να το παραλάβω κάποτε η έχει χαθεί η έχει γυρίσει πίσω....;;;;

2020-03-18   18:53:47  Package ReceivedGuangzhou
    
2020-03-19   01:40:04  Depature from Local Sorting CenterGuangzhou
                     14:55:23  Dispatched from Office of ExchangeGuangzhou
                      23:44:53 Departure from Regional Sorting CenterGuangzhou

2020-03-20  03:02:51  Arrival at Regional Sorting CenterGuangzhou
                     04:12:29  Handed over to AirlinesGuangzhou
                     04:12:34  Handed over to AirlinesGuangzhou
 
2020-06-18  16:23:14  Item Returned from Customs Guangzhou

firefox-CWpx7-IRi-TD.png

Ειναι συστημενο? Στο σιτε των ΕΛΤΑ σου δειχνει καποιο αποτελεσμα ? Οπως ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ η κατι?

Ισως δεν το δεχτηκε για καποιο λογο το τελωνειο απο την Κινα να εξαχθει προς τα εξω. Εξαιρετικα σπανιο αλλα συμβαινει, μπορει να μην ειχε καποιο αυτοκολλητο η κατι να ελειπε.

Μιλα με τον πωλητη να σου στειλει τα χρηματα σου πισω διοτι θα παει πισω σε αυτον λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, omokas είπε

Ειναι συστημενο? Στο σιτε των ΕΛΤΑ σου δειχνει καποιο αποτελεσμα ? Οπως ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ η κατι?

Ισως δεν το δεχτηκε για καποιο λογο το τελωνειο απο την Κινα να εξαχθει προς τα εξω. Εξαιρετικα σπανιο αλλα συμβαινει, μπορει να μην ειχε καποιο αυτοκολλητο η κατι να ελειπε.

Μιλα με τον πωλητη να σου στειλει τα χρηματα σου πισω διοτι θα παει πισω σε αυτον λογικα.

Ναι συστημένο είναι, στα ελτα μου βγάζει αυτά. Εχω πάρει επιστροφή χρημάτων το αντικείμενο δεν είναι κάτι τρομερό ένας φακός είναι, τώρα τι έχει συμβεί πραγματικά αυτό θέλω να μάθω...

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 18-03-2020 18:53 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ
ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 19-03-2020 08:19 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 19-03-2020 14:55

ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

firefox_JPNfNy1LYV.png

Επεξ/σία από tigreos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tigreos είπε

Ναι συστημένο είναι, στα ελτα μου βγάζει αυτά. Εχω πάρει επιστροφή χρημάτων το αντικείμενο δεν είναι κάτι τρομερό ένας φακός είναι, τώρα τι έχει συμβεί πραγματικά αυτό θέλω να μάθω...

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 18-03-2020 18:53 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ
ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 19-03-2020 08:19 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 19-03-2020 14:55

ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

firefox_JPNfNy1LYV.png

Μηπως ειχε μπαταρια μεσα ? Νομιζω το τελωνειο απορριπτει την εξαγωγη ηλεκτρονικων με μπαταριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, omokas είπε

Μηπως ειχε μπαταρια μεσα ? Νομιζω το τελωνειο απορριπτει την εξαγωγη ηλεκτρονικων με μπαταριες.

Μπράβο ναι είχε μέσα μπαταρία ενσωματωμένη όμως και πριν λίγες μέρες πήρα ακριβώς τον ίδιο φακο με την ίδια μεταφορική και παρέλαβα μάλλον ήταν θέμα τύχης... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...