Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από τρείς μήνες από την ημέρα της παραγγελίας (91 μέρες) το δέμα έκλεισε από το τελωνείο. Δεν ξέρω αν θα πληρώσω ή όχι ( παραγγελία 45€) δεν μου έβγαλε κάτι για απόδειξη αγοράς κτλ. Πάντως το δέμα είναι τώρα στο ΚΔ Αττικής. Από εκεί πόσες μέρες χρειάζεται περίπου για να παραλάβεις ; Το δέμα θα ανέβει Θεσσαλονίκη. Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος εάν έρθει πριν τον 15Αύγουστο. Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικά αισιόδοξος, με την κατάσταση που επικρατεί στα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, Partalas0 είπε

Μετά από τρείς μήνες από την ημέρα της παραγγελίας (91 μέρες) το δέμα έκλεισε από το τελωνείο. Δεν ξέρω αν θα πληρώσω ή όχι ( παραγγελία 45€) δεν μου έβγαλε κάτι για απόδειξη αγοράς κτλ. Πάντως το δέμα είναι τώρα στο ΚΔ Αττικής. Από εκεί πόσες μέρες χρειάζεται περίπου για να παραλάβεις ; Το δέμα θα ανέβει Θεσσαλονίκη. Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος εάν έρθει πριν τον 15Αύγουστο. Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικά αισιόδοξος, με την κατάσταση που επικρατεί στα ΕΛΤΑ.

Φιλε μου νομιζω δεν θα πληρωσεις εφοσον δεν σου εγραψε "ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Partalas0 είπε

Μετά από τρείς μήνες από την ημέρα της παραγγελίας (91 μέρες) το δέμα έκλεισε από το τελωνείο. Δεν ξέρω αν θα πληρώσω ή όχι ( παραγγελία 45€) δεν μου έβγαλε κάτι για απόδειξη αγοράς κτλ. Πάντως το δέμα είναι τώρα στο ΚΔ Αττικής. Από εκεί πόσες μέρες χρειάζεται περίπου για να παραλάβεις ; Το δέμα θα ανέβει Θεσσαλονίκη. Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος εάν έρθει πριν τον 15Αύγουστο. Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικά αισιόδοξος, με την κατάσταση που επικρατεί στα ΕΛΤΑ.

Εγώ που μένω Χαλκίδα, από ΚΔ Αττικής κάνει από 3-10 μέρες μέχρι να παραλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2020 στις 10:58 ΠΜ, xristossl2000 είπε

Γνωρίζει κανείς αν από fasttech υπάρχει ασφαλής τρόπος αποστολής χωρίς τελωνείο; 

Ο κινεζεμπορος ειναι σαφής

 

Screenshot_20200802_161526.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από ali. Η αποστολή είναι τριγωνική μέσω Ολλανδίας. Κοιτάξτε χρόνοι. Στις 26/07 έφτασε Ολλανδία, 27/07 από δεσμεύτηκε από το εκεί τελωνείο. 

IMG_20200803_111322.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 137 μερες εφτασαν και τα δικα μου δεματακια απο 19 Μαρτιου. Ειχαν εμφανιστει 23/5 Σιγκαπουρη και μεχρι χθες δεν εμφανιζοταν τιποτα στο σαιτ των ΕΛΤΑ. Μαλιστα ειχα καλεσει τα ΕΛΤΑ την προηγουμενη Δευτερα και μου ειπαν πως δεν βλεπουν κλεισιμο απο Σιγκαπουρη και να μην τα περιμενω 😆

Screenshot_2020-08-03-19-08-45-385_com.metalsoft.trackchecker_mobile.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία AliExpress περίπου 370€ cif με αποστολή με EMS τι τέλη εκτελωνισμου θα έχει? Καθυστέρησεις με EMS  υπάρχουν? Το AliExpress με EMS μου δίνει 11-17 ημέρες. Να περιμένω παραπάνω από αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2020 στις 4:27 ΜΜ, nikosgnr είπε

Μετά απο πόσο καιρό έχετε περίπου παραλάβει?

VvUDJ2b.png

Λιγο ακομα θα μου χρωστουσες οθονη.Προσπαθουσα να σκοτωσω τα πουλακια!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. EU Priority Line από BG. Έχουμε κάποια ιδέα για το πότε παίζει να παραλάβω στην Αθήνα; Με DHL έρχεται λογικά;

Αριθμός: CQ6********DE
Κατάσταση πακέτου: Καθ' οδόν
Χώρα: Γερμανία -> Ελλάδα
Προορισμός:

Αφετηρία:
2020-07-30 02:06, Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center
2020-07-29 15:08, Dorsten, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2020-07-15 18:01, The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Questioner είπε

Καλημέρα σας. EU Priority Line από BG. Έχουμε κάποια ιδέα για το πότε παίζει να παραλάβω στην Αθήνα; Με DHL έρχεται λογικά;

Αριθμός: CQ6********DE
Κατάσταση πακέτου: Καθ' οδόν
Χώρα: Γερμανία -> Ελλάδα
Προορισμός:

Αφετηρία:
2020-07-30 02:06, Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center
2020-07-29 15:08, Dorsten, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2020-07-15 18:01, The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Ευχαριστώ.

Από όσα έχω δει μέχρι τώρα, συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου, αύριο ή μεθαύριο θα φτάσει Ελλάδα και την επόμενη μέρα θα το έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stavros750 είπε

Από όσα έχω δει μέχρι τώρα, συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου, αύριο ή μεθαύριο θα φτάσει Ελλάδα και την επόμενη μέρα θα το έχεις.

Ευχαριστώ. Με DHL παραλαμβάνουμε ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...