Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Κακός έστειλες διαγραφή, στη χρέωσαν κανονικά. Και καρτοκινητό να έχει κάποιος με το που βάλει κάρτα τα τρώει κατευθείαν. Κάνε φραγή πενταψήφιων από τον πάροχό σου για να γλυτώσεις μελλοντικές παγίδες.

Δεν το ηξερα.Ζητησα φραγη τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε τον νου σας, η φραγή "ξεχνιέται" και ο πάροχος την σβήνει. Εγώ είχα κάνει και παλιά, και όμως με χρεωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εγκατάσταση των εφαρμογών, συμφωνούμε με τους όρους... :mad:. Εκεί μάλλον κάποια πράγματα όπως η φραγή, τηλεφωνητής κτλ, να γυρίζουν σε default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Με την εγκατάσταση των εφαρμογών, συμφωνούμε με τους όρους... :mad:. Εκεί μάλλον κάποια πράγματα όπως η φραγή, τηλεφωνητής κτλ, να γυρίζουν σε default.

Είναι ξεκάθαρο ότι η φραγή είναι στην πλευρά του παρόχου και όχι της συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update της δικιας μου περιπτωσης

2/1  22.09 κατεβαζω απο google store μια εφαρμογη με χαρτες

2/1 22.11 λαμβανω ενα σμσ απο τον αριθμο 004915735981274 χωρις νοημα αφου το περιεχομενο ηταν μονο διαφορα λατινικα γραμματα.Προσοχη το κινητο δεν με ειδοποιει για το μηνυμα ουτε αναβοσβημει το φωτακι

2/1 22.12 ΣΧεδον αμεσως λαμβανω τα μηνυματα για εγγραφη μου στην υπηρεσια hot girl κλπ

Το ακαταλαβιστικο μηνυμα το ανακαλυψα σημερα προσπαθωντας να παρω screenshot των μηνυματων για να κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ.Εικαζω οτι η εφαρμογη που κατεβασα μου εκανε τη ζημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαμβάνω εδώ και 2 μέρες κλήση (3 φορές συνολικά) από έναν αριθμό +6768755312, προέλευση Tonga (μια νησίδα κοντά στην Αυστραλία).

Πως βρήκε τον αριθμό μου ; ποιός είναι ; αν είναι κάνας μίλιονερ έστω κάτι κάνουμε, στείλε μου ένα ες εμ ες έστω να μου πεις πως σε λένε, σε θέλω

🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

λαμβάνω εδώ και 2 μέρες κλήση (3 φορές συνολικά) από έναν αριθμό +6768755312, προέλευση Tonga (μια νησίδα κοντά στην Αυστραλία).

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πως βρήκε τον αριθμό μου ; ποιός είναι ; αν είναι κάνας μίλιονερ έστω κάτι κάνουμε, στείλε μου ένα ες εμ ες έστω να μου πεις πως σε λένε, σε θέλω

🤑

Το ιδιο και εγω 2 κλησεις απο Τονγκα...

Ειναι καποιο scam απο οτι το εψαξα .. Κυριως σε USA το 2017 ειχανε πολλα κρουσματα με υπερβολικες χρεωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έφαγα και εγώ τη συνδρομή χωρίς να έχω κάνει τίποτα. Ήρθε μήνυμα από 54970 συγχαρητήρια για την εγγραφή σας και ότι έχει κόστος 2.08/sms x3 τη βδομάδα! 

Και μετά καπάκι άλλο μήνυμα τι να στείλω για να μπω σε κλήρωση για iPhone 

Εταιρεία "veoo" και δίνει κι ένα τηλ για εξυπηρέτηση πελατών. 

Πάω βονταφον ή παίρνω στο τηλ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Την έφαγα και εγώ τη συνδρομή χωρίς να έχω κάνει τίποτα. Ήρθε μήνυμα από 54970 συγχαρητήρια για την εγγραφή σας και ότι έχει κόστος 2.08/sms x3 τη βδομάδα! 

Και μετά καπάκι άλλο μήνυμα τι να στείλω για να μπω σε κλήρωση για iPhone 

Εταιρεία "veoo" και δίνει κι ένα τηλ για εξυπηρέτηση πελατών. 

Πάω βονταφον ή παίρνω στο τηλ ;

Στείλε στο νούμερο sms με την λεξη STOP για να βγεις από την υπηρεσία, και πάρε τον πάροχο σου για φραγή σε πενταψηφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, *Kopanos* είπε

Στείλε στο νούμερο sms με την λεξη STOP για να βγεις από την υπηρεσία, και πάρε τον πάροχο σου για φραγή σε πενταψηφια.

Έχω ήδη χρεωθεί, αν στείλω stop θα χρεώσω επιπλέον όμως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ ΕΦΑΓΑΝ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΡΤΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ!!!! Απο ΣΜΣ που μου εστειλαν ενω εγω δεν εκανα ΤΙΠΟΤΑ!!
Πηρα τηλεφωνο την κοσμοτε και ζητησα φραγη, ολα ΟΚ, μου εδωσαν δωρεαν λεπτα και mb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Την έφαγα και εγώ τη συνδρομή χωρίς να έχω κάνει τίποτα. Ήρθε μήνυμα από 54970 συγχαρητήρια για την εγγραφή σας και ότι έχει κόστος 2.08/sms x3 τη βδομάδα! 

Και μετά καπάκι άλλο μήνυμα τι να στείλω για να μπω σε κλήρωση για iPhone 

Εταιρεία "veoo" και δίνει κι ένα τηλ για εξυπηρέτηση πελατών. 

Πάω βονταφον ή παίρνω στο τηλ ;

Ξέρουν που πάνε και τα κάνουν 😜

Ζητάς να ακυρώσουν την χρέωση, στη Wind μου το έχουν δεχθεί άμεσα κιόλας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Έχω ήδη χρεωθεί, αν στείλω stop θα χρεώσω επιπλέον όμως 

Πάρε τον πάροχο σου τότε για φραγή. Κι αν θες να μιλήσεις με την εταιρία που έκανε την απάτη παρε στο 21 1780 0019

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά αρχικά μη στείλεις καν sms γιατι υποθετω θα το χρεώνουν.

μπλοκαρε τα 5 ψηφια, κάνε καταγγελία στη ΕΕΤΤ και μετά στείλε e-mail στο infogr ΑΤ veoo.com ότι έχεις κάνει καταγγελία και απαιτείς την άμεση χωρίς χρέωση διαγραφή καθώς και επιστροφή του ότι έχεις χρεωθεί ήδη

φαντάζομαι σε πρωτη φαση, η διαγραφη απο την υπηρεσία τουλάχιστον θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...