Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Έχω πληρωθεί το μισθό στη Revolut και θέλω να στείλω ένα ποσό από τη revolut σε αγγλική τράπεζα (σε λίρες και οι δύο λογαριασμοί)· μπορώ να το κάνω ;;  Αν ναι, πώς ;;

sort code κ account number θες σε κανα 2ωρο συνήθως έχει μεταφερθεί το ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, bilya είπε

sort code κ account number θες σε κανα 2ωρο συνήθως έχει μεταφερθεί το ποσό

Ευχαριστώ αλλά μπορείς να μου πεις τα βήματα;;  Πρώτα πάω στο λογαριασμό ου με τις λίρες και μετά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Ευχαριστώ αλλά μπορείς να μου πεις τα βήματα;;  Πρώτα πάω στο λογαριασμό ου με τις λίρες και μετά;;

πας πληρωμές-->bank transfer κ μετα ακολουθα τι θες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gtsip είπε

Κ με χειρογραφη ταυτοτητα μπορεις να κανεισ ταυτοποιηση στη REVOLUT, χωρις προβλημα.

 

23 ώρες πριν, maroulini91 είπε

Εχει δηλωσει κανεις προσφατα αστυνομικη ταυτοτητα χειρογραφη και του την δεκτηκαν;ή μετα παμε μονο σε διαβατηριο;;ειχα κανει verify με διπλωμα,σημερα μου ρθε και μενα το γνωστο μυνημα αλλα αν δε δεχονται τη ταυτοτητα με βλεπω για αναληψη του ποσου

Πότε έγινε η ταυτοποίηση με χειρόγραφη ταυτότητα?

Έκανα αρκετές προσπάθειες και δεν την δεχόταν μέχρι που μίλησα με revolut και μου λέει οτι δεν δέχονται χειρόγραφη ταυτότητα.

Δεν ξέρω αν φταίει οτι έχει φύγει η πλαστικοποίηση σε μερικά σημεία της ταυτότητας. Αυτή μου έλεγε οτι δεν δέχονται χειρόγραφη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, zx1234r είπε

Η ταυτότητα πάντως αλλάζει πολύ πιο εύκολα μέσα σε λίγη ώρα και με κόστος 9€. Μόνο και μόνο για να αποφεύγεις τέτοιου είδους προβλήματα στο μέλλον.

Δεν ειναι προβλημα απο την στιγμη που ειναι επισημο εγγραφο κρατους!οτι τι ολοι εδω μεσα εχετε νεου τυπου και οχι χειρογραφες;;;επισης δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα σκεφτηκε κανεις τι ταλαιπωρια θα χεις να αλλαξεις τη ταυτοτητα σε εφοριες,τραπεζες κλπ;κ ολα αυτα για μια καρτα που χρησιμοποιειτε 2 φορες το χρονο σε ταξιδια;;συνελθετε!

15 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Γράφει και ΧΟ πάνω; 😂

Μαλλον η δικια σου θα γραφει αν κρινω απο την ημερομηνια γεννησης σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, maroulini91 είπε

Δεν ειναι προβλημα απο την στιγμη που ειναι επισημο εγγραφο κρατους!οτι τι ολοι εδω μεσα εχετε νεου τυπου και οχι χειρογραφες;;;επισης δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα σκεφτηκε κανεις τι ταλαιπωρια θα χεις να αλλαξεις τη ταυτοτητα σε εφοριες,τραπεζες κλπ;κ ολα αυτα για μια καρτα που χρησιμοποιειτε 2 φορες το χρονο σε ταξιδια;;συνελθετε!

Μαλλον η δικια σου θα γραφει αν κρινω απο την ημερομηνια γεννησης σου

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της επίθεσης σου από την στιγμή που όλοι εδώ προσπαθούμε να σε βοηθήσουμε. Η αλλαγή σε νέου τύπου ταυτότητα εσένα θα βοηθήσει στο μέλλον. Εμένα προσωπικά δεν θα μπορούσε να με νοιάζει λιγότερο τι θα κάνεις. Δεν πας να έχεις και μια απλή πράξη γέννησης και να κυκλοφορείς γύρω γύρω αντί για ταυτότητα?

Και η ενημέρωση όλων αυτών που λες με την νέα ταυτότητα θα σου πάρει μισό πρωινό. Αν εσύ βαριέσαι είναι άλλο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω το καλοκαιρι, ταυτοποιηση με χειρογραφη εκανα...

αν η ταυτοτητα ειναι δίγλωσση τοτε δεν υπάρχει ιδιαίτερο νοημα να παει κανεις να βγαλει καινουργια, αφου ετσι κι αλλιως καποια στιγμη στο επομενο διαστημα θα βγουν οι "νεου" τυπου ταυτοτητες και θα τις αλλαξουμε ολοι μια και καλη...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zx1234r είπε

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της επίθεσης σου από την στιγμή που όλοι εδώ προσπαθούμε να σε βοηθήσουμε. Η αλλαγή σε νέου τύπου ταυτότητα εσένα θα βοηθήσει στο μέλλον. Εμένα προσωπικά δεν θα μπορούσε να με νοιάζει λιγότερο τι θα κάνεις. Δεν πας να έχεις και μια απλή πράξη γέννησης και να κυκλοφορείς γύρω γύρω αντί για ταυτότητα?

Και η ενημέρωση όλων αυτών που λες με την νέα ταυτότητα θα σου πάρει μισό πρωινό. Αν εσύ βαριέσαι είναι άλλο πράγμα.

Δε βοηθαει κανεις διοτι ρωτησα κατι συγκεκριμενο και δωσατε ολοι μια λυση η οποια ειναι αχρηστη!ρωτησα αν με την υπαρχουσα ταυτοτητα γινετε και ολοι προτεινετε να βγαλω νεα..δε βλεπω καμια βοηθεια παρα μονο ειρωνεια οποτε μην απορεις για τα λεγομενα μου!επισης μεχρι να ληξει ή μεχρι να βγουν οι νεες ταυτοτητες κανενας νοημων ανθρωπος δε θα αλλαζε το επισημο εγγραφο της χωρας του!εκτος αν κολοβαραει στη ζωη του και εχει απλετο χρονο για χαζεμα!α και για την ιστορια μια χαρα μου την δεχτηκαν απο τη ρεβολουτ ως εγγραφο οποτε βλεπεις δε υπαρχει κανενα προβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maroulini91 είπε

Δε βοηθαει κανεις διοτι ρωτησα κατι συγκεκριμενο και δωσατε ολοι μια λυση η οποια ειναι αχρηστη!ρωτησα αν με την υπαρχουσα ταυτοτητα γινετε και ολοι προτεινετε να βγαλω νεα..δε βλεπω καμια βοηθεια παρα μονο ειρωνεια οποτε μην απορεις για τα λεγομενα μου!επισης μεχρι να ληξει ή μεχρι να βγουν οι νεες ταυτοτητες κανενας νοημων ανθρωπος δε θα αλλαζε το επισημο εγγραφο της χωρας του!εκτος αν κολοβαραει στη ζωη του και εχει απλετο χρονο για χαζεμα!α και για την ιστορια μια χαρα μου την δεχτηκαν απο τη ρεβολουτ ως εγγραφο οποτε βλεπεις δε υπαρχει κανενα προβλημα 

Αδερφέ δεν σε βοηθάει κανένας γιατί πολύ απλά έχεις άσχημο τρόπο. Κανείς δεν σε ειρωνεύτηκε ποτέ και μάλλον είσαι προκατειλημένος απέναντι σε αυτούς που έχουν καινούργιες ταυτότητες. Δεν εξηγείται αλλιώς.

4 ώρες πριν, no_freak είπε

Είδα το νήμα και θυμήθηκα τον λογαριασμό που είχα κάνει.

Για ακύρωση του λογαριασμου χρειαζεται να είναι μηδενικό το υπόλοιπο;

Έχω 0,10 cents

Θα πρέπει να έχεις μηδενικό υπόλοιπο και να έχουν ολοκληρωθεί όλες οι συναλλαγές που έχεις σε εκκρεμότητα.

https://www.revolut.com/help/profile/i-want-to-terminate-my-revolut-account

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι έχουν μπερδέψει τον όρο καινούργια ταυτότητα.

Οι καινούργιες ταυτότητες είναι εκείνες οι οποίες αναγράφουν τα στοιχεία και στα αγγλικά, ΔΕΝ έχει σημασία εάν είναι χειρόγραφη ή σε υπολογιστή. Περνούν και στην revolut και παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, maroulini91 είπε

τι ταλαιπωρια θα χεις να αλλαξεις τη ταυτοτητα σε εφοριες,τραπεζες

Καμία ταλαιπωρία, εκτός αν το τραβάει ο οργανισμός σου.

Για την Εφορία, όταν ξαναπάς για άλλη δουλειά, περνάς και από το μητρώο και τη δηλώνεις. Για τις τράπεζες δεν κάνεις τίποτα πριν χρειαστείς κάτι που απαιτεί ταυτότητα, οπότε στη φωτοτυπούν επιτόπου και είσαι έτοιμος. Αλλιώς στη επόμενε επικαιροποίηση των στοιχείων σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Οποίος θέλει να βγάλει κέρδος ας ασχοληθεί με αλλαγή συναλλάγματος 

688AEB7B-E383-4A89-92A8-53F3A89B3BC8.png.9509c8bc8e4e7fd76459fa33d96641e7.png

Πως ακριβώς λειτουργεί αυτό το σύστημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...