Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 hours ago, spartak1 said:

Εμένα πάντως μου τη χρέωσαν την εικονική

Πριν μια εβδομάδα άνοιξα σε φίλο και ήταν δωρεάν και εγώ δωρεάν τις είχα πάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, soiramk είπε

Η virtual "βγαίνει" δωρεάν (δεν έχω βγάλει ξανά, έχω μόνο τη φυσική που έστειλαν);
Και το σημαντικότερο... η virtual μπαίνει στο PayPal;

Μπαίνει κανονικά στο paypal

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περίπτωση που ενδιαφέρει και κάποιον/α άλλον/η...
Η Revolut δε μου χρέωσε τη πρώτη virtual που έβγαλα (έχω μόνο τη πρώτη φυσική που μου είχαν στείλει δωρεάν).
Επίσης το PayPal μου χρέωσε $1(€0,91) για να την προσθέσω, που υποθέτω ότι θα μου τα επιστρέψει μετά την εκκαθάριση.

EDIT: Μου τα επέστρεψε το Paypal

Επεξ/σία από soiramk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιγμα λογαριασμού συνεχίζει να μπορεί να γίνει με emulator -bluestacks- ή σε συσκευή τηλεφώνου άλλου ατόμου; Στη δεύτερη περίπτωση, πρέπει να εγκατασταθεί μέσω google play από λογαριασμό του ενδιαφερόμενου; Θα βοηθούσε η εισαγωγή sim με το νούμερο που δηλώνεται μέσα ή δεν έχει σημασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα virtual είναι δωρεάν αν βγάλουμε πάνω από μια? Πχ έκανα μια συναλλαγή και την διέγραψα και έβγαλα πάλι καινούργια για ασφάλεια. Θα πάψει να με αφήνει από ένα σημείο και μετα να το κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, taslikos said:

Η κάρτα virtual είναι δωρεάν αν βγάλουμε πάνω από μια? Πχ έκανα μια συναλλαγή και την διέγραψα και έβγαλα πάλι καινούργια για ασφάλεια. Θα πάψει να με αφήνει από ένα σημείο και μετα να το κάνω? 

4 ή 5 φορές τον μήνα. Η έκδοση δεύτερης χρεώνεται οσο έχεις ήδη μια virtual. Επίσης δεν γνωρίζω εάν υπάρχουν ψιλά γράμματα, μην το παρακάνεις με τις διαγραφές και επανεκδόσεις.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις εάν φορτίζουμε με καρτα την ρεβο, είναι ασφαλές να αφήνουμε την καρτα αποθηκευμένη για την επόμενη φόρτιση; Η να την διαγράφουμε αμέσως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P

8 λεπτά πριν, taslikos είπε

Ξερει κανεις εάν φορτίζουμε με καρτα την ρεβο, είναι ασφαλές να αφήνουμε την καρτα αποθηκευμένη για την επόμενη φόρτιση; Η να την διαγράφουμε αμέσως; 

Γιατι να μην ειναι ασφαλες;

διευκολυνση ειναι, αντε καθε φορα που θελεις να κανεις μεταφορα να γραφεις ολες τις πληροφοριες της καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

P

Γιατι να μην ειναι ασφαλες;

διευκολυνση ειναι, αντε καθε φορα που θελεις να κανεις μεταφορα να γραφεις ολες τις πληροφοριες της καρτας.

Μπορείς και με NFC ή φωτό της κάρτας σου. Οπότε μόνο τον κωδικό από την πίσω πλευρά βάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω 4 χρόνια revolut και ήμουν επαληθευμένος μου ξανά ζήτησαν επαλήθευση και έφαγα πόρτα με τη χειρόγραφη ταυτότητα. Δε φτάνει αυτό μου μπλόκαραν και το λογαριασμό κ δεν εξυπηρετούν. Τουλάχιστον είπαν ότι θα μεταφέρουν τα χρήματα στην κάρτα με την οποία είχα φορτίσει το λογαριασμό μου.

 

τι ξεφτίλες είναι αυτοί; Τι εναλλακτικό υπάρχει που να μη ζητάει ένα σωρό τρελές;

υγ ταξίδεψα με την εν λόγω ταυτότητα στο ΗΒ και τη μισή Ευρώπη και εδώ ένα app του κ*λου δε το δέχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι να βγουν οι νεες ταυτοτητες (2021) τραπεζικοι / fintech λογαριαμοι μονο με διαβατηριο σε ισχυ ή συνδιασμος ταυτοτητας με το νεο διπλωμα οδηγησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, paylidis είπε

Ενώ έχω 4 χρόνια revolut και ήμουν επαληθευμένος μου ξανά ζήτησαν επαλήθευση και έφαγα πόρτα με τη χειρόγραφη ταυτότητα. Δε φτάνει αυτό μου μπλόκαραν και το λογαριασμό κ δεν εξυπηρετούν. Τουλάχιστον είπαν ότι θα μεταφέρουν τα χρήματα στην κάρτα με την οποία είχα φορτίσει το λογαριασμό μου.

τι ξεφτίλες είναι αυτοί; Τι εναλλακτικό υπάρχει που να μη ζητάει ένα σωρό τρελές;

υγ ταξίδεψα με την εν λόγω ταυτότητα στο ΗΒ και τη μισή Ευρώπη και εδώ ένα app του κ*λου δε το δέχεται...

Καλά δεν έγινε app του κωλου ξαφνικά και μετά από 4 χρόνια, επειδή σου ξαναζητουν επαλήθευση.

App του κωλου θα μπορούσε να είναι επειδή σου επαλήθευσαν λογαριασμό με τέτοια ταυτότητα. 

Προφανώς μέχρι νεοτέρας θα έχεις παγωμένους λογαριασμούς και εφόσον τους στείλεις ένα ταυτοποιητικο στοιχείο της προκοπής.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...