Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή δεν είμαι σίγουρος.

Συνδέοντας την κάρτα με το PayPal σαν τι νόμισμα την βλέπει?

Αν την συνδέσουμε με Google pay η και με Ali pay εκεί τι συμβαίνει? Σαν τι νόμισμα την βλέπουν αλλά και μήπως υπάρχει μέσα σε αυτά η επιλογή που καταργήθηκε από το PayPal για  "conversion options" να γίνετε πάντα από την κάρτα/τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Artakos είπε

Καλημέρα παιδια, 

Αυστρια οι ελληνικες καρτες εχουν χρεωση στην πληρωμη με pos? 

Η μονο σε συναλλαγή εκτος € μας χρεωνουν?

Όχι

Ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pos Εθνικής ξανά ...

Δεν περνάει πληρωμή μέσω google pay ουτε revolut (εικονική) mastercard Ούτε curve ουτε η Φυσική Curve. Με έστησε Και Για Όλα φταίει τα χαζοpos της Εθνικής!!

να σημειώσω ότι Και στης τρεις συναλλαγές ζήτησε Ερώτηση χρέωσης νομίσματος ( EUR η GBP).

Ξανά φορτισα την Dipocket Και πλήρωσα μέσω Google pay Και πέρασε κανονικά...

γνωρίζει κανένας Κωδικους απόρριψης Στα pos της Εθνικής να δούμε τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα,καλά που μου το θύμισες!Την Τρίτη πήγα σε φούρνο να πληρώσω με monese με £κάρτα .Δοκίμασα και τις δυο επιλογές ,σε τι θα πληρώσω £ ή €, και δεν πέρναγε.Το ΡΟS  ήταν της Εθνικης.

Με την €κάρτα  της μονεσε πέρασε!!Δεν θυμάμαι τι έβγαζε ως κωδικό απόρριψης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, asdfnikos said:

pos Εθνικής ξανά ...

Δεν περνάει πληρωμή μέσω google pay ουτε revolut (εικονική) mastercard Ούτε curve ουτε η Φυσική Curve. Με έστησε Και Για Όλα φταίει τα χαζοpos της Εθνικής!!

να σημειώσω ότι Και στης τρεις συναλλαγές ζήτησε Ερώτηση χρέωσης νομίσματος ( EUR η GBP).

Ξανά φορτισα την Dipocket Και πλήρωσα μέσω Google pay Και πέρασε κανονικά...

γνωρίζει κανένας Κωδικους απόρριψης Στα pos της Εθνικής να δούμε τι συμβαίνει;

Μήπως έχεις commercial κάρτα της curve? Το γράφει από πίσω εάν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, asdfnikos said:

Όχι Δεν έχω την commercial.

Παραπάνω ανέφερα οτι σε pos εθνικής δεν έχω κάποιο θέμα.

Τώρα σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο η διεύθυνση της κάρτας. Η curve που χρησιμοποιώ και περιέχει μέσα και ελληνικές κάρτες έχει διεύθυνση Γερμανίας μιας και στα cc τις ελληνικές curve τις είχαν καταργήσει, οπότε έβγαλα καινούργια σε άλλη χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Παραπάνω ανέφερα οτι σε pos εθνικής δεν έχω κάποιο θέμα.

Τώρα σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο η διεύθυνση της κάρτας. Η curve που χρησιμοποιώ και περιέχει μέσα και ελληνικές κάρτες έχει διεύθυνση Γερμανίας μιας και στα cc τις ελληνικές curve τις είχαν καταργήσει, οπότε έβγαλα καινούργια σε άλλη χώρα.

Στο pos Εθνικής Που πληρώνεις σε βγάζει Μήνυμα Για χρέωση σε ευρώ η λιρες;

Στο https://binlist.net/ Στα πρώτα 6-7 ψηφία της κάρτας σε βγαζει χώρα Γερμανία η Αγγλία;

την έχεις περάσει Στο Google pay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, asdfnikos said:

Στο pos Εθνικής Που πληρώνεις σε βγάζει Μήνυμα Για χρέωση σε ευρώ η λιρες;

Στο https://binlist.net/ Στα πρώτα 6-7 ψηφία της κάρτας σε βγαζει χώρα Γερμανία η Αγγλία;

την έχεις περάσει Στο Google pay?

Ποτέ δεν μου ζητήθηκε να επιλέξω. Και πάντα με χρέωναν σε ευρώ ίσως το επέλεγαν εκείνοι χωρίς να ρωτήσουν.

Αγγλία βγάζει (5375900). Δεν την εχω περάσει στο google pay μιας και περιμένω πότε θα υποστηρίξουν apple pay.

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις μέσα απο την εφαρμογή με την curve και να ρωτήσεις γιατι δεν πέρασαν οι συναλλαγές που έκανες, προφανώς θα φαίνονται στο σύστημά τους ως ανεπιτυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα έχει να κάνει με την curve αλλά αφορά τη revolut οπότε ρωτάω εδώ γιατί το άλλο δεν έχει κίνηση.

Έχω συνδέσει την curve με τη revolut στην οποία πάντα έχω €. Η curve στο card currency που έχει μου βγάζει GBP. Το αφήνω έτσι ή το γυρίζω σε €; Φαντάζομαι το γυρίζω διότι αν το αφήσω θα κάνει μετατροπή συναλλάγματος με το όποιο fee..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Muhammad είπε

το θέμα έχει να κάνει με την curve αλλά αφορά τη revolut οπότε ρωτάω εδώ γιατί το άλλο δεν έχει κίνηση.

Έχω συνδέσει την curve με τη revolut στην οποία πάντα έχω €. Η curve στο card currency που έχει μου βγάζει GBP. Το αφήνω έτσι ή το γυρίζω σε €; Φαντάζομαι το γυρίζω διότι αν το αφήσω θα κάνει μετατροπή συναλλάγματος με το όποιο fee..

γύρισε το σε ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

γύρισε το σε ευρώ

 

59 λεπτά πριν, Muhammad είπε

το θέμα έχει να κάνει με την curve αλλά αφορά τη revolut οπότε ρωτάω εδώ γιατί το άλλο δεν έχει κίνηση.

Έχω συνδέσει την curve με τη revolut στην οποία πάντα έχω €. Η curve στο card currency που έχει μου βγάζει GBP. Το αφήνω έτσι ή το γυρίζω σε €; Φαντάζομαι το γυρίζω διότι αν το αφήσω θα κάνει μετατροπή συναλλάγματος με το όποιο fee..

Εγω προσθεσα την Revolut στην Curve πριν τρεις βδομαδες, το γυρισα σε Ευρω αλλα δεν εχω κανει καμια αγορα ακομη για να δω πώς συμπεριφερεται

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...