Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, drdedus είπε

Έχω ελληνική διεύθυνση και τηλέφωνο.

Μου έχει δώσει δύο visa που είναι και αυτές οι debit οι καινούργιες που λέτε οι infinite αλλά χωρίς να περνάνε στο visaconcierge.eu

Θέλω την μια να την κάνω maestro.

Έστω ότι θέλω την virtual.

Την διαγράφω και αλλάζω και τα 2 στοιχεία σε χώρα του maestro η μόνο την διεύθυνση?

H Revolut έχει πει πως οι κάρτες τις δεν συμμετεχουν στο infinite.

Η χώρα πρέπει να αλλάξει και κατα συνεπεια και η διεύθυνση. Βέβαια δεν είναι κάτι που προτείνεται, ειδικα αν το κάνεις πολλές φορές.

Αφού αλλάξεις χώρα τότε θα δεις τι επιλογές έχει. Δεν είναι και σίγουρο ότι θα σου βγάζει Maestro virtual γιατί ο βασικός σκοπός τους είναι οι online πληρωμές.

2 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

κατάλαβα.

άρα κάθε στιγμή πρέπει να έχεις μόνο 1 virtual για να μην έχεις χρέωση.

Όταν λες όριο εννοείς τις 5 ή ότι δε μπορεί κάποιος να δημιουργεί και να διαγράφει κάρτες για όσο θέλει;

Καλά δεν έχω σκοπό να δημιουργώ και να σβήνω, ενημερωτικά ρωτάω

ακριβώς, έχει ένα όριο 5 το μήνα, όπως και στις πλαστικές. Μετά τον επόμενο πάλι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, d4mage είπε

Όταν ήθελα να βάλω χρήματα στην Revolut, προσωπικά ακολουθούσα τη διαδικασία εμβάσματος μέσω μεταφοράς από ελληνική τράπεζα προς τράπεζα εξωτερικού με προμήθεια του 1,00€ κανονική προτεραιότητα μία εργάσιμη με συναλλαγή πριν το απόγευμα.

Σε συζήτηση με γνωστό μου ενημερώθηκα πως δεν υπάρχει χρέωση αλλά και αναμονή μέσω της Revolut όταν ακολουθείς τη διαδικασία μέσω της εφαρμογής της και πιο συγκεκριμένα με το "add money" όπου και σου μεταφέρει απευθείας τα χρήματα και δεν σου χρεώνει τίποτα απολύτως.

Είναι κάποια πρόσφατη αλλαγή ή εγώ δεν είχα ιδέα;

Άρση των CC :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Δεδομένου πως η revolut έχει πάει Αμερική, μπορούμε να αλλάξουμε την διεύθυνση σε Αμερική ώστε η κάρτα να κουμπώσει σε αμερικάνικη διεύθυνση με στόχο να περνάει σε υπηρεσίες που δεν είναι διαθέσιμες για Ελλάδα?

Σχετικά με αυτό υπάρχει κάποια απάντηση;
Πολυ ενδιαφέρουσα ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d4mage είπε

Όταν ήθελα να βάλω χρήματα στην Revolut, προσωπικά ακολουθούσα τη διαδικασία εμβάσματος μέσω μεταφοράς από ελληνική τράπεζα προς τράπεζα εξωτερικού με προμήθεια του 1,00€ κανονική προτεραιότητα μία εργάσιμη με συναλλαγή πριν το απόγευμα.

Σε συζήτηση με γνωστό μου ενημερώθηκα πως δεν υπάρχει χρέωση αλλά και αναμονή μέσω της Revolut όταν ακολουθείς τη διαδικασία μέσω της εφαρμογής της και πιο συγκεκριμένα με το "add money" όπου και σου μεταφέρει απευθείας τα χρήματα και δεν σου χρεώνει τίποτα απολύτως.

Είναι κάποια πρόσφατη αλλαγή ή εγώ δεν είχα ιδέα;

το είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες αν μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει, το σκ υπάρχει καπέλο!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

το είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες αν μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει, το σκ υπάρχει καπέλο!   

Ναι ισχύει, μπορείς να κάνεις προσθήκη χρημάτων μέσα από την εφαρμογή χρησιμοποιώντας μια χρεωστική /πιστωτική σου κάρτα και τα χρήματα πιστώνονται στο λογαριασμό της Revolut άμεσα και χωρίς καμία χρέωση. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουριος στην ρεβολουτ , αναχωρω για πολλες ημερες Αυστραλια, οπου και θα τη χρησιμοποιησω. Χρειαζεται να δηλωσω το ταξιδι για να μην βρουν τις κινησεις υποπτες και την μπλοκαρουν? Επισης θα κανω εναρξη της ασφαλειας που δινει. Θα το κανω την προηγουμενη ημερα για να ξεκινησει η ειναι ασχετο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Evaggelos1 είπε

Καινουριος στην ρεβολουτ , αναχωρω για πολλες ημερες Αυστραλια, οπου και θα τη χρησιμοποιησω. Χρειαζεται να δηλωσω το ταξιδι για να μην βρουν τις κινησεις υποπτες και την μπλοκαρουν? Επισης θα κανω εναρξη της ασφαλειας που δινει. Θα το κανω την προηγουμενη ημερα για να ξεκινησει η ειναι ασχετο? 

https://www.revolut.com/help/more/revolut-for-travel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σε ευχαριστω για την αμεση βοηθεια. Η πιστοποιηση της ταυτοτητος ομως δεν εχει ηδη γινει αφου παραγγειλα την καρτα? Θελει παλι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Evaggelos1 είπε

Σε ευχαριστω για την αμεση βοηθεια. Η πιστοποιηση της ταυτοτητος ομως δεν εχει ηδη γινει αφου παραγγειλα την καρτα? Θελει παλι? 

Revolut for travel

You don't have to let us know when you're planning to travel. To make your experience abroad as seamless and enjoyable as possible, we've provided some handy tips and advice:

Νομίζω ότι το λέει καθαρά : handy tips and advice .Αν δεν τα έχεις κάνει να τα κάνεις,όπως λέει και για να βάλεις λεφτά πριν φύγεις.

Οπως λέει και ότι δεν χρειάζεται να ενημερώσεις για το ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, loyros13 said:

ποια Visa βγαίνει debit; η φυσική ή εικονική; 

Την virtual δεν την έχω αλλάξει ακόμα. Όμως όλες οι disposable βγαίνουν σε debit. Σήμερα έρχεται και η φυσική κάρτα infinite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει κανονικότατα, μόλις ένα Top-Up ένα 10ευρω από Πειραιώς και τα χρήματα εμφανίστηκαν απευθείας και φυσικά χωρίς την παραμικρή χρέωση. Ως αιτιολογία στην Πειραιώς έχει "ΑΓΟΡΑ-ΕΓΚΡΙΣΗ revolut.com"

 

Έχω όμως μια απορία, μπορεί η revolut να σε μπλοκάρει από ένα σημείο και μετά κάνοντας αγορές χωρίς συμπίπτουν φορολογίες και δικαιολογία ανοίγματος του λογαριασμού; Θέλω να πω δεν πρόκειται για λογαριασμό μισθοδοσίας-εμπορικός ή ταμιευτηρίου.

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, _filippos_ είπε

Σχετικά με αυτό υπάρχει κάποια απάντηση;
Πολυ ενδιαφέρουσα ερώτηση.

Τι έχουμε εμείς κλειδωμένο από "υπηρεσίες που δεν είναι διαθέσιμες για Ελλάδα" ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Revolut for travel

You don't have to let us know when you're planning to travel. To make your experience abroad as seamless and enjoyable as possible, we've provided some handy tips and advice:

Νομίζω ότι το λέει καθαρά : handy tips and advice .Αν δεν τα έχεις κάνει να τα κάνεις,όπως λέει και για να βάλεις λεφτά πριν φύγεις.

Οπως λέει και ότι δεν χρειάζεται να ενημερώσεις για το ταξίδι.

ότι κάνει κάθε χρήστης Revolut

8 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Την virtual δεν την έχω αλλάξει ακόμα. Όμως όλες οι disposable βγαίνουν σε debit. Σήμερα έρχεται και η φυσική κάρτα infinite.

Η Revolut δεν δίνει κάρτες που συμμετέχουν στο infinite.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...