Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Να ρωτήσω τι την θες;Για την μόστρα;

ΟΧΙ  μισώ την μόστρα, απλά ρωτάω επήδει δεν ξέρω αγγλικά και στην revolut μονο αγγλικα γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, ANORTHOSIS είπε

ΟΧΙ  μισώ την μόστρα, απλά ρωτάω επήδει δεν ξέρω αγγλικά και στην revolut μονο αγγλικα γραφει

https://www.revolut.com/el-GR

Eχει και Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Να ρωτήσω τι την θες;Για την μόστρα;

Για μισό λεπτο.

Γιατί ο καθένας πρέπει να εξηγεί το λόγο για τον οποίο θέλει να κάνει κάτι; 

Να έχει metal, να έχει 800 κάρτες, να πληρώνει με revolut, N26 ή ότι άλλο θέλει;

Απορώ πραγματικά γιατί ο άλλος απαντά και απολογείται...

Πολύ περίεργοι είστε

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, wargasm είπε

Καλησπέρα!

ρε παιδιά παλεύω τρεις μέρες να επαληθεύσει/πιστοποιήσει τη ταυτότητα μου. 
εχω κάνει τη διαδικασία πάνω απο 6-7 φορές. 

Η οποία ταυτότητα έχει χειρόγραφα τα στοιχεία στην πίσω όψη, αλλά με λατινικούς χαρακτήρες. 
Ακομα, την έχω βγάλει στα 17 μου με καρέ μαλλι, και τώρα είμαι 33 ξυρισμένο κεφάλι. 
Ωστοσο οκ, καταλαβαίνεις ότι είμαι εγώ. 

Εκανα και το λάθος και τη φόρτωσα και δέκα ευρώ, και πλήρωσα και το τάληρο για την αποστολή. 
 

και βλέπω πως μάλλον πάνε άκλαυτα όλα αυτά + τον χρόνο γιατί δεν σκοπεύω να αλλάξω ταυτότητα για τη revolut. 
 

υπάρχει κάποια άλλη ιδέα, πριν πω αντίο στη προσπάθεια;

Επειδη την πατησα και εγω ετσι κλασσικα λογω ταυτοτητας(περιμενω μια και καλη ποτε θα βγουν οι νεες ταυτοτητες),γνωριζουμε πως μπορουμε να παρουμε τα χρηματα μας πισω τουλαχιστον?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vagstef είπε

Για μισό λεπτο.

Γιατί ο καθένας πρέπει να εξηγεί το λόγο για τον οποίο θέλει να κάνει κάτι; 

Να έχει metal, να έχει 800 κάρτες, να πληρώνει με revolut, N26 ή ότι άλλο θέλει;

Απορώ πραγματικά γιατί ο άλλος απαντά και απολογείται...

Πολύ περίεργοι είστε

Σωστα ρωταει τι την θελει, πολλοί ζητουν κατι χωρις να εχουν καταλάβει την χρησιμότητα του, προκείμενου λοιπον να εχουμς 50 ποστ άκυρα, καλύτερα να ξέρουμε σε τι την χρειάζεται καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επειδη την πατησα και εγω ετσι κλασσικα λογω ταυτοτητας(περιμενω μια και καλη ποτε θα βγουν οι νεες ταυτοτητες),γνωριζουμε πως μπορουμε να παρουμε τα χρηματα μας πισω τουλαχιστον?

Με Κορωναϊούς Τουρκία και οικονομία κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί με ταυτότητες. Βγάλε μια καινούργια με 9 ευρώ και θα με θυμηθείς, θα ξεμπερδέψεις κιόλας. 

Διαφορετικά απλά ζητάς να σου επιστραφεί το ποσό από τον λογαριασμό απο τον οποίο ήρθε.

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, RVgtr είπε

Σωστα ρωταει τι την θελει, πολλοί ζητουν κατι χωρις να εχουν καταλάβει την χρησιμότητα του, προκείμενου λοιπον να εχουμς 50 ποστ άκυρα, καλύτερα να ξέρουμε σε τι την χρειάζεται καποιος

Αν θες πραγματικά να βοηθήσεις δεν κάνεις σχόλιο , "για μόστρα".

Δε γνωρίζεις με ποιον μιλάς για να κάνεις τέτοια σχόλια. Προσωπικά δεν το δέχομαι και κανείς άλλος δεν θα πρεπε να το δέχεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagstef είπε

Για μισό λεπτο.

Γιατί ο καθένας πρέπει να εξηγεί το λόγο για τον οποίο θέλει να κάνει κάτι; 

Να έχει metal, να έχει 800 κάρτες, να πληρώνει με revolut, N26 ή ότι άλλο θέλει;

Απορώ πραγματικά γιατί ο άλλος απαντά και απολογείται...

Πολύ περίεργοι είστε

Οπως μπορεί να μην απαντήσει τι την θέλει ,έτσι μπορώ και εγώ να ρωτήσω τι την θέλει γιατί πολλοι δεν ξέρουν καν τι είναι και αν πραγματικά την χρειάζονται.Οπως και εσύ μπορείς να κάνεις το σχόλιο που έκανες.Αν παραβιάζει κάποιον κανόνα του φόρουμ υπάρχει και η αναφορά που μπορείς να κάνεις.

2 ώρες πριν, vagstef είπε

Αν θες πραγματικά να βοηθήσεις δεν κάνεις σχόλιο , "για μόστρα".

Δε γνωρίζεις με ποιον μιλάς για να κάνεις τέτοια σχόλια. Προσωπικά δεν το δέχομαι και κανείς άλλος δεν θα πρεπε να το δέχεται

Ελάχιστοι εκμεταλλεύονται τα προνόμια της ,όποιας ,μεταλλικής κάρτας.μονο για μόστρα την βγάζουν και αυτό βγάινει και απο το ότι ρωτάνε πως θα αποφύγουν την χρεωση. 

Δεν βοήθησα που του έβαλα στα ελληνικά το site της Revolut?

Ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ANORTHOSIS είπε

ΟΧΙ  μισώ την μόστρα, απλά ρωτάω επήδει δεν ξέρω αγγλικά και στην revolut μονο αγγλικα γραφει

Εγω δεν ειδα πουθενα αγγλικα μεσα στην εφαρμογη,  ελληνικα εχει παντου

4 ώρες πριν, ANORTHOSIS είπε

Για να πάρω την μεταλλική κάρτα πρέπει να πληρώνω 13,99 ευρώ τον μήνα ?

Παρε την απλη που δινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβάσει πολλά σχόλια σε διάφορες σελίδες στις οποίες πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι η Revolut κλειδώνει τους λογαριασμούς ενώ έχουν μέσα μεγάλα ποσά, ή σε προσπάθεια κλόπης χρημάτων από τις κάρτες δεν γίνεται επιστροφή χρημάτων. Είχε κάποιος από εσάς παρόμοια εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Οπως μπορεί να μην απαντήσει τι την θέλει ,έτσι μπορώ και εγώ να ρωτήσω τι την θέλει γιατί πολλοι δεν ξέρουν καν τι είναι και αν πραγματικά την χρειάζονται.

Προσωπικά έκανα την metal για το 1% cashback σε συναλλαγές σε USD. Έχω αρκετές χιλιάδες προς πληρωμή κάθε μήνα σε USD και έως πριν λίγο χρησιμοποιούσα Ελληνικές κάρτες (με το καπέλο της μετατροπής συναλλάγματος). Το καπέλο καταργείται και με την απλή Revolut, απλά με την metal θα βγάζω 3-4 φορές τη συνδρομή της σε cashback. Ατού επίσης η ιατρική κάλυψη σε ταξίδια εξωτερικού (αν και προς το παρόν αυτό δεν θα το χρησιμοποιήσω λόγω των περιστάσεων).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gvard είπε

Προσωπικά έκανα την metal για το 1% cashback σε συναλλαγές σε USD. Έχω αρκετές χιλιάδες προς πληρωμή κάθε μήνα σε USD και έως πριν λίγο χρησιμοποιούσα Ελληνικές κάρτες (με το καπέλο της μετατροπής συναλλάγματος). Το καπέλο καταργείται και με την απλή Revolut, απλά με την metal θα βγάζω 3-4 φορές τη συνδρομή της σε cashback. Ατού επίσης η ιατρική κάλυψη σε ταξίδια εξωτερικού (αν και προς το παρόν αυτό δεν θα το χρησιμοποιήσω λόγω των περιστάσεων).

Δηλαδή κάνεις αγορές 40.800 ευρώ το χρόνο σε Αμερική? Νομίζω ότι είναι θέμα χρόνου να σου κλειδώσουν τον λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γίνεται να βάλεις την κάρτα σε  atm και να την φορτώσεις έτσι , ή θέλει πρώτα να φορτώσεις ελληνική χρεωστική και  από εκεί  μετά την γεμίζεις  ; 

Επίσης  έχει κάποιο όριο στο ποσό που μπορεί να στείλει ένας τρίτος στον revolut λογαριασμό σου ? 

Τέλος , κινδυνεύεις να έχεις μπλεξίματα με την εφορία αν φορτώνεις  την ρεβολουτ μέσω χρεωστικής , με πόσα που συνολικά πλησιάζουν το εισόδημα σου ; 

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...