Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο εδω δεν πας; 

Screenshot_2020-03-12-16-45-27-940_com.revolut.revolut.jpg

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κατι λάθος κάνεις.Εχω στείλει πολλες φορές.Και πολύς ακόμα κόσμος.

Μακάρι να κάνω λάθος 

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το ΙΒΑΝ το βάζεις σωστά;

Ε ναι,  τι άλλο θέλει εκτός IBAN 

Επεξ/σία από Demetris77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω στα αγγλικά

Διαλέγεις τύπο μεταφοράς ,σε αλλο άτομο ,χωρα και νόμισμα,ονομα-επωνυμο -IBAN -BIC- και πατάς δικαιούχος.

Φτάνεις εκεί;

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Φίλε δεν μπορείς 

Έβαλα μέχρι και BIC /SWIFT που ζηταγε.  έλεος. 

Μπορείς, έχω μεταφέρει σε Πειραιώς πολλές φορές. Απλά η Πειραιώς έχει 4 ευρώ προμήθεια για πάνω από 15€ έμβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ.. 

11 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το έχω στα αγγλικά

Διαλέγεις τύπο μεταφοράς ,σε αλλο άτομο ,χωρα και νόμιμα,ονομα-επωνυμο -IBAN -BIC- και πατάς δικαιούχος.

Φτάνεις εκεί;

Βαζω τα στοιχεία αλλα δεν αλλάζει χρώμα το κουμπί για να σώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Vanurath είπε

Καλησπερα υπαρχει τροπος να μεταφερουμε χρηματα απο Paypal στην Revolut χωρις καποιος fee?

Ναι. προσθετεις τον τραπεζικο σου λογαριασμο (της revolut) στο paypal Και μεταφερεις μετα τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Ωχ.. 

Βαζω τα στοιχεία αλλα δεν αλλάζει χρώμα το κουμπί για να σώσω. 

γράφεις Στα λατινικά τα στοιχεία σου ; Και Τον αριθμό του τηλεφώνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω κι εγω την εμπειρία μου.

Προχτες προσπάθησα να παρω κάτι από το mymemory.co.uk μέσω paypal όπου έχω συνδεδεμένη την Revolut.

Την πρώτη φορά έγινε declined όμως το ποσό δεσμεύθηκε στην Revolut. Προσπαθώ και δεύτερη φορά ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΣ και πάλι μέσω Paypal γινεται πάλι

declined και ξανά μήνυμα στην εφαρμογή της Revolut για επιτυχη αγορά και δέσμευση του ποσού.Μπαινω στον λογαριασμό μου του PayPal πουθενά καμμία συναλλαγή από τις δύο.

Κουφό τελείως!Μπαίνω στο τσατ της Revo και τους λέω τι έγινε και μου κάνουν revert τα ποσά.

Χτες λέω ας ξαναδικιμάσω άλλη μια φορά πάλι τα ίδια.Ξανά στο τσατ της ρέβο ξανά revert το ποσό.Στο Paypal πουθενά καμμία συναλλαγή στην ρέβο κανονικά η χρέωση...

Τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά λόγω των αρκετών Post συγχωρέσετε αν έχει απαντηθεί το ερώτημα μου αλλά εχω δυο ερωτήσεις που δεν μπορώ να βγάλω ακρη,

 

Βλέποντας πολλά θετικά σχόλια σχετικά με την Revolut είπα να την εντάξω στην καθημερινή μου χρήση όπως κάνω τώρα με μια συμβατική κάρτα της Alphabank αλλά προέκυψαν κάποια θέματα που είναι αποτρεπτικά.

1.Ναι όντως πλέον κάνουμε Top up άμεσα χωρίς Fee έβαλα από alphabank 10ε και εμφανίστηκαν άμεσα, δοκίμασα να τα γυρίσω πίσω όμως στον τραπεζικό λογαριασμό της ALPHA Bank και αυτή με δίκασε! για μεταφορά 10 ε μου πήρε έξοδα εντολής 3ε !!! οπότε αν για κάποιον λόγο θες να μεταφέρεις λεφτά πίσω στην τραπεζα δεν συμφέρει.

2.Μετα από την ξεπερνά των 3 ε ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω ανέπαφα μέσω της εφαρμογής android Cards  συγκεκριμένα δοκίμασα στον Γρηγόρη και στα Lidl και έλεγε μη συμβατή κάρτα..
Εγώ και έναν απλό καφέ συνηθίζω να το πληρώνω με το κινητό μέσω της My Alpha wallet που είναι για ανέπαφη πληρωμή, το έχει δοκιμάσει κάποιος να το κάνει αυτό; γιατί αν δεν είναι συμβατή με συναλλαγές μαγαζιών σαν μια ελληνική κάρτα τότε για εμενα δεν υπάρχει λόγος να εχω λεφτά μέσα.

 

Επεξ/σία από baspax1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, baspax1 είπε

Ρε παιδιά λόγω των αρκετών Post συγωρέστεμε αν εχει απαντηθεί το ερώτημα μου αλλα εχω δυο ερωτησεις που δεν μπορω να βγάλω ακρη,

Βλεποντας πολλα θετικα σχολεια σχετικα με την Revolut ειπα να την ενταξω στην καθημερινή μου χρήση οπως κάνω τώρα με μια συβατικη καρτα της Alphabank αλλα προευκψαν καποια θέματα που ειναι αποτρεπτικα.

1.Ναι οντως πλεον κανουμε Top up αμεσα χωρίς Fee εβαλα απο alphabank 10ε και εμφανιστηκαν αμεσα, δοκίμασα να τα γυρίσω πίσω ομως στον τραπεζικο λογαριασμό της Alphabank και αυτη με δίκασε! για μεταφορα 10 ε μου πήρε εξοδα εντολής 3ε !!! οπότε αν για καποιον λόγο θες να μεταφέρεις λεφτα πισω στην τραπεζα δεν συμφέρει.

2.Μετα απο την ξενέρα των 3 ε ανακάλυψα οτι δεν μπορω να την χρησιμοποιήσω ανεπαφα μεσω της εφαρμογής android Cards  συγκεκριμενα δοκίμασα στον Γρηγόρη και στα Lidl και ελεγε μη συμβατή κάρτα..
Εγω και εναν απλό καφέ συνηθήζω να το πληρώνω με το κινητο μεσω της My alpha wallet που είναι για ανεπαφη πληρωμή, το εχει δοκιμάσει καποιος να το κάνει αυτό; γιατι αν δεν ειναι συμβατη με συναλαγές μαγαζιών σαν μια ελληνική καρτα τοτε για εμενα δεν υπαρχει λόγως να εχω λεφτα μεσα.

Από Την ελληνική τράπεζα θα χρεώθηκες το 3ευρω και όχι από την μεριά της revolut όπου Είναι Δωρεάν η μεταφορά. 

2. android cards? Μήπως εννοείς το Google pay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Από Την ελληνική τράπεζα θα χρεώθηκες το 3ευρω και όχι από την μεριά της revolut όπου Είναι Δωρεάν η μεταφορά. 

2. android cards? Μήπως εννοείς το Google pay?

Στο εξωτερικό δεν ξέρω τι γίνεται αλλά εδώ αν μεταφέρεις λεφτά στη Revolut προφανώς αν είναι έτσι δεν συμφέρει να τα στέλνεις πίσω σε ελληνική τράπεζα σωστά; η υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που δεν ξέρω;
το πρόγραμμα που λέω λέγεται Cards-mobile wallet είναι από τα πρώτα στο είδος του στο Play store. καταχωρείς κάρτες διαφόρων ειδών και μπορείς να κάνεις και ανέπαφες συναλλαγές αλλά εδώ δεν μου δούλεψε.

Επεξ/σία από baspax1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...