Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, t-shock είπε

Εγώ πάντως που πληρώνω τελευταία με το GPay και την virtual German Visa, δεν έχω θέμα σε POS Πειραιώς και Eurobank. Δεν κάνει dcc όπως η παλιά μου virtual mastercard που ήταν ιταλική

Το gpay το έχεις στο κινητό;; Ελλάδα;; εγω το βάζω και μου το κάνει μόνο του uninstall μετά από λίγο. Έχω ΝΟΤΕ 10+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Brown είπε

Το gpay το έχεις στο κινητό;; Ελλάδα;; εγω το βάζω και μου το κάνει μόνο του uninstall μετά από λίγο. Έχω ΝΟΤΕ 10+

Αν κατέβαζες την εφαρμογή από 3rd part λειτουργεί εγώ και 2 χρόνια μέσα στο νερό. (τουλάχιστον 2 χρόνια έχει που το λειτουργώ εγώ), πλέον και από playstore παίζει κανονικά.
Το λειτουργώ με όλες μου τις συσκευές παλιές και καινούριες. 

 

43 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλησπέρα παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος γιατί έχω 5-6 μήνες να βγάλω λεφτά από ATM αν υπάρχει κάποια τράπεζα που να μην ζητάει λεφτά; Πέρασα από ΑΤΜ Πειραιώς και ζητάει 3€ για την συναλλαγή.

3 ευρώ η Πειραιώς
2.6 ευρώ η Εθνική

Και για μεταφορά από revolut σε ελληνική τράπεζα είναι πάλι ασύμφορο, υπάρχει κάποια λύση μήπως;

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να ανοιξει ενα νεο θέμα, μιας κι αυτό έφτασε 333 σελίδες και λογικό είναι κάποιος να μη τις διαβάσει. Too long, didn't read. Και ως sticky πανω πανω να υπαρχουν μερικές χρησιμες πληροφορίες όπως για την ανάληψη που δε γινεται τσάμπα, για το verification που δε γίνεται με χειρογραφη ταυτοτητα κλπ κλπ

1 λεπτό πριν, Billator είπε

Αν κατέβαζες την εφαρμογή από 3rd part λειτουργεί εγώ και 2 χρόνια μέσα στο νερό. (τουλάχιστον 2 χρόνια έχει που το λειτουργώ εγώ), πλέον και από playstore παίζει κανονικά.
Το λειτουργώ με όλες μου τις συσκευές παλιές και καινούριες. 

3 ευρώ η Πειραιώς
2.6 ευρώ η Εθνική

Και για μεταφορά από revolut σε ελληνική τράπεζα είναι πάλι ασύμφορο, υπάρχει κάποια λύση μήπως;

Δεν ειναι πρακτικο αλλα μπορείς να στέλνεις μικροποσά σε εμβάσματα, δηλαδή κάτω απο το οριο για να μην εχεις προμήθεια εισερχόμενου και μετά να τα σηκώσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δεν ειναι πρακτικο αλλα μπορείς να στέλνεις μικροποσά σε εμβάσματα, δηλαδή κάτω απο το οριο για να μην εχεις προμήθεια εισερχόμενου και μετά να τα σηκώσεις...

Θα το δοκιμάσω, στην χειρότερο θα βάλω την revolut να κάνει τις μεταφορές αυτόματα ώστε να είναι πρακτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Νομίζω το όριο ειναι ή 20 ή 25 ευρω. Αλλά ψαξ΄ το πρώτα μη βρεθείς προ εκπλήξεως...

15 ευρώ (Για Πειραιώς) είναι οπότε θα παίξω μπάλα με αυτό. Τέτοιες χρεώσεις παίζει να έχουν οι δικές μας τράπεζες και μετά τις Αφρικής. :P 

image.png.94cedc1c23c3ed001510a0bbdf79883f.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλησπέρα παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος γιατί έχω 5-6 μήνες να βγάλω λεφτά από ATM αν υπάρχει κάποια τράπεζα που να μην ζητάει λεφτά; Πέρασα από ΑΤΜ Πειραιώς και ζητάει 3€ για την συναλλαγή.

Μένεις Αθηνα ή εκτός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Billator είπε

Αν κατέβαζες την εφαρμογή από 3rd part λειτουργεί εγώ και 2 χρόνια μέσα στο νερό. (τουλάχιστον 2 χρόνια έχει που το λειτουργώ εγώ), πλέον και από playstore παίζει κανονικά.
Το λειτουργώ με όλες μου τις συσκευές παλιές και καινούριες. 

3 ευρώ η Πειραιώς
2.6 ευρώ η Εθνική

Και για μεταφορά από revolut σε ελληνική τράπεζα είναι πάλι ασύμφορο, υπάρχει κάποια λύση μήπως;

Το κατέβασα από apkmirror και μου την βγάζει στο palystore δεν υπάρχει καθόλου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Φίλε δεν μπορείς 

Έβαλα μέχρι και BIC /SWIFT που ζηταγε.  έλεος. 

Κατι λάθος κάνεις.Εχω στείλει πολλες φορές.Και πολύς ακόμα κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...