Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, insane74 said:

Μιας που είμαστε όλοι εδώ κάποια χρόνια μπροστά από τον υπόλοιπο κόσμο να πω πως σύμφωνα με τη προσωπική μου άποψη είναι η καλύτερη ευκαιρία για να μπεις στο χρηματιστήριο (αμερικάνικο) που είχαν πολλές γενεές. Μπείτε στο trading και ψωνίστε !!  

Όχι δεν μπορείς να το πεις αυτό, ειδικά τώρα που οι άνεργοι στην αμερική διπλασιάστηκαν. Ακόμα δεν φτάσαμε στον πάτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με την ταυτότητα. 

Μου στέλνουν συνέχεια mail και ζητούν σελφι (την έστειλα) και φωτογραφίες ταυτότητας. Εγώ έχω την πιο καινούρια με τους λατινικούς χαρακτήρες την οποία και έστειλα αλλά εξακολουθούν να μου στέλνουν mail και να ζητάνε φωτό ταυτότητας. 

Δηλαδή θέλουν την καινούργια που είναι σαν πιστωτική; 

Επεξ/σία από tolstoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tolstoy είπε

Σχετικά με την ταυτότητα. 

Μου στέλνουν συνέχεια mail και ζητούν σελφι (την έστειλα) και φωτογραφίες ταυτότητας. Εγώ έχω την πιο καινούρια με τους λατινικούς χαρακτήρες την οποία και έστειλα αλλά εξακολουθούν να μου στέλνουν mail και να ζητάνε φωτό ταυτότητας. 

Δηλαδή θέλουν την καινούργια που είναι σαν πιστωτική; 

Aυτη δε μπορεί να τη θέλουν γιατί δεν έχει βγει ακόμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, geoblock είπε

Πριν από δυο εβδομάδες δοκίμασα τρεις φορές να ανεβάσω χειρόγραφη και δεν την δέχτηκαν.

Αφού δεν δέχονται χειρόγραφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tolstoy είπε

Σχετικά με την ταυτότητα. 

Μου στέλνουν συνέχεια mail και ζητούν σελφι (την έστειλα) και φωτογραφίες ταυτότητας. Εγώ έχω την πιο καινούρια με τους λατινικούς χαρακτήρες την οποία και έστειλα αλλά εξακολουθούν να μου στέλνουν mail και να ζητάνε φωτό ταυτότητας. 

Δηλαδή θέλουν την καινούργια που είναι σαν πιστωτική; 

Θέλουν διαβατήριο που έχει χαρακτηριστικα ασφαλείας, σε αντίθεση με τις ελληνικές ταυτότητες . ( μέχρι να βγει η νέας πιστωτικής μορφής που θα έχει).

Ακόμη και να σου την αποδεχτούν, χαριστικά, το σύστημα τους περιοδικά θα συνεχίζει να στέλνει μηνύματα, ίσως να έχεις και προβλήματα με το λογαριασμό αργότερα.

Ποτέ δεν με έχουν ενοχλήσει, αλλά είχα κάνει τη πιστοποίηση με διαβατήριο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, unameit είπε

Θέλουν διαβατήριο που έχει χαρακτηριστικα ασφαλείας, σε αντίθεση με τις ελληνικές ταυτότητες . ( μέχρι να βγει η νέας πιστωτικής μορφής που θα έχει).

Ακόμη και να σου την αποδεχτούν, χαριστικά, το σύστημα τους περιοδικά θα συνεχίζει να στέλνει μηνύματα, ίσως να έχεις και προβλήματα με το λογαριασμό αργότερα.

Ποτέ δεν με έχουν ενοχλήσει, αλλά είχα κάνει τη πιστοποίηση με διαβατήριο.

Δεν ισχυει αυτό που λες. Δέχονται κανονικά ελληνικές ταυτότητες τυπωμένες και πιο δύσκολα χειρόγραφες πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mynam3 είπε

 

Περιμένω κάποια χρήματα από εξωτερικό και ο μόνος τρόπος να γίνει γρηγορότερα η μεταφορά, ήταν η συγκεκριμένη τράπεζα από ότι γνωρίζω οπότε έκανα μια εγγραφή. 

(Ασχετο, αλλα..) μια λυση ειναι να τους πεις  να στα στειλουν σε paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, unameit είπε

Θέλουν διαβατήριο που έχει χαρακτηριστικα ασφαλείας, σε αντίθεση με τις ελληνικές ταυτότητες . ( μέχρι να βγει η νέας πιστωτικής μορφής που θα έχει).

Ακόμη και να σου την αποδεχτούν, χαριστικά, το σύστημα τους περιοδικά θα συνεχίζει να στέλνει μηνύματα, ίσως να έχεις και προβλήματα με το λογαριασμό αργότερα.

Ποτέ δεν με έχουν ενοχλήσει, αλλά είχα κάνει τη πιστοποίηση με διαβατήριο.

Αν όντως θέλουν διαβατήριο, δεν έχω οπότε δε βαριέσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταφερει κανενας να κανει verification με παλια ταυτοτητα (χειρογραφη)? Την ειχα βγαλει το 2006 και την απορριπτουν.Διαβατηριο δεν εχω και το διπλωμα το ευρωπαικο δεν το δεχονται.Τους εστειλα και στο twitter μπας και βοηθησουν απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να δούμε πόσοι θα ρωτήσουν το ίδιο σε μια μέρα.

🧐

Και δεν εχει δοθει απαντηση .Ολοι λενε οτι γινεται και 3 ατομα πιο πανω εχουνε θεμα  🧐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θέματα ταυτοποίησης έχουμε πει: Επικοινωνείς στο τσατ μαζί τους και στο λύνουν άμεσα.

Παρακαλώ να προστεθεί αυτή η σημείωση στα αρχικά posts ώστε να ανατρέχουν όλοι εκεί άμα αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...