Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, george1807 είπε

Καλά ήταν ο κωδικός. Πλέον χρειάζεται να βάλεις όνομα χρήστη και κωδικό e banking κάθε φορά που θες να κάνεις online συναλλαγή. Άμα ήθελαν παραπάνω ασφάλεια θα μπορούσαν να υποχρεώνουν 6ψηφιο κωδικό μέσω εφαρμογής βλ authy ή με token. Αυτό είναι χαζό. Με ένα keylogger τα δίνεις όλα. 

Αν έχεις την εφαρμογή, βάζεις μόνο το 4ψήφιο pin και τίποτα άλλο. Πατάς επιβεβαίωση και σε ξαναγυρίζει στη Ρεβολουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, thanasiskg είπε

γεια σας , θέλω να αποκτήσω την μεταλικη κάρτα , αν κάνω για ένα μήνα  συνδρομή στη metal και μετά την ακυρώσω θα ισχύει η κάρτα η ακυρώνεται ?

Λες να έιναι τόσο κορόιδα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κανω μια εικονικη καρτα οταν την χρησημοποιω θα τραβαει λεφτα απο τον λογαριασμο μου? Μπορω στο free plan  να εχω εικονικη καρτα αλλα με ξεχωριστα χρηματα απο την κανονικη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geopaok είπε

αν κανω μια εικονικη καρτα οταν την χρησημοποιω θα τραβαει λεφτα απο τον λογαριασμο μου? Μπορω στο free plan  να εχω εικονικη καρτα αλλα με ξεχωριστα χρηματα απο την κανονικη? 

Οι καρτες δεν εχουν χρήματα, τα χρηματα είναι στον λογαριασμο σου στην ρεβο.

Απο εκεί τραβανε ολες οι καρτες που εχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, geopaok είπε

αν κανω μια εικονικη καρτα οταν την χρησημοποιω θα τραβαει λεφτα απο τον λογαριασμο μου? Μπορω στο free plan  να εχω εικονικη καρτα αλλα με ξεχωριστα χρηματα απο την κανονικη? 

Bάζεις όσα δεν θες σε κουμπαρά.Που γενικότερα είναι λύση για ασφάλεια.

 Kαι επειδή κάποιος δεν κατάλαβε τι είναι ο κουμπαράς ,είναι το  vault που έχει η  ρεβολουτ,και άλλες παρόμοιες,και δεν μπορεί να στα πειράξει κάποιος.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, thanasiskg είπε

γεια σας , θέλω να αποκτήσω την μεταλικη κάρτα , αν κάνω για ένα μήνα  συνδρομή στη metal και μετά την ακυρώσω θα ισχύει η κάρτα η ακυρώνεται ?

Όχι δεν ακυρώνεται, συνεχίζεις να την χρησιμοποιείς μέχρι να την διαγράψεις εσύ ή αν λήξει!

Όμως αν την ακυρώσεις στις 14 μέρες που σου δίνει για full refund πληρώνεις περίπου 40 ευρώ για την έκδοση της Metal & τα έξοδα της express αποστολής. Αν πάλι ακυρώσεις μετά τον 1ο μήνα και μέσα σε 10 πληρώνεις 2 μήνες και τπτ άλλο

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Doubt είπε

Μήπως θυμάται κανείς από ποτέ ισχύουν οι αλλαγές σε προμήθειες, κρυπτονομίσματα κλπ

Αύγουστο θυμάμαι, αλλά πόσο Αυγούστου;

Οι αλλαγές θα τεθούν σε ισχύ στις 12 Αυγούστου 2020

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σιγουρα δεν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει το currency σε ευρω στο πειπαλ; σε κατι one-click pay τυπου efood κλπ δεν εχει επιλογη και με χρεωνει σε GBP και πληρωνω περισσοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, splanis είπε

ρε παιδια σιγουρα δεν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει το currency σε ευρω στο πειπαλ; σε κατι one-click pay τυπου efood κλπ δεν εχει επιλογη και με χρεωνει σε GBP και πληρωνω περισσοτερα

Γιατί δεν παραγγέλνεις με ελληνική κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Γιατί δεν παραγγέλνεις με ελληνική κάρτα;

εχω λιγο φουσκωμενο αφορολογητο :), αλλα τι σχεση εχει αυτο; αλλο ρωταω

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

εχω λιγο φουσκωμενο αφορολογητο :)

 

25 λεπτά πριν, splanis είπε

ρε παιδια σιγουρα δεν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει το currency σε ευρω στο πειπαλ; σε κατι one-click pay τυπου efood κλπ δεν εχει επιλογη και με χρεωνει σε GBP και πληρωνω περισσοτερα

Υπάρχει τρόπος. Οχι μόνιμος όμως. Κάθε φορά που πληρωνεις πρέπει να το αλλάζεις χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, splanis said:

ρε παιδια σιγουρα δεν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει το currency σε ευρω στο πειπαλ; σε κατι one-click pay τυπου efood κλπ δεν εχει επιλογη και με χρεωνει σε GBP και πληρωνω περισσοτερα

Το είχα αναφέρει παλαιότερα. Στο efood έχεις δώσει εξουσιοδότηση όποτε θα πας μέσα από το PayPal στις αυτόματες συναλλαγές και θα αλλάξεις εκεί την μετατροπή συναλλάγματος. 

Οταν δίνεις εξουσιοδότηση σε μια εταιρία να τραβάει τα χρήματα τότε αυτόματος η συναλλαγή λογίζεται ως αυτόματη (παλιά λέγονταν pre approved)

Θα πας ρυθμίσεις - αυτόματες συναλλαγές (automatic payments)

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spartak1 είπε

Υπάρχει τρόπος. Οχι μόνιμος όμως. Κάθε φορά που πληρωνεις πρέπει να το αλλάζεις χειροκίνητα

ναι το καταλαβα οτι γινεται καθε φορα που πληρωνεις (το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το κανω στα 1-click pay), αλλα οντως τωρα δεν υπαρχει μονιμος τροπος; 😕 πολυ περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...