Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, foniki_melitzana είπε

Καλησπέρα. Έχω κάνει έμβασμα από εθνική στο IBAN του λογαριασμού μου στη Revolut στις 2 Απριλίου (την Παρασκευή) κι ακόμα δεν έχουν φανεί τα λεφτά. Είναι φυσιολογικό; Τι κάνω;

Πασχα Καθολικών. Θα τα δεις μέχρι  αυριο

Επεξ/σία από spartak1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα έχει πρόβλημα με το top up πάντως.Ηθελα να παραγγείλω την νέα πράσινη καρτα ,βάζω χρηματα με google pay  πριν μισή ωρα και συνεχίζει να το δείχνει  pending.Eβγαλε και μηνυμα ότι έχουν πρόβλημα.

edit ,μολις ξεμπλόκαρε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δώσε λεπτομέρειες..

Score your exclusive Anthony Joshua card

Stand out from the crowd day and night with this limited edition glow-in-the-dark design

Q1_AJ_Email_Header_v2.png

Hey *********

Revolut has teamed up with world heavyweight champion Anthony Joshua, to launch an exclusive new debit card design.

This unique card has a smooth minimalist design and features Anthony Joshua’s motto, 258, to show his commitment to pushing 24/7 boundaries. Black and white during the day, your new card transforms to striking green and black in the dark, so you can #LightItUp day or night.

Order your limited edition card for just €4.99 in the Revolut app now.

Thanks,

Team Revolut

 

 

Για 5€ μια χαρά είναι,θα αφήσω την κλασσική μπλε που εχω στην γυναίκα στην Ελλάδα για παν ενδεχόμενο αν χαλάσει/χάσει/μπλοκάρει η monese και θα κρατήσω εγω την  πράσινη  .

Την βρίσκω πιο ενδιαφέρουσα απο την μεταλλική .

 

https://paymentexpert.com/2021/04/06/revolut-teams-with-anthony-joshua-for-independent-boxing-initiative/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο καιρό οι κάρτες θα είναι πλήρως προσωποποιημένες. Θα μπορείς να γράφεις ότι θες επάνω, να ανεβάζεις ότι φωτογραφία θες και να εκτυπώνεται στη κάρτα.

Γενικά οι "συνεργασίες" δεν μου αφήνουν και την καλύτερη εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Σε λίγο καιρό οι κάρτες θα είναι πλήρως προσωποποιημένες. Θα μπορείς να γράφεις ότι θες επάνω, να ανεβάζεις ότι φωτογραφία θες και να εκτυπώνεται στη κάρτα.

Γενικά οι "συνεργασίες" δεν μου αφήνουν και την καλύτερη εντύπωση.

Εδω που τα λέμε το "πλαστικό" σε λίγο καιρό θα είναι obsolete. Με το NFC σε κινητά και ρολόγια δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, molot12 είπε

Τι να την κανεις την φωσφοριζε κάρτα αν δεν έχει φράγκα μέσα;  😋

ειναι σαν τα κινητα των 1000€ που δεν εχουν λεφτα για το καρτοκινητο του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, molot12 είπε

Τι να την κανεις την φωσφοριζε κάρτα αν δεν έχει φράγκα μέσα;  😋

Κάποιοι κάτι βάζουμε,μην φανταστείς πολλά.Οτι μαζευουμε απο τα κάλαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα ,πλήρωσα τη ΔΕΗ την Παρασκευή 2 Απριλίου από το σαιτ της εταιρίας μέσω Δίας με την Revolut mastercard που έχω και ενώ η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά (έχω και την απόδειξη ), η Revolut την έχει ακόμα σε εκκρεμότητα με την υποσημείωση "σε εκκρεμότητα - θα επιστραφούν αν δεν γίνουν απαιτητά από τον έμπορο εντός 7 ημερών". Γνωρίζετε κάτι ; Δέχεται πληρωμή η ΔΕΗ μέσω Δίας από την Revolut; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, geosoho είπε

Παιδιά καλημέρα ,πλήρωσα τη ΔΕΗ την Παρασκευή 2 Απριλίου από το σαιτ της εταιρίας μέσω Δίας με την Revolut mastercard που έχω και ενώ η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά (έχω και την απόδειξη ), η Revolut την έχει ακόμα σε εκκρεμότητα με την υποσημείωση "σε εκκρεμότητα - θα επιστραφούν αν δεν γίνουν απαιτητά από τον έμπορο εντός 7 ημερών". Γνωρίζετε κάτι ; Δέχεται πληρωμή η ΔΕΗ μέσω Δίας από την Revolut; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Ναι,το έχω κάνει πολλές φορές.Μια φορά όμως πριν 5? μήνες μου επέστρεψαν μετά απο  7 μέρες και μετά απο λίγη ώρα  τα ξαναπήραν.Μου συνέβει σε 3 διαφορετικές κάρτες,monese-revolut-sync. Στις δύο πρωτες αφαιρέθηκαν πάλι αυτόματα στην sync οχι.

Πάντα μένουν μερικές μέρες pending 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ναι,το έχω κάνει πολλές φορές.Μια φορά όμως πριν 5? μήνες μου επέστρεψαν μετά απο  7 μέρες και μετά απο λίγη ώρα  τα ξαναπήραν.Μου συνέβει σε 3 διαφορετικές κάρτες,monese-revolut-sync. Στις δύο πρωτες αφαιρέθηκαν πάλι αυτόματα στην sync οχι.

Πάντα μένουν μερικές μέρες pending 

Ελπίζω να μου τα έχουν τραβήξει μέχρι τις 9 Απριλίου που λήγει ο λογαριασμός. Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου ,θα περιμένω να δω πότε θα γίνει η εκκαθάριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geosoho είπε

Ελπίζω να μου τα έχουν τραβήξει μέχρι τις 9 Απριλίου που λήγει ο λογαριασμός. Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου ,θα περιμένω να δω πότε θα γίνει η εκκαθάριση. 

Aφου έχεις την απόδειξη μην σε ανησυχεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...