Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bjj-p είπε

Και σε εμενα.. εκανα ενημερωση μηπως και αλλα τιποτα!

Ενταξει έφτιαξε πρεπει να ηταν λογω μεγάλου φόρτου απο τα χρηματιστήρια το έχει ξανακανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 25/11/2021 στις 11:43 ΜΜ, zoudi είπε

Η λύση για να κάνεις την πρώτη αγορά με τη κάρτα της revolut είναι κουμπωτα και όχι ανέπαφα. Να τη κουμπώσεις στο μηχάνημα pos και θα ζητήσει pin. Καπάκι σου έρχεται ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε και η ανέπαφη συναλλαγή.

Η ανέπαφη προσπάθεια έγινε καταλάθος ως πρώτη προσπάθεια. Το θέμα ήταν ότι μετά δεν κούμπωνε σε κανένα POS για να ενεργοποιηθεί η κάρτα. Δεν ζητούσε ούτε καν το PIN. Απλώς η κάρτα απορρίπτοταν. Δοκιμάσαμε 3 εμπόρους και 2 ΑΤΜ. Τελικά μέσω του chat επικοινωνήσαμε με την υποστήριξη, μας κατήργησαν την κάρτα και περιμένουμε να έρθει άλλη χωρίς χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Pavlos79_ είπε

Η ανέπαφη προσπάθεια έγινε καταλάθος ως πρώτη προσπάθεια. Το θέμα ήταν ότι μετά δεν κούμπωνε σε κανένα POS για να ενεργοποιηθεί η κάρτα. Δεν ζητούσε ούτε καν το PIN. Απλώς η κάρτα απορρίπτοταν. Δοκιμάσαμε 3 εμπόρους και 2 ΑΤΜ. Τελικά μέσω του chat επικοινωνήσαμε με την υποστήριξη, μας κατήργησαν την κάρτα και περιμένουμε να έρθει άλλη χωρίς χρέωση.

Από την εφαρμογή κάνατε ενεργοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε ένα χρονικό διάστημα στις αρχές του προηγούμενου μήνα όπου το skroutz έδινε 20% έκπτωση για την αγορά smart watch με τη χρήση Visa κάρτας.

Γνωρίζετε αν η έκπτωση ενεργοποιούνταν μόνο με τη χρήση πιστωτικής κάρτας ή μπορούσε κάποιος να γίνει αποδέκτης της και με την χρήση μίας debit Visa κάρτας;

Στην περίπτωση που γίνονταν αποδεκτές όλων των τύπων οι κάρτες, και επειδή όλες μου οι κάρτες είναι MasterCard (Εθνική, Πειραιώς, Curve, Revolut), γνωρίζετε αν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την virtual της Revolut η οποία είναι Visa;

Ή μπορούν και βλέπουν ποιας τράπεζας είναι η κάρτα, και δεν κάνουν δεκτές όσες είναι του εξωτερικού, σε περιπτώσεις σαν και αυτή που ανέφερα παραπάνω;
Την ερώτηση την κάνω για να γνωρίζω για μελλοντική παρόμοια περίπτωση όπου θα μ' ενδιαφέρει να κάνω αγορά.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε εσείς να φορτίσετε το λογαριασμό σας με κάρτα Prepaid της Εθνικής;

Γενικά η Εθνική, ανεξαρτήτως Revolut, μέσα στο Νοέμβρη κάτι άλλαξε στο πρωτόκολλο ασφαλείας και αντιμετωπίζω πρόβλημα με ολοκλήρωση συναλλαγών μέσω κάρτας στο διαδίκτυο (έρχεται αίτημα έγκρισης συναλλαγής, εγκρίνεται, η συναλλαγή μένει σε αναμονή για αρκετά λεπτά κ μετά είτε αποτυγχάνει είτε περνάει, ενώ πριν με την έγκριση στο κινητό ή στο πλοηγητή, κατευθείαν περνούσε)

Προσπάθησα λοιπόν να περάσω τα χρήματα που μπαίνουν στη κάρτα του ΚΕΑ/ΕΕΑ στη REvolut μπας κ ξεμπλέξω, αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή που δοκιμασα τελευταια φορά ηταν ΟΚ. Σήμερα που χρειαστηκε να μεταφερω ενα ποσό εφαγα 2 απορριψεις. Τελικά έκανα την online μεταφορά με Eurobank και ξεμπέρδεψα..

Αυτή η Εθνική μια τεράστια ταλαιπωρία ειναι σε ολα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση παιδιά, εχω την ρεβολουτ μου τρία χρόνια τώρα, τον τελευταίο χρόνο την δούλεψα καθόλου και άρχισα εδώ και έναν μήνα ξανά να την δουλεύω κυρίως για αγορά κρυπτο απο διάφορες εφαρμογές, τώρα στην ερώτηση μου, δεν έχω δηλώσει ποτέ αφμ αν και το ζήτησε, τη επιπτώσεις μπορεί μα έχει αν δε δηλώσω

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, revyien είπε

Ερώτηση παιδιά, εχω την ρεβολουτ μου τρία χρόνια τώρα, τον τελευταίο χρόνο την δούλεψα καθόλου και άρχισα εδώ και έναν μήνα ξανά να την δουλεύω κυρίως για αγορά κρυπτο απο διάφορες εφαρμογές, τώρα στην ερώτηση μου, δεν έχω δηλώσει ποτέ αφμ αν και το ζήτησε, τη επιπτώσεις μπορεί μα έχει αν δε δηλώσω

 

 

 

 

 

 

Αν σε κλειδώσουν, τι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, και συγγνώμη αν ρωτήσω κάτι που έχει ήδη απαντηθεί, αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω 532 σελίδες :)

Παράγγειλα Revolut card πριν από κάνα μήνα+ και δεν μου ήρθε ποτέ. Η εκτιμώμενη ημερομηνία ήταν 11 Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά. Μίλησα με το chat support, και μου είπαν να παραγγείλω ξανά, γιατί δεν έχουν tracking και δεν μπορεί κανείς να ξέρει τι πήγε στραβά.

Ξέρει κανείς με τι τρόπο στέλνουν τις κάρτες? Με ΕΛΤΑ ή κάποιο courier ελληνικό? Σκέφτηκα μήπως να πάω στο ΕΛΤΑ της περιοχής να ρωτήσω μπας και είναι ξεχασμένη εκεί πρωτού παραγγείλω άλλη.

Αν κάποιος θυμάται με ποιον τρόπο του απεστάλη η κάρτα Revolut ας κάνει ένα κόπο να μας πει. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Astynax είπε

Καλημέρα, και συγγνώμη αν ρωτήσω κάτι που έχει ήδη απαντηθεί, αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω 532 σελίδες :)

Παράγγειλα Revolut card πριν από κάνα μήνα+ και δεν μου ήρθε ποτέ. Η εκτιμώμενη ημερομηνία ήταν 11 Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά. Μίλησα με το chat support, και μου είπαν να παραγγείλω ξανά, γιατί δεν έχουν tracking και δεν μπορεί κανείς να ξέρει τι πήγε στραβά.

Ξέρει κανείς με τι τρόπο στέλνουν τις κάρτες? Με ΕΛΤΑ ή κάποιο courier ελληνικό? Σκέφτηκα μήπως να πάω στο ΕΛΤΑ της περιοχής να ρωτήσω μπας και είναι ξεχασμένη εκεί πρωτού παραγγείλω άλλη.

Αν κάποιος θυμάται με ποιον τρόπο του απεστάλη η κάρτα Revolut ας κάνει ένα κόπο να μας πει. Ευχαριστώ!!

Mε ΕΛΤΑ.Φάκελος είναι.Μπορείς να ρωτήσεις στα ΕΛΤΑ της περιοχή σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Mε ΕΛΤΑ.Φάκελος είναι.Μπορείς να ρωτήσεις στα ΕΛΤΑ της περιοχή σου.

 

Ωραία θα κάνω μια προσπάθεια ποτέ δεν ξέρεις... Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Astynax είπε

Ωραία θα κάνω μια προσπάθεια ποτέ δεν ξέρεις... Ευχαριστώ!

Δεν μπορείς να την βρεις στα ελτα τζάμπα θα πας, έρχεται με απλό ταχυδρομείου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Δεν μπορείς να την βρεις στα ελτα τζάμπα θα πας, έρχεται με απλό ταχυδρομείου

Τότε δεν υπάρχει ελπίδα θα παραγγείλω ξανά και μπορεί να χαθεί πάλι
:)

Απλα μου φαίνεται πολύ περίεργο, στη ζωή μου δεν έχω δει άλλο φάκελο/γράμμα/δέμα να χάνεται ...
Ή εντελώς τυχαία κοιμήθκαν στα ΕΛΤΑ, ή κάποιος εδώ γύρω είδε Revolut και του γυάλισε ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...