Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Τις προμήθειες στους λογαριασμούς τις γλυτώνεις αν πληρώσεις και με κάρτες Ελληνικών τραπεζών. Επίσης αν θέλεις να μαζέψεις αποδείξεις με κάρτα για το αφορολόγητο της εφορίας, πάλι θέλεις κάρτα από Ελληνική τράπεζα. Οπότε ναι, ίσως η Revolut δεν είναι και τόσο χρήσιμη για χρήση εντός της Ελλάδας. Αν όμως μπορείς να την αποκτήσεις δωρεάν, δεν χάνεις κάτι να την πάρεις όπως και να υπάρχει.

Για αποστολή χρημάτων στον λογαριασμό της Revolut χρησιμοποιείς οποιαδήποτε κάρτα Ελληνικής τράπεζας έχεις, η Revolut χρεώνει την κάρτα σου και πιστώνει τα χρήματα στον λογαριασμό. Δεν χρειάζεται ταυτότητα.

Εγω που πληρωνω με ebanking ΔΕΗ πχ με χρεωνει κανονικα προμήθεια..0,50€..

Μπορω να τη χρησιμοποιω σαν "κουμπαρα" ??

Πχ να στελνω εκει 10-20€ το μηνα να υπαρχουν??

2 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αφού δε ταξιδεύεις εξωτερικό, η μόνη χρησιμότητα της Revo θα ήταν η Disposable Virtual κάρτα για περιπτώσεις που θες να είσαι σίγουρος πως δε θα ξαναχρεωθείς, π.χ. δοκιμαστικές συνδρομές, "παράξενα" σάιτς κλπ

Εχω prepaid για κάτι τετοια..Την εχω αδεια συνηθως κ οταν θελω να αγορασω κάτι,βαζω τα λεφτα κ κανω την αγορα..Η μονη βλακεία κ εκει ειναι η...προμηθεια με 1€ σε καθε φορτιση!

Βγαζοντας καρτες μια χρησης απο revolut για καθε αγορα που θέλω να κανω,με χρεωνει κατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Εγω που πληρωνω με ebanking ΔΕΗ πχ με χρεωνει κανονικα προμήθεια..0,50€..

Μπορω να τη χρησιμοποιω σαν "κουμπαρα" ??

Πχ να στελνω εκει 10-20€ το μηνα να υπαρχουν??

Εχω prepaid για κάτι τετοια..Την εχω αδεια συνηθως κ οταν θελω να αγορασω κάτι,βαζω τα λεφτα κ κανω την αγορα..Η μονη βλακεία κ εκει ειναι η...προμηθεια με 1€ σε καθε φορτιση!

Βγαζοντας καρτες μια χρησης απο revolut για καθε αγορα που θέλω να κανω,με χρεωνει κατι??

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Εγω που πληρωνω με ebanking ΔΕΗ πχ με χρεωνει κανονικα προμήθεια..0,50€..

Τσάμπα τα 50λεπτα.

Από εδώ με κάρτα, προμήθεια μηδέν.

https://epos.dias.com.gr/emerchant/dei-paybill/input.html?language=el

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και για άλλες ανάλογες πληρωμές, π.χ. ΕΥΔΑΠ

13 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Η μονη βλακεία κ εκει ειναι η...προμηθεια με 1€ σε καθε φορτιση!

Μέσω ελληνικής κάρτας φόρτιση με μηδέν έξοδα.

Ότι γλυτώσεις κερνάς τυρόπιτες.😆

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν με απασχολεί πως τα ερμηνεύει ο καθένας κατά το δοκούν (οι συγκεκριμένοι φαίνεται να παίζουν με τις λέξεις).

Οι οδηγίες της ΑΑΔΕ εδώ είναι ξεκάθαρες:

Spoiler

Κωδικοί 049-050
Γράψτε το ποσό των δαπανών που πραγματοποιήσατε στην ημεδαπή ή σε κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή του Ε.Ο.Φ., και έχουν εξοφληθεί με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής ημεδαπής ή αλλοδαπής προέλευσης όπως ενδεικτικά κάρτες και μέσα πληρωμής με κάρτες [χρεωστικές ή πιστωτικές κάρτες, προπληρωμένες κάρτες (prepaid card)], με πληρωμή μέσω λογαριασμού πληρωμών Παρόχων Τπηρεσιών Πληρωμών του ν. 4537/2018 (μεταφορά πίστωσης, εντολές άμεσης χρέωσης, πάγιες εντολές, τραπεζικές ή ταχυδρομικές επιταγές), μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής (e- banking), ηλεκτρονικού πορτοφολιού (e-wallet), paypal κ.λπ., καθώς και μεκαταβολή μετρητών προς Παρόχους Τπηρεσιών Πληρωμών του ν.4537/2018 [(σε γκισέ ή σε μηχάνημα easy-pay).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Δεν με απασχολεί πως τα ερμηνεύει ο καθένας κατά το δοκούν (οι συγκεκριμένοι φαίνεται να παίζουν με τις λέξεις).

Οι οδηγίες της ΑΑΔΕ εδώ είναι ξεκάθαρες:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Κωδικοί 049-050
Γράψτε το ποσό των δαπανών που πραγματοποιήσατε στην ημεδαπή ή σε κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή του Ε.Ο.Φ., και έχουν εξοφληθεί με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής ημεδαπής ή αλλοδαπής προέλευσης όπως ενδεικτικά κάρτες και μέσα πληρωμής με κάρτες [χρεωστικές ή πιστωτικές κάρτες, προπληρωμένες κάρτες (prepaid card)], με πληρωμή μέσω λογαριασμού πληρωμών Παρόχων Τπηρεσιών Πληρωμών του ν. 4537/2018 (μεταφορά πίστωσης, εντολές άμεσης χρέωσης, πάγιες εντολές, τραπεζικές ή ταχυδρομικές επιταγές), μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής (e- banking), ηλεκτρονικού πορτοφολιού (e-wallet), paypal κ.λπ., καθώς και μεκαταβολή μετρητών προς Παρόχους Τπηρεσιών Πληρωμών του ν.4537/2018 [(σε γκισέ ή σε μηχάνημα easy-pay).

 

Δεν εχει καμια σημασια τι λενε οι οδηγιες της ΑΑΔΕ, αν μπλεξεις με αυτες, καηκες!

(Ακομη και αν τις ακολουθησεις, θελεις χρονο για εξτρα δηλωσεις, αλλοιμονο να ασχολεισαι για καθε μικροσυναλλαγη με αυτο το βασανο).

Στην πραξη, για αφορολογητο κλπ, μονο με Ελληνικες καρτες/τραπεζες.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, nek4d είπε

Δεν εχει καμια σημασια τι λενε οι οδηγιες της ΑΑΔΕ, αν μπλεξεις με αυτες, καηκες!

(Ακομη και αν τις ακολουθησεις, θελεις χρονο για εξτρα δηλωσεις, αλλοιμονο να ασχολεισαι για καθε μικροσυναλλαγη με αυτο το βασανο).

Στην πραξη, για αφορολογητο κλπ, μονο με Ελληνικες καρτες/τραπεζες.

Εσύ κάνε ότι νομίζεις...

Απλά καλό είναι να μην μπερδεύεις και του άλλους με τις θέσεις σου.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Εγω που πληρωνω με ebanking ΔΕΗ πχ με χρεωνει κανονικα προμήθεια..0,50€..

Μπορω να τη χρησιμοποιω σαν "κουμπαρα" ??

Πχ να στελνω εκει 10-20€ το μηνα να υπαρχουν??

Εχω prepaid για κάτι τετοια..Την εχω αδεια συνηθως κ οταν θελω να αγορασω κάτι,βαζω τα λεφτα κ κανω την αγορα..Η μονη βλακεία κ εκει ειναι η...προμηθεια με 1€ σε καθε φορτιση!

Βγαζοντας καρτες μια χρησης απο revolut για καθε αγορα που θέλω να κανω,με χρεωνει κατι??

Κακώς πληρώνεις ΔΕΗ με ebanking ,μπορείς να πληρώνεις κατευθείαν με την κάρτα σου στο https://epos.dias.com.gr/emerchant/dei-paybill/input.html?language=el χωρίς έξοδα.

 

Το έχουν γράψει ήδη ,πιο πάνω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2021 στις 5:19 ΜΜ, Doubt είπε

Δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό και αν το κάνεις να μην πέσει σε Σ/Κ γιατί θα σε χρεώσει παραπάνω στη μετατροπή.

 

Στις 17/10/2021 στις 8:55 ΜΜ, nek4d είπε

Οπως εγραψε ο Doubt, δεν χρειαζεται.

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα παραπάνω,

Σε περίπτωση που κάποιος από Ελλάδα ταξιδέψει εκτός ζώνης ευρώ και δεν μετατρέψει από πριν τα χρήματά του στο νόμισμα της χώρας που θα βρεθεί, αν κατά το σαββατοκύριακο κάνει συναλλαγές απέυθείας σε POS (και επιλέγει οι συναλλαγές να γίνονται σε τοπικό νόμισμα) δεν θα επιβαρύνεται με την προμήθεια της μετατροπής που εφαρμόζει η Revolut για τα σαββατοκύριακα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Θελω να βγαλω μια καρτα Revolut(η Ν26 η Curve)για αγορες μεσω internet περισσοτερο κι εχω καποιες ερωτησεις γιατι δεν γνωριζω σχετικα με τις ψηφιακες καρτες και λογαριασμους.

1.Πως φτιαχνω λογαριασμο με ποιον τροπο?Επισης θα πρεπει να προσεξω κατι?

2.Η χρηση θα ειναι καθαρα για αγορες μεσω internet.Πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο γι'αυτο το λογο που την θελω?

3.Λογαριασμο εχω τωρα στην Alpha.Θα την συνδεσω την καρτα με τον λογαριασμο της Alpha και οταν θα κανω μια αγορα θα τραβαει χρηματα απο τον λογαριασμο η θα την συνδεσω με την καρτα της Alpha και θα τραβαει απο την καρτα?

4.Μπορω να την χρησιμοποιω και σαν προπληρωμενη?Να την βαζω χρηματα μονο οταν θελω να κανω μια αγορα ετσι ωστε να μην γινει καποιο λαθος και μου την κλεψουν η ανανεωση καποια συνδρομη για παραδειγμα?Απο θεμα ασφαλειας πιο πολυ το ρωταω.

5.Αξιζει να βγαλω μια Revolut και μια Ν26 και να τις βαλω σε Curve?Μπορει να ρωταω και βλακεια απλα διαβαζα μερικα αρθρα τωρα την τελευταια ωρα και μοθ γεννηθηκε αυτη η απορια.

Δεν ξερω αν πρεπει να ρωτησω η να προσεξω κατι αλλο.Αν πρεπει να κανω κατι η να προσεξω ενημερωστε με.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lostgravity είπε

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα παραπάνω,

Σε περίπτωση που κάποιος από Ελλάδα ταξιδέψει εκτός ζώνης ευρώ και δεν μετατρέψει από πριν τα χρήματά του στο νόμισμα της χώρας που θα βρεθεί, αν κατά το σαββατοκύριακο κάνει συναλλαγές απέυθείας σε POS (και επιλέγει οι συναλλαγές να γίνονται σε τοπικό νόμισμα) δεν θα επιβαρύνεται με την προμήθεια της μετατροπής που εφαρμόζει η Revolut για τα σαββατοκύριακα?

οι μετατροπες θα γίνονται με ισοτιμία που έχει εκείνη την στιγμή.Την ισοτιμία αλλάζει η ρεβολουτ,δεν σε χρεώνει κάτι επιπλέον.Απλά η ισοτιμία είνα χειρότερη τα ΣουΚου.

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλησπερα σε ολους.

Θελω να βγαλω μια καρτα Revolut(η Ν26 η Curve)για αγορες μεσω internet περισσοτερο κι εχω καποιες ερωτησεις γιατι δεν γνωριζω σχετικα με τις ψηφιακες καρτες και λογαριασμους.

1.Πως φτιαχνω λογαριασμο με ποιον τροπο?Επισης θα πρεπει να προσεξω κατι?

2.Η χρηση θα ειναι καθαρα για αγορες μεσω internet.Πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο γι'αυτο το λογο που την θελω?

3.Λογαριασμο εχω τωρα στην Alpha.Θα την συνδεσω την καρτα με τον λογαριασμο της Alpha και οταν θα κανω μια αγορα θα τραβαει χρηματα απο τον λογαριασμο η θα την συνδεσω με την καρτα της Alpha και θα τραβαει απο την καρτα?

4.Μπορω να την χρησιμοποιω και σαν προπληρωμενη?Να την βαζω χρηματα μονο οταν θελω να κανω μια αγορα ετσι ωστε να μην γινει καποιο λαθος και μου την κλεψουν η ανανεωση καποια συνδρομη για παραδειγμα?Απο θεμα ασφαλειας πιο πολυ το ρωταω.

5.Αξιζει να βγαλω μια Revolut και μια Ν26 και να τις βαλω σε Curve?Μπορει να ρωταω και βλακεια απλα διαβαζα μερικα αρθρα τωρα την τελευταια ωρα και μοθ γεννηθηκε αυτη η απορια.

Δεν ξερω αν πρεπει να ρωτησω η να προσεξω κατι αλλο.Αν πρεπει να κανω κατι η να προσεξω ενημερωστε με.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια.

1 κατεβάζεις την εφαρμογή.Θέλει διαβατήριο ή τουλάχιστον νέα τυπωμένη ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες και να μην έχει εκδοθεί πάνω απο 15 χρόνια.

2 οχι δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο,νομίζω απλά τικάρεις για χρηση ιντερνετ.

3 μεταφορά θα κάνεις απο την ελληνική τράπεζα στην ρεβολουτ.Εμβασμα που αργεί και έχει έξοδα ή top up που είναι δωρεάν και άμεσο.

4 Μπορεις να έχεις όσα λεφτά θες και να κάνεις συναλλαγές με κάρτες μιας χρήσης.Ή μπορείς να παγώνεις την κάρτα ή να έχεις τα λεφτά σε pot που μονο εσύ τα μεταφέρεις.

5 δεν χρειάζεται να τις βάλεις κάτω απο curve,η ρέβο τουλάχιστον δουλευει κατευθείαν σε google pay

H N26 εχει παγωσει το άνοιγμα λογαριασμού απο Ελλάδα νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, HERTHAN said:

Καλησπερα σε ολους.

Θελω να βγαλω μια καρτα Revolut(η Ν26 η Curve)για αγορες μεσω internet περισσοτερο κι εχω καποιες ερωτησεις γιατι δεν γνωριζω σχετικα με τις ψηφιακες καρτες και λογαριασμους.

1.Πως φτιαχνω λογαριασμο με ποιον τροπο?Επισης θα πρεπει να προσεξω κατι?

2.Η χρηση θα ειναι καθαρα για αγορες μεσω internet.Πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο γι'αυτο το λογο που την θελω?

3.Λογαριασμο εχω τωρα στην Alpha.Θα την συνδεσω την καρτα με τον λογαριασμο της Alpha και οταν θα κανω μια αγορα θα τραβαει χρηματα απο τον λογαριασμο η θα την συνδεσω με την καρτα της Alpha και θα τραβαει απο την καρτα?

4.Μπορω να την χρησιμοποιω και σαν προπληρωμενη?Να την βαζω χρηματα μονο οταν θελω να κανω μια αγορα ετσι ωστε να μην γινει καποιο λαθος και μου την κλεψουν η ανανεωση καποια συνδρομη για παραδειγμα?Απο θεμα ασφαλειας πιο πολυ το ρωταω.

5.Αξιζει να βγαλω μια Revolut και μια Ν26 και να τις βαλω σε Curve?Μπορει να ρωταω και βλακεια απλα διαβαζα μερικα αρθρα τωρα την τελευταια ωρα και μοθ γεννηθηκε αυτη η απορια.

Δεν ξερω αν πρεπει να ρωτησω η να προσεξω κατι αλλο.Αν πρεπει να κανω κατι η να προσεξω ενημερωστε με.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια.

Αν έχεις κανέναν φίλο σου να σου κάνει referral στην Revolut, πες του το γιατι δίνει κάποιο ποσό. Αν δεν έχεις, στείλε μου inbox αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Θελω να βγαλω μια καρτα Revolut(η Ν26 η Curve)για αγορες μεσω internet περισσοτερο κι εχω καποιες ερωτησεις γιατι δεν γνωριζω σχετικα με τις ψηφιακες καρτες και λογαριασμους

1. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό και θα σε καθοδηγήσει. Η διαδικασία είναι πολύ απλή.

2. Οι περισσότεροι για αγορές από το ίντερνετ την χρησιμοποιούν.

3. Δεν χρειάζεται να συνδεθεί κάποιος λογαριασμός.

4. Μπορείς να βάζεις λεφτά λίγο πριν κάποια συναλλαγή. Το πιο πρακτικό είναι να έχεις μέσα ένα μικρό ποσό  για  πληρωμές συνδρομών ή αγορών μικροπραγμάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

1 κατεβάζεις την εφαρμογή.Θέλει διαβατήριο ή τουλάχιστον νέα τυπωμένη ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες και να μην έχει εκδοθεί πάνω απο 15 χρόνια.

2 οχι δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο,νομίζω απλά τικάρεις για χρηση ιντερνετ.

3 μεταφορά θα κάνεις απο την ελληνική τράπεζα στην ρεβολουτ.Εμβασμα που αργεί και έχει έξοδα ή top up που είναι δωρεάν και άμεσο.

4 Μπορεις να έχεις όσα λεφτά θες και να κάνεις συναλλαγές με κάρτες μιας χρήσης.Ή μπορείς να παγώνεις την κάρτα ή να έχεις τα λεφτά σε pot που μονο εσύ τα μεταφέρεις.

5 δεν χρειάζεται να τις βάλεις κάτω απο curve,η ρέβο τουλάχιστον δουλευει κατευθείαν σε google pay

H N26 εχει παγωσει το άνοιγμα λογαριασμού απο Ελλάδα νομίζω

1.ok τα εχω αυτα ετσι οπως πρεπει.

2.Αυτο μου το ζηταει καπου και θα πρεπει να το τσεκαρω?

3.Δηλαδη θα κανω μεταφορα μεσα απο το ebanking στην Revolut?Αν ειναι να χρεωνομαι με τον τροπο αυτο δεν βολευει.Το top up που ειναι δωρεαν τι ειναι και πως το κανω?

4.Που μπορω να εχω οσα λεφτα θελω μεσα στην καρτα εννοεις?Τι ειναι οι καρτες μιας χρηση?Πως να παγωνω την καρτα και τι ακριβως κερδιζω μ'αυτο?Τι ειναι το pot και τα χρηματα που μεταφερω μονο εγω?

5.Για την Curve ελεγα και για το 1% που εχει επιστροφη με αγορες σε συγκεκριμενα καταστηματα(amazon,Lidl κ.α.).Τι εννοεις οτι δουλευει κατευθειαν σε google play?Δεν εχω ιδεα τι ειναι το google play.

18 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Αν έχεις κανέναν φίλο σου να σου κάνει referral στην Revolut, πες του το γιατι δίνει κάποιο ποσό. Αν δεν έχεις, στείλε μου inbox αν θες.

Τι εννοεις οτι δινει ποσο σ'εμενα?

18 λεπτά πριν, vali είπε

1. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό και θα σε καθοδηγήσει. Η διαδικασία είναι πολύ απλή.

2. Οι περισσότεροι για αγορές από το ίντερνετ την χρησιμοποιούν.

3. Δεν χρειάζεται να συνδεθεί κάποιος λογαριασμός.

4. Μπορείς να βάζεις λεφτά λίγο πριν κάποια συναλλαγή. Το πιο πρακτικό είναι να έχεις μέσα ένα μικρό ποσό  για  πληρωμές συνδρομών ή αγορών μικροπραγμάτων.

1.ok

2.Τελεια.

3.Αν δεν συνδεθει λογαριασμος πως θα βαζω χρηματα στην καρτα με ποιον τροπο?

4.Τι εννοεις να εχω ενα μικρο ποσο μεσα?Δεν μπορω να βαζω οποτε θελω χρηματα μεσα ανα πασα στιγμη αν θελω να κανω καποια συναλλαγη?Ειναι υποχρεωτικο να εχω ποσο μεσα παντα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

1.ok τα εχω αυτα ετσι οπως πρεπει.

2.Αυτο μου το ζηταει καπου και θα πρεπει να το τσεκαρω?

3.Δηλαδη θα κανω μεταφορα μεσα απο το ebanking στην Revolut?Αν ειναι να χρεωνομαι με τον τροπο αυτο δεν βολευει.Το top up που ειναι δωρεαν τι ειναι και πως το κανω?

4.Που μπορω να εχω οσα λεφτα θελω μεσα στην καρτα εννοεις?Τι ειναι οι καρτες μιας χρηση?Πως να παγωνω την καρτα και τι ακριβως κερδιζω μ'αυτο?Τι ειναι το pot και τα χρηματα που μεταφερω μονο εγω?

5.Για την Curve ελεγα και για το 1% που εχει επιστροφη με αγορες σε συγκεκριμενα καταστηματα(amazon,Lidl κ.α.).Τι εννοεις οτι δουλευει κατευθειαν σε google play?Δεν εχω ιδεα τι ειναι το google play.

Τι εννοεις οτι δινει ποσο σ'εμενα?

ανοιξε την εφαρμογή και θα τα δεις όλα.

4 εχει κάποια pots που βάζεις τα λεφτά σου,σκέψου το σαν να τα έχεις κλειστά στην τράπεζα που λεμε.

2 επιλογή είναι ,το έχουν και οι ελληνικές τράπεζες.

3 περνάς την ελληνική κάρτα σου σαν τρόπο να μεταφέρεις χρήματα.Και απο εκεί τραβάς όταν θες  όπως γίνεται όταν αγοράζεις απο κατάστημα που πληρώνεις σε pos.

Επαναλαμβάνω άνοιξε λογαριασμό για να μπορέσεις να μπεις στην λογική της  και στο πως δουλευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

ανοιξε την εφαρμογή και θα τα δεις όλα.

4 εχει κάποια pots που βάζεις τα λεφτά σου,σκέψου το σαν να τα έχεις κλειστά στην τράπεζα που λεμε.

2 επιλογή είναι ,το έχουν και οι ελληνικές τράπεζες.

3 περνάς την ελληνική κάρτα σου σαν τρόπο να μεταφέρεις χρήματα.Και απο εκεί τραβάς όταν θες  όπως γίνεται όταν αγοράζεις απο κατάστημα που πληρώνεις σε pos.

Επαναλαμβάνω άνοιξε λογαριασμό για να μπορέσεις να μπεις στην λογική της  και στο πως δουλευει.

4.Oχι δεν θα ηθελα να εχω μονιμα λεφτα μεσα στην καρτα.

3.Δηλαδη το top up ειναι οτι περναω την καρτα μεσα στην Revolut κι απλα χρησιμοποιω την Revolut εκει που θελω και τραβαει αυτοματα τα χρηματα απο την καρτα?Αν καποιος ομως μου κλεψει την Revolut δεν θα μπορει να τραβηξει οσα θελει αφου θα ειναι συνδεδεμενη με την καρτα?Η γινει καποιο λαθος οχι μονο να μου την κλεψει.

Οι καρτες μιας χρησης που μλυ ανεφερες τι ειναι ακριβως?

Δεν μπορω να βαζω στην καρτα οσα χρηματα θελω για να κανω την συναλλαγη και μετα να μην εχει καθολου χρηματα μεσα?

 

 

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...